Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 06. 25. 08:57

Norbi Update Nyrt.  

Itt a BÉT megmentője... :)

link



(Vagy ez már tényleg a vég...?)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2014. 09. 12. 17:16
Előzmény: #999  dovan
#1000
egyetlen hív sem írt még
dovan 2014. 09. 12. 17:11
Előzmény: #998  exmnbs1
#999
Úgy látszik, hogy a túljegyzés réme nem fenyeget, mert akkor már szerdán lezárták volna a jegyzést...
exmnbs1 2014. 09. 12. 16:50
Előzmény: #994  Janku
#998
44 perc alatt 1 db hozzászólás rá
hát, nem szokványos
exmnbs1 2014. 09. 12. 16:41
Előzmény: #994  Janku
#997
Sós János linkje ki lesz moderálva?
link
BudFox
BudFox 2014. 09. 12. 16:37
Előzmény: #993  Civinjanos
#996
elolvastam, köszönöm válaszát.

nagyjából én is így látom a dolgokat..
Janku 2014. 09. 12. 16:17
Előzmény: #994  Janku
#995
Amikor egy reszvenyt a Tescoban is arulnak az mar a veg :)
Janku 2014. 09. 12. 16:17
Előzmény: #990  Janku
#994
Norbi Update
12 mins ·

Szereted a Norbi Update1 termékeit? Hiszel abban, hogy nem csak hazánkban lehetünk sikeresek? Ha igen, akkor vegyél részt Te is a Norbi Update részvénykibocsátásán! Nincs más dolgod, mint az ország 70 Tesco Pénzügyi Partner pultjánál értékpapírszámlát nyitni, majd online leadni a jegyzésed.

Bővebb információt itt találsz: www.randomcapital.hu/norbiupdate
Civinjanos 2014. 09. 12. 16:11
Előzmény: #992  BudFox
#993
Tisztelt Budfox,

már írtam erről, lásd a 852-es számú hozzászólásomat.

A probléma ez esetben ott van, hogy Norbi teljesen alkalmatlan arra, hogy bonyolultabb rendszerben gondolkodjon, mivel a számvitelt (mérleg, vállalatértékelés) sem érti és a részletekkel nem törődik. Ahhoz, hogy valaki a tőzsdére vigye a cégét és sikeres is legyen, ahhoz csapat kell. Csapat, amelyik felhívja a figyelmet a hibákra, a buktatókra. Ehhez az a stílus, amivel Norbi él, alkalmatlan.

Én annak idején azt mondtam, hogy magam amatőr vagyok, de profikkal dolgozom. Ez a hozzáállás bevált.
A velem való viszonyt annak idején úgy határoztuk meg, hogy bárki, értsd én is, hibázom, hibázik az valamennyiünk pénzébe kerül, tehát, ha felismerünk egy hibát, akár, csak mint lehetőség, vagy he elkövettük, azonnal üljünk össze és beszéljük meg, mi a teendő. A legjobb a hibákat nem elkövetni, elkerülni, de ha baj van, azonnal és mindenki legyen azon, hogy mielőbb javítsuk. (Így sikerült abból a mélységes szarból kimásznunk, amibe az ostoba adóhivatali eljárás lökött bennünket.)
Ezért aztán ez szép lassan gyakorlat lett és így legalább senki sem sumákolt, jött, hogy ezt elb@sztam, vagy elb@sztad”, elnök úr, mikor, hogy; vagy „na ebből lesz a baj János”, stb.

Ez Norbi esetében elképzelhetetlen. A stílus, az maga az ember. Norbi egy rossz stílusú ember, alkalmatlan arra, hogy egy nagy projektet sikerre vigyen. Ne csapjon be minket a látszat, hogy boltjai nyíltak és abban áru és eladók vannak, ettől még a dolog marad az, ami: csah & carry. Ez is egy szint és becsülendő is, amit összerakott, de az már messziről látszik, hogy most fuldoklik a problémáktól (anyagi gondok?) és a dolog alapelemeit nem érti. Ez neki, Norbinak túl szofisztikált. NUL részvényt venni annyi, mint egy potenciálisan rosszul menedzselt, vezetett üzletbe beszállni. Ahogy írtam, ha az állam segít Norbinak, akkor aztán igazán jó üzlet lesz a NUL részvény: de csak a shortosoknak.

Ezért nagy a BC felelőssége, mert egy hozzá nem értő embert vezet meg (pl.: apportértékelésre most nincs idő, szállj ki egymilliárddal, elég, ha bennhagysz 840 milliót); ez az üzlet a BC által belevitt kockázatok miatt pozitív értelemben tehát tökéletesen értékelhetetlen. Így – még ha kérnének is, de nem kérnek - nem tudnék segíteni.

Egyébként igen sok a viselkedésbeli hasonlóság Varga István (HUNMINING) és Norbi között. Érdekes lenne összehozni őket és megfigyelni kettőjüket, meddig bírnák ki egymás társaságát.

Őszinte híve
BudFox
BudFox 2014. 09. 12. 15:39
Előzmény: #991  Civinjanos
#992
Üdv Civin Úr !

Szóval akkor csak olyan futólagos az ismerettség. És önfejű is...

Az önfejűség az nem mindig jó..főleg most hogy tőzsdére jött, és láthatóan nem is ért hozzá. Nekem már az elejétől az volt a gyanúm hogy rábeszélték erre az egész tőzsdei bevezetésre, pl a budacash. de ezt nem tudhatom.

No, kíváncsian várjuk a bevezetést, és a fejleményeket.

Azért egykét mondatot írhatna hogy Ön mit csinálna másképp

Tisztelettel, BudFox
Civinjanos 2014. 09. 12. 14:40
Előzmény: #989  BudFox
#991
Tisztelt Budfox,

az a helyzet, hogy én Norbival egyetlen alkalommal futottam össze. Talán már három éve is van, hogy Postás strandon lévő teniszpályán nem húzta le azt a pályát, amin mi következtünk. Én nem figyeltem fel arra, hogy ki ő, és szóltam, hogy „fiatalember, jöjjön csak és húzza le maga után a pályát”, mire ő valamit dödögött, hogy erre van neki egy embere, mire én ráförmedtem, így aztán jött és duzzogva bár, de szépen rendbe hozta a salakot. Ekkor vettem észre, hogy nem más ő, mint Norbi.
Ennek következtében én nem igazán vagyok az ő jó ismerőse, talán ő már nem is emlékszik rám.
Van közös ismerősünk (nem egy) és ezek közül néhányan fel is vetették, hogy mekkora tapasztalatom van azirányban, ahová ő indul, de aztán szinte azonnal leintették önmagukat azzal, hogy Norbi önfejű, senkire sem hallgat, két mondatom után már ő oktatna engem…

Az ismerőseim másik fele dolgozott Norbinak, és ezek közül néhányan kértek tőlem kölcsön azzal, hogy ha Norbi fizet, majd megadják. Én általában ilyenkor nem adok kölcsön. Vissza is hallom, hogy jól tettem, ha nem adtam, mert Norbi – van akinek évek óta – nem fizeti ki a jogosnak mondott járandóságait azoknak, akik neki dolgoztak.

Szóval én ab ovo nem szeretem Norbit, és - noch dazu - a brókercég munkája, a tájékoztató – ha szabad így fogalmaznom – is az én szintem alatti. Az a három tétel, amit leírtam piszkosul bizonytalanná teszi a befektetést és nem értem mi szükség van erre a potenciális átb@szósdira, ha Agassi is az üzletben van és a cél Európa.
Szóval gyanús és büdös nekem ez az egész. Az alapvető véleményem az, ami a HUNMINING esetében, azaz egy jó projekt van rossz kezekben, de – hogy egész őszinte legyek, irigy vagyok a Norbira Agassi miatt… még be is szálltam volna bótba, ha kérték volna…

Őszinte híve
Janku 2014. 09. 12. 14:21
Előzmény: #984  humika
#990
Ahogy ma megtudtam , neki semmi koze az updatehoz, csak egy reklamfilmet forgatott es csinaltak rola par kepet amivel reklamozzak majd ezeket a szemeteket.

Neki kb ennyi a szerepe, ezert erdemes volt idejonnie, a tobbi szerintem ot mar nem erdekli.

Magint a nagy Norbi hazugsag, hogy ok uzlettarsak.. ajjj
BudFox
BudFox 2014. 09. 12. 14:17
Előzmény: #965  Civinjanos
#989
Civin Úr....

tényleg....ha már ez elvileg egy szakmai fórum ki lehetne tárgyalni hogy Ön szerint mivel lehetne életképes ez a Norbi -féle cég ?
Én már a '980 -asban leírtam hogy mit kellene fejleszteni...merrefelé.

Ön mit gondol, mi lenne az életképes ötlet még ?
- Webshop ?
külföldi webshop -ok, házhozszállítással ?
- tartós, csomagolt diétás termékek bevezetése ?

Ja még valami...csak poénból írom.._:))),
de ha már Ön úgyis Szentendrén lakik, átslattyoghatna, aztán adhatna tanácsokat Norbiéknak :-)) (lehet hogy a szomszéd utcában lakik...)
Lehetséges hogy volt is egy kis eszmecsere már előtte ? nekem feltűnt egykét egybeesés :
- Ön elment a sajtótájékoztatóra
- Agassi a reklámarca a cégnek, és Önről köztudott hogy szeret teniszezni.
- mindketten Szentendrén laknak
- Mindkettő cég (Norbié és a Humet) kis minimultivá akart fejlődni, legalábbis ez volt a cél.

nyilván csak viccelek....de most csak úgy kipattant a fejemből ez a pár érdekesség :-) szóljon valamit hozzá ha erre jár

Üdv, BudFox
exmnbs1 2014. 09. 12. 13:34
Előzmény: #986  exmnbs1
#988
Denever 2014. 09. 12. 13:30
Előzmény: #986  exmnbs1
#987
Nagy a tűrőképességem, de mindjárt behányok.
exmnbs1 2014. 09. 12. 13:25
Előzmény: #985  humika
#986
humika 2014. 09. 12. 12:24
Előzmény: #984  humika
#985
Most hallom, hogy Hungaricummá akarja nyilváníttatni termékeit és a Rékát is.A termékeik selejtek az asszony agyon használt, itt már mindent lehet csinálni? USA-ba is viszi hamarosan a szemetet, de ott már annyi ilyen szemét van, hogy már nem kell több,talán a dakoták ennének belőle.
humika 2014. 09. 12. 12:14
Előzmény: #983  exmnbs1
#984
Agassi a barom nevét adta erre a förmedvényre
exmnbs1 2014. 09. 12. 11:45
Előzmény: #982  noworf
#983
noworf 2014. 09. 12. 11:37
Előzmény: #980  BudFox
#982
Talán ha nem b....ná át az embereket , ha nem a semmit akarná eladni, ha nem az amway féle módszereket alkalmazná, ha nagy ritkán teljesítené a kötelezettségeit, ha fizetne adót, ha valós értéket teremtene stb,stb,stb
Törölt felhasználó 2014. 09. 12. 11:28
Törölt hozzászólás
#981

Topik gazda

wannabe
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek