Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2015. 04. 01. 20:23
Előzmény: #7179  Törölt felhasználó
#7180
Jaj de jót nevettem.....:)))
Törölt felhasználó 2015. 04. 01. 20:20
Előzmény: #7178  emerald
#7179
emerald 2015. 04. 01. 19:54
Előzmény: #7175  Törölt felhasználó
#7178
:DDD

A képen látott ügyfél jó vevő, de venni ne vegyél tőle semmit:)
emerald 2015. 04. 01. 19:52
#7177
Kedves Findzsa, Lulo, Tberki, Szarvasvadász, Kisvuk, Ambrika, Gyuszi....és Mindenki aki kiállt mellettem!
Jólesett...:-)

És hálás kószönet érte!

Majd jólviselkedek h ki ne hajítsanak...:DDD

ambrika 2015. 04. 01. 19:41
Előzmény: #7171  Törölt felhasználó
#7176

Ez így mindenesetre sokkal barátságosabb, mint az eljárással/letiltással fenyegetőzés...
:)

Törölt felhasználó 2015. 04. 01. 19:40
Előzmény: #7149  emerald
#7175
Emerald, szétbombázod itt a magyar aranypiacot. :)

Arany chart: link
emerald 2015. 04. 01. 19:38
Előzmény: #7171  Törölt felhasználó
#7174
Kedves Juhász Gergely!
Sajnálom h félreértésre adott okot a hozzászólásom, illetve tádamásnak vélték.
Valószínűleg hiba volt a cég nevét említenem. Ezért elnézésüket kérem.
Én egy csalásra hívtam fel a figyelmet ami részben a kapzsiságon alapult. Hiszen ha hivatalos forgalmazótól vásarolnak(mint Önök is, és mások a piacon) akkor ez elkerülhető lett volna.
Ugye a LOUIS VUITTON sem tehet róla h a kínai piacon a nevével ellátott táska hamisítványokat árulnak.
Aki ott vesz 30€-ért, és hiszi hogy az eredeti pedig a cég 1000-2000€-ós táskákat árul hát.....és emberek képesek ezt is elhinni...:-)))

Nem neheztelek senkire, sem a modikra(nekik ez a dolguk) sem Őnökre-ám valoban szerencsésebb lett volna ha először nekem jelzik a problémát, DE(belátom) én se vagyok tökéletes, szóval részemről békejobb...;)
magellan2214 2015. 04. 01. 19:28
Előzmény: #7172  pomperj
#7173
Ez elkepeszto precedens lenne mert IMF eddigi szines torteneteben nem fordult elo,hogy valaki nem fizetett volna.Nem hiszem hogy ekkora presztizsvesztes kockaztatnanak.
pomperj
pomperj 2015. 04. 01. 17:41
Előzmény: #7168  Törölt felhasználó
#7172
A jovo hetre akar igazad is lehet.

1)A gorog minister azt talalta monndani, ha Apr.9ig nem kapnak penzt (kitol es miert?, hiszen van megallapodas, de az Majusra utemezett be ujabb kolcsont)),
szoval,
akkor nem fogjak kifizetni a ValutaAlap esedekes torleszteset. Az default.

Es a penzuk egyebkent is max. April kozepeig eleg. Aztan leallitja a berek es nyugdijak fizeteset.

Ja, es kozben intenziven keresik, hogy megbuntessek aki a felelos a takarekossagi programert !??

2)Ma ugy nez ki, ismet az okt.15 ota tarto support alatt zar SPY. Ez most harmaadszer lesz, az mar eleg lehet arra, hogy a leszakadas megvalosulasat erosen sejteni kelljen.

3)Rovid tavon megfordult a "szokasos" eguttfutas: ma ismet szembe mozog SPY es GLD.

4)Ha Bp-en lennek pozicioban, alighanem csutortoon kilepnek, es cash-ben varnam ki a jovo hetet.

Törölt felhasználó 2015. 04. 01. 16:34
Előzmény: #7166  Törölt felhasználó
#7171
Kedves Kisvuk!
Azért olvassuk/olvasom ezt a fórumot, mert van egy csomó jó szakmai tartalom is rajta-többek között a Te hozzászólásaid is, amik ha összefésültebbek lennének és cikk formát vennének fel esetleg egy-két grafikonnal megtámogatva, akkor jó lenne visszakeresni őket később is. Ezért is javasoltam erre egy platformot, ami egyáltalán nem helyettesítené ezt a fórumot, inkább kiegészítene, azaz fórumot nem szerettem volna kezdeményezni, hanem traderblogot. Ezt továbbra is fenntartom. Senki sem várja el a bloggerektől, hogy mindig eltalálják a piacot, és senki sem várhatja el, hogy csak a bloggereket követve nagy nyereségeket érjen el. A döntést mindenkinek magának kell meghozni és viselni a következményeit.
A Pamp-ról: mi is forgalmaztunk/forgalmaznánk Pampot, eladtunk összesen vagy 10 kilót, de mire ideér némileg drágább, mint mondjuk az Argor vagy a Münze-Österreich. Még valamikor, ha jól emlékszem 2003 környékén járt a Pamp képviselője Magyarországon. Akkor létezett az árutőzsdén fizikai arany kontraktus, és arra szerettek volna beszállítani, ami ha akkor elindul, akkor lehet, hogy ma az icipici magyar fizikai aranypiacon az ő termékük forogna legtöbbet, bár erre az osztrák aranypiac árnyékában kevés lett volna az esély. Sajnos maga a tőzsdei kilósrúd aranykereskedés sem indult be, aminek sok oka volt, de ez egy másik történet.
Emerald-ról: sajnos fogalmam sincs, hogy kicsoda Emerald. Lehet, hogy akár ismerjük is, de a nickname alapján nem. Mindenesetre felajánlom, hogy Húsvét utáni hét után a Bank Centerben találkozzunk és egy kávé mellett átbeszéljük a kérdéseket. Telefonunk kinn vagy a honlapunkon, tudunk egyeztetni időpontot.
A többi fórumtag részére is szól az alábbi ajánlatunk: egy előre egyeztetett időpontban bemutatót tartunk arról, hogy milyen befektetési arany formába érdemes fektetni, hogyan állapítjuk meg az arany minőségét roncsolás mentesen, miért nem elsősorban a certifikátot vizsgáljuk hanem magát a tömböt ill. érmét ill. amennyire lehetséges egyedi árat adunk, akár felvásárlásra akár eladásra.
Kellemes Ünnepeket mindenkinek:
Juhász Gergely
a Conclude Zrt vezetője
magellan2214 2015. 04. 01. 14:50
Előzmény: #7166  Törölt felhasználó
#7170
++
Törölt felhasználó 2015. 04. 01. 11:46
Előzmény: #7166  Törölt felhasználó
#7169
atyaúristen!

te aztán...
Törölt felhasználó 2015. 04. 01. 11:19
Előzmény: #7160  pomperj
#7168
Szia,

szerintem ma es meg talan pentek nyitasig probalkozhatnak emelkedessel....,de szerintem ha jo adatok jonnenek penteken, akkor is adni fognak a sracok az adatok utan, mert akkor ezt azzal fogjak magyarazni, hogy a kamatemelesre megnott az esely....

szerintem a nagyok mar szep lassan teritgetik a nagykozonsegnek a portekat....mondhatnam, hogy tomik a a nepet ill. "libakat"...

persze sose lehet kizarni, hogy meg emelkedhetunk is,de ilyen arrak mellett nem art jo parszor atgondolni, hogy ki milyen pozicioba (long pozicioba lep be), raadasul milyen tokeattetelekkel....

nem reg hallottam 1 jo hasonlatot, long oldalon a likviditas az autopalyahoz hasonlithato,de 1-1 gyengebb napnal ha zarni kell a pozikat ott a likviditas inkabb 1 hegyi osvenyhez hasonlithato...
szoval ha beindul 1 nap az ontes akkor nagyon gyors is lehet....

szerintem mar nem sok ido van hatra es beindul az arany ezustben a bika piac (6-18honapon belul, utana pedig felfele kell majd vasarolni),de lehet hogy tevedek es mar 6-18 het sincs hatra....

Legyen szep napod!
ambrika 2015. 04. 01. 11:13
Előzmény: #7165  szarvasvadasz
#7167

Szia(sztok)!

Sztem nem volt semmi sem félreérthető. Egyszerű, szimpla szakmai vélemény különbség.
Abban viszont teljesen igazad van, hogy a cég rosszul reagált, sőt az eljárással (nem tánc?) való fenyegetőzés egyenesen rossz emlékű korszakot idéz (ld pl Kisvuk).

Számunkra pedig a legrosszabb jel az, ahogyan a PF ezt az ügyet szintén fenyegetéssel kezelte.
:(

Törölt felhasználó 2015. 04. 01. 10:51
#7166
T. Conclude Zrt.!

Azzal a keressel fordulok onokhoz, hogyha mar van annyi idejuk, hogy az arany-ezust forum olvasasaval toltik, akkor legyenek olyan kedvesek es ha olyan hsz-t olvasnak ami nem felel meg az izlesuknek, esetleg rossz fenyt vet a cegukre, azt kommunikacioval probaljak megoldani.
pl. egy lehetseges valtozat:

"Kedves Emerald!
az xyz szamu hsz-od velemenyunk szerint nem fedi a valosagot, kerlek vedd fel velunk a kapcsolatot, hogy sikeruljon tisztazni a felre ertest pletykat....ami nem jo fenyt vet a cegunkre...."

En ugy gondolom a 21. szazad az informacio es informatika szazada lesz.....

Nem hiszem, hogy ilyen balkani stilusba kellene dolgokat megoldani,de lehetne a kommunizmushoz ill. az ovihoz is hasonlitani (felnyomlak a moderatornal,ha nem tetszik amit irtal es meg meg se probalom tisztazni veled....)

En eppen ilyen dolgok miatt hagytam el mo-ot, hogy akinek mas velemenye van azt erovel probaljak elnyomni, elhallgatatni...:

link

Mindenki hibazik, es hogy ki miert ir bizonyos dolgokat azt nem tudjuk, lehet hogy rossz napja volt, egeszsegevel van problema vagy csak bal labbal kelt fel.....

en is kaptam mar jo nehany hsz ami talan meg az alpari stilust sem eri el....es gondolom volt jo nehany hsz-om ami masokat bantott meg.....(bar nem ez volt a szandekom)

en sem azert vagyok itt, hogy mindig mindenkivel vitatkozak, hanem hogy olyan emberek tarsasagaban legyek ha csak virtualisan is akiknek hasonlo erdeklodesuk ill. celjaik vannak...

Tovabba nagyra ertekelem, hogy korabban felajanlottak, hogy esetleg biztositananak 1 hasonlo forumot, ahol is emberek megoszthatnak tapasztalatukat informaciojukat amivel rendelkeznek ebben a temaban, bar ezek utan ugye kicsit elgondolkodtato, hogy valaha is igenybe veszuk ezt a lehetoseget...

nekem volt nem 1szer kisebb vitam Emerald-al, el kell ismerni sok dolgot egeszen mashogy latunk....
es en is talalkoztam olyan hsz-al ami szerintem nem volt fair massal, velem esetleg a conclude-al kapcsolatban,de szerintem ezt a forumon sokan elmondhatjak magukrol akiknek massal vagy eppen velem kapcsolatban volt ilyen erzesuk.....

Tenyek:
ha valaki veszi a faradsagot es megnezi a linkeket (elvegzi a hazi feladatot)...
akkor lathatja meg szamlogep nelkul is hogy egyes termekeken a conclude-nal a spreadek (a veteli es eladasi arak kozotti kulonbsegek igenis versenykepesek,sot a legjobb dealerek araival vetekszenek, persze nem minden termeken,de biztos ennek is megvan az oka)
csak 2 pelda OPM 1 ounces bar ill. 1kg-os aranytomb....

nyilvan megvan az oka mindenek, mas jogszabalyok afa es egyeb torvenyek miatt kulonbozo orszagokban kulonbozo termekek kulonbozo aron elerhetoek...

Viszont a tenyek koze tartozik, hogy Emerald volt az aki ezt az arany-ezust forum-ot ujbol eletre keltette, ezert pedig elismeres jar neki....
ha en lennek az onok helyeben, akkor most fognam magam es felvennem a kapcsolatot emerald-dal es mondjuk karpotlaskent
allnam a vacsijukat mondjuk (o es a ferje) a Borkonyhaban...
vagy esetleg a Dax forumhoz hasonloan negyed evente ill. felevente allnak 1 kort a tozsde kocsmaban azoknak az arany-ezust forumozoknak akik hajlandoak 1 kozos talalkozo erejeig osszeugrani....

Ha valaki azert van itt a forumon, hogy a kozosseg javat erdeket szolgalja, akkor ezt a tetteivel es hsz-val kellene bizonyitania, nem pedig felnyomlak a modi-nal....

Szoval jo lenne ha a forum arrol szolna ami, hogyan lehetne a magyar kereskedoket ill. kisbefektetoket olyan informaciohoz jutatni es olyan termeket ertekesiteni szamukra ami mind az onok cege mind az ugyfelek erdekeit tartja szem elott.....
az uzleti elet nagy reszet meg mindig a szemelyes ajanlasok velemenyek teszik ki.....
(sokkal hatekonyabb mint a legtobb reklam)

Szoval sok sikert onnoknek es remelem 1 nap elmondhatjak magukrol, hogy az ugyfelek es kisbefektetok szamara nyujtott munkajuk es korekt szolgaltatasaik miatt lesznek sikeresek!
ez pedig 1 ceg itt au-ban akik a pamp hivatalos forgalmazoi...
link

ebbol lathato, hogy nem csak az ar miatt dontenek rengetegen ugy hogy oket valaszak....hanem, hogy megprobaljak a piac bizonyos reszer informalni ill. segiteni, hogy mas szemszogbol kozelitsek meg a befekteteseket......(talan jo pelda lehet onoknek is).....

Legyen szep napja mindenkinek!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 04. 01. 10:12
Előzmény: #7158  Törölt felhasználó
#7165
Köszönöm, elolvastam. Pici félreértésre adhat ugyan okot, de ha valaki értve olvassa, semmi bántó nincs benne.

A cég részéről bölcsebb lett volna írni ide egy tisztázó kérdést, szakmai beszélgetést kezdeményezni, pl. miért gondolják, hogy a 2014-es év legjobb befektetése az arany volt, a tanúsítványos sztori meg nem a cégről szól az én olvasatomban.

Mindenki csak nyert volna vele: lehetőséget adott a cég számára a szakmaiság megvillantására egy gazdasági fórumon a célközönsége előtt, de hát nem látta meg a lehetőséget a marketing gépezet...

Részemről lezárva.
Törölt felhasználó 2015. 04. 01. 10:03
Előzmény: #7163  Törölt felhasználó
#7164
szia,

koszi feljott....
szep toled hogy felraktad....
Törölt felhasználó 2015. 04. 01. 09:35
Előzmény: #7162  Törölt felhasználó
#7163
* feljön
Törölt felhasználó 2015. 04. 01. 09:35
Előzmény: #7161  tberki
#7162
akkor végezz egy friss lekérdezést a gúgliban ezt beírva:

site:portfolio.hu arany-ezüst emerald #7108 fizikai aranyat hol

ami felfön ott klikk a tárolt változatra... nálam müx.

tberki 2015. 04. 01. 09:31
Előzmény: #7158  Törölt felhasználó
#7161
nalam mar ezt irja ki:

"Es fehlt: emerald ‎#7108"

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek