Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 12:32
Előzmény: #8379  eurocent
#8380
nincs számszerűsített prognózisom se a köv. hétre, se a köv hónapra, évre...
van egy mechanikus rendszerem, aminek kötöm a jeleit.ezzel pénzt keresek.
néha mazochizmusból nyomok néhány diszkrét trédet, majd miután zártam, megfogadom, h soha többé:) nem azért mert veszteséges, hanem mert felesleges stresszt okoz.
amíg a mechanikus rendszernél szabályok szerint szállok be ill. ki, addig a diszkrét trade-nél inkább vmi megérzésre, amit persze megpróbálok objktívnek látszó okokkal alátámasztani.(ez utólag vagy bejön, vagy nem: "48/52":))

szóval időm nagy részében nem próbálom se kitalálni, se megtippelni, mi lesz a jövőben.
és ezt javaslom is mindenkinek.
a gurukról meg ennyit: link

az önjelölt fórumgurukról meg az a véleményem, h aki tényleg komolyan nyomja, az nem fogja az energiáját kisebb novellák megírására fordítani egy, kb ismeretlen fórumon...
eurocent 2015. 05. 16. 11:44
Előzmény: #8377  Törölt felhasználó
#8379
Neked mi a számszerűsített prognózisod az elkövetkező hétre, hónap(ok)ra?
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 11:23
Előzmény: #8377  Törölt felhasználó
#8378
*azóta sp500 +12%- jav:+6%
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 11:21
Előzmény: #8375  Törölt felhasználó
#8377
unalmas perceimben visszanéztem 48/52-es guruk jóslatait(szubjektív válogatás):

2015.01.13:2)Az allando bull kommentarok ellenere az SPY megint kritikus helyzetben van. -nem volt;)
2015.01.12:Amit latunk az SPYban ma, az nem (b) hullam. igaz, a 3 nappal ezelotti gap-et befedni, addig rendben van;-)
De ez nem korrekcios jellegu mozgas. - de, az volt;)
2015.01.11:XAG/USD ebben van a momentum es valoszinuleg kitart marcius-aprilisig.... - nem tartott ki;)
2015.01.11:a szakma 1 eleg jelentos resze mar reg nem vasarolja az amcsi es europai piacokat, inkabb adjak.... - nyilván...azóta sp500 +12%, DAX +17%
2015.01.11:A torz vilagra jellemzo, nem ram, hogy se EU se USA nincs benne.

Szoval, Azsia (Korea, Japan, Vietnam, Malay, de Kina NEM)
meg AU Russia, es Brazil van a listamon;
Azóta:spy +6%, vgk +13%, ewy +7%,ewj +17%,ewm +6%,ewa +8%,rsx +40%,ewz kb.0% fxi +19%
- sp is emelkedett, eu simán vert több ázsiai piacot. DE a legjobb ez volt:"de Kina NEM" (a nem nyilván a nagy betű miatt nagyon nem (volt jó ötlet kihagyni:))

csak azért írtam, hogy kicsit gondolkodjanak, akik a helyi gurukat állandóan visszasírják;)- nyilván nem Te:)
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 06:39
Előzmény: #8375  Törölt felhasználó
#8376
"fáradtságot
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 06:36
Előzmény: #8373  mezuska
#8375
szó sincs róla! úgy ítélj,hogy előbb tájékozódsz! vedd a fáradságot,írd be a keresőbe a le nem írom a nevét nicknek és olvasd el a hsz-eit az elsőtől az utolsóig!tedd meg ezt a kedvemért és a saját lelki nyugalmad érdekében!
ha megtetted,újranyithatjuk ezt a vitát!
ne azt vedd készpénznek,amit ez a pojáca leír,mert még az se igaz,amit gondol!

ha találtál nem több,mint egyetlen egy olyan nicket,akivel már ne veszett volna össze,kérlek jelezd nekem!

szabó-zs!arról hogy ki hol csinált magából szimplán idiótát,szívesen elvitatkoznék veled,ha van értelme,de ha ilyet leírsz,akkor ez hiábavaló fáradozás lenne,magadat mínősítetted ezzel a 2 sorral

marci!,ne csinálj a szádból s...et,ha 1x azt írtad,hogy saját weboldalt csinálsz saját fórummal,akkor tedd azt,ne csak ezt a topicot hagyd itt,hanem az egész pf-t! aki akar,majd megtalál!
bárki bármit mond is,itt azóta van ez a légkör,amióta megjelentél.(dax topicban is ugyanez volt,szerencsére ott csak rövid ideig mérgezted a levegőt) se előtte nem volt,se utána nem lesz! magyarázhatod oldalakon keresztűl,ettől a tény még tény marad.
jah és ne fenyegetőzz,hanem tiltass ki végre!!!

hogy hova vártam tegnap/tegnapelőtt a daxot?figyelmetlenűl olvastál!a résig és trendvonalig!
emerald 2015. 05. 16. 05:58
Előzmény: #8372  Törölt felhasználó
#8374
1) Nem kell itthagynod, ha ott békében tudod folytatni, akkor itt is.
Ez rajtad is múlik, nem kizárólag két ninckel vitáztál...;) szóval nem a topik névvel van baj. Fxboy, Tazso például nem támadott, mégis annak élted meg.
Amit Szarvasvadi is mondott, ne reagálj, ill. ne utalj rá/rájuk és hidd el nem csak a topiknak lesz jó, Nektek is sokkal jobb lesz.
2) Ha itt nem megy ott se fog.
3)Nem az én topikom, azoké akik írnak bele, azok tartják életben. Így a tiéd is, ezért vigyázz rá, és tedd meg érte/ magadért amit tudsz.
Hiszen szeretsz ide írni. Engem örömmel tölt el ha egymást segítő párbeszéd folyik.
4) Mindig kettőn áll a vásár, de nem bűnöst keresünk. A problémát előretekintve meg kell megoldani :-)
5) igen, élni és élni hagyni.....avagy mindenkinek joga van leírni a
szakmai véleményét

ps:Tételezd fel hogy ha valaki valamit Neked ír azt jó szándékból teszi. Ha nem neked ír, azzal meg nem téged akar bántani.
mezuska
mezuska 2015. 05. 16. 04:59
Előzmény: #8364  Törölt felhasználó
#8373
Remélem, jót tett a lelkednek hogy szétkurtad ezt a topikot, is, olyan jó magyarosan, csak rombolni, fikázni, gyülölködni kell,-undorito, itt kicsiben az országban meg nagyban, gratulálok!
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:12
Előzmény: #8361  emerald
#8372
Emerald csak miattad en itt hagyom ezt a forumot...
remelem sikerul eletben tartanod....

silver&gold-ban folytatom....

viszont tobbet nem koltozom, ha utanam jon es ott is folytatja a szemelyeskedest akkor kuldok a modiknak nehany hsz-t aztan majd ok eldontik hogy mi fer bele es mi nem.....

sajnalom, hogy tonkre tette a topikodat....

mindenkinek sok siket!

u.i.: mindenkinek joga van valahol leirni a velemenyet...
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 01:14
Előzmény: #8370  Törölt felhasználó
#8371
nem az a baj, hanem hogy miatta jo fej sracok hagyjak el a forumot ill. a topikot....
pedig mar korabban volt parszor, hogy eleg jo kis csapat jott ossze, aztan atkoltoztek masik topikba....

a problema hogy nincs ra semilyen garancia, hogy nem jon utanad vagy utanam....

elmeletileg ez 1 forum lenne ahol megvitathatnank a pro es kontra velemenyeket...
kit erdekel, hogy kinek hanyszor volt igaza es hanyszor tevedett....(ez gyerekes, kulonosen kereskedesi szempontbol)
masok hibajan valo lovaglas, vagy hibakra valo felhivasnak semmi ertelme sincs, mert mindenki hibazik....
eppen inkabb a pozitivumokat kellene nezni...
es arra koncentralni, ez altal mindenki fejlodhet...

en is kaptam mar rengeteg hasznos infot errol a forumrol es kevesbe jokat, sokak altal elismert nick-tol, a velemenyt megkoszonom, ha nem roszindulatu, aztan hogy mi lesz a kereskedesbol az 1 masik temakor...
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 00:14
Előzmény: #8369  Törölt felhasználó
#8370
Nem értem mit foglalkozol vele, a dax fórumon szimplán Idiótát csinált magából...
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 22:58
Előzmény: #8364  Törölt felhasználó
#8369
ne aggodj meg az iden meg lesz....
lassan vege van az uzleti evnek itt, szoval picit massal vagyok elfoglalva....

jatszunk lulo-sat.....
mennyire vartad a Dax-ot ma vagy tegnap...stb.stb....???

senki nem szolt hozzad egyebkent megis sikerult elkezdeni mar az elso hsz-dal...

szegeny emerald meg nem veszi eszre hogy az o altala ujra elesztett forumat teszed tonkre...

en ott hagytam a Dax forumot es ha kell itt hagyom az arany-ezust forumot is, de ha megegyszer ram vagy pomperjre szemelyeskedo, rosszindulatu megjegyzest teszel vagy utanunk jossz mas topikba akkor kuldok a modiknak 1 jelzest ugy kb. 50 szemelyeskedo hsz-dal egyutt....

nehogy mar miattad tunjon el minden normalis ember errol a forumrol....

Ez most komoly, utolso figyelmeztetes volt!

legrosszabb esetben nem leszek nepszeru, jobbik esetben meg nehanyan megkoszonik ezt nekem...
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 22:24
Előzmény: #8364  Törölt felhasználó
#8368
Ez szimpla baszogatàs
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 22:23
Előzmény: #8365  magellan2214
#8367
Várom...
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 22:22
Előzmény: #8358  Törölt felhasználó
#8366
Lássuk be, nem vagy mindig korrekt. Részenről ennyi.
De ettől még lehét igazad, csak nem tudni, mit miért mondasz,,,
magellan2214 2015. 05. 15. 20:35
Előzmény: #8355  Törölt felhasználó
#8365
Sorry,hsz-ast Kisvuknak szántam.Szerdan kezdte a USD vasarlast,valszeg a devizatartalek erositesere no meg a Rbl is erosodik.Az Au vasarlasokat pontos szamokat maj felteszem ha ujra rajuk talalok-
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 20:32
Előzmény: #8362  emerald
#8364
ugye milyen nagyszerű lenne egy saját weboldal , saját fórummal?

csak egy szűk és kitüntettett kör olvashatna olyan nagyszerű dolgokat,mint amiket beidéztél és amiket nem..

pa reaktiválva 2 személyre és további 3-nak még maradt hely :)
luxemburg 2015. 05. 15. 20:21
Előzmény: #8352  pomperj
#8363
Szia Pomperj! ha időd engedi a WL forumra is ránéznél.mert érdekelne ez a nagy rángatás és egy pár szavas véleményedet szivesen olvasnám.Szerettetel üdv.!
emerald 2015. 05. 15. 20:17
Előzmény: #8360  Törölt felhasználó
#8362
Köszi szépen, nagyra értékelem!

Szerintem a "medúzára" gondolt átvitt értelemben akinek mindenhova elér a keze...:)
Jobb lenne ha PA-t újra bekapcsolnád mert úgy láttam az megkönnyíti az életed...;)
emerald 2015. 05. 15. 20:10
Előzmény: #8357  Törölt felhasználó
#8361
"Szerintem ido veszteseg a Dax topikot olvasni...
csak 1 iranyt tudnak elkepzelni ami elobb ut"

Ne haragudj de meg kell kérjelek h ne provokálj másokat.
Engem mondjuk nem érdekel h ezt írtad, de ennek a fórumnak az életét keseríti ha majd jönnek és persze h jönnek és "felveszik a kesztyűt".

Lehet bármi véleményed, de tarsd meg magadnak, mert ha ez a fórum újra tud éledni az csak és kizárólag úgy fog megtörténni ha az ilyen és hasonló gondolatok nem kereülnek leírásra.

Amíg nem áll helyre a béke én sem itt sem máshol érdemben írni nem fogok.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek