Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2014. 11. 20. 10:16
Előzmény: #4299  pomperj
#4300
1)GLD mufajban meg mindig nincs meg az (v) hullam felfele.
A tegnapi le-korrekcio ugy 38% volt, szoval akar kesz is lehetne (iv) hullam, es indulnia kene az (v) hullamnak, 1230-60 tajeki cel-arral.

De UER/USD se indult feljebb, szoval ertheto a dolog.

EGy ideig. Ha netan GLD 1180 ala esik, es kozben az EUR/USD meg 1.244 ala, akkor baj van:
akkor mar annak volna nagyobb eselye, hogy mindketto meg egyet esik az utolso alj ala.

2)SPY chart ugyan nem sokat mond, de a divergenciak icipicit erosodtek tegnap. Ha SPY meg emelkedesben van, amit mar ketelkedek, akkor is a vege fele jar.

A legnagyobb divergencia persze a Junkbond spread novekedese (Junkbond-UStreasury kamatkulonbseg).
Ami, szokasos nyugis idoszakban mint 2014 elso fele, ugy 3.5% korul volt.
De mostanaban mar 4.5 korul jar, szoval ez a nepek riziko-ehsege csokkeneset jelzi: inkabb treasuryt vesznek mint rizikos junk-ot.
Egyebkent ez a spread kis hullamokkal de emelkedik, es mar 2014. majus alja ota.

Azt csak megjegyzem, hogy hasonlo utolso fordulo 2011 tavaszan volt, es SPY esett is utana 2 honappal szepen. Ja, es 2007 nyaran is ilyesmi volt.

Az olaj kezd hasonlitani, de egy het eltolassal, a GLD charthoz. Bizonytalanul es inkabb oldalazva mint emelkedve, de nem csinal uj melypontot. Ekozben az oilservice szektor meg zuhan, elkepeszto nagy rally lesz ott, amikor a sok shortos megszorul.

Kezdem banni, hogy micro pozicioban vagyok a gazban. Ha kitor 4.5 fole, akkor 5.-5.5 szintig nem is lassit.
Dehat eloszor tanulni kell.

Good luck.
pomperj
pomperj 2014. 11. 20. 09:52
Előzmény: #4298  Törölt felhasználó
#4299
Nem vagyok igazan tajekozott az AUD/USD mufajban, ez csak belepofazas.

Ranezesre es kivulrol:
a napos charton jol latszik, hogy a nov. eleji 0.89 csucs (iv) hullam volt, es meg egy eses kellene ahhoz, hogy meglegyen az 5 hullamos struktura lefele.
Ahhoz ugy 0.85 korulre kell esni.
A chartot nem igazan ertem, de ha azok a vonalak celarak, akkor nagyjabol egyet is ertunk.

(lehetne 0,81-ig is esni, mert 2010Apr.-ban ott volt a (4) hullam alja. De akkor nem lenne aranyos az (5) es az (1) merete. Ettol meg eshetne akar addig.)

Amikor ez megvan, akkor kesz is a ciklus-meretu 3 eves korrekcio 2011 nyara ota, es indulhat ismet az impulzus eloszor 0.95 aztan 1.06 iranyaba.
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 09:23
Előzmény: #4295  lhebamy
#4298
Szia,

Nem ertek az elliott hullamokhoz, igy ebben en nem tudok segiteni, kerdezd szarvasvadaszt vagy pomperj-t...

0,8 koruli arfolyam lenne indokolt az RBA szerint, es en ebben osztom a velemenyt....
(gazdasagilag ez lenne indokolt)
En elkepzelhetonek tartok akar 0,65-os arfolyamot is de ehez 1 komolyabb korrekcio kellene a reszveny piacokon 25-40%-os..., egyelore ugy nez ki ez varat magara....persze kisebb nagyobb esesek lehetnek meg a kovetkezo 5-15 napban,de egyelore ugy nez ki, hogy komolyabb elmozdulasok jovore maradnak...

Nem 1 konnyu kereskedes az AUD/USD, mert a rollover neheziti azok eselyet akik shortolni probaljak az aussi-t....
mint irtam a vaserc uj melypontja segitette az uj melypont elereset, szoval nem art figyelni a vaserc arat eleg komoly korrelacio van bennuk, lehet meg nezni a koszen es arany arfolyamat ezek is kisebb korrelacioban vannak az AUD-al,de ezek korrelacioja csokkent az utobbi evekben....

Az hogy milyen zaro arat var az ember az 1 dolog es az 1 masik, hogy mi lesz....
a kereskedes szerintem nem arrol szol, hogy eltalaljuk az iranyt, hanem sokkal inkabb arrol hogy 1 adott elmozdulasbol mennyit sikerul elhozni, ehez pedig tapasztalat es kockazat kezeles kell...
(ha megnezed szeptember elejet es oktober kozotti idoszakot a 700-730pip koruli elmozdulasbol nekem sikerult elhozni 1 kontraktuson 655pipet es 1 masik kontraktuson 580pipet..., iden talan volt 3-4 kereskedesben ezen a paron mar nem emlekszem,de visszakeresheto es talan atlagosan 50pip veszteseg (30-80kozott), ezek kulonbsegebol jon a profit...)
Azt tudom, hogy a 2013-as penzugyi ev ami nem volt igazan jo ezen a paron 1048,5$ volt a profit a sajat hobbi szamlan...

1 nagyon egyszeru gyakorlat, lehet vegezni papiron, vagy demon, valasz ki nehany instrumentet es ird le vagy nyiss poziciot, stoppal...es zard amikor ugy gondolod, hogy eljott az ideje....
rengeteg penzt es legfokeppen idot takarithatsz meg magadnak, mert ha csak 1 evig csinalod kitartoan mondjuk 4-5 termeken, akkor lesz kb. 1000 kereskedesed es latni fogod, hogy a talalati aranyod kozel lesz 50%-hoz, kb. 6% elteres ide vagy oda...
(tehat a penz nem abbol jon, hogy eltalalod az iranyt, ezt hagyd meg masoknak)...

A legtobb kereskedonek vannak nyereseges es veszteseges sorozatai,szerintem nem erdemes tul kicsi, nehany kereskedesre nezegetni ezeket, mert elvisz rossz iranyba....

es mit mondanak a nagyok, nem az szamit, hogy hanyszor van igazam hanem, hogy amikor igazam van azzal mennyi penzt keresek....
ill. nezzuk meg a kovetkezo 1000 kereskedest...
es ezt nem csak en allitom, hanem olyan emberek is akik komolyabb alapokat kezelnek (billio$ felett)....

Sok sikert!
lhebamy 2014. 11. 20. 09:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#4297
Köszönöm!
Tehát szerinted még nincs vége az 5-ik hullámnak......
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 08:51
Törölt hozzászólás
#4296
lhebamy 2014. 11. 20. 08:22
Előzmény: #4292  Törölt felhasználó
#4295
Kedves Kisvuk!
Szerinted mi várható az aud-nál? Szemre vagy már befejezte az 5 hullámot lefelé és most építi a "b" hullámot,aminek kb ma véget kell érnie,vagy most van az 5 hullám 3-as alhullámában,amiből a cél 0,83-0,84 környéke?Egy hónapja még 0,8 körüli évvégi zárót vártál benne,azóta módosult e a véleményed?
Köszönöm!
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 08:20
#4294
uj melypontja volt az AUD/USD-ban...tehat kidobtam nehany orszemet....
;)
(bar egyelore ugy tunik, hogy a vaserc uj melypontja volt ra ilyen hatassal,persze az is lehet, hogy RBA kozlemenye is kozre jatszik, amiben arrol beszeltek, hogy jo ideig nem tervezik a kamatemelest....)

link

Ugy nez ki az AUD/JPY kereskedes is kezd lassan alakulni...
es remeljuk a Rubel trade is folytatja az uj iranyat, bar ha semmi nem valtozik ugy is gyonyoru Carry trade lehet belole....
fxboy
fxboy 2014. 11. 20. 07:57
Előzmény: #4290  budoire
#4293
Valami nem stimmel!
Az én W1 csártomon nincsenek szakadások. Ezért is furcsállottam a #4287 hsz-odat.
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 07:54
Előzmény: #4291  McDee
#4292
Ma is tanultam valamit...
;)
Latsz valami erdekeset a piacon McDee?

Legyen szep napod!
McDee 2014. 11. 20. 05:46
Előzmény: #4288  Törölt felhasználó
#4291
Ez egy másik Makó, de ugyanaz a Jeruzsálem :)
link
budoire 2014. 11. 19. 22:55
Előzmény: #4288  Törölt felhasználó
#4290
ezen a linken link
bekarikáztam pár helyet, ahol a hetes piros gyertyát zöld követte...
Pnorb 2014. 11. 19. 22:26
Előzmény: #4287  budoire
#4289
Jovok egy sorrel, igazad van.

A nemesfemeket es az energiahordozokat nagyon lenyomtak, mert a jegybankoknak ez az erdeke!
De egyre nehezebb a labdat melyebbre nyomni a vizben, es nagyot fog pattanni.

Az ezustot meg nem nagyon figyelem, bocs a felreertesert.
Törölt felhasználó 2014. 11. 19. 22:26
Előzmény: #4287  budoire
#4288
Mako egyebkent nincs olyan messze Jeruzsalemtol....
(gyalog igen messze van,de amugy nehany ora)....
fog az ezust meg massal is kezdodni mint 1-essel,de nem is 2-sel....
;)
persze nem holnap vagy az iden,de sokkal hamarabb mint a tobbseg gondolna...

Szerintem a resnek ill. reseknek nincs komoly jelentoseguk...
aminek viszont van, hogy a legtobb banya ahonan az ezust szarmazik 15-16$ korul veszteseges ill. nem tud nyereseget eloallitani.....
persze ez nem zarja ki, hogy az ezust meg honapokig szerencsetlenkedhet hasonlo arakon esetleg rovidebb ideig megonthetik 12-14$-ig.....,de tul sokaig nem lehet tartani ezt az arat......
bar a daytrades szamurajokra sok veszely fenyeget ezen a piacon, mert hatalmas lesz a vola ha elerjuk az aljat es jon a forulo pont, aztan az is lehet, hogy mar megvolt......
utolag a legtobb ember megtudna mondani mit hogyan kellett volna csinalni...
budoire 2014. 11. 19. 22:17
Előzmény: #4285  Pnorb
#4287
minthogy ez a topik az Arany-Ezüst nevet kapta, inkább a nemesfémekről volna szó... :)
de a kérdésre válaszolva: usd/uncia, és 2013 áprilisában a hetes charton nyílt egy irdatlan böszme rés kb. 26 és 24,5 dolcsi között. Azon a héten 7%-os nyitással kezdte az ezüst :)
Viszont most ez olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől, egyelőre alapvetően egyessel kezdődik az árfolyam...
Törölt felhasználó 2014. 11. 19. 22:16
Előzmény: #4283  Törölt felhasználó
#4286
azt meghagyom neked (havi 10%)
;)
de 25K-ert mar itt is lehet autot venni.....
Pnorb 2014. 11. 19. 21:40
Előzmény: #4280  budoire
#4285
Hi,

26?
De milyen mértékegységben?
Mert most 11-12$ dollars per thousand cubic feet az ára, ami ha jól sejtem akkor 4,3 $ Dollars per Million Btu.
BTU:
link

Basszus, hogy ezek nem tudnak köbméterben számolni, de ők legalább a jó oldalon vezetnek :)
Pnorb 2014. 11. 19. 21:27
Előzmény: #4282  Törölt felhasználó
#4284
Detroit időjárás-jelentés:
link

a grafikon alapján úgy néz ki, hogy short :)

Bár lehet megnézem az rsi-t hozzá.

Basszus, tényleg.
Kisvuk,
Kreáljunk egy határidős indexet, amely az időjárást követi... ezt legalább nem tudnák könnyen manipulálni.

És kizáróagos jogot adok neked a forgalmazásra :)
Törölt felhasználó 2014. 11. 19. 21:24
Előzmény: #4282  Törölt felhasználó
#4283
maserati,ha már nagyzolni akarsz
Törölt felhasználó 2014. 11. 19. 21:22
Előzmény: #4280  budoire
#4282
26$ nem olyan rossz, az nekem is hozna 1 kocsi arat....
ha nem is 1 maseretit,de 1 uj csaladi autot.....
Pnorb 2014. 11. 19. 21:13
Előzmény: #4280  budoire
#4281
Febr-Márc környékén volt 6,1 környéke a max, de akkor már hónapok óta nyögték a hideget.
ha jól emlékszem volt, hogy 15%-ot ugrott egyik nap, majd következőn esett 7%-ot. Na, ha akkor valakinek nem volt stopja, akkor vitt a bank mindent.

Szerintem sokan már most aláírnánk azt, ha valaki megigéri, hogy ismét lesz februárig 6 az ára.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek