Topiknyitó: Portfolio 2012. 06. 12. 15:39

Nagy baj lehet a sárgacsekk-adóból (Vélemény)  

Ugrás a cikkhez
A 2013-tól bevezetni szándékozott magyarországi pénzügyi tranzakciós adó számos kérdést vet fel, többek között annak potenciális pénzügyi stabilitási kihatásain keresztül. Az alábbiakban Horváth István makrogazdasági elemző gondolatait, véleményét...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=168587
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 18. 23:06
#29
sőt még az EU is bekavarhat...

A Financial Times német kiadása pénteken választási tanácsokat adott a görög választópolgároknak, a címoldalon magyarázták el nekik, hogy kire kellene szavazniuk, és miért. " Az országotok csak olyan pártok irányításával lesz képes megtartani az eurót, amelyek elfogadják a nemzetközi hitelezők feltételeit. Álljatok ellen Alexisz Tsziprasz, és a SZIRIZA demagógiájának." Az FT Deutshland felhívása német és görög nyelven is olvasható volt, és komoly felháborodást okozott Görögországban.

link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 18. 23:02
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
"Érzik, érzik. És mi változik ettől? Semmi."

lassú víz partot mos :)
black swan effect :)
soroljam még a talányos egymondatos válaszokat? :)

(nyilván önmagában az elégedetlenségből nem lesz rendszerváltás, de mára már akkora az elégedetlenség mindkét "fő oldallal" szemben, hogy nem lennék meglepve, ha 2014-ben az egyetlen megmaradó zombipárt a jobbik lenne, ami egy értelmes olajfa-koalicióval rivalizál... vagy később valamivel, de ha ez 1x bekövetkezik, akkor jajj a férgeknek, mert a jobbik is érdekelt az elszámoltatásban meg az "olajfa" is... nem csak azoknál van pénz, akik az olajszőkítésből, privatizációból stb. tollasodtak meg, és még sorolhatnám az érveket...)
Törölt felhasználó 2012. 06. 18. 22:52
Előzmény: #26  upgrayeddAKS
#27
Érzik, érzik. És mi változik ettől? Semmi.
A fél országot felelősségre lehetne vonni. És? Kéz kezet mos.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 18. 22:44
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
ez optimizmus :)

előbb vagy utóbb úgyis oda fognak kerülni mind, mert még a legprimitívebbek is a bőrükön érzik, hogy valami nagyon nem smakkol...
Törölt felhasználó 2012. 06. 18. 22:32
Előzmény: #24  upgrayeddAKS
#25
:DDDDD
Ne legyél már naiv.... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 18. 22:28
Előzmény: #5  Kolyok
#24
"Reméljük 2014-ben kijózanodnak és idegösszeomlásban eltávoznak majd az addigra romokba heverő valamely egészségügyi elfekvőbe... "

remélem, az említett börtönkórház :) rendelkezik elég morfiummal :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 18. 22:13
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
egyedül talán ezzel értek egyet:

Matócsy, selmeci és a többiek tapasztalatlan f.szok, valaki írta, hogy soha nem volt normális munkahelyük... ez tökéletesen látszik a tetteiken, gondolkodásukon...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 18. 22:07
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
"Eredetigazolás???? Nooooormális???? Az meg mi? eztmégishogy? "

nemtetszésemet én is kifejeztem már, csak nem ennyire szélsőségesen, de én nem is morális oldalról közelítem meg a dolgot ("azért én még nem vagyok feketéző maffiózó"), hanem használhatóságát tekintve, amellyel szemben kételyeimnek adtam hangot (finoman fogalmazva)

"a befizető személyét ugyan kell igazolni, de semmit sem ér, és nem egyenlő az eredetigazolással. 3,6 millió felett van egy papíros, ami ki kell tölteni, de azt is csak fiókonként egyszer és nem is mindenhol... "

szerintem nem árulok el titkot, ha leírom, hogy nem a fentiek a legnagyobb probléma a pénzmosási mizériával (eufemisztikusan: szabályozással), hanem az, hogy pl. bárki írathat mondjuk egy hajléktalan nevére céget, és akkor majd azzal követi el a pénzmosást, na bumm... szóval elvileg az nagyon jó, hogy a cégképviseletre jogosultnak is igazolnia kell magát, de a gyakorlat meg azt mutatja, hogy már rég túlléptek ezeken az -akadályoknak szánt- lépéseken a bűnözők, és ezért egyre kevésbé hatékony a fent említett mizéria

szvsz a bevezetésével "kipipáltunk" egy feladatot, és ez volt a lényeg (nem megoldani a problémát, hanem a szőnyeg alá seperni, mert ez Mo.-on általában divat...)

amúgy azt is leírtam, hogy mire lehet jó: ha komoly a tracking rendszer, akkor vissza tudják fejteni, ki adta fel a pénzt, és pl. a következő hasonló esetnél lecsapni a TÉNYLEGES elkövetőkre, ill. az adott személyt megfigyelés alatt tartva addig várni, amíg az igazi nagy halak fel nem bukkannak (pl. strómann esetén ugyebár nem éri meg lecsapni a kishalra, hajléktalan ügyvezetők esetén meg pláne nem)
de cégeket is lehet "megfigyelni", csak kissé nehezebb :)
gondolom, rendesen vissza is élnek a rendszerrel a korrupt magyar féreghálózat tagjai :) de ez már kisregény lenne...
Törölt felhasználó 2012. 06. 16. 23:37
Előzmény: #11  upgrayeddAKS
#21
kedves AKS,

én évek óta nem utalással fizetem ki a szállító számlákat: vagy az üzletben van halasztott kp-s fizetésem, vagy pedig én fizetem be közvetlenül a szállító bankszámlájára.

Eredetigazolás???? Nooooormális???? Az meg mi? eztmégishogy?

a befizető személyét ugyan kell igazolni, de semmit sem ér, és nem egyenlő az eredetigazolással. 3,6 millió felett van egy papíros, ami ki kell tölteni, de azt is csak fiókonként egyszer és nem is mindenhol...

szóval csak azért mert én tízezreket spórolok havonta (alig van KP befizetési banki költségem, és értelemszerűen utalási költségem is alig akad...) azért én még nem vagyok feketéző maffiózó... bevételem 95%-a cash... nyugta vagy számla alapján...

Matócsy, selmeci és a többiek tapasztalatlan f.szok, valaki írta, hogy soha nem volt normális munkahelyük... ez tökéletesen látszik a tetteiken, gondolkodásukon...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 14. 19:07
Előzmény: #19  szivacs
#20
ha a számukra "persona non grata" maffiózókat félreállítják a patkánypolitikusok, már az is valami...
más kérdés, hogy ezzel maga a "bűnszövetkezetek mérete" nem csökken, csak koncentrálódik a profit, mert a "versenyből" kizárják azokat, akiknek nincs politikai hátszelük

gondolod, hogy a NAV/APEH véletlenszerűen enged el köztartozást tízmilliós nagyságrendben cégeknek?

szvsz ezt a pénzmosási mizériát is csak azért vezettük be, hogy kapjunk pár jópontot a nyugattól, akiknek "hirtelen" nagyon fontos lett a terrorizmus finanszírozási oldala :)

viszont a rendszer alkalmas (ha komolyan veszik) a feketegazdaság visszaszorítására
szivacs
szivacs 2012. 06. 14. 18:54
Előzmény: #17  upgrayeddAKS
#19
Ja, és hogy ki is szűrték vele az összes maffiózót meg offshorost! Le is kapták a diszkókirályt! :-)
A navosok is egyfolytában a félmilliárdos budai villákat járják kezükben a pénzmosószűrős banki listákkal vagyonosodási vizsgálatot lefolytatni.
Lám, hogy le is estek a budai villa árak! :-)))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 14. 18:05
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#18
de tfh. mégiscsak működne a dolog (ne legyek már annyira negatív :) én sem)

akkor hogyan is nézne ki ez az eredet igazolás?

(az a gyanúm, ugyanoda lyukadunk ki, de kíváncsi vagyok)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 14. 18:03
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#17
"Most a pmt szempontjából csak az befizetőt kell azonosítani, nem a befizetett összeg eredetét igazolni!"

a mondatod első fele igaz, de az azonosítás épp arra szolgál, hogy "visszagöngyölítsék a szálakat", ha "gyanús tranzakciót" találnak... vagyis nem azért azonosítanak, mert valakiknek ez a hepje, hanem mert ha utólag valami feltűnik a "szűrő algoritmusoknak", akkor utána is lehet járni, hogy ki volt a hunyó, és csak így van értelem eleve a szűrésnek

magának a pénzmosási szabályozásnak is uaz a funkciója, mint amit felvetettél: a feketegazdaság visszaszorítása, és a terrorizmus "csak" egy a sok lehetséges "célpont" közül
Törölt felhasználó 2012. 06. 14. 13:32
Előzmény: #15  -bubu-
#16
jó, hát egyszer lehet Karácsony...
-bubu-
-bubu- 2012. 06. 14. 12:49
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
üdülési csekk,na persze még mit nem akarsz... :o)

max beutaló a járda szigetekre, :)
Törölt felhasználó 2012. 06. 14. 12:29
Előzmény: #1  Portfolio
#14
egyszerűbb lenne a fizetésünk 100%át az államnak utalni, majd ő heti lebontásban visszaosztana konzerveket kajára, meg egy évben egyszer üdülési csekket...

miért kell ezt így bonyolítani?
Törölt felhasználó 2012. 06. 13. 09:24
Előzmény: #11  upgrayeddAKS
#13
Az ájró bevezetése és a forint kivonása nem ugyanaz lenne, AKS, mint amit a mostani pmt előír.
Most a pmt szempontjából csak az befizetőt kell azonosítani, nem a befizetett összeg eredetét igazolni!

szivacs
szivacs 2012. 06. 13. 00:54
Előzmény: #10  upgrayeddAKS
#12
link 1:40-
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 12. 22:08
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#11
"Számlára befizetni meg csak eredet igazolással lehet!"

eddig is kellett igazolni a pénzmosás tv. miatt, mégsem fehérített semmit
+amit Martin írt az átváltásról, az is gyengíti a dolgot
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 12. 22:04
Előzmény: #2  allergia
#10
csoda, hogy a kilincsről tudja, hogyan működik :)
bár -ahogy jobban elnézem a sajtótájékoztatókat- mindig nyitogatja neki valaki az ajtókat :)
martin36
martin36 2012. 06. 12. 21:31
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Az egyszerű esetlen ürge meg majd egyszerűen kicsámpázik Ausztriába,és szépen átváltja fekete forintjait euróra,kinemszarjalemilyen árfolyamon.
És két pillanat alatt már át is van vágva a gordiuszi csomó.
Törölt felhasználó 2012. 06. 12. 19:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#8
ahogy leírtad, úgy eléggé necces a dolog: az 1 hét az nem állná meg a helyét sem itthon, sem az EU-ban. A korábban forgalomból kivont bankjegyeket is több évig beváltják. A Te ötleted talán valamikor megvalósul egyébként, ha itthon is az euró lesz a hivatalos fizetőeszköz.
Ezt az alkalmat kellene úgy kihasználni, hogy csak számlán lévő forintot konvertálnak át euróra. Számlára befizetni meg csak eredet igazolással lehet!
Törölt felhasználó 2012. 06. 12. 19:28
Előzmény: #1  Portfolio
#7
Jó pár hazai pénzintézet (valamely bankcsoport magyar leányai) - FÜGGETLENÜL a tervezett sárgacsekk adó bevezetésétől - már több éve azon az úton halad, hogy itthon fiókteleppé (és nem fiókká!) alakuljon.
Ez egy hosszabb folyamat, amely már elkezdődött és nem csak Magyarországot fogja hátrányosan érinteni, hanem az összes olyan országot, ahol egy bankcsoportnak leánybankja van. Kezdődött ez valahol a bankcsoporton belül, országok közötti termékek harmonizációjánál, folytatódik az IT infrastruktúra egy helyre gyűjtésével, az IT folyamatok egy helyen végzésével, s végül oda fog ez vezetni, hogy pl. egy számlavezető rendszerben lesznek a magyar ügyfelek az osztrák, cseh, román, stb országok ügyfeleivel.

Ennek a hatása - más szempontból - súlyos lehet nemzetgazdaságilag. A hazai bankközpontokban dolgozók legnagyobb részére nem lesz szükség, a banki beszállító hazai vállalkozások elvesztik piacaik jó részét.
Törölt felhasználó 2012. 06. 12. 17:22
Törölt hozzászólás
#6
Kolyok
Kolyok 2012. 06. 12. 17:17
Előzmény: #2  allergia
#5
Matolcsy egy mekkmester, ezt már az egész világ tudja, de a kiöregedett focista ragaszkodik hozzá... Biztos együtt olvassák a tündérmeséket esténként...
Reméljük 2014-ben kijózanodnak és idegösszeomlásban eltávoznak majd az addigra romokba heverő valamely egészségügyi elfekvőbe...
ddani77 2012. 06. 12. 17:15
Előzmény: #2  allergia
#4
nincsenek tisztában vele hogy mit fognak ösztönözni, e helyett inkább kp forgalmi adó kellene a cégek pénztár forgalma után + banki kp felvétnél, postai kifizetésnél...
-bubu-
-bubu- 2012. 06. 12. 16:59
Előzmény: #2  allergia
#3
tündérmeséken nevelkedett :)

allergia 2012. 06. 12. 16:45
Előzmény: #1  portfolio
#2
Gratula a cikkhez, minden egyes gondolatával egyetértek.

Ismét kiderült, hogy a mi kis unortodox agytrösztünk soha a büdös életben nem dolgozott a való világban.... Szerintem Matolcsy meg a bandája a bankrendszer legelemibb működésével sincs tisztában...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek