Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 02. 28. 00:09
Előzmény: #6518  Törölt felhasználó
#6520
Tiszteletre méltó, hogy te ilyen nagy ember vagy, alapot is kezelsz, ahogy olvasom nagyon átlátsz mindent, és még arra is van időd bokros teendőid mellett, hogy (ki)oktass itt kb mindenkit, pedig ezek a nick mögötti emberek nem 2 hete tőzsdéznek, s úgy tűnik köszönik jól vannak. :o)
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 23:54
Előzmény: #6516  Törölt felhasználó
#6519
ok.maradva 100.000$-os margin szlánál.
ha veszel 95.000$-ért rv-t, akkor nem 5.000$-t fogsz látni a cash sorban, hanem kb.85.750-et.A current initial margin sorban meg úgy 14.250-et.DE mivel a szlán van 100.000$ deposit, ezért nem fizetsz kamatot, mert a pozi értéke 95.000.
tehát az IB rendszere ezt tőkeáttétes poziként tartja nyilván, mert különben a cash sorban 5.000$-t látnál.
nyilván ezt nem érzed áttételesnek, mert a deposit betakarja a felvett pozíciót, de attól a rszer.szerint még az.
USD-re nem fizetnek kamatot jelenleg (már elég régóta;)).
IB-nél nem értem hogyan kapsz kamatot a gbp pozira, mert a gbp-re 0% a kamat.
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 23:14
Előzmény: #6517  offshort
#6518
szoval szerinted letezik margin szamla???
;0
most mar tobben hazudnak ugye?

arrol mar irtam korabban hogy CFD szolgaltatok CFD-s termekeknel hogyan szamolnak....
visszakeresheto
;)
az hogy 1 brokernel ki milyen termekekkel es ki hogyan kereskedik az 1 masik dolog....

"mindenesetre szeretettel várnánk az "alapkezelők" honlapjainak befektetési ajánlásait ,
ez valahogy eddig lemaradt , mintahogy egyik fórumozó tag is hiányolta ,"
nem ertem mire gondoltal?

ha az alapomra akkor koszi szepen minden terv szerint halad, nehogy 1 nagy pofara eses legyen szamodrol,ha kiderul 1 nap hogy kivel alltal le okoskodni...
;)

jobb lett volna xautistanak megadnod a tiszteletet, mert ketlem, hogy valaha eljutsz az o szintjere.....(pedig lenne mit tanulnod tole is)....

matekom miatt pedig ne aggodj, mert mar a kozepiskolaban osztondijat fizetett a muszaki egyetem csak hogy tanuljak, mivel sikerult megoldanom 1 problemat amit rajtam kivul csak masik 2 ember volt kepes megoldani a 14 eves korosztalybol...
;0
kereskedeshez nem kell am tul komoly matek, kozepiskolas ill. gimis tobb is mint eleg, bar nem art tudni alkalmazni a dolgokat....

az hogy te vagy mas mit hisz vagy nem az mindenkinek a sajat dolga, ha en elhiszem hogy te ferfi vagy vagy nem, szerinted valtoztat a tenyen????
;)

offshort
offshort 2015. 02. 27. 22:51
Előzmény: #6516  Törölt felhasználó
#6517
hehe ,

2+2 = 4 ,

a tőzsdei képlete 5-1 = 4 , de ez már mind1 ,

mindenesetre szeretettel várnánk az "alapkezelők" honlapjainak befektetési ajánlásait ,
ez valahogy eddig lemaradt , mintahogy egyik fórumozó tag is hiányolta ,

igen , én is azok táborába tartozok akik erős fenntartásokal kezelik eme állítások igazságtartalmát :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 22:17
Előzmény: #6515  Törölt felhasználó
#6516
nem margin szamlan nem mindig hasznalsz tokeattetelt....
attol fugg milyen termekkel kereskedsz es milyen brokerrel....
ha en egy 100000$-os szamlan veszek 95000$-ert reszvenyeket , akkor nem fizetek kamatot, sot a fel nem hasznalt tokere kamatot fizet az IB...
;)
ha pedig CFD pozicio-t veszek fel akkor pedig kamatot kell fizetnem reszvenyeknel....
GBP/USD mini pozikra milyen kamatot is kellene fizetnem, nem hogy nem fizetek hanem ok fizetnek nekem....(rollover)
szoval a tokeattetelt hagyjuk, nem kellene belekeverni mert igy is eleg nagy a zavar....
nem oktatok senkit, mint tenyt irom le....

beszeld meg offshorttal, hogy lehet margin szamlad, mert o meg olyanrol sem hallott....
;0
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 21:41
Előzmény: #6513  Törölt felhasználó
#6515
margin szlán mindig használsz tőkeáttételt, ahogy lentebb is írták már.
az teljesen mindegy, h betakarja a cash a pozikat v nem. pontosabban annyi a különbség, h ha több a kp, mint a pozi értéke, akkor nyilván nem terhelnek rád díjat, mert nem kell kölcsönadni pénzt, h tartani tudd a pozit, de ettől függetlenül ez tőkeáttétes ügylet.
ami megzavar, az az, h hétköznapi értelemben nem az, mert a kp. betakarja a nyitott pozik értékét.
és mielőtt kioktatnál engem is, egy IB portfolio margin szla előtt ülök, 0,36-os leverage-el...
offshort
offshort 2015. 02. 27. 21:03
Előzmény: #6513  Törölt felhasználó
#6514
"hogy is volt 1 mini (lot) ugye 10000$
szoval mekkora tokeattetelt hasznalsz???? "

leírtam ,
tizedannyi mint az 1 lotnak , de úgy látom a matekkal is gondok vannak , nem csak a szövegértéssel ,

"miert kellene 1000Euros szamlan kereskednem??? "

nem azt írtam hogy KELL , hanem hogy próbáld ki , itthoni berkekben a nagy többség csak ennyivel nyit számlát

én csak megköszönöm ha nem próbálsz segíteni ,

láttam és olvastam elég előadást és leirást kölönböző tözsde témákban ahhoz hogy a helyére tudjam tenni a hasznosat és selejtet ,

egyben egyetértünk ,
nem fontos nekünk kommunikálni, és nem is egy "kapcsolati terápia" keretében tettem fel a legelső cfd-re vonatkozó kérdésem , hanem csak azért mert egyszerüen zöldségnek tartom a "tőkeáttét nélküli cfd"-s kifejezést :)

Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 20:37
Előzmény: #6512  offshort
#6513
latod hiaba probalok segiteni!!!
hogy is volt 1 mini (lot) ugye 10000$
szoval mekkora tokeattetelt hasznalsz????

ki a csudat erdekel a brokerceg?
a te tokednek es a pozicio merete hatarozza meg hogy mekorra kockazatot valalsz!!!
az hogy 1 CFD szolgaltato vagy 1 broker lehetove teszi szamodra, hogy 20,50,100,200 vagy nagyobb tokeattetellel kereskedj ez nem jelenti azt hogy neked azt maximalisan ki is kell hasznalnod....

ha az autod kepes 240-280KM/H sebbessegre ez nem jelenti azt hogy lakott teruleten ennyivel kellene kozlekedned!!!

nem hiszem hogy nekem kellene hasonlitani, te nem vagy tisztaban, sajnos az alap dolgokkal sem....,de ez a te dolgod, es a te penzed es arra koltod amire akarod....

es megint bocsanatot kerek hogy probaltam segiteni, es idot szantam rad az eletembol...
igerem tobbet nem teszem, mert hiabavalo, sokkal jobban jarok ha masra pazarlom az idomet....

miert kellene 1000Euros szamlan kereskednem???
eppen ezt nem erti a tobbseg hogy nem a short vagy long oldalon kereskedessel van a problema hanem a megfelelo kockazat kezelessel, es abban igazad van hogy bizonyos szamlameretnel nem lehet megfeleloen kockazatot kezelni!!!

az viszont nehogy mar az en problemam legyen hogy valakinek nincs megfelelo osszege a kereskedeshez!!!
ez olyan mintha beallnal versenyezni a F1-en csak nincs eppen elegendo uzemanyagod, vagy megfelelo kocsid.....
szerinted ez a tobbi versenyzo hibaja????

Sok sikert neked!
u.i.: sajnalom hogy nem tudtam segiteni
offshort
offshort 2015. 02. 27. 20:17
Előzmény: #6502  Törölt felhasználó
#6512
"kerdes mekkora tokeattetelt hasznal az a kereskedo akinek van egy 25000$-os szamlaja es van rajta mondjuk nyitva 1 mini (10000-es egyseg) EUR/USD pozicio.....???? "

a valasz pedig egyszeru semekkora tokeattetelt, nem az szamit, hogy mit allitasz be, vagy milyen tokeattetelt enged a broker vagy CFD szolgaltato, hanem hogy te mekkora poziciokat nyitsz!!!! "

A semekkora az enyhe túlzás és próbálok tapintatosan fogalmazni ,
ezt a pozit akkor is tőkeáttételesnek hívják ha nem éri el vagy nem haladja meg a számla összegét a pozi értéke ,
1 lot eurusd = 100000 $ aminek 100x tőkáttételnél 1000 a letét/margin igénye, 0,1 lotnál tizedannyi , 0,01-nél még tized annyi , ha netán ugyanez a pozi 1M$-os számlán lenne, akkoris tőkeáttétes , mert a cash amit lefoglal a brokicég, az 100-ad annyi ahhoz képest amibe ténylegesen kerülne ,

"tőkeáttét nélküli" cfd-ről egy utolsó mondat ,
próbáld a turbó 2x-es etf -hez vagy a turbo 2x-es certifikáthoz hasonlítani ,
ott se mondhatja az ügyfél hogy ezt az etf/certfikátot szeretném, de nem kérem a kétszerezést (tőkeáttét) ! ,
erre azt mondaná a broki hogy akkor vegyen a "sima/normal"-ból , viszont cfd-ből nincs sima normál , tehát marad a veszem vagy nem veszem verzió ,
továbbra is azon az állásponton vagyok hogy nincs ilyen , tájékozatlanságról árulkodik aki ilyeneket irogat ,

Kis számla vs nagy számla .
Egyszer próbálj daxal kereskedni egy 1000 eurós számlán , rögtön rájössz hogy az R/R-t meg MM-t nyugodtan el lehet tenni a fiókba egy időre , nincs értelme ,
1-t tudsz nyitni és ez lefoglal 20-40%-ot az alaptőkéből (margin) , és ha rosssz irányba megy hamar eléri az 50%-ot aholis már jön a margincall , kis számlával ezért kell lejjebb menni a tf zónába , de ezt többen is kifejtették, sokkal részletesebben és érthetőbben , ha jól emléxem.

Mindenesetre köszi az fxcm-es tanulságokat , érdekes, Admiral Markets szvsz jóval kisebb cég , mégis időben és érthetően küldték az értesítőket az mt4-es platformra , meg e-mailben is , a letét növekedésről RUB és CHF esetében is , ugyanígy a saxo is !

Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 19:50
Előzmény: #6508  felcsorgok
#6511
ranezek a hetvegen...
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 19:49
Előzmény: #6506  Törölt felhasználó
#6510
vannak dolgok amikben egyetertunk...
buyandhold 2015. 02. 27. 19:18
Előzmény: #6503  farkasj41
#6509
milyen idotavban?
rovid tavon nem lehet tudni, de 1-2 eves tavon mindenkeppen emelkedes...nem is kicsi
felcsorgok
felcsorgok 2015. 02. 27. 19:18
#6508
Sziasztok,

Kíváncsi lennék a véleményetekre az alábbi céggel kapcsolatban(SilverCorp Metals). Nekem funda alapon egyáltalán nem tűnik rossznak, p/b alapon olcsó és az adóssága is viszonylag kicsi. Viszont nem egy nagy cég, és bányái főleg Kínában vannak.

link

Köszi.
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 18:30
Előzmény: #6506  Törölt felhasználó
#6507
osztom
Japánt is temetik már 5 éve,ők ezt köszönik,de jól vannak.
amúgy arra céloztam,hogy hiába a rossz adatok (amcsi adatok pl szinte egytől egyig rosszak),lehet hogy kitart az emelkedés. természetesen kisebb pihenőkkel.
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 18:16
Előzmény: #6505  Törölt felhasználó
#6506
a 'guruló hordó' blog végén írt lehetőség bekövetkezése szerintem is felettébb valószínű... azaz még nagyon hosszú ideig extrém alacsony kamatkörnyezetre kell berendezkednie a fejlett világnak. Japán példája meggyőzően mutatja az utat.
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 17:49
Előzmény: #6492  pomperj
#6505
a cikk szerint ez még azért elhúzódhat egy (jó) ideig:
link
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 16:23
Előzmény: #6498  offshort
#6504
50000-100000-os szamla....
nem azert kell, hogy gizdazon vele az ember hanem hogy ne kerulj hatranyba...
mar nem emlekszem biztosan de talan az S&P500 forumba targyaltunk a koltsegekrol ugye vettunk, mar nem emlekszem 3 vagy 6 peldat es ott probaltam levezetni neked, hogy a koltsegek milyen hatassal vannak kulonbozo szamla meretre....
szoval ha elmeletileg mindent tokeletesen csinalsz akkor is veszithetsz, ha a szamlad merete tul kicsi es a koltsegeid tul nagyok, persze ilyennel a brokerek nem farasztanak mert ez nem az o problemajuk, hogy te miert veszitesz penzt.....

Nezd offshort nem teszel nekem sziveseget, hogy elhiszed amit irok vagy sem, es azzal sem hogy mi a velemenyed rolam....
nincs jelentosege annak sem, hogy nekem mi a velemenyem rolad....

a forum azert lenne, hogy segitsunk egymasnak, elmeletileg; sajnos a gyakorlatban ez elegge elmegy....

Mi lenne ha azt jatszannank ,hogy nem ismerjuk egymast es semmifele elo itelettel nem rendelkezunk egymas irant.....!!!

majd fognad magad es kinyomtatnad magadnak az S&P500 forum 433-as hozzaszolasat es elraknad....
es 1 nap amikor van idod es jo hangulatod van elovenned es megprobalnad nehanyszor vegig olvasni ugy hogy nem hibat ill. kritikat keresnel benne hanem csak mint 1 informaciot probalnad feldolgozni....
(kihuzhatod vagy letakarhatod a kisvuk-ot), hogy tudat alatt se zavarjon....

ha szannal ra idot, szerintem hamar megertened, hogy mi a problema a tul pici szamlaval es mi a problema a koltsegekkel!!!!

nem kell elfogadni mindent,de ez 1 matematikai teny....
es szerintem eleg nagy kulonbseg van hogy valaki 10 ev utan 10000$-bol 22000-et vagy ~60000-et csinal....
es ugye 1 szuper strategiaval szamoltunk...es nem kovettunk el hibat stb.stb.

Ha nezel 1 atlag kezdo kereskedot, aki kevesebb mint 10000$-al kezd, CFD-t vagy mas brokert hasznal es mondjuk 1 kereskedesen 10$ jutalekot fizet vetelnel es eladasnal is, raadasul meg kamatot is fizet.....
eszmeletlenul rosszak az eselyei....
nem bantasbol mondom, hanem hogy ne kezdj bele olyan dologba amiben szinte majdnem biztos hogy garantalt a kudarc.....

ha van idod es erdekel nezd meg hanyszor irtam az NST-rol ill. az NST.asx -rol, csak be kell utni a keresobe....

link

(nem azert irom, hogy sztaroljam magam, hanem hogy tenyleg szeretnek segiteni, de segiteni csak annak lehet aki hagyja ezt)
kertem en barkitol is penzt??? es nem is fogok....
nem azert vagyok itt, nekem nehanyszor segitettek emberek es ezt probalnam visszaadni...
nem tudom lattad-e az Add tovabb cimu filmet...

Sok sikert es minden jot neked!
farkasj41 2015. 02. 27. 16:12
Előzmény: #6501  Törölt felhasználó
#6503
Mit vártok az arany piacán le vagy föl .
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 15:40
Előzmény: #6498  offshort
#6502
Szia offshort,

Nincs igazan ertelme egymassal kommunikalnunk....
az hogy te mivel talalkoztal vagy sem vagy en mivel talalkoztam vagy sem teljesen lenyegtelen.....a tenyeken nem valtoztat....

CFD= megallapodas a kulonbsegrol (kik kozott? az ugyfel es a CFD szolgaltato kozott), hogy milyen termekkel kereskedsz az a te dolgod...
lehet az reszveny, index, etf, opcio, vagy deviza par....
kerdes mekkora tokeattetelt hasznal az a kereskedo akinek van egy 25000$-os szamlaja es van rajta mondjuk nyitva 1 mini (10000-es egyseg) EUR/USD pozicio.....????

a valasz pedig egyszeru semekkora tokeattetelt, nem az szamit, hogy mit allitasz be, vagy milyen tokeattetelt enged a broker vagy CFD szolgaltato, hanem hogy te mekkora poziciokat nyitsz!!!!

Tudod hany vitam volt mar a tokeattetelrol, es nagyon de nagyon sajnalom, hogy a tobbsegnek sajnos halvany lila goze sincs a helyes kockazat kezelesrol, mert a tobbseg itt csuszik el.....
Persze nincs gond a tokeattetellel (90%-a kezdo kereskedoknek ezert bukik el, akik nem hasznalnak azok tobbsege sem sikeres,de tobb idejuk van megtanulni a lecket)

amit pedig rohejnek tartok vagy erdekesnek hogy olyan emberek szeretnek legjobban belebonyolodni a vitaba akik egyebkent mar nem kereskednek devizaparokkal....
;)

Na nezzuk meg az FXCM-et kicsit, nem azt vettem sertesnek se megtiszteltetesnek, hogy ertesitettek az FXCM-tol....ezt te irtad!!!!

Ami pedig velem tortent, hogy kaptam 1 margin warning email-t toluk....es miutan felhivtam oket hogy meg is miert kaptam arra az volt a valasz hogy azert mert jelenleg sok poziciom van CHF parokban es meg fogjak emelni a margin=leteti kovetelmenyeket benne.....(ez februar elott tortent)

Tudod en nem szeretem a tokeattetelt, igy probalom minnel kevesbe hasznalni,de igenis vannak a piacon helyzetek amikor nagyon kis kockazattal lehet poziciokba lepni...
szoval par nappal az SNB arfolyamgat eltorlese utan kicsit bevasaroltam:

GBP/CHF
AUD/CHF
CAD/CHF
NZD/CHF
EUR/CHF
CHF/NOK short

ha tenyleg szeretnel tanulni, vagy legalabbis latni,esetleg elesni dolgokat olyanoktol akik tenyleg kereskednek akkor talan jobb volna picit figyelni!!!!

sajnos a CHF parokban levo kereskedesi otletet nem tudtam megosztani az itt jelenlevokkel, mert ugye 1 honapig onkent elhagytam a forumot....
persze volt akivel megosztottam, es emailekkel tudnam bizonyitani, mint aogy sok mindent mast is, bar nem hiszem hogy kellene barmit barkinek is....

szoval vissza az FXCM-hez a telefonbeszelgetesunk kapcsan elhangzott, hogy ok emelni fogjak a CHF parokban a leteti kovetelmenyeket.....(ezzel szerintem nincs baj, mert 1 brokernek es 1 CFD szolgaltatonak igenis jogaban all megvaltoztatni a leteti kovetelmenyeket, a legtobb ceg kockazatfeltaro nyilatkozataban ill. megallapodasaban ez benne van,de az is, hogy errol ertesitenie kell az ugyfelet!!!!)

szoval amit sertesnek vettem, hogy margin warning figyelmeztetest kuldtek (pedig a szamlam megfelelt mindenfele leteti kovetelmenynek, de meg ugy is megfelelt volna ha jott volna 1 ujabb 10-25%-os elmozdulas) es amikor megkerdeztem, hogy megis milyen aranyba fogjak emelni a leteti kovetlemenyeket akkor nyilvan nem tudtak ra valaszolni...
majd nehany oraval kesobb kuldtek 1 emailt, hogy 2 reszletben fognak valtoztatni a leteti kovetelmenyeken.....semmi konkretum)
erre pedig en kuldtem nekik 1 emailt hogyha nem kepesek megvalaszolni, hogy a leteti kovetelmenyek hogyan valtoznak akkor azonnal zarok minden pozit, majd zarom azt a 2 szamlat ami naluk van.....
igy sikerult kevesebb mint 1 ora mulva megkapnom PDF formatumba, hogy hogyan fog valtozni szerdan es pentek zaras utan a CHF parokban az alapleteti osszeg....
egyebkent 16szorosara emeltek.....

a tortenet nem ert veget, mert februar elso napjaiban, pedig a CHF/NOK shortomra nem jegyeztek arat ill. nem tudtam ujabb poziciot nyitni ill. ha akartam volna zarni a mar meglevoket....

ujabb telefonhivas es igen 5 perc alatt sikerult kideriteni, hogy a CHF/NOK parra mar februar eleje ota nem lehet kereskedni, es felajanlottak hogy lezarjak a pozimat....
en pedig kozoltem veluk, hogy nekik nem all jogukba zarni, mert en dontottem mikor nyitottam es ebbol kiindulva en fogok donteni arrol is hogy mikor akarom zarni...( a kamat kulonbozet egyebkent jobb volt mint a 10 eves us goverment bond-on)...
majd nehany email es telefonbeszelgetes utan megegyeztunk, hogy februar 20-ig zarom a pozit...

szoval amit sertesnek vettem, hogy hulyesegekkel zaklatnak, viszont ami a kutya koteleseguk volna kozolni, tajekoztatni hogy mikor es hogyan valtoznak a leteti kovetelmenyek ill. nehany par (ok ugy fogalmaztak egzotikus par) nem elerheto naluk arrol persze semilyen tajekoztatast nem kap az ember...

egyebkent, hogy targyilagosak maradjunk, a keszpenz kifizetes felgyorsult naluk,de meg mindig 3-5 munkanap, szoval van mit fejlodni...
viszont nehany szaz pozicio utan kijelenthetem, hogy a spread-ek lot,mini es micro kontraktusoknal nem rossz, sot nehany kevesbe likvid parnal egeszen jok a tobbi broker trogerhez viszonyitva...
azert komolyabb osszegeket nem biznek rajuk, szoval a VIP szamlat barmenyire toljak magukat egyelore nem kapnak eselyt tolem....
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 13:03
Előzmény: #6498  offshort
#6501
IB-nél pl. van olyan hogy Cash számla, ott nincs margin, csak azt veheted meg, amire rendelkezésre áll a teljes összeg és nem lehet shortolni.

link

(Account types fül alatt.)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek