Topiknyitó: Magicmaan 2012. 05. 30. 12:05

Pénznyelő elköszön  

"Kedves Fórumozók!







A Portfólió moderátora hétfő este úgy döntött, hogy tiltólistára tesz. Felesleges és nem is kívánok abba belemenni, hogy ez szerintem mennyire volt jogos, vagy sem. Tény, hogy a viták során gyakran voltam erőszakos, cinikus, piszkálódó, akár szándékosan is provokatív, a 12 év alatt írt sok tízezer hozzászólás némelyikében még bántó is. Ez, ill. a vitastílusom talán többeknek nem tetszett. De arra mindig ügyeltem, hogy ténylegesen durván személyeskedőt, alpári sértést ne írjak. Ezt a határt, amit én saját magamnak szabtam és magam miatt betartottam, velem szemben sokan átlépték: az elmúlt sok év alatt szídták édesanyámat, elhunyt apámat, az akkor még meg sem született fiamat, zsidóztak, cigányoztak, komcsiztak, hazaárulóztak, seggeztek, férgeztek, geciztek, köcsögöztek, stb. stb. elzavartak az országból, a világból. Én egy hibát biztosan elkövettem: foglalkoztam ezekkel a beírásokkal.







Mindentől függetlenül, ha valakit megbántottam bármelyik hozzászólásommal, ezúton szeretnék elnézést kérni tőle.







Mint azt sokszor írtam: nincs, nem volt és nem is lesz másik nickem, így a Portfólió fórumairól 12 év fórumozás után távozom. Egyikeként a kevés (ha nem utolsó) még ma is aktívan írogató régi fórumozók közül. Fórumozós célra létrehozott emailcímem, a penznyelo@freemail.hu él továbbra is, azon bárki elérhet. Ezen kívül a későbbiekben megtalálhat bárki a Tőzsdefórumon is, ahová az utóbbi néhány évben már nem nagyon írtam, de ahol 14 évvel ezelőtt a tőzsdei fórumozást elkezdtem ugyanezzel a nickkel.







Mindenkinek további jó - és higgadt - fórumozgatást és sikeres kereskedést kívánok:

Pénznyelő"
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 04. 02. 21:47
Előzmény: #565  Törölt felhasználó
#580
"14 délutáni Katasztrófavédelmi buli , ahol mindenki totál részeg lett és attól kezdve a sima hóhelyzet átalakult Mo. numero egy hóhelyzetévé"

no mondjuk ez speciel hihető :)
az alkeszek paradicsoma ez az ország, a többieknek (pl. józanul gondolkodók) pedig agyrém :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 04. 02. 21:26
Előzmény: #568  pf2
#579
Hello, PRFECO (vagy nem is Fecó lennél? vmiért emlékeztetsz arra a Fecóra...)

nem akarok okoskodni, sem Pénznyelőt megvédeni (nem szorul rá), de tömören fogalmazva: jók az elemzései

lehet velük vitatkozni, meg biztosan nincs mindig mindenben igaza, de egy biztos: érdemes figyelembe venni, miket ír.

mégpedig azért, mert tömören és világosan megfogalmazza a lényeget, nem szokott "elkalandozni" a részkérdések felé az elemzés, csak ha belekérdezel

ha viszont belekérdezel, akkor kiderül, hogy nem csak úgy ex has elemzések ezek, hanem van mögöttük... mélység (a.k.a. depth mint a deep thought elnevezésben)

szóval elég alapos, végiggondolt elemzések ezek, és persze pszichológiai téren érthető a berzenkedés ellene, de inkább érveket érdemes "ütköztetni", nem világnézeti tételeket (ki, miben, mikor korrumpált kiket, stb.)

amiket pl. ide leírtál, az nem cáfolja, sem pedig meg nem erősíti lényegében egyik hipotézist sem... sem azt, hogy jó vagy rossz a ciprusi válságkezelés, sem azt, hogy ez vagy az a módszer (elengedni a kezét, stb.) hatékonyabb lenne-e

egyébként egy jóféle vita nem is a másik meggyőzéséről szól, hanem arról, hogy miben tudnak megegyezni, mi a közös nevező? aztán ebből még mindig lehet eltérő következtetéseket levonni, stb. (a term.tudományokban ezek a módszerek jól beváltak, lehet látni az eredményeket... az más kérdés, hogy az emberek mire használják ezeket...)
bpmcwap
bpmcwap 2013. 04. 02. 21:05
Előzmény: #571  pf2
#578
és valóban, üdv feribácsi :)
Törölt felhasználó 2013. 04. 02. 20:31
Előzmény: #576  Törölt felhasználó
#577
velkámbek.
Törölt felhasználó 2013. 04. 01. 23:20
Előzmény: #575  pf2
#576
A németeknél leginkább Dax határidő és opció, az amcsiknál Nasdaq, egyedi rv, deviza nem nagyon. De volt már nekem is lengyel IPO-m, jó régen.
pf2 2013. 04. 01. 22:50
Előzmény: #574  Törölt felhasználó
#575
DAX , NasdaQ , Dow egyéni vagy határidős vagy áttételesen forexen,deritavíták , esetleg deviza határidőzés ?? ha ez konkrétabb, esetleg ipo?

Legújabb lengyel bank ipo-jába keményen belementem és kiskinai IPO is is áll még

Nincs harag, de politikában Mo-n erős érzelmi felhangok érezhetőek komentjeid alapján.
Törölt felhasználó 2013. 04. 01. 22:31
Előzmény: #573  pf2
#574
Nem lehet a kérdésedre válaszolni, mert ebben a formában értelmetlen. Olyan nincs ugyanis, hogy "melyik részvénnyel kereskedsz", hiszen potenciálisan sok ezerrel. Amúgy BÉT, németek, amcsik leginkább, ha piacok szerint nézzük.

Nekem nincs se a politikában, instrumentumok tekintetében meg mégkevésbé érzelmi attítűdöm.
pf2 2013. 04. 01. 22:19
Előzmény: #572  Törölt felhasználó
#573
elfelejtetted közölni melyik részvénnyel kereskedsz és melyik tőzsdén, etc,etc.

"érzelmi attitűdöm " szvsz Neked is van bőven :-))
Törölt felhasználó 2013. 04. 01. 17:13
Előzmény: #571  pf2
#572
Még szerencse, hogy robottal kereskedsz, mert ilyen erős érzelmi attitűddel elvéreznél, ha neked kéne meghozni a döntéseket. Ezt megintcsak nem piszkálódásból írom (tegnap se így tettem).
pf2 2013. 04. 01. 16:02
Előzmény: #570  Törölt felhasználó
#571
Nem vagyok "kollegája" és lehet , hogy nem vagyok tisztában "alapokkal" bár közel 20 éve tőzsdézek . Most már robotprogrammal kereskedem le a devizapárokat és ott abszolút nem számít pártpreferenciám lásd: EUR/USD/RON /zloty keresztekben.

Általában nem oktatók ki senkit- kivétel egyedi cégek esetén pl. E-Star kötvényes és részvényesi szint .
Esetleg segítek azoknak a már Kúria szinten állnak perben Rába vs magyar állam/ Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.

Nem nagyon hallottam pénznyelő mely részvénnyel , devizával kereskedik
Viszont örülnék, ha valaki megmagyarázná EU tag Németország utolsó 15-20 év alatt Görögországot milyen gazdasági és jogi alapon zsákmányolta ki . Engedte a gazdasága statisztikai hamísitását - noha teljesen tisztában volt a valós gazdasági tényekkel-és erőltette rá a trojka akaratát a la Frankfurt.
Törölt felhasználó 2013. 04. 01. 15:44
#570
valóban nehéz olyan "kollégákkal" szakmai vitát folytatni, akik vagy nincsenek tisztában az alapokkal sem, vagy eleve "poltikai alapon" lának-hallanak-értékelnek!
Törölt felhasználó 2013. 04. 01. 09:47
Előzmény: #568  pf2
#569
Megismétlem: Izland nem EU tag, Ciprus az.

Elárulod, hogy téged hol sértegettelek azon kívül, hogy pontokba szedve tényszerűen leírtam, hogy az általad példának írt Izland ugyan jó példa, de éppenhogy engem igazol?
pf2 2013. 04. 01. 08:45
Előzmény: #567  Törölt felhasználó
#568
Tényleg igazuk van jó néhány topicolónak , mindig mindent jobban tudsz ,ráadásul kioktatsz mindenkit.

Izland megmerte tenni , hogy nem fizette ki a betéteseket . Én is ezt mondtam . Ne fizessék ki a betéteseket (senkit) dőljön be Cyprus , utána brit , német , orosz betétesek meg meccseljék le Eu-IMF-EKB trojkát első vérig .

Görögország tragédiájából Németország nagyon jól kijött ( már előtte is minden befektetett 1 Euróért minimum 2-3 között jött vissza.
Miért nem adták még el a görög szigeteket? , meg minden fellelhető értéket? mert még mindig lázad a nép vagy mert bagóért akarták megvenni
Törölt felhasználó 2013. 03. 31. 21:56
Előzmény: #566  Törölt felhasználó
#567
3. Izland NEM EU tag, Ciprus az. Gondolom érted, hogy ez jó nagy különbség...
Törölt felhasználó 2013. 03. 31. 21:53
Előzmény: #561  pf2
#566
Izland jó példa, csak pont nem téged igazol. Látod, ott is buktak nagybetétesek. A két nagy különbség:
1. Nem volt szükség akkora tőkésítésre, mint a ciprusi bankoknál (mondhatjuk úgy us, hogy itt nagyobb tőkevesztésnen voltak a bankok).
2. A ciprusi államnak nem volt pénze a garantált betétek kifizetésére sem, ezt is csak EU segítséggel tudja megtenni.'
Törölt felhasználó 2013. 03. 31. 21:51
Előzmény: #561  pf2
#565
Amúgy mégis mit válaszoljak a 2. részére? Nem véletlenül hagytam ki.

"Érdekes orosz tőke a zárt 10 nap alatt elég szépen elpárolgott , annyí publicitást kapott , mint március 14 délutáni Katasztrófavédelmi buli , ahol mindenki totál részeg lett és attól kezdve a sima hóhelyzet átalakult Mo. numero egy hóhelyzetévé."

1. Én a kiinduló helyzetet írtam le. Hogy a zárolások közben, után mi történt, az nem tartozik a kiinduló állapothoz.
2. Én nem szoktam tényként használni ilyen mendemondákat, hogy de az oroszok...
3. Nyilvánvaló, hogy egy ilyen helyzetben vannak jól értesültek és vannak áldozatok. Ez gáz, de a kiinduló állapot leírásához megintcsak nem tartozik hozzá, én meg arról beszéltem.

Törölt felhasználó 2013. 03. 31. 21:47
Előzmény: #563  NIS
#564
Olvass figyelmesebben. Azt írtam, hogy butaság "AMIT ÍRSZ". Nem téged, a szövegedet minősítettem. Az nem személyeskedés. Gazdasági analfabétákról meg általában írtam. Tudod, akinek inge... Te tudod, miért vetted magadra.

Egyébként meg látszik - személyeskedés nélkül -, hogy még mindig nem érted az kiinduló helyzetet.
NIS 2013. 03. 31. 21:41
Előzmény: #562  Törölt felhasználó
#563
A hsz-em második feléről miért nem beszélsz?
Egyébként az analfabétizmus, meg a butaság emlegetése nem vall kulturált vitapartnerre! Tudod a stílus maga az ember!
Nem csodálom, ha kitiltottak a fórumról!
Sajnálom, én ezennel ezt a vitát lezárom!
Én nem minősítettelek téged, lehet, hogy kellett volna?
Törölt felhasználó 2013. 03. 31. 21:21
Előzmény: #560  NIS
#562
Ez is butaság.

"Ha tetszik, ha nem, Ciprus kapcsán hozzányúltak egy tabuhoz, ami megrengeti a bizalmat a bankszektorban!"

1. Milyen tabuhoz? 2008-ig rengeteg helyen nem volt még vagy jóval alacsonyabb szintű volt az állami betétgarancia. A 100e euró 2008-tól van a legtöbb EU-s országban. Ezt MOST IS TARTJÁK. Cipruson is ennyi volt az állami garancia. Az állam éppen azért kellett EU segítségéhez forduljon, hogy ezt tartsa. És tartja is. 100e euró felett NEM VOLT garancia, részlegesen is kártalanítanak. Akkor milyen tabu is dőlt le? Semmilyen. Az hogy gazdasági analfabéták ezt nem értik, az más kérdés. (nézd meg: összeszakadtak a piacok vagy nem? Dow új csúcson, Dax csúcsközelben - jé, akkor csak te nem érted)
2. Megismétlem: nem az állam ment csődbe és ezért lenyúlja a betéteket, hanem a bankok csődöltek be és az állam segítséggel tudja csak menteni a garantált betéteket, a nem garantáltakat meg csak részlegesen. Még mindig nem érted?
pf2 2013. 03. 31. 21:09
Előzmény: #559  Törölt felhasználó
#561
a bankok nem bukták el , hanem amikor Görögországot kimenekítették erős EU nyomásra Cypruson lévő bankok döntöttek így , utána amikor gördült a lavina maguk alá temették . Érdekes Izland Brit , holland és egyéb befektetőket nyugodtan nullára írt le mégse tették U-s vesztegzár alá.

Hadd menjen csődbe pár bank és német betétek is tulajdonosuk tőkéje is váljon nullává.
Érdekes orosz tőke a zárt 10 nap alatt elég szépen elpárolgott , annyí publicitást kapott , mint március 14 délutáni Katasztrófavédelmi buli , ahol mindenki totál részeg lett és attól kezdve a sima hóhelyzet átalakult Mo. numero egy hóhelyzetévé.

Topik gazda

Magicmaan
Magicmaan
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek