Topiknyitó: Portfolio 2012. 05. 07. 16:06

Hatalmas többlet volt áprilisban az államháztartásban!  

Ugrás a cikkhez
Áprilisban az államháztartás központi alrendszerének többlete 289,3 milliárd forintot ért el, ami legalább egy évtizede messze a legnagyobb többletnek számít az áprilisi hónapokban - közölte az előzetes adatot ma délután a Nemzetgazdasági...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=166863
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 05. 09. 12:49
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
"Speciel en az az fajta vagyok aki minden penzet szepen leadozza, igy egy fillert sem kapok feketen. E mellet meg olyan munkat is vegzek ami versenykepessege miatt eleg jol megfizetett."

Ez rám is igaz. De hogy jön ez ide?
Törölt felhasználó 2012. 05. 09. 12:48
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#39
Speciel en az az fajta vagyok aki minden penzet szepen leadozza, igy egy fillert sem kapok feketen. E mellet meg olyan munkat is vegzek ami versenykepessege miatt eleg jol megfizetett. Tudod Penznyelo vannak ilyen balekok is. Ja hogy az teged nem erdekel, illetve a politikai vilagkepedbe meg az sem fer bele hogy letezunk.

Ezert sajat fizu papairom alapjan szoktam az adovaltozasokat ertekelni. Pl en meg emlekszem a +4% szolidaritasi adora, illetve amikor szepen tologattak folfele a TB plafont, illetve elfelejtettek korrigalni a savhatarokat.

Penznyelonek valami elemetarisan faj az hogy van olyan ember aki annak orul hogy csak a penze felet veszik el es nem a 2/3-at. Mikozben az nem zavarja hogy mas meg szarik a kozteherviselesre.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 09. 12:32
Előzmény: #34  szivacs
#38
akkor lehet, hogy félreértettelek, azt hittem, ez az eltolcsitól másképp gondolkodók cukkolása akart lenni, ezt erősítette, hogy később jó hírként kezelted a cikket. de lehet, hogy most nem mondtál igazat, hogy miért írtad, mindegy is, kis logoff jön
Törölt felhasználó 2012. 05. 09. 12:28
Törölt hozzászólás
#37
Törölt felhasználó 2012. 05. 09. 12:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#36
G99-et nem szokták zavarni a tények. Csak írja a betanult Fidesz hazugságokat.
Törölt felhasználó 2012. 05. 09. 12:25
Törölt hozzászólás
#35
szivacs
szivacs 2012. 05. 09. 12:25
Előzmény: #28  Bekre_Pal
#34
negatív
Már az alaptézised hibás.

"Affrancba!" - ez nem az öröm jele, hanem a csalódásé és az aggodalomé.
Amit be is igazoltatok: a pozitívnak írt hír valójában nem az, sőt negatív, tehát mindenki csalódott és aggodalom tölti el. Affrancba!
Törölt felhasználó 2012. 05. 09. 12:19
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#33
Amúgy ez a mostani nem ÁFA trükk, hanem simán a visszafizetés eltolása. Ez NEM TÖBBLET BEVÉTEL, hanem a kiadás időbeli eltolása. Emiatt most lett +200 mrd, ami a következő hónapban -200 mrd lesz...
Törölt felhasználó 2012. 05. 09. 12:18
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#32
"Elozo kormanyok idejen mindent SZJA emelessel probaltak megoldani"

Ez jó nagy hazugság. A SZJA nem emelkedett, csak mondom.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 09. 12:12
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
trükkök százai?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 09. 12:12
Előzmény: #27  szivacs
#30
és esküszöm, nem én mínuszollak! :)
Törölt felhasználó 2012. 05. 09. 11:44
Előzmény: #28  Bekre_Pal
#29
De mintha hasonlo AFA trukkor mar regebben is eljatszottunk volna. Ha jol emlekszem nemreg fizetett az allam vissza 100 vagy 200 milliard huf-t valami EU-s itelet kapcsan.

Ugy latszik a kormany strategiat valtott es most olyan modon probalja a penzt beszedni az allam es az orszag mukodesere ami nem latszik direktben.

Elozo kormanyok idejen mindent SZJA emelessel probaltak megoldani, most meg mas modokat valasztanak es az SZJA-t beken hagyjak.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 09. 11:36
Előzmény: #27  szivacs
#28
negatív

ha visszavezeted a beszélgetésünket, akkor eljutsz a 10-es hozzászólásig

gondoltam, mivel a topicot te nyitottad nagy elégedettséggel, és a 10-esben megfogalmazottak pont kettéhugyozzák az öröm tárgyát, hogy akkor a nyilvános örömödet követően korrekt a kapott további információkat felhasználva nyilvánosan felfrissíteni az álláspontodat. ez nem történt meg, helyette "ugyanmárgyerekek"-jellegű mismás van, ezt neveztem én terelésnek

remélem, érthető, de ha nem, akkor megfogalmazom rövidebben is, hogy mit kéne tenned:

fogni a 10-esben lévő infót, és hozzáilleszteni az örömhírhez, majd megnézni, hogy mi marad a kettőből együtt. ezek után a maradék semmivel kapcsolatban kellene egy véleményrevízió
szivacs
szivacs 2012. 05. 09. 11:11
Előzmény: #26  Bekre_Pal
#27
Úgy látom éppenséggel te vagy a "juhász"!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 09. 11:06
Előzmény: #24  szivacs
#26
na, hát a tanult kolléga 25-ös számú hozzászólásában a lényeget hiánytalanul megtaláltam, úgyhogy pillanatnyilag a legtöbb, amit megtehetek, az az, hogy bátorítalak a kérdései megválaszolására - nekem az is elég, ha magadban :)
Törölt felhasználó 2012. 05. 09. 11:00
Előzmény: #24  szivacs
#25
Szivacs, nem fogod fel, hogy mindez az ÁFA visszafizetés határidejének kitolása miatt van? Tényleg ennyire buta vagy vagy fizetett Fidesz kampányoló vagy?
szivacs
szivacs 2012. 05. 09. 10:55
Előzmény: #23  Bekre_Pal
#24
Nem vagyok én juhász! :-)

Egyébként miért is kellene a "Hatalmas többlet volt áprilisban az államháztartásban!" témáról terelni?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 09. 00:14
Előzmény: #22  szivacs
#23
jaj szivacs, tudsz te ennél jobban is terelni
szivacs
szivacs 2012. 05. 08. 23:03
Előzmény: #18  Bekre_Pal
#22
Érdemileg?
Nincs az a jó, amiben ne lehetne találni legalább egy picinyke rosszat, vagy akár kettőt, vagy többet - és akkor a rosszak máris többségbe kerültek vagyis a jó nem is jó, mert nem attól jó, hogy tényleg jó, hiszen valójában rossz.
Törölt felhasználó 2012. 05. 08. 21:26
Előzmény: #9  stock33
#21
Orbánék nem megszorítása minden korábbi megszorításnál durvább. Engem ez önmagában nem zavarna, persze jó lenne, ha a jobbos szavazók is beismernék, hogy ők is hazudtak. A baj ennek a megszorításnak a szerkezete:
- kiadáscsökkentés nélküli megszorítás, így az megint a bevételi oldalt célozza csak, az adók pedig jelentős növekedési áldozattal járnak;
- a lin. adó és a megszorításként bevezetett adók által végrehajtott nagyarányú jövedelemárcsoportosítás.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek