Topiknyitó: Portfolio 2012. 05. 22. 19:16

Demján: 310-315 forintos euróárfolyam a cél  

Ugrás a cikkhez
Demján Sándor szerint a magyar kormánynak megállapodásra kell jutnia nemzetközi hitelezőivel és a hitelkeret egy részét a gazdaság ösztönzésére kell fordítania. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) elnöke a Dow Jonesnak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=167621
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 16:59
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#42
Csak egy baj van!Nem devizában adósodtunk el hanem forintban.A pszáf a kormányrendeletek,törvények is kimondják,leírják "mintha" a bank átváltotta volna".Bankok kormány kéz a kézben...
Commodore64
Commodore64 2012. 05. 23. 16:57
#41
Mi lenne, ha most eltörölnék az árfolyamgátat svájcban?
EUR/CHF 0,8 kb
CHF/HUF 350kb ?
Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 16:55
Előzmény: #39  gilgalad
#40
Én bértolnok?
Neked lehet szar,mert olvasni sem tanultál meg.
Annyit írtam,hogy Demján cégei nem exportra termelnek.De úgy látszik,nálatok már ez is elég,hogy bértolnok legyen az ember.
gilgalad 2012. 05. 23. 16:51
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#39
Szóval én találtalak meg te bértollnok? Szar lehet neked... Hajrá Demján, Hajrá Matolcsy, kergessétek a lázálmokat, a többieknek menekülés!
szivacs
szivacs 2012. 05. 23. 16:30
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#38
Emlékszel még azokra a komoly szakértőkre, akik annakidején azt ecsetelték hosszasan, hogy milyen korszerűtlenek és elmaradottak is a magyarok, hogy ilyen alacsony a hitelek igénybevétele úgy a lakosságnál, mint a vállalatok finanszírozásánál és, hogy ezen sürgősen és gyökeresen változtatni kell?
Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 16:14
Előzmény: #32  johai
#37
hát sajnos ,nem a kis embereken múlik de szerintem a béreket terhelő adok kevesebbek lennének akkor talán másként lenne picit
filter 2012. 05. 23. 16:11
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
link
ez tényleg bekövetkezhet?
Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 16:04
Előzmény: #12  szivacs
#35
""hagytuk magunkat devizában eladósodni..." - kikre gondolsz, kik hagyták magukat? állam, vállalatok, lakosság?"

IGEN :)

Mindenki, aki részese, szenvedője és egyben okozója is volt ennek...
David78 2012. 05. 23. 15:57
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
Nem mond újat Demján.
Ma(el)tolcsy elvtárs is nagyon szerette volna elinflálni a forintot - vele együtt a béreket, segélyeket, nyugdíjat is elértékteleníteni, így csökkentve a kiadásokat (és az emberek ellenállását ami mondjuk egy nyílt nyugdíjcsökkentésnél lenne)és reménye szerint felpörgetve az exportot (Európa kínája lettünk volna?)
De jött a pofáraesés: a devizahetelek miatt nem ugorhatott neki, mert azzal a lendülettel a fél országot tönkretette volna.
Nem meglepő ezek után, hogy nem a bizalom - és ezzel a forint - erősítésének, hanem a devizahitelek felszámolásának akart nekilátni gőzerővel.
Ha emlékeztek, akkor a végtörlesztés előtt az volt az ötlete, hogy a bankoknak minden hitelt kötelezően át kellett volna váltani rögzített árfolyamon.
Ez se jött össze, mert ezzel a bankrendszert döntötte volna be.
Úgyhogy lett belőle végtörlesztés, ami pont nem azokon segített akin kellett volna.
Most itt vagyunk, két szék között a padlón, letolt szaros gatyával a nagy európai széthullás küszöbén.
Innen békeidőben se lenne könnyű felállni, hát még most.
Két év alatt több évtizedet sikerült valszeg elveszíteni.
Köszönyjük Fityesz!
Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 15:28
#33
Támogatom a javaslatot,csak van egy feltételem:-)az üzemanyag,gáz,villanyáram, import alapanyagok árfolyam veszteségből adódó ár különbözetét a Demján Úr fizeti.Árfolyammal nem lehet versenyképesnek lenni hosszútávon,csak ideig-óráig.
johai 2012. 05. 23. 15:26
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#32
500-s euró inkább,milyen jó lenne a lakosságnak,mármint a zembereknek!

De hát még csak 300.Sajnos.Milyen jó lenne ha minden lógós ,segélyezett munkakerülő éhen dögölne,na abból lehetne aztán sokat spórolni....
westy 2012. 05. 23. 15:09
#31
Látom , sikerült újra bűnbakot találnotok.
Most a Demján a hibás.
Megsúgom - csak halkan - nem a Demján miatt annyi az annyi. Persze úgysem hiszitek el, meg nem is érdekel benneteket.

Azt azért beláthatnátok, nincs az a h@lye befektető, aki egy ilyen gagyi gazdaságba pénzt tenne - ill. egyre kevesebb van.
Legalábbis, amig orbanisztán az államforma.
Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 15:03
Előzmény: #13  gilgalad
#30
A jó szakmunkás állítólag kevés, de mégsem adnak többet nekik, mint 100-150 ezer Ft bruttó. Ha a hegesztő pl. annyira hiányszakma, akkor miért nem fizetik meg? Mennyit adnának, ha annyi lenne belőlük, mint egyes diplomát adó végzettségű emberből?
Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 14:58
Előzmény: #26  gilgalad
#29
Ugye elolvastad az előzményeket is?
Exportról volt szó!!!!!!!Attól,hogy külföldön befektetek,még nem exportálok.
De,ha már így megtaláltál,akkor nézzük tovább.
Kint euróban fektet be,és euroban is veszi ki a nyereségét.Ha itthon beváltja,mert szerinted ugye hazahozza,nem forgatja újból,akkor a következő beruházásnál újból eurót kell vennie,a szar árfolyamon,tehát nagyon megéri neki.
Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 14:53
#28
Duna tv néztem egy beszélgetést Róna Péter neves közgazdász beszélt pár emberel a gazdaságról elkeserítő a kormány intézkedései 400-410 eu kellene szerinte a gazdaság miatt és az adókat lefelezni ,mert nálunk csak bérmunka van termelés semmi belsőfogyasztás semmi de szerintem ez látszik is tudatos elszegényítés a többiről nem is beszélve
gilgalad 2012. 05. 23. 14:42
Előzmény: #26  gilgalad
#27
A takarékszövetkezeti pozíciója meg külön élmény. Mik is az állam tervei? Meg a többi mutyi, amiről nem akarunk tudni...

Ne állítsuk már be őt, mint minden bajok orvoslóját, a megoldás tudóját, mert a végén elsírom magam tényleg. Tényleg nem pozícióból beszél, igen...
gilgalad 2012. 05. 23. 14:39
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
Tele van régiós vállalkozásokkal, ha onnan hozza haza a suskát és váltja át szar forintra, akkor az neki gondolom rossz. De örülök, hogy ilyen tájékozott vagy te is!
szivacs
szivacs 2012. 05. 23. 14:20
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#25
csak azért gondoltam, hogy kikerested az adatokat, mert hivatkoztál rájuk - de ha nem, hát nem :-)
Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 13:37
Előzmény: #13  gilgalad
#24
Igazán köszönöm,de ezt én is tudtam.
De ugye arról volt szó,hogy export orientált cégek. Boron kívül melyik az?
Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 12:47
Előzmény: #16  szivacs
#23
Ezek könnyen kereshető adatok (termelékenység és infláció - eurostat, a többi mnb). Nem venném el senkitől a felfedezés örömét ;)
Stiv
Stiv 2012. 05. 23. 11:17
Előzmény: #21  Kolyok
#22
Az a baja,hogy az elmúlt években nagyot bukott,300 milliárdról 120-ra..
Ilyenkor minden rossz,tette volna be állampapírba,már hol lenne....
Kolyok
Kolyok 2012. 05. 23. 11:05
Előzmény: #19  Stiv
#21
Majd biztos ilyet tesz a Sanyi, ő csak addig magyar amíg kereshet rajta, de addig ő a legnagyobb...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek