Topiknyitó: Portfolio 2012. 05. 18. 08:03

Magyarország világbajnok: nálunk a legdrágább a mobilozás  

Ugrás a cikkhez
A magyar előfizetőknek jelenleg európai uniós összehasonlításban kiugróan magas telefonszolgáltatási díjakat kell megfizetniük, érvelt nemrégiben a Nemzetgazdasági Minisztérium, amikor arról volt szó, a nemsokára bevezetésre kerülő telefonadót miért...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=167422
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 16:06
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#65
Egyébként pl. iP4S 32 Magyarországon kártyásan 230e Ft, az adókülönbözetet leszámítva kb. ennyi Angliában is.
Adatforgalom nélkül 24 hónapos szerződéssel mindössze 30e-et "engednek". Igy, a 3000..5000 * 24 - 30 000 jut arra a 75-170 percre.
Mit nem lehet ezen kalkulálni?

De pl. Angliában 100 000-et engednek, a többi megy az előfizetésbe.

Tehát pl. az olcsó tarifánál pl. Agliában 100 000 megy az előfizetésekbe Magyaroprszágon ennek mindössze 1/3-a.

Ezek uygebár a csomag költségek, ha nem tudjuk levonni belőle a készülék árát. De amint levezettem ezt speciel meg lehet tenni.
De persze ez pont az ellenkezőjét jelenti, azaz pl. UK és Magyarország összehasonlításában pont Angliában megy a több telefonár a csomag költségekbe. (Azaz ebben az esetben pl. biztos bukott az elmélet.)

Nagyobb bajom van azzal, hogy a perc/sms/adat minőségét hogy viszonyítsam egymáshoz, mivel nincs egyforma csomag.
Egy példa: az 500 MB-os adatforgalomnál a legközelebbi Angliai teljes költség 376, míg a magyar 341. Igaz az Angol változatnál 300p és korlátlan text, nálunk 200p, vagy text van. +ott van egy 2G-ás wifi.

Tehát máris ott vagyunk, hogy a készülék ára nem jelent gondot, de pl. az összehasonlítási adatok, nem is beszélve a korlátlanság már nagy gondot jelent.
Ugyanez a gond adódik, ha akár Magyarországon is pl. egy számra korlátlan hívásra fizetek elő.
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 15:09
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Es a havi fizetes miatt meg jol is jarsz, mert a 200ezer forintost telefont gyakorlatilag kamatmentes reszletre veszed es ingyen javitjak vagy cserelik a husegidon belul (legalabbis annal a szolgaltatonal amit bemasoltam)
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 15:05
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#63
Jah 840 fontert kapsz egy 550 fontos telefont, meg 2 evig korlatlanul netezhetsz, meg 24ezer percet beszelhetsz es 100ezer smst kuldhetsz 290 fontert. Mennyibe is kerulne ennyi adatforgalom magyarorszagon? Kb 2900 fontba
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 15:02
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#62
Milyen 450? Keresd mar ki es masold be mert en nem latom h ilyet irtam volna
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 14:58
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Én értem mit mondasz, de az biztos, hogy féloldalról közelít, ráadásul az sem biztos, hogy fedi a valóságot.
Mégegyszer én nem ismerem, hogy a statisztikába mit számoltak bele.

Más országokban meg éppúgy van támogatás Ott levonták, nálunk nem? Vagy sehol nincs, csak nálunk?

Továbbá milyen készülék támogatás van olyan kártyás készülékekben, amit külföldön olcsóbban meg tudok venni (ilyen esetekben negatív támogatás van?), vagy milyen támogatás van a vezetékes telefonálásban, mert abban sem állunk jól.

Szóval ez, amit mondasz számos ponton nagyon sántít... egyszerűen féloldalú. Vagy benne van a statisztikában, vagy nem, ha nincs, akkor másoknál sincs. Ha van támogatás, máshol meg nincs, akkor hogy lehetnek készülékek nálunk drágábbak.

Az, hogy teljesen kiszűrhetetlen, megint nem igaz. Tudjuk kb. mennyi hivatalos telefon van, mennyibe kerülnek és mennyibe kerülnek ott, ahol nincs támogatás.

És, ha benne van, akkor meg mi van? A telefonálás nem kerül kevesebbe a felhasználóknak.

Másodszor, ha és amennyiben úgy gondolod, hogy az égvilágon minden telefondíjban benne van a támogatás - de vélhetőleg, ha nincs is - akkor is eltörpül annak a mértéke a vásárlóerő korrigációs koefficiense általi növekményhez képest.

És még arról nem is beszéltünk, hogy a flotta költségeket hogy lehet beszámolni.
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 11:14
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#60
tuksz: nem érted, amit mondok.
Magyarországon a készülékek árát nem készülékárként, hanem a percdíjba / előfizetési díjba rakva fizettetik meg. Azaz 1 percnyi beszélgetés azért is drága, mert Tőled ezen keresztül szedik vissza a szolgáltatók a készülék költségét.
Számos országban, ahogy soroltam, NINCSEN ilyen készüléktámogatás (és pl. nem is korlátozzák a telefonokat magukat hálózatra!). Ez kiszűrhetetlen a statisztikában (ami abból is látszik, hogy a skandináv államoknál alacsony mobilköltségeket mutattak ki - fizikai képtelenség abból a költségből mobiltelefont is kihozni).
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 11:08
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#59
> havi 33 fontért kapsz 1000 percet unlimited internetet és 5000 sms-t, elég lesz? igaz 49 fontot kell fizetni a telóért

Tehát 24 hónapos szerződéssel = 24x33 + 49 font = 841 font vállalásával megkapod az iPhone-t és a szolgáltatást. Ez valamivel több mint 1040 euró. Neked hogy jött ki a korábban említett 450? (HTC hasonlóan 24 hónapos szerződés...)
Törölt felhasználó 2012. 05. 19. 11:33
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#58
"80$ a 140 hívás (akárhogy számolom a vásárlóerőparitást ez nem jön ki..."

És hogy számolod? Egy kb. egy 2,5 - 2,8 körüli szorzóval/osztóval?

80 * (212/140) / (2,5..2,8) és máris megvan az a 40-50 körüli szám és csak saccra számoltunk mindent.
És így saccra egy legolcsóbb (~5 perces hívásonkénti) kártyás mobilhívás is kijön.

"ez az elemzés bűzlik... "

Igen, a vásárlóerő bűzlik belőle. Az, hogy az OECD/34 ország átlag == 1. Igaz, hogy olcsóbb a munkaerő, de a technika meg nem. Úgyhogy a vásárlóerőn alapuló számítások csak gyenge próbálkozások jobb híján.
Ez egy vásárlóorientált szemlélet... annak viszont a lehető legtökéletesebb. Igen, az Albán fizetésünkhöz képest drága minden, igaz, hogy ez csak egy "műszám".
Törölt felhasználó 2012. 05. 19. 08:54
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#57
Most a piac állítólag már visszaesett.
És a technika meg fejlődik. És mivel eddig a magyar piac gomba mód nőtt, a szolgáltatások már nincsenek is rossz színvonalon.
De ezentúl, legfeljebb elkerülik a fejlesztéseket, mert vásárlóerő nő, meg az adó is nő.
És akkor majd jön a drága - közbenszerzett - állami támogatás, mert az EU ajánlásba fogja előbb-utóbb adni, hogy javítani kell az infrastruktúrán.
Mindemellett nem az adókkal van a baj, hanem a kiszámíthatatlanságukkal.
A szolgáltatónak vagy "extra profit", vagy "csőd", attól függően, hogy a magyar kormány épp milyen kedvben van. Csakhogy ez a bizonytalanság az ügyfeleknek fog sokba kerülni, nem a szolgáltatónak, aki elkerülést és az erre optimalizált árakat fogja választani.
Törölt felhasználó 2012. 05. 19. 08:47
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#56
"de ebben jelentős tétel a készülékek árának kifizetése"
És te tudod, hogy ez benne van a statisztikában? (Csak azért kérdem, mert én ennek a módszertanát.)

Egyébként meg ezzel az erővel semmit nem lehetne összehasonlítani, mert mások a felhasználók számai, más az infrastruktúra, más az adórendszer, más a szolgáltatás minősége, más minden.
Ezeket a kiértékeléseknél - általában legalábbis - megpróbálják kiküszöbölni - több kevesebb sikerrel - és ezekből az egyik, hanem a legkönnyebb a készülékek árát kivenni. (Mondjuk, csak átfutottam, de ilyet konkrétan nem láttam.)
És annál is inkább, mert nem mindegy, hogy milyen készülék. Nagyon nem mindegy, hogy egy legújabb okostelefon, vagy egy 2 filléres telefont rakunk bele.
Egyébként Magyarországon is vannak, külön készülékárak, részletek, előre fizetések (készülék nélkül). Ezek közül pl. melyik van a statisztikában? A legolcsóbb?

Törölt felhasználó 2012. 05. 19. 07:14
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#55
"Sebaj majd az állami cég megmutatja hogy kell elérni a brit árszínvonalat és nyereséget termelni... "

Mondjuk, úgy 60 milliónyi előfizetői piaccal könnyebb lenne...

Minden országban vannak nagyon olcsó, és sokkal drágább csomagok, nálunk is, csak a userek sokkal jobban szeretnek óbégatni, hogy milyen drága, mint utánajárni, hogy melyik csomag volna a legolcsóbb...

Pl. a pirosszínű szolgáltatónál van olyan csomag, amely ugyan alapból vagy 60 Euro, de adnak hozzá szinte ingyen egy iPhone-t, majd egyszerűen nem tudod lebeszélni, mert hálózaton belül 3000 perc, kifelé 1000 percet beszélhetsz. Egy barátomnak van ilyen, aki korábbi, hagyományos csomaggal 60-80 ezres számlákat csinált egyedül, most meg nem bírja 20.000 fölé vinni... És egész nap telefonál...
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 23:46
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
az utolsó mondatom végéről lemaradt a smiley. Csak ironizáltam... Sajnos egyet kell hogy értsek veled.
telített piacra belépni, ennyi idő után faxság. Emlékszem a vodafone is hány évig volt veszteséges pedig akkor még nőtt a piac mint a gomba. És nem csak egymástól lehetett ügyfeleket halászni.
S52Raptor 2012. 05. 18. 22:40
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
Hát én akárhogy néztem ezt a táblázathalmazt, szinte mindegyik elején a csehek voltak. akkor hogy jön ki a mi világbajnokságunk?
Ezt a számítási metódust inkább a fociba kéne valahogy átmenteni...
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 22:00
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
mindent egybevetve nem lesz olcsóbb az állami sem.

ugyanaz lesz a gond az állami mobilcéggel, mint a BKV, MÁV, Malév stb.

olcsóbb lesz első ránézésre, de az adófizetők majd kifizetik utólag adóban azt, amit a telefszámlájukon nem.

u.i.: amúgy várom már, hogy mikor érkezik el az a pillanat, amikor postán vagy valamilyen állami intézményben telefonszámlát akarsz befizetni,reklamálni, meg szervizeli az állam a készüléket :DD muhahahaaaaaa

u.u.i: aztán majd jön az állami kábel tv, állami internet 3 az 1 ben-el még olcsóbban :DDDDDDD
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 21:21
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
nem védeni akarom a magyar telekom cégeket, de tényleg nem tudom honnan vették ezeket az árakat. kevesebb mint 20$-ért kapsz olyan csomagot amiben korlátlan vezetékes és T-mobile hivás ingyenesen benne van (hoppá csomag a'la T-home 3200,-Ft-ot fizetek érte). Invitel is kinál hasonlót, meg a UPC is kicsit drágábban. Ehhez képest a táblázatban 27$-ért van havi húsz hívás, és 80$ a 140 hívás (akárhogy számolom a vásárlóerőparitást ez nem jön ki...)
Mobil ugyanez.
Szóval nem vagyunk olcsók de ez az elemzés bűzlik...
Most nézem az asszony mobilszámláját (Telenor - üzleti) 212 hívás, 36 SMS, 6 óra 20 perc beszédidő 10600,-Ft (kb. 40-50$). Sokallom, de jóval jobb mint a táblázat (és nem a legjobb csomagban vagyunk, bár kapunk még 500MB internetet is érte)

Sebaj majd az állami cég megmutatja hogy kell elérni a brit árszínvonalat és nyereséget termelni...
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 20:28
#50
biztos írtátok már, de ez menjünk Magyarországra és nyúljuk le őket, mert engedik felfogás, nemcsak a telefonos cégeknél van
így van ez a bankokkal, tv-vel, autóval,stb.

hazánk a multicégek mekkája a haszonrés témában..viszonylag megbízhatóan perkáljuk ki a hatalmas profitot a cégeknek. a multiknak csak egy panaszuk lehet velünk szemben....hogy kevesen vagyunk így 9,9 milliónyian.
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 20:12
Előzmény: #48  Bekre_Pal
#49
Szopfejland let bele
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 18. 18:00
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
gyerekek bazmeg, most hallottam a rádióban, hogy az idősebb bushnak (!) 34,5 millióért lesz szobra Budapesten, hát az eszemfaszom megáll

hát igen, igen, igenis van mindig lejjebb, csak én vagyok kishitű, meg szegényes a fantáziám

baszki, mi lett ebből az országból??
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 17:21
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#47
link

havi 33 fontért kapsz 1000 percet unlimited internetet és 5000 sms-t, elég lesz? igaz 49 fontot kell fizetni a telóért

link

de ez csak 29 havonta, vicc árban vannak és brutál szolgáltatások járnak hozzá
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 18. 17:14
Előzmény: #45  rockmaster
#46
anélkül is: pl. UK-hoz képest HU hatodakkora, azon belül egy-egy user kevesebbet költ, úgy tizenötödakkora mobilpiac lehetünk még az adózási extraterhelések figyelembevétele előtt, hát megszívtuk, na. a nagykerben se az 5 darabos vevő kapja a tuti árat, hanem az 5000 darabos
rockmaster 2012. 05. 18. 17:07
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#45
Nem csak a kiszámíthatatlan adók, hanem azt is figyelembe kell venni, hogy egy hivatalosan is bóvliban lévő országba fektetnek be ezek a cégek, ahol nyilván a nagyobb kockázatok miatt magasabb megtérülést várnak el.
Ez is indokolhatja a drágább díjakat.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 18. 17:07
Előzmény: #42  szivacs
#44
(azért a freud-i elszüólás ott volt :))
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 18. 17:05
Előzmény: #42  szivacs
#43
+1
szivacs
szivacs 2012. 05. 18. 17:04
Előzmény: #41  Bekre_Pal
#42
ha a -1-re gondolsz, akkor nem talált, nem tőlem kaptad - én megértő vagyok a fényesszellős nosztalgiáiddal kapcsolatban :-)
De úgy látszik más is kedvel :-)
(le is plusszollak, hogy elhidd, figyeld csak!)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 18. 16:19
Előzmény: #38  Bekre_Pal
#41
hehe, látom a read only jeledet, szivacs :)

erre nem is lehet mit mondani

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek