Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 23:30
Előzmény: #23879  szarvasvadasz
#23880
érdekes elképzelés,hogy az embert legyőzheti egy lélektelen tárgy,ha tovább viszem a gondolatmenetet már ki is lyukadtam,oda,hogy az élettelen képes felülkerekedni az élőn.
az elme szeret játszadozni és illuzionikus világot alkotni,hogy halandóságát palástolja és a halhatatlannal tegye önnönmagát egyenlővé.
Mert mi is valójában egy ember és mi is egy robot.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2018. 12. 06. 22:58
Előzmény: #23876  Törölt felhasználó
#23879
Óóó, nem túl régről egy szösszenet a témában: Két telefonhívás története
 
A valósgáról alkotott képünket nagymértékben az határozza meg, hogy milyen arányban épül a közvetített illetve saját tapasztalatok alapján szerzett rendszerezett tudásra. Az előbbivel mára nagyon sok lett a baj, a második meg kiveszőben van.
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 22:51
Előzmény: #23875  Törölt felhasználó
#23878
Nem kétlem,hogy működik a rendszered és tudsz profitot produkálni napon túli kereskedéssel,mint ahogy más napon túli kereskedő is tud,de azt kétlem,hogy ugyanakkora kockázati szint mellett az eredményesség képes lenne megközelíteni egy napon belüli kereskedő eredményességét.
Mint előzőleg írtam azért hagytam abba a napon túli kereskedést mert már nem volt annyira eredményes,nem azért mert rosszabbul kereskedtem,hanem egyszerűen azért mert egyre kevesebb pozíció nyitási lehetőségem volt .
A több napos trendek helyett jöttek a véget nem érő sávozások ...
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 22:40
Előzmény: #23874  guantanamo
#23877
amig kereskedtem  usa indexeket azokkal is elvoltam napon belül,de ott valóban lehet simán napon túl kereskedni még most is.
Igen EUR-USD re vonatkoztatva írtam a napon belüli kereskedést
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 22:20
Előzmény: #23873  Törölt felhasználó
#23876
érdekes az a felvetés,hogy robotok irányítják a piacot,pedig ebből egy szó sem igaz,ez egy szokásos dezinformció,a piacot most is azok irányítják és manipulálják akik mindig is tették a nagy nemzetközi pénzintézetek egymással kartellt alkotva.
Ehhez terméseztessen használnak programokat is mind elemzésre ,mind stratégia kidolgozására és az egész kivitelezésére.
A program csak egy eszköz
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 22:16
Előzmény: #23873  Törölt felhasználó
#23875

Nem is rólad írtam, Leelossy akcióját próbáltam egy kicsit elemezni, mert kifogásoltad, hogy 40 x pipet fogott, holott csak 20-at kellett volna neki! :)
A kereskedésről meg: aki tőlem többet foglalkozik EUR/USD-vel az kb. festi magát (bár nekem az egyik cél pont az volt az idei évre, hogy emberi keretek közé szorítsam a dolgot úgy, hogy közben a profit ne nagyon csökkenjen - és ez sikerült is: napi 14-16 óra vs. jelenleg 4-6 óra), ráadásul én időmilliomos vagyok, így mikor nem bújom ezerrel a csártot, akkor csak úgy hobbyból foglalkozgatok ezzel kapcsolatos témákkal, de ezek ellenére pont a másik irányba mozdultam. Nincs már napon belüli kereskedés, inkább napokon, heteken akár hónapokon átívelő pozícióépítés és menedzselés van - és működik! :)
guantanamo
guantanamo 2018. 12. 06. 22:10
Előzmény: #23873  Törölt felhasználó
#23874
Gondolom ezt csak erre a párra (vagy főként) az alap devizapárokra érted. Mert szerintem máshol nem így van.
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 21:52
Előzmény: #23840  Törölt felhasználó
#23873
Most,hogy van kis időm,kicsit bővebben :)
Nem 5 percesen elemzek,ezt az idősíkot nagyon ritkán használom,de mivel kizárólag EUR-USD-t kereskedem így megengedhetem azt a luxust,hogy 10 idősíkon elemezzem,értelemszerűen ezek egy része már napon túli,amelyek leginkább a napos trend meghatározását segítik.
igen ellenállás és támasz szintek alapján kereskedem nyitójelre,így értelemszerűen nem keresem a lokális aljat vagy csúcsot.
Régebben kereskedtem napon túl is,de jó pár éve már abbahagytam ezt a műfajt,efelett már szerintem eljárt az idő ha valaki aktívan tud kereskedni,persze ha kevés ideje van valakinek annak azért jó lehet.
Addig amíg voltak 3-4 napos trendek amikre lehetett pozíciókat építeni,jó volt a napon túli kereskedés is,ezek száma viszont egyre ritkább lett jelenleg már alig van ilyen.
Ezért aktívan kereskedhetőnek már csak a napon belüli kereskedést tartom jónak.
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 21:21
Előzmény: #23870  Rotel
#23872

Ez a robotokon már túlmutat. Azok csak követik/kereskedik a "mozgást", ugyanúgy mint mi is próbáljuk, csak ők gyorsabban reagálnak és más strati alapján játszanak. A csártot már rég egy program rajzolja és már taglaltuk itt, hogy kb. miket vesz figyelembe. Na jöhet a Nighthawk! :D
:)
Passionata
Passionata 2018. 12. 06. 21:12
#23871
https://www.zerohedge.com/news/2018-12-06/did-market-miss-powells-real-message
“Mr. Powell most likely also realizes that continuing to tighten monetary policy will simply accelerate the time frame to the onset of the next recession. In fact, there have been absolutely ZERO times in history that the Federal Reserve has begun an interest-rate hiking campaign that has not eventually led to a negative outcome.”
Rotel 2018. 12. 06. 20:29
#23870

Az, hogy irányított az árfolyamok mozgása, az valószínűnek tűnik.
Nevezhetjük AI-nek v. MI-nek - teljesen mindegy. Ami szerintem biztos, hogy brutál sok pénzt kell mögé tenni. Engem inkább az érdekelne, hogy ezt a pénztömeget ki/kik birtokolják. Meg ki a karmester.
Abban nem hiszek, hogy sok-sok külön kis algoritmus/robot ténykedésének eredője határozza meg a főbb trendeket. Ezek inkább csak a zavarosban próbálnak pecázni.
NickD
NickD 2018. 12. 06. 20:16
#23869
OFF Még a paraklubbos fórumtársaknak ajánlanék egy jó olvasmányt, majd ha úgy jön ki egyszer, személyesen megvitatjuk. A könyv címe: Máglyatűz... néhány fejezetben pont erről van szó - konkrétan -, amiről beszéltünk (miértek és hogyanok, kik) :D
NickD
NickD 2018. 12. 06. 19:49
Előzmény: #23866  szarvasvadasz
#23868
ÉN meg mint Mel Gibson az Összeesküvés elméletben :)
Remélem nem jön éjszaka az IP címemre a Nighthawk heli :) 
NickD
NickD 2018. 12. 06. 19:46
Előzmény: #23863  Törölt felhasználó
#23867
Uhhh... őszintén reméltem hogy nem fogsz ez miatt lehülézni :D
Ezt ma a cikktől függetlenül figyeltem meg, mert ma egész nap a TRY-on lógtam. (Én anno azzal kezdtem). És valamilyen szinten igaza van Breakhavennek, hogy kiszámíthatatlan, valamilyen szinten pedig az is igaz, hogy bizonyos helyzetekben kiszámíthatobb - számomra. De ez, amit előzőekben leírtam, nekem ma tűnt fel szemmel láthatóan. Beállt egy sávra és benne maradt. Amikor volt az EURUSD longkitörése, egy pillanatra kitört a TRY is, de megfogta valami és visszakorrigálta az adott sávba. Már délelőtt is feltűnt ez-az, de a longkitörés fogalmazta meg bennem a konkrétumot. Ha megnézed a napost, egész nap erősödött volna... csak valami megfogta.
Halkan megjegyezném, hogy  valami a trendvonalba tartja - többé kevésbé - az EURUSD-t is...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2018. 12. 06. 19:39
Előzmény: #23863  Törölt felhasználó
#23866
Óóó, a valóság sokkal durvább, mint amit a firkászoknak kiadnak, hogy leírjanak. De csak óvatosan velem, mert kezdem magam úgy érezni, mint John Forbes Nash professzor az Egy csodálatos elme c. filmben...
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 18:22
Előzmény: #23852  Leelossy
#23865
Nem jó az RR arányod! :D
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 18:20
Előzmény: #23861  Breakeven
#23864
igen,elírtam értelemszerűen 1.135 és nem 1.125 a vissza-teszt szint
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 18:20
Előzmény: #23862  NickD
#23863

Üdv a (paranoiás) klubban! :) Egy ideje boncolgatjuk már itt a Mr. AI szindrómát egy olyan kollégával, aki ha jól tudom szintén elég sokat lóg a forex témán, így megfigyelt már ezt-azt. Szarvasvadiról van szó és szvsz már elég jó kis tanulmányt tudnánk készíteni a "jelenségről", ami jóval túlmutatna az itt, néha elejtett kis szösszeneteken.
:)
NickD
NickD 2018. 12. 06. 18:05
Előzmény: #23859  RangerHU
#23862
A portfólió egyik cikke:
"Sokan a kereskedési algoritmusok működésével magyarázzák a hirtelen tőzsdei eséseket, mint a mostanit is. A "robotok" ugyanis az amerikai tőzsdei forgalomnak már közel 80 százalékát adják, a trendeket erősítik, például lefelé is, mint ma, főként akkor, amikor fontos szintek törnek"
OFF:Tudom, hogy paranoiásnak tűnhetek, de tuti hogy mahinálják a dollárt, de máspárokban is. Ma egész nap az USDTRY-t figyeltem. Néha erősödött a dollárral, néha erősödött a dollár és romlott a líra, néha mindkettő gyengült.... volt minden verzió, de logika semmi. És... ami nagyon furcsa, az az, hogy amikor együtt mozogtak, volt minden esetben 40-60 mp késés... + egyszer sem engedték át a kulcsszinten... 
A cikk: 
https://m.portfolio.hu/vallalatok/nagyon-csunya-ami-ma-a-tozsdeken-tortenik.306947.html
Breakeven
Breakeven 2018. 12. 06. 17:48
Előzmény: #23860  Törölt felhasználó
#23861
1,1350-re gondolsz?

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek