Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sellMcsitri 2014. 11. 07. 11:33
Előzmény: #4055  emerald
#4060
napos fibbonál csak a zárás számít, napközben jócskán túlmehet. sp-nél sokszor hüjítenek minden időtávon kanóccal. be kéne tiltani a kanócot :) de hft-nél ahol már állítólag nanosec-ben mérnek, nem sűrűn fordul elő kanóc. szerintem :)
pomperj
pomperj 2014. 11. 07. 11:01
Előzmény: #4036  emerald
#4059
1)Arany ezust temaban maradok a contrarian allaspontomnal. Sot megerositve latom a tegnapi velemenyem.

Nem GLD vezeti a brancsot, hanem a banyaszok. GDX nekem 5 napja exhaustion gap-je alatt van, a gap is meg az ott lecserelodott volument is jo nagy; az eleg less az egyensuly felboritasahoz.

Tegnap a GDX banyaszok lenduletet mutattak: meg egy ilyen nap, es tomegek ugranak fel a diadalszekerre. A volume 5 napja duplaja a szokasosnak, az egesz tipikus bull kapitulacio finis. Szerintem tehat GLD es SLV fordulatban van, legalabb par hetre. NEM secularis BULL kezdodik, de korrekcio.
Meg egy kis GLD eses is belefer.

link

2)Az olaj banyasz elitcsapat, RIG DO NE 3 hete oldalaz, es 2 napja leszurt egy par orara. Az lehetett (v) hullam, igaz csak -3% meretu, mindenesetre ok azota is emelkednek. A chartjukon a (c) hullamos le-struktura komplettsegehez szukseges minimalis feltetelek megvannak.
Talan szebb lenne meg egy esessel, de mar eleg jo nekem ahhoz, hogy atalljak;-)

Az olaj charton semmi pozitiv nem latszik meg. Tele a sajto bear okossagokkal. Nem lennek meglepve, ha 2 nap mulva a Brent charton is meglatszana valami uj. Olajban is mindenki bear; en matol atalltam a bull csapatba, ha egyaltalan letezik meg ilyen? Ja, hogy ez is contrarian? Annal jobb.

Szerintem az utolso 4 napban keszen van az elso kis rugo, i-ii hullam. Igaz, pici, de oras charton jol latszik az elitben.

3)SPY 17 napja szakadatlan emelkedik. Az nem meglepo 19 nap szakadatlan zuhanas utan. Meg van 2 napja.
link

(Az kulon kerdes, hagy szaz honaponkent fordulhat elo ilyen.)

Van egy bull meg egy bear alternate, de mindketto ugyanugy kezdodik. Utana? Van ra egy elkepzelesem.

4)Ugyanilyen fordulat latszik az USD charton. Mar elerte az 1.23 savot.
Itt is ugyanazt kene irnom, mint olajnal.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 11. 07. 11:01
#4058
Együtt toporog az Arany és az Ezüst:

link
tberki 2014. 11. 07. 10:46
Előzmény: #4055  emerald
#4057
Szia emerald!

Ez egy nagyon erdekes aspektus, a relativ ertekeltseg koszonet a szinfoltert a forumon. De erre tenyleg csak olyan vagyonelemeknel lehet gondolni amire aztan vegkepp csak szukseg eseten kell hozzanyulni. Mert teljesen mindegy hogy 10%-20% a relativ ertekeltsegben a valtozas ha kozben mindketto arfolyama esik a penzhez kepest amibol vetted. Viszont hosszu tavon lehet hogy erdemes "valtogatni" a ketto kozott.
A maganvelemenyem hogy ameg az ezust technologiailag is fontos nyersanyag (pl az olommentes forrasztas uzemi meretekben ezust nelkul elkepzelhetetlen) az arany nem az, igy hosszobb tavon az ezustot inkabb tartanam olyannak ami felertekelodhet. KOrrabban beszelgettem valakivel talan eppen pomperj volt az, a ritkafoldfemek ertekeltsegerol es azok egyre fontosabba valasarol a jelenlegi technologiak fejlodesevel.
eurocent 2014. 11. 07. 10:34
Előzmény: #4054  Törölt felhasználó
#4056
Célár megadásával nem csak divatot lehet teremteni. Egy konkrét érték, időintervallum megadása és annak beigazolódása (be nem igazolódása) az illető szakértelmét, szavahihetőségét is tükrözi (szerintem).

Én legalábbis ilyen emberek társaságát keresem az életemben.
emerald 2014. 11. 07. 10:27
Előzmény: #4048  Törölt felhasználó
#4055
Épp Csitri írta h 15,1 nél van a fibója, ezt fogjuk rá épp hogy tartotta.
Hosszútávon még esés várható, de egy korrekcióra számítottam én is.
Ezért vettem bele a bányászati cégekbe tegnap.

Ám van egy jó hírem, 74,3jelenleg az arany-ezüst váltási ráta, ami elkepesztően magas. Beszéltem néhány nemesfém forgalmazóval, hogy a tartalékaik egy részét lecserélik aranyról ezüstre.
A sztenderd váltási ráta 60-körül van, ide hosszabb távon vissza szokott térni az árfolyam.

Tehát most 1kg fizikai aranyért kap 74,3% ezüstöt, majd ha visszatér az árfolyam a 60-körüli rátára, akkor 1,2kg aranyat fog kapni az ezüstért. Vagyis árfolyamtól függetlenül növelni tudja a hasznát 20%-al!!
Ha meg nem akar sokat várni akkor 10-el előbb utóbb. Ami azért nem rossz :)
Törölt felhasználó 2014. 11. 07. 10:21
Előzmény: #4050  Törölt felhasználó
#4054
Szia Arizona01,

Sikerult valamit elhoznod a JPY gyengulesebol???

Uj celaraim vannak, mert divat lett itt a forumon ki tud nagyobbat mondani...

arany: 500$
ezust: 5$
olaj: 10$
vaserc: 20$
DJIA: 100000
S&P: 10000
Dax: 50000
es a kezunk belelog majd a billibe...
Eszak-Korea lesz a vilag gazdasag motorja...
es a vilagon kialakul 1 uj nyelv ami a cantonese es spanyol keverekebol jon letre....
a brokerek meg elmennek afrikaba jotekonysagbol ebolas betegeket apolni....
;)
pomperj
pomperj 2014. 11. 07. 10:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#4053
Megkezdtek az aremlest. ELso lepesben 3 es 5%. A mai olajarak mellett (pl. Californiaban 5 eve a legolcsobb!) ez mar jelent valamit. Meg egy ekkora kell masodik lepesben, es meglesz az uj top.
Törölt felhasználó 2014. 11. 07. 09:38
Törölt hozzászólás
#4052
pomperj
pomperj 2014. 11. 07. 09:32
Előzmény: #4031  pomperj
#4051
PBR tema:
•Petrobras (NYSE:PBR) +2.5% AH on news it will raise its subsidized refinery gate prices for gasoline by 3% and diesel by 5%, effective at midnight local time.
•Brazili Pres. Rousseff "has been very unkind to this company, [so the increase] is a step in the right direction,” says one strategist, but CEO Maria das Gracas Foster is said to have told an earlier board meeting that the company needed at least a 10% increase in fuel prices.
•PBR management reportedly gained support from Brazil's finance minister at a Nov. 4 board meeting for a price raise.

Törölt felhasználó 2014. 11. 07. 09:01
Előzmény: #4047  emerald
#4050
szia

szvsz 1000 ig lemegy
Törölt felhasználó 2014. 11. 07. 08:12
Előzmény: #4048  Törölt felhasználó
#4049
link

Az ezüst mindent túlreagál és a nagyok az ezüsttel próbálják az arany árfolyamát manipulálni, ami most sokkal könnyebb, miután az arany leütötte az 1520-at, ennek a lefelekörnek a heves csapkolódását látjuk, szerintem itt a végkifejlet, azért azt megkérdezném, hogy fordulós jel nélkül miért kötsz bele egy több éve tartó lefele menetbe, ami ráadásul most gyorsul be?

Ha meg belekötsz, akkor szűk stop counter trendeknél ez aranyszabály.
Törölt felhasználó 2014. 11. 07. 07:22
Előzmény: #4047  emerald
#4048
sziasztok!

ezüsttel kapcsolatban van valakinek valami info?
15.30-nál vettem bele 2 napja de ez zuhan tovább mint a kő. egyáltalán hogy lehet az egy 2011-es csúcs után még 70%-ot essen. speki értéktelen nemesfém vagy egy régen szép napokat is megélt de ma már semmire sem alkalmas iparban is mellözött fém vagy mi van? mondjuk az is igaz minek veszek bele olyanba amihez tök hülye vagyok :)
emerald 2014. 11. 07. 06:19
Előzmény: #4036  emerald
#4047
Arany újjabb mélyponton, bányász long sztornó. Egyenlőre.
Ma ráadásul péntek van, megfigyeltem h hétvégére sokan zárnak ezért az utolsó fél-egy órában érdemes longot venni, mert esnek emelkedő trendben, ill. fordítva, eső trendben péntek záráskörül emelkednek.

Itt én már nem shortolok, de az arany és dollár miatt a longom is bezárom nyitáskor.
Most ez a terv az alapján amit látok.
Ha arany "megtáltosodna" és felpattanna 1160-köré természetesen nem zárnám a shortot.
Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 22:41
Törölt hozzászólás
#4046
mozarto 2014. 11. 06. 22:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#4045
After hours-ban talán már megmozdult.
Olyan papírt ne nagyon vegyél, ami a GYJ. előtt emelkedik,mert rövid idő alatt szétsortolják. Olyat érdemes venni, amit már előtte lekalapáltak.
Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 22:18
Törölt hozzászólás
#4044
mozarto 2014. 11. 06. 22:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#4043
Az elemzői várakozások -6%kal maradnak el az elvárttól.A finomítói árakat politikai okból nem háríthatják át a lakoságra.
Számomra az jó jel, hogy az eredmények kibocsájtás előtt elég szépen esett,igy nagy meglepetés már nem nagyon jöhet.
Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 21:51
Törölt hozzászólás
#4042
mozarto 2014. 11. 06. 21:44
#4041
A PBR-t Fibo alapján ti hogy értelmeznétek?A szeptemberi beesés után egy kicsit összekuszálódtak a támasz-rezisztencia szintek.Nem lehet, hogy mai egy jó beszálló?

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek