Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 08. 21. 15:53
Előzmény: #17898  Carrervenus
#17900
Zászló formálódik. Érik a kitörés.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2017. 08. 21. 14:05
Előzmény: #17898  Carrervenus
#17899
1,1785 felett már esetleg rá lehet próbálni a longra, ha egy 4h-s gyertya fölé zár, bár elég rizikós, még ott is.
Carrervenus 2017. 08. 21. 13:12
#17898
Nem akar ez lefelé menni...Mintha gyűjtené az erőt egy felfelé kilövéshez!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 08. 20. 16:41
Előzmény: #17807  szarvasvadasz
#17897
Időközben lezártam a kérdőívet, várakozáson felüli mennyiségű választ kaptam Tőletek. Az első körös értékelés alapján egy ábrát megosztok, amely a válaszolók életkorának megoszlását mutatja. link Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Törölt felhasználó 2017. 08. 18. 23:04
Előzmény: #17895  Fuleee_Bear
#17896
Az én olvasatomban még az is benne van, hogy miután rövid úton kudarcba fulladt a dollár gyengítésére tett újabb kísérlet, most ők se nagyon tudják, hogy mi van. Lehet nem erre számítottak és most tapogatóznak, hogy mi az ábra annak a szintnek a környékén, ahova beakadt (1,78-79). Lehet már Gyuri bácsi ott áll a kis csapatával, mert kezd elegük lenni ebből az alkalmatlan alakból. :) Jövő héten talán okosabbak leszünk! Nálam még mindig megy a short 1,183-ról és 1,178-ról. De lehet, hogy a jövő héten hátra arcot kell vágni.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2017. 08. 18. 22:49
Előzmény: #17894  Törölt felhasználó
#17895
Nekem még sok éves tapasztalatom nincs a párban, de brutális volt csütörtökön és pénteken.Nézd meg a 9 és 11 óra közötti órás kanócos gyertyákat. Ment a nagy tételben csiki-csuki...Illetve a 4h-s gyertyákat rendszeresen elengedték vastagon zöldbe, majd a gyertya zárás előtt 10 perccel az égből rántották le 1,1736 alá, nagyon durva volt. Úgyhogy arra kell spekizni amire senki nem számít, de ez sem igaz.
Törölt felhasználó 2017. 08. 18. 22:44
Előzmény: #17889  Fuleee_Bear
#17894
Igen, jól látod és szerintem nem is random megy a dolog. Jól eltervezett és levezényelt kis akciók ezek - ezt hívják manipulációnak. Egyébként most már folyamatosan látszik a pár mozgásán, hogy brutálisan manipulálják és nem árt figyelembe venni ezt a kereskedés során sem. Nem azokról a szintekről fordul ahonnan "illene", vagy nem éri el, vagy kicsit túltolják rajta, épp csak annyira, hogy mindenkit megszopassanak. Én a szerdai/ csütörtöki mozgásnál (khm...manipulációs hadműveletnél) nem azt csináltam amit szoktam, kipróbáltam valami mást. Az 1,17450-ről indított shortot nem vágtam el, hanem amikor láttam, hogy a cirkusz nem lesz hosszú életű, még megküldtem 1,178-ról. És lássanak csodát jó lett. Bár hozzá kell tegyem, hogy az egészet folyamatosan fedezte a még múlt péntek este, 1,183-ról indított nagyobb pakk. Egyébként meg vagyok róla győződve, hogy ha szerdán nem böfög ez a majom, akkor már kilőtt volna a dollár. Ezt látták ők is, ezért is volt a cécó, csak előbb még gondolom szólt egy-két havernak, meg haza az asszonynak, hogy küldjék meg a nemzeti valutát. Amióta én kereskedek vele, soha nem volt ennyire manipulatív a dodó mozgása és ennek a félkegyelműnek a feltűnésével ez csak még jobban felerősödött. Olyan manus ez, akinek a világ összes pénze se lenne elég. Csak abban bízok, hogy egy idő után erősen fogja szúrni a nagy speka kör szemét, ha sérti az érdeküket, rövid úton kirántják alóla a szőnyeget. Na akkor dzsana vissza minimum az 1,1-re. Addig meg nincs mit tenni, bele kell építenünk a kereskedésünkbe ezt a "manipulációs faktort" is valahogy.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2017. 08. 18. 22:30
Előzmény: #17889  Fuleee_Bear
#17893
Érdekes: a hétre úgy nőtt rekordra a spekulatív long pozíciók száma, hogy gyakorlatilag esett az árfolyam.
Törölt felhasználó 2017. 08. 18. 22:13
Előzmény: #17891  dt7
#17892
Szia! Kicsit lejjebb volt betervezve, de már nem bírtam magammal, úgyhogy bele is vettem. Még nem tudom, hogy mi lesz a sorsa, nem szoktam ezt kereskedni. Utóbbi napokban elemezgettem egy kicsit USD/HUF, ezüst, arany. Ezekben látok fantáziát. A legutóbbi elugrott kicsit előlem, a másik kettőben kerestem beszállási pontot és a dollárba most bele is vettem. Mivel ismeretlen a cucc, csak kisebb tétel. Még most nézegetem hová rakjam a stopot, de mivel kicsi pozi még az is lehet ráépítek akár bukóban is. Martingale yeah, mint a régi szép időkben!:) Kell már egy kis izgalom, mert az EU-n egész héten majdnem bealudtam, két nap kivételével. Egyébként azért a jövő héten nagyobb elmozdulás jöhet ott is megint, kicsit túltolták már ma a szarakodást. Irány erősen kérdőjeles, komoly fejtörő, agyalni kell, figyelni, résen lenni folyamatosan. Szeretem az ilyet, remélem a jövő hét már ilyen lesz. Alap koncepció ugyanaz mint júniusban: ha tud szakadni belátható időn belül, akkor lehet építeni a shortot és hetes trendváltás is lehet, ha nem, akkor újabb impulzus fölfelé (törik a napos counter) és irány az 1,2 vagy 1,23 környéke. Jó lenne ha tudna már esni végre egy egészségeset, de a jelenlegi helyzet egyre inkább a másik irányba mutat megint. Kitartást a dollár pozihoz! Vigasztaljon, hogy most már sorstársak vagyunk, bár én könnyebb helyzetben vagyok mert csak most indítottam és ha a helyzet úgy kívánja nem leszek rest kihajítani a pozit egy pillanat alatt!
dt7
dt7 2017. 08. 18. 21:42
Előzmény: #17886  Törölt felhasználó
#17891
Csoli bátyám ezeken a szinteken szerintem nem hülyeség dodót venni,szerintem nagyobb a kraft benne mint a juróba.
gambadoro 2017. 08. 18. 21:20
Előzmény: #17888  Törölt felhasználó
#17890
értem, mire gondolsz ez egy logikus scenario viszont talán egy dologra nem gondolsz most egy új helyzet van brexit, terror, lengyelek az eu-nam nagyon fontos az egység ezért bizony tehetnek valóban visszautasíthatatlan ajánlatot pl. euró vagy nincs több támogatás akkor, mi lesz? ősszel kiderül
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2017. 08. 18. 21:17
Előzmény: #17888  Törölt felhasználó
#17889
Úgy látom nem a monetáris, hanem a sima politika a fő fundamentális mozgatóereje a párnak.Akkor gyengül az USD, ha ez a f@sz rozsdás kirúg valakit, botrányt csinál, vagy valakinek beszól.
Törölt felhasználó 2017. 08. 18. 21:12
Előzmény: #17887  gambadoro
#17888
Az a véleményem, hogy kezd a rögeszméddé válni ez az euró csatlakozás. Én kb. ugyanannyi esélyt adok ennek a közeljövőben, mint a másik végletnek, amikor az lesz a "visszautasíthatatlan ajánlat", hogy megmutatják nekünk, hogy hol van az ajtó, aztán mondják, hogy zárjuk be, de kívülről! :) Akkor még válság sem kell és 350 lesz az árfolyam. Mindkét verziónak kicsi az esélye. Jól lavírozik a főnök, euró, migráncsos nem kell, de kidobni nem fognak. Ezekből nekem az következik, hogy maradunk a jelenlegi értékek környékén. Nagyobb elmozdulást továbbra is csak a világvégében várok, természetesen fölfelé.
gambadoro 2017. 08. 18. 20:57
Előzmény: #17886  Törölt felhasználó
#17887
akkor ködösen fogalmaztam:) a faktum ebben az esetben a korábbi tényekre utalt nem, én nem spekulálni akarok, csak olcsóbban venni:) vagyis jó lenne a projekt annyi, hogy decemberben fizetni kell közben vettem folyamatosan de mondjuk a 2/3-a még forintban van egyébként, miért gondolod, hogy nem lehet 260 az euró nagyon hamar? - ha mondjuk bejelentik ősszel az euró csatlakozást? érdekel a véleményed
Törölt felhasználó 2017. 08. 18. 20:30
Előzmény: #17877  gambadoro
#17886
Szerintem meg még mindig okosabb dolog a "faktumokból" és a "korábbi tapasztalatokból" kiindulni, mint mindenféle elméleteket gyártani a jövőre nézve és arra alapozni a spekulációs döntéseket. Csak azért nem feltétlenül fog a Forint 10%-ot erősödni és ezzel 270 körüli Eurót produkálni néhány hónapon belül, mert neked egy vagonra való jurót kéne venni, lényegében spekulációs, üzleti céllal. Nem mondom, hogy nem lehetetlenség amit kívánsz, de lássuk be nem sok esélye van, még akkor sem, ha a céláradhoz napi szinten a legkülönfélébb elméleteket gyártod. Ez a faktum amúgy tetszett. Bevallom őszintén, nem tudtam mit jelent. Rá akartam kérdezni, de aztán rákerestem. Először ilyen gyermek lakberendezéssel kapcsolatos hülyeségek jöttek ki, aztán ráleltem! Aszongya: tény, valóságos esemény. Hát ezekre tényleg szarabb ügy üzletet meg spekulációt építeni, mint ábrándokra!:) Jut eszembe, hogy áll a projekt? Tudod már, hogy mik a kilátások a befektetéseddel kapcsolatban? Egy valamivel viszont egyetértek. Nagyon hektikus a piac mostanában. EUR/USD az átlagtól is nehezebben kereskedhető. Azt hittem már rosszabb nem lehet, de sikerült rátenniük még egy lapáttal. Szerda/csütörtöki akció pl. nem volt egyszerű. Múlt péntek este nyitott shorttal mit csináljak? Ellene nem megy, a vártat meg nem hozza! Volt vagy 3 sikeres trade ennek ellenére a héten, de összességében kezd tele lenni a tököm vele. Má' kínomba az USD/HUF-ot nézegetem, ha 257 közelébe lejön, lehet beleveszek.
gambadoro 2017. 08. 18. 20:17
Előzmény: #17884  Breakeven
#17885
meglátjuk az eu egyetlen útja a központosítás és egységesítés különben az usa, kína, japán de még india is megeszi reggelire orbán az utolsó pillanatban eddig is mindenből kitáncolt vagy éppen be szerintem ez lesz az euróval is de, tényleg meglátjuk igazából csak arra utaltam, hogy mostanában minden szabály megdől
Breakeven
Breakeven 2017. 08. 18. 19:52
Előzmény: #17882  gambadoro
#17884
is, de legfőképp azt
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2017. 08. 18. 19:24
Előzmény: #17881  Breakeven
#17883
Szerintem itt ma már nem lesz semmi. Kb 1,173 körül zárunk jövő héten pedig meglátjuk.
gambadoro 2017. 08. 18. 19:20
Előzmény: #17881  Breakeven
#17882
orbán részét?
Breakeven
Breakeven 2017. 08. 18. 19:10
Előzmény: #17880  gambadoro
#17881
azt gondolom, ezt rosszul látod

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek