Topiknyitó: Magicmaan 2012. 05. 30. 12:05

Pénznyelő elköszön  

"Kedves Fórumozók!







A Portfólió moderátora hétfő este úgy döntött, hogy tiltólistára tesz. Felesleges és nem is kívánok abba belemenni, hogy ez szerintem mennyire volt jogos, vagy sem. Tény, hogy a viták során gyakran voltam erőszakos, cinikus, piszkálódó, akár szándékosan is provokatív, a 12 év alatt írt sok tízezer hozzászólás némelyikében még bántó is. Ez, ill. a vitastílusom talán többeknek nem tetszett. De arra mindig ügyeltem, hogy ténylegesen durván személyeskedőt, alpári sértést ne írjak. Ezt a határt, amit én saját magamnak szabtam és magam miatt betartottam, velem szemben sokan átlépték: az elmúlt sok év alatt szídták édesanyámat, elhunyt apámat, az akkor még meg sem született fiamat, zsidóztak, cigányoztak, komcsiztak, hazaárulóztak, seggeztek, férgeztek, geciztek, köcsögöztek, stb. stb. elzavartak az országból, a világból. Én egy hibát biztosan elkövettem: foglalkoztam ezekkel a beírásokkal.







Mindentől függetlenül, ha valakit megbántottam bármelyik hozzászólásommal, ezúton szeretnék elnézést kérni tőle.







Mint azt sokszor írtam: nincs, nem volt és nem is lesz másik nickem, így a Portfólió fórumairól 12 év fórumozás után távozom. Egyikeként a kevés (ha nem utolsó) még ma is aktívan írogató régi fórumozók közül. Fórumozós célra létrehozott emailcímem, a penznyelo@freemail.hu él továbbra is, azon bárki elérhet. Ezen kívül a későbbiekben megtalálhat bárki a Tőzsdefórumon is, ahová az utóbbi néhány évben már nem nagyon írtam, de ahol 14 évvel ezelőtt a tőzsdei fórumozást elkezdtem ugyanezzel a nickkel.







Mindenkinek további jó - és higgadt - fórumozgatást és sikeres kereskedést kívánok:

Pénznyelő"
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
NIS 2013. 03. 31. 21:08
Előzmény: #559  Törölt felhasználó
#560
Ha tetszik, ha nem, Ciprus kapcsán hozzányúltak egy tabuhoz, ami megrengeti a bizalmat a bankszektorban! Egyébként szerinted a betétesek hibásak azért, mert a bankok olyan papírokba fektettek be, (görög)melyekről esetleg lehetett tudni már a vétel pillanatában, hogy bedől! És ezért a bankvezetők nem felelősek, csak a betétesek! Hallottál már olyat, hogy a bankvezetőktől megvonták a bónuszokat a rossz ügyletek miatt visszamenőleg?
Törölt felhasználó 2013. 03. 31. 20:42
Előzmény: #557  NIS
#559
Röviden megfogalmazva: Cipruson nem az állam veszi el a betéteket, hanem a bankok bukták el, az állam EU segédlettel pedig csak a 100e eurós garanciáig kártalanít teljesen, felette csak részlegesen. Ennyi a sztori.

Világos már?
Törölt felhasználó 2013. 03. 31. 20:40
Előzmény: #557  NIS
#558
Akkor olvasd el a hozzászólásod előtti szövegemet és megérted.

Durva, hogy egy gazdasági fórumon ezt ennyien nem értik...
NIS 2013. 03. 31. 20:36
Előzmény: #555  pf2
#557
Zavarban vagyok. Nem tudom Ciprus után, hogy mi az ortodox, és mi az unortodox?D
Törölt felhasználó 2013. 03. 31. 20:35
Előzmény: #555  pf2
#556
Ezt majd a megfelelő topicban vitassuk meg.

"Mellékesen mi a francot akar egy személyben dönteni Barrosó , annak függvényében ugyanolyan unortodox módszereket használnak Cyprus esetén , mint kerályunk itthon."

Na ez az ami NEM IGAZ.

Éppen ezt írom a Ciprusos topicban. Rohadt nagy tévedésben van mindenki, aki ezt a kettőt összehasonlítgatja. Másrészt a cikkekben is jó nagy baromságok jelentek meg ezzel kapcsolatban.

A sztori Ciprusban ugyanis nem abból indult, hogy az állam bajban van és ezért elvonja a betégeket, hanem az az alapszitu, hogy a bankok BECSŐDÖLTEK. Az állam pedig éppenhogy védené a betéteket (ez kötelezettsége is) csakhogy ezt egyedül nem tudja megtenni a giga méretű bankrendszer miatt (GDP nyolcszorosa a mérlegfőösszeg), ezért EU pénzt kap, abból menti TELJESEN a garantált betéteket, azaz a 100e euró alattiakat és csak részlegesen tudja a felettieket.

Aki nem érti a kettő közötti alapvető ok-okozati különbséget, az írogasson a kiskegyed fórumra és kerülje a tőzsdét is.
pf2 2013. 03. 31. 20:28
Előzmény: #554  Törölt felhasználó
#555
ave újra itt :-))

Azért engem is kitiltottak innen állítólag Veled való vitám miatt.

Nevem továbra is elvéve .

egyébként véleményem EU -ról , hogy EU előbb -utobb rájön kerály még mindig jobb , mint Vona ,akimegírta levelétIzraelnek.

Mellékesen mi a francot akar egy személyben dönteni Barrosó , annak függvényében ugyanolyan unortodox módszereket használnak Cyprus esetén , mint kerályunk itthon.

Ráadásul CIB és Raffi panaszkodása után rögtön leminősített a hitelmínősítő , de nem gazdasági hanem politikai alapon.
Ott vagyunk a békasegge legalján és még rúgnak egyet bele , ez a EU társadalmi összefogás tartalma?
Törölt felhasználó 2013. 03. 31. 19:45
Előzmény: #553  S52Raptor
#554
Üdv:)

Ezért méginkább furcsa, hogy év elején törölték a hozzászólásaimat.
S52Raptor 2013. 03. 31. 19:40
Előzmény: #550  Törölt felhasználó
#553
A magyarázat pofon egyszerű: anno még a közbeszéd sem süllyedt olyan szintre, hogy egyes itteni hozzászólások ne "lógtak" volna ki belőle. Ma már a sok anyázó hozzászólás egyre kevésbé tűnik fel a moderátornak az általános stílus alpáriasodása miatt, vagy pedig qrván megunta a moderációt (lehet már nem is moderálnak, mert létszámleépítés áldozata lett a moderátor).
Válassz tetszés szerint.
Egyébként pedig légy üdvözölve!!!
Törölt felhasználó 2013. 03. 31. 17:44
Előzmény: #551  kiegyezo
#552
Üdv. neked is, meg ex-nek is.
kiegyezo 2013. 03. 31. 17:31
Előzmény: #550  Törölt felhasználó
#551
Üdv:
Törölt felhasználó 2013. 03. 31. 15:52
Előzmény: #548  szivacs
#550
A mai napig nem teljesen világos, hogy egyáltalán miért tiltottak le. De nyilván néhány hozzászólásomra rá lehet mondani, hogy személyeskedő volt. Ahogy olvasgattam, azóta itt simán anyáznak egyesek, meg ilyenek, kimoderálás és törlés nélkül. Szóval eléggé nem egységes a mérce.

Az viszont teljesen érthetetlen és megmagyarázhatatlan a számomra, hogy fél évvel a letiltásom után miért töröltek minden hozzászólásomat. Nem értem, tényleg. (én se tudok másra gondolni, csak arra mint te, vagy esetleg Cserekleiékre a Humet/Nutex miatt).
exmnbs1 2013. 03. 31. 14:24
Előzmény: #548  szivacs
#549
hála istennek, penznyelo újra itt
javítva a normális hozzászólások arányát az itt örvendezők beírásaival szemben
szivacs
szivacs 2013. 02. 26. 12:48
Előzmény: #459  szivacs
#548
Úgy tűnik a fidesz keze már a Portfólióhoz is betette a lábát és a moderátor egyszer csak úgy döntött, hogy visszamenőleg törli egy korábban "tiltólistára tett", de nem törölt fórumozó hozzászólásait.
Hm - unortodox...

vagy talán beírt valamit, ami ezt kiváltotta?
Törölt felhasználó 2012. 07. 12. 13:34
Előzmény: #545  Törölt felhasználó
#547
Aha, szóval jobban visszaélt.

Horn mondjuk kijelölte Kiss Pétert közt elnöknek, az alkotmánybíróság elnöke mondjuk Szekeres Imre lett, Lendvai Ildikó meg mondjuk az újonnan létrehozott médiatanács vezetőjeként közfeladat ellátása érdekében (mint pl a kormányzati intézkedések kommunikációja) pályázati eljárás nélkül jogosíthatott fel valamely vállalkozást 3 év időtartamra médiaszolgáltatás végzésére.
LEgfőbb ügyésznek meg kinevezték valamelyik nevenincs szocit.
És persze volt egy koleszos haverja is, akinek a cége 350 milliárd értékben nyerte az állami tendereket, úgy, h 100%-BAN NYERT AZON, AMIN INDULT, s mikor firtatni kezdték a cégügyeket, a párt szóvivője állt ki védeni a céget. (...)

Ezek így mentek akkortájt, ugyebár?
Törölt felhasználó 2012. 07. 12. 13:17
Előzmény: #544  Törölt felhasználó
#546
Hogy az MSZP és droidjai kit minek tartanak, nem tudom, nem is érdekel.
Az már nagyobb gond, hogy nem csak a szocik, de mindenki más is annak tartja a fideszt. Ez több okból is teljesen jogos. A személyi állományának már valszeg nagyobb része exkomcsi, mint a szociknál. Ez még alapban nem is lenne gond, nagyobb baj, hogy a hatalomgyakorlási módszereik is kísértetiesen emlékeztetnek az Mszmp-ére, bár utóbbiak kevésbé voltak gátlástalanok. (Pl manyup-államosítás, minden fontos helyre benyomjuk a sameszainkat-káderpolitika, stb stb.)

link

Ajánlom figyelmedbe a Rákosi-idézeteket. Orbán is rendszeresen szemezget belőlük, csak a neveket aktualizálja.

Bizony, Orbán kitűnő utódja. Kár, hogy nem 60 éve élt, szépen vigyoroghatott volna ő is május elsején a tribünön a kopasz mellett.
Törölt felhasználó 2012. 07. 12. 12:21
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#545
???

Sokkal jobban visszélt a 2/3-dal az MSZP, mint a Fidesz!!!
(Lásd 1995-1996-os rekordprivatizáció!)

Az pedig, hogy nem csináltak új Alkotmányt, az annak volt köszönhető, hogy ebben a kérdésben nem volt szándékuk, hiszen az előző Alkotmányt éppen az MSZP szájíze szerint készült, azaz miért is készítettek volna új Alkotmányt...
Törölt felhasználó 2012. 07. 12. 12:18
Előzmény: #535  Törölt felhasználó
#544
Azért az közröhely, hogy az MSZP és droidjai a Fideszt és droidjait tartja kizárólagosan az MSZMP utódjának...

Vagy másra akartál kilyukadni...?
Törölt felhasználó 2012. 07. 12. 12:17
Előzmény: #524  upgrayeddAKS
#543
Ha tudod bizonyítani amit állítasz, akkor a te kizárólagos felelősséged, ha a bűnösök megússzák bűneiket.

Ha nem, akkor te is csak rágalmazol...

(Egyébként ilyen és hasonló vádak és rágalmak az MSZP-SZDSZ koalíciók tagjait is illetni szokták...)
Törölt felhasználó 2012. 07. 12. 11:45
Előzmény: #540  szivacs
#542
Arra spec befizetek, ahogy a jelenlegi "gazd.pol" bármilyen helyzetben is működni fog... :O

Nem tuti... Mi van, ha az ablak alatt épp egy hordozható medencében vizespóló versenyt tartanak bikinis csajokkal?:D
szivacs
szivacs 2012. 07. 12. 11:03
Előzmény: #539  Törölt felhasználó
#541
Ezzel egyetértek.
Alapvető különbség, hogy míg a fizika a természet törvényein alapul, addig a közgáz meghatározóan az emberi természeten, viselkedésen.
Ebből adódik az óriási különbség a szabályszerűségben, törvények általi meghatározottságban.
Erre pedig az általad leírt visszacsatolási effektus még rá is tesz egy lapáttal :-)

Topik gazda

Magicmaan
Magicmaan
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek