Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 20:43
Törölt hozzászólás
#1560
sellMcsitri 2014. 11. 23. 20:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#1559
jani, szted még holnap visszateszteli a 1,2422-t? :)
totoro
totoro 2014. 11. 23. 20:39
Előzmény: #1554  Törölt felhasználó
#1558
Klikk:

link
sellMcsitri 2014. 11. 23. 20:34
Előzmény: #1538  fxboy
#1557
magánvélemény, de nem is akarom tudni a választ rá, de sztem azt nem most pénteken nyitotta.megvan rá az okom, mért így gondolom :)
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 20:32
Törölt hozzászólás
#1556
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 20:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#1555
Persze, hogy senkirol nem tudom megmondani, hogy sikeres kereskedo lesz-e vagy nem....
(nem vagyok en jos), az hogy valaki valamiben sikeres lesz az csak rajta sajat magan mulik...
inkabb az a kerdes, hogy megeri-e a befektett munkat....,mert ha az ember hamis kep alapjan tuz ki celokat, akkor meglepodhet, hogy amikor elerte a celjat.....
lehet, hogy nem is igazan ezt akarta....

Tudod mint a reklamba...:

Zsofinak mindig gondot okozott a honap vegen ...,de amiota megtanult devizaparokkal kereskedni....na azota....
hm,hm,hm.....
ja es hivja fel az uzletkotonket....
;)

Mindenesetre sok sikert!
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 20:09
Előzmény: #1551  szarvasvadasz
#1554
talan csak annyit tennek ehez hozza, hogy ha minden igaz a konyv elejen vagy vegen vannak kerdesek, szerintem ezekre a kerdesekre erdemes valaszolni, es ha nem is minden evben, de idonkent megnezni, hogy most mar hogyan valaszolnal ra, eleg jol szemlelteti hogyan haladsz az osvenyen....

egyebkent kaphato audio bookban is,de azt hiszem csak angolul, ha esetleg nincs mindenkinek ideje olvasni....
;)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 23. 19:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#1553
Szerintem alulértékelitek Kisvukot, a tálalás olykor valóban kikezdhető, de azért van ott tartalom...
emerald 2014. 11. 23. 19:26
Előzmény: #1551  szarvasvadasz
#1552
Köszönöm szépen, a rövid és a hosszú választ is :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 23. 18:49
Előzmény: #1537  emerald
#1551
A rövid válasz: igen. Hosszú válaszként olvasd el Mark Douglas Trading in The Zone c. könyvét.

Részlet az elejéről:

...Üzleti és érzelmi szerencsétlenség azért olyan gyakori a tradereknél, mert az elveknek, szemszögnek, és hozzáállásnak, ami amúgy kiválóan működik a mindennapi életben, éppen ellenkező hatása van a kereskedési környezetben. Egyszerűen nem működnek. Ezt nem tudván, a legtöbben úgy kezdik a trader karrierjüket, hogy nem tudják, mit jelent tradernek lenni, milyen képességek kellenek hozzá és milyen mélyen kell kidolgozni azokat a képességeket.

Itt egy példa, hogy miről beszélek: a kereskedés mindenképpen kockázatos. Tudásom szerint, a kereskedésnek nincs garantált hozama; ezért a hibázás és a pénzvesztés lehetősége mindig ott van. Szóval mikor nyitsz egy tradet, elkönyvelheted magad kockázatvállalónak? Annak ellenére, hogy trükkös kérdésnek hangozhat, nem az.
A logikus válasz a kérdésre kétségtelenül: igen. Ha kockázatos dolgokat csinálok, kockázatvállaló vagyok. A legtöbb trader azt rontja el, hogy nem vállalja fel, hogy ő kockázatot vállal, sőt, nincs semmi koncepciójuk arról, mit jelent az kockázatvállalónak lenni, úgy ahogy egy sikeres trader gondolkodik a kockázatról. Egy sikeres trader nem csak felvállalja azt, megtanulta elfogadni is. Nagy pszichológiai rés van beismerni, hogy kockázatvállaló vagy, mert tradeket nyitsz és aközött, hogy elfogadod a kockázatot, ami minden trade velejárója.

A legjobb traderek beszállnak egy tradebe a legkisebb hezitálás nélkül, és képesek ugyanilyen szabadon, hezitálás és ellentmondás nélkül elismerni, hogy nem működik. Ki tudnak szállni egy tradeből - veszteséggel is - a legkisebb érzelmi kényelmetlenség nélkül. Más szóval, a kockázatok nem zavarják a jó tradereket a fókuszálásban, a nyugodtságukban, vagy magabiztosságukban. Ha nem tudsz a legkisebb érzelmi kényelmetlenség (legfőképpen félélem) nélkül tradelni, még nem tanultad meg elfogadni a tradeléssel járó kockázatot. Ez egy nagy probléma, mivel amilyen mértékben nem fogadtad el a kockázatot, olyan mértékben próbálod majd elkerülni. Próbálkozni az elkerülhetetlen elkerülésével katasztrofálisan hat a képességedre, hogy sikeresen kereskedj. Megtanulni igazán elfogadni a kockázatokat mindenhol nehéz, de a tradelésben különösen, főleg ha hozzávesszük, hogy mi forog kockán. Mitől félünk legjobban úgy általában (a halál és a publikus beszéd mellet)? A pénzvesztés és a hibázás biztosan közel van a lista tetejéhez.

Elismerni, hogy hibáztunk, ráadásul pénzt is vesztettünk, nagyon fájdalmas, és biztosan egy elkerülendő dolog. Mégis, mint trader ezt átéljük minden pillanatban, mikor benne vagyunk egy tradeben. Most talán azt mondod magadnak: „Eltekintve attól hogy fáj, természetes dolog hogy az ember nem akar hibázni és elveszteni valamit, ezért helyesnek tűnik nekem, hogy megteszek mindent amit tudok, hogy elkerüljem ezt.” Egyetértek veled. De ugyanez a hajlam, ami a tradelést (ami úgy látszik, hogy egyszerű kéne legyen) extrémen nehézzé teszi.

A kereskedés megismertet minket egy alapvető paradoxonnal: Hogyan maradunk fegyelmezettek, fókuszáltak, és magabiztosak az állandó bizonytalansággal szemben? Mikor megtanulsz traderként gondolkodni, pont ez az, amire képes leszel. Megtanulni, hogyan alakítsd át a trader szokásaidat, hogy teljesen el tudd fogadni a kockázatokat. Ez a kulcsa a trader-gondolkodásnak. Megtanulni, hogyan kell kezelni a kockázatokat, az egy traderi készség - a legfontosabb, amit megtanulhatsz. Mégis, nagyon ritka, hogy a tanuló traderek figyelmet fordítsanak a megtanulására.

Mikor megtanulod a kockázat-elfogadást, a piac képtelen lesz olyan információt generálni, amelyet fájdalmasnak ítélhetnél meg. Ha a piac információjának nincs lehetősége fájdalmat okozni, nincs mit elkerülni. Az csak információ, mely megmutatja a lehetőségeket. Ezt hívják objektív szemszögnek - ami nincs elferdítve vagy eltorzítva a „mi fog történni, vagy nem történni” félelmeid által.

Biztos vagyok benne, hogy nincs olyan trader, aki olvassa a könyvet és még nem lépett be túl korán - mielőtt a piac megadta a jelet, vagy túl későn - jóval utána, pozícióba.
A trader nem akarta vállalni a kockázatot, ezért hagyta még nagyobb vesztőbe menni azt, vagy túl későn szállt ki nyerő tradekböl, vagy nyerő tradekben találta magát, de nem csinált semmi profitot, és hagyta, hogy veszteségbe forduljon a tradeje, vagy közelebb húzta a belépőjéhez a stoppot, csak hogy kistoppolódjon, és a piac folytassa az eredeti irányba? Ez csak kevés hiba a sok közül, amit a traderek megcsinálnak újra és újra. Ezek nem a piac által generált hibák. Tehát a hibák nem a piactól jönnek. A piac független, olyan értelemben, hogy mozog és információt generál önmagáról. A mozgás és az információ a lehetőségek széles választékát adja, de ez minden! De a piacnak nincs semmi hatalma afölött, ahogyan értelmezzük és fogjuk fel az információt, és a döntések fölött, amit végül hozunk az alapján. A hibák, amiket említettem és még sokkal több, egyértelműen annak az eredménye, amit én „hibás tradelési hozzáállás és szemszög”-nek hívok. Hibás hozzáállás, ami félelmet szül hit és magabiztosság helyett...
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 17:18
Törölt hozzászólás
#1550
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 16:13
Előzmény: #1544  _Gabor_
#1549
Kerdes mit nevezel sikernek...?
;)

Ha azt, hogy ebbol elek csak ebbol jon az osszes bevetelem, akkor nem, pedig azt hittem 2002-ben hogy igy van aztan rajottem, hogy kicsit maskepp mennek a dolgok.....

Ha azt nevezed sikernek, hogy evek mulasaval novekszik a vagyonod es a kereskedesi szamlad ill. szamlaid....
es nem csak befizetsz a brokerszamlara hanem idonkent kisebb jutalmak es bonuszok is belefernek abba, hogy megjutalmazd magad 1-1 sikeresebb ev utan is......
es a kereskedesi szamlad ill. szamlaid egyenlege novekszik.....
akkor ugy mondanam, hogy nem panaszkodom,de meg nem vagyok ott ahol szeretnek....

Piac pedig szeles fogalom:
Szarvasvadasz tett fol a forumon 1 egesz jo linket, sok dologban hasonlo a velemenyunk,de nem mindenben....

Kotvenyek es allampapirok (lufi)
Indexek, reszvenyek (amcsi es eu) lufi ill. mar majdnem lufiban
persze amig van 1 masik .... aki megveszi toled magasabb aron, hm ....

Ezust, arany es nyersanyagok tobbsege kovetkezo 2-5 evben jol teljesithetnek
CAD, AUD,ZAR es RUB a Yennel szemben vetel hosszu tavon
esetleg CHF/JPY....
Nyilvan fold, termofold jo befektetes.....,
de nem a lako ingatlanok meg akkor sem ha a kovetkezo par evben 30-50%-ot is emelkedhetnek....

Senki nem tudja meddig tart ez az uzleti, piaci ciklus....
ha akarod veheted ugy hogy valahol 18:00-23:59 kozott lehetunk....

Szoval ovatosan.....
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 15:56
Előzmény: #1546  Törölt felhasználó
#1548
Meg mindig nem figyelsz taxisgyuszi...
Nem azt mondtam, hogy soha nem hasznalok chartot, grafikont...hanem hogy nem az alapjan kereskedem....
az ar alapjan kereskedem, mert az ar valtozasabol jon a profit es a veszteseg is....
szoval ne keverjuk a szezont a fazonnal, egyebkent szep toled, hogy az arany-ezust forumon feltetted a main reversion-rol a linket....
(ezt ertekelem), bar kicsit tul van egyszerusitve, pedig en az egyszeruseg hive vagyok....,de legalabb erdekes helyen kapisgalsz....

gaz trade nem DT-nek indult,de ha a piac ellenem megy, nem okoz szamomra gondot zarni 1 veszteseges pozit....
persze ezt is meg kell tanulni....
egyebkent volt azon kivul meg veszteseges pozi:
AUD/JPY
AUD/USD
EUR/USD
sot meg van EUR/HUF shortom is ami veszteseges majdnem 6000ft es ezt meg nem is zartam....
;)
meg volt nehany nyereseges pozi is olyan is amit zartam meg olyan is amit nem.....
nincs jelenoteseg, hogy amit zartam pozik mekkora profitot mutatnak...
1. is mert nem 5, 10 kereskedesrol szol a kereskedes
2. pedig nem akarlak megbantani, tudod a penz 1 nagyon relativ dolog....
vannak emberek a foldon akik 1-2$-bol elnek 1 nap esetleg 1 heten keresztul, es vannak emberek akik ennek 10,100,1000szereset fizetnek 1 uveg borert amikor elmennek vacsizni.....
szoval a penz az 1 nagyon relativ dolog.....
;)

egyebkent NGAS veszteseg 1 normalisabb Penfolds aranal nem volt tobb es ha hasonlo lehetoseg adodik akkor megint ugyan igy cselekednek, es meg akkor is ha 10szer,100szor vagy 1000szer kell megtennem....

Remelem neked is jo heted volt, ha pedig nem, akkor legyen szep heted!
_Gabor_ 2014. 11. 23. 15:53
Előzmény: #1546  Törölt felhasználó
#1547
Köszi! Tényleg régebben a DAX topicban is volt, csak eltűnt valamiért.
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 15:26
Előzmény: #1544  _Gabor_
#1546
Nem használ chartot, mert gyerekes dolognak tartja (ezt soxor írta már)... ő kizárólag hosszútávú rögeszmék alapján égeti a pénzét DT-ben, mint pld. a legutóbbi gáz(os) trédje is mutatja. )
_Gabor_ 2014. 11. 23. 15:25
Előzmény: #1542  emerald
#1545
Köszi! Forex Factoryn dec 31-ig meg tudom nézni link lehet, hogy január 1-től az egész év fent lesz. Én Drgahira, ECB-re akartam rákeresni. Majd végig görgetem. Egyébként stratégiám első pontja, megnézni a Forex Factoryt, csak most elmaradt.
_Gabor_ 2014. 11. 23. 15:18
Előzmény: #1543  Törölt felhasználó
#1544
Szia!

Egyébként te sikeres kereskedő vagy? Feltennél egy chart elemzést? Szívesen megnézném, hogy látod a piacot.
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 14:43
Előzmény: #1540  _Gabor_
#1543
Szia Gabor,

Olvastam az (#143329)-es hozzaszolasodat....
Van sok jo kereskedo, en is ismerek 1 parat....
Nehany kereskedovel pedig, emailben is tartom a kapcsolatot...

Szerintem nagyon komoly felreertes van amit az atlag ember elkepzel a kereskedesrol es ami valojaban az.....
Mindig erdeklodve, sokszor mosolyogva hallgatom, olvasom akar itt a forumon, mas mediaban, hogy egyesek hogyan talalatak meg a csodaszert es azota kereskedesbol elnek....
(altalaba 1-3 eves gyakorlas, kereskedes all a hatuk mogott, es eppen upgradeltek az utolso verziojukat az MT4-es platformon, mert az elozo verzio jo volt, de sajnos 4,6 honap utan valahogy nem mukodott tobbet)....

Pedig 1 atlag ember szamara, szerintem nem olyan nehez lenne logikus kovetkezteteseket levonni....

Tegyuk fel van 10millio forintod, amire nincs szukseged...
Ugy dontottel, hogy mostantol kereskedesbol fogsz elni...
Ne adj isten meg strategiad is van, es van 1 pici fogalmad a kockazat kezelesrol...., es van 1 normalis, elfogadhato, esetleg tobb diszcont brokered...
(persze ezek a legtobb kereskedo jeloltnek, nem allnak a rendelkezesere, talan 1-2, de nem az osszes dolog)....
Szoval neki allsz kereskedni, es vagy olyan szerencses, es az elso 2-3 evben sikerul atlagosan 12-15% hozamot elerned, mielott beleszaladnal 1 veszteseges szeriaba...
Ha a 12%-al szamoltal akkor ugye evi 1,2M kerestel, ha ezt megnezed havi szinten 100000ft....
(most az adozasba nem szeretnek belemenni mert en nem elek mo-on, es nem ott adozok....)
Ha fogod es a havi 100000ft feleled, akkor ugye, elmeletileg a szamlad nem valtozna.....
A problema csak azzal lesz, hogy ha kepes lennel is 12%-os hozamra, az nem fogja azt jelenteni hogy minden honapban 1%-ot fogsz keresni...
es ugye meg nem beszeltunk a veszteseges sorozatokrol, napokrol, hetekrol, honapokrol es evekrol...

Szoval vegyuk ugy, hogy nem lehet a kereskedesbol megelni,de legalabb is nem ilyen tokevel.....

Amit viszont lehet, hogy evek kemeny kitarto munkajaval a tokedet a vagyonodat folyamatosan, ha nem is minden evet pluszban zarva, de osszesegeben nyeresegesen kereskedni es novelni a vagyonodat......

Tudom sokan fognak jonni azzal, hogy nem csak 12%-ot lehet elerni evente....., sot nehanyan jonnek majd azzal a mesevel, hogy havonta 10-20%-ot is kereshetsz.....
amit tudnod kell, hogy a hozam az mindig relativ dolog es kockazat nelkul vizsgalva, nem igazan mond semmit.....
azert mert valaki kepes havi 10,20,40,70 akar 100%-ot csinalni az nem jelenti azt, hogy hosszutavon nyereseges kereskedo.....

Az elso evek nem annyira a hozamrol szolnak hanem inkabb a szarnyprobalgatasrol ill. hogy kepes leszel-e addig megorizni elegendo toket amig eljutsz odaig, hogy kepes vagy megfelelo kockazat kezelessel es par strategiaval osszesegeben nyereseges lenni....
( a kereskedo jeloltek 99% nem megfelelo kockazat kezelessel kezd el kereskedni, es tul nagy kockazatot valal 1-1 pozicion..., felejtsd el a 2%-os meset amit hallottal, jo lesz az 0,2%-nak is/ pozicio.....
ha pedig mar kezdenek jonni a nyereseges evek akkor lehet kicsit novelni 0,3-0,5% kockazat/ kereskedes.....
ha pedig profi vagy akkor akar elmehetsz 0,6-0,8%-ig is persze strategiatol fuggoen.....

Egyebkent semmit nem kell elhinni amit olvasol az interneten, inkabb vedd ugy mint 1 lehetoseg, mint a kereskedesben....
rengeteg hasznos info van fenn a neten, akar meg videok is, meg kb 10-100szor annyi szemet is....

Szerintem hagyd az egeszet es valasz valami mas hobbit magadnak, mert nem hiszem, hogy szeretned azt a rengeteg munkat, csalodast, penzt raaldozni, mint amennyit a legtobben befizetnek.....es a tobbseg vagy elveszti a penzet vagy feladja....mielott a kisebb nagyobb sikerek jonnek....
Tudod, hany gyerek alma, hogy o legyen a legjobb focista vagy 1 komoly klubban jatszon es hanyan jutnak el odaig....???

;)

Sok sikert!
emerald 2014. 11. 23. 14:17
Előzmény: #1541  _Gabor_
#1542
Itt két hétre előre meg tudod nézni ki mikor beszél, mikor jön fontos adat, stb...
link
_Gabor_ 2014. 11. 23. 13:56
Előzmény: #1540  _Gabor_
#1541
A visszanézés már megvan, link az ECB Press Conference is fontos, már csak azt nem tudom, hogy a későbbieket, hogy tudom megnézni?

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek