Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 20:54
Előzmény: #4038  elloco
#4040
Nagyon örülök és boldog vagyok, hogy összejött most már +5% fölött járunk és esély van a 6%-ra amire eddig vártam ..... simán benne van az 5.5, de szerintem 2x-i nekifutásra és sajna 4.8-nál én is szűkebbre állítom a stopot, olyan 2,5% mozgásteret hagyok neki a célárig és valszeg szintén trailing stop lesz.

Igen, jó lenne ha besegítene a feleséged is, a nők hegyeket tudnak megmozgatni és persze (lerombolni is). :D
Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 20:48
Előzmény: #4037  Törölt felhasználó
#4039
Jah ... azt elfelejtettem megírni, hogy a ERSTE-s játszószámlámon is van 12.000db EBHENHUBTL 27-em 120ft-os átlagárral, mielőtt eladnám , majd 4, 8-5 között majd beírom, nehogy kapjak egy osztást, hogy csak a szám nagy, de nem baj nyugodtan oszthat bárki az egyenlegem majd talán megvigasztal :D
elloco 2014. 11. 06. 20:42
Előzmény: #4033  Törölt felhasználó
#4038
Szia!
Köszönöm a tegnapi részletes elemzésedet. Végül is úgy döntöttem, tartom mind a 2 long pozit, de mivel tegnap 10 órától mostanáig nem voltam gépközelben, ezért az egyikre beállítottam egy targetet, 4.41-re, követő stoppot nem tettem be, hanem 1 kicsivel nulla fölött hagytam a stoppot. Nna a célár az most néhány perce teljesült is. A másikat még hagyom futni, a stoppot a legutolsó leszúrás alá, 4.087 re tettem.
Ezek szerint a várható cél az 5 körül lesz?
Esetleg ha én is szólok a feleségemnek, hogy bűvölje az NGas grafikonját, akkor még az 5,5 is reális lehet? :-)
üdv. Z.
Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 20:40
Előzmény: #4033  Törölt felhasználó
#4037
Jah és meg lehet nézni a gázos cégeket is .... ebből nagyobb kasza lesz, mint NZDUSD-ből ...pedig az sem volt semmi.
emerald 2014. 11. 06. 20:16
Előzmény: #4035  emerald
#4036
link
Nézd itt van Pomperj frissítése:)

Nekem nagyon tetszik, de inkabb úgy fogalmaznék h a mai nap után igazán reálisnak tartom.
emerald 2014. 11. 06. 20:06
Előzmény: #3899  viki1
#4035
Szia Viki!
Ma van az a nap amikor kivétel nelkül emelkednek a bányászok.
Nyitás óta tartós emelkedésben vannak nincs ingadozás.
Ugye Pomperj is írta hogy az erősebbek milyen szépen teljesítettek két napja.

GDX tegnap még esésben volt meg sok másik is.
Holnap ügyelni kell hogy lehet minimális korrekció, de ha helyes a feltevés, akkor aranynak is kellene egy kicsit tornászni.
(Bár határozottan jó jel hogy nem esik ilyen erős dollár mellett)
Amit ma, mikor írtam nyitottam az már plusszban van.
Ha megnézed a grafikont napon belül az emelkedésben is volt egy pici visszateszt, ezt meg lehet próbálni elcsípni.

Ez nem egy friss elemzés, de kb helytálló és a piac úgyis mindig változik:link
Tehát megnézzük hol zárnak ma bányászok, mit csinál arany a holnapi nyitásig, aztán hol nyitnak, és akkor kipróbalhatsz egy microlotot élesben. Nagy az esélye hogy 17,5$-tól 20$-ig visszamegy az árfolyam. Ez még 13% emelkedés, és a micropozin 4x-es nyereséget tudsz realizálni.

Remélem benézel és olvasol minket :)
De lehetőségek mindig lesznek, ne aggódj nem maradsz le semmiről.
Mail is ment

Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 19:59
Előzmény: #4033  Törölt felhasználó
#4034
Jah ez lemaradt : link
Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 19:53
Előzmény: #4031  pomperj
#4033
Jó Estét János!

Nos úgy néz ki, hogy tévedtem, nem verték be a gázt és nem is fogják, most már ez a forgatókönyv a valószínűbb, összeszedte a stopokat, és kilőtt új csúcsra.... és egy másik érv a long mellett, a feleségem megszugerálta és kézrátétellel tartja hogy ne szakadjon be, legalábbis ezt mondta :XD ,de hiába magyarázom Neki is, hogy jobb lenne egy visszateszt 3.9-re és utána a kilövés..... , nem érti meg, de megértem Ő kockázatkerülőbb...

Mindegy... ennek a forgatókönyvnek nem örülök, mert így 4.9-5 között eladom a pakkjaimat és utána meg kell tervezni az újranyitást, ami nem 2nap lesz :(
Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 18:39
Törölt hozzászólás
#4032
pomperj
pomperj 2014. 11. 06. 17:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#4031
PBR-nak az uj brazil kormany elvben engedelyezte a benzin ar emeleset. PBR 8%-ot akarnak, a kormany 6%-ot. Megy a vita, es elhalasztottak az aremelest addig.

Van egy masik problema, allitolag az auditor nem irta ala a negyedeves beszamolot, az is kesik. Ettol persze sokan besz@artak, hatha valami uj balhe van(?)
Egyebkent a kitermeles nott.

Amikor a riport es az aremeles kijon, akkor lehet latni mi lesz a kovetkezo 3 honap trendje. Szerintem napok es persze a kormanyzati taktika kerdese. PBR extreme alul ertekelt, a ceg harom-otszor ennyit erne, ha vegre beken hagyna a kormany.
(mint a Mol, 20x tetelben)
Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 17:27
Törölt hozzászólás
#4030
pomperj
pomperj 2014. 11. 06. 17:04
Előzmény: #4026  szarvasvadasz
#4029
Szerintem mar verciki, amit ECB muvel.
Ket eve lassan hogy nulla a kamat, a penz ingyen van. QE-val nyomjak a bankokba, akiknek NEM kell, mert nincs kinek kolcsonadni, mert senkinek se kell.

Es, meg mindig azt jatszak, hogy van ertelme a letezesuknek.
Senki nem meri kimondani: a kiraly meztelen: AZ ECB totalis vereseget szenvedett. Az allamok adoztato funkciojan tul semmi nem mukodik: nincs innovacio, se kutatas, se uj termek, nincs hova invesztalni. Nincsenek reformok, a struktura tarthatatlan mar sokaig.

ECB ott tart, hogy egy ertelmes kommuniket nem kepes kiadni.
Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 16:21
Előzmény: #4019  pomperj
#4028
Szia pomperj,

sajnos az en ingyenes grafikonom csak 18 evre kepes visszamenoleg grafikont rajzolni 9raktam ra (STOCH-ot) ugy vettem ki a blogodbol, szeretted az oscillator alapu indikatorokat...

link

azok szerint az elmult 18 evben nem volt meg ilyen jo alkalom ezustot venni....

en azert nem zarok meg (10-30%-os esest ), persze csak a matematikai valoszinuseg miatt a kovetkezo par honapban,de szerintem nagyon kozel vagyunk az aljahoz....

mas a 3980-as hozzaszolasnal ahol emlitettem, hogy kb. 17-40%-kal lejjebb vagyunk a tervezett kitermelesi koltsegnel irtad, hogy neked 30-50% jott ki....
pomperj a szamaink kicsit kulonbozoek, mert en AUD-ban kereskedek, mivel azzal fogok a boltban is fizetni, ha bemegyek vasarolni....
te meg valoszinuleg USD-ban....
(raadasul te amerikai cegek elorejelzeseit hasznalsz en meg ausztralt, a lenyeg, hogy a spot price lejjebb van mint a kitermelesi koltseg....) egyebkent ugyanarrol beszelunk...
;)

ja es egesz veletlenul arra a hozzaszolasomra ahol emlitettem, hogy egyre kevesebb fizikai ezust van a piacon meg itt Sydneybe is, tegnap delutan kaptam egy emailt a goldsilver.com-rol:
link

Persze semmi sem biztos kereskedesben,de meger 0,5-0,6% kockazatot ez a kereskedesi lehetoseg.....
(a vault pedig mar tegnap ki lett berelve,sajnos nem fognak elferni a bullionok az otthoni safeben...)
;)

Legyen szep napod!
tibbi60
tibbi60 2014. 11. 06. 16:07
Előzmény: #4019  pomperj
#4027
ezüst hetesen,szép kis rése van,igaz elég messze.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 06. 16:06
Előzmény: #4020  szarvasvadasz
#4026
Market Insight az EWI-től, beszédes képpel:

link

The dollar has soared relative to the euro and Swiss franc. The financial press is currently discussing the drop and suggesting a short euro trade was and is a "sure thing." That's a sign the bear trend from July is maturing.

Bearish sentiment is lopsided. DSI (trade-futures.com) is in single digits. There's barely a euro bull to be found. The professionals are all looking the same way. But bearishness is becoming mainstream. A recent cover of The Economist magazine suggests the Europe economy is dead; they just don't know it. A similar headline in BusinessWeek or my local newspaper would probably mark the end of the euro decline, but this cover shows a step toward trend exhaustion.

Our daily work argues in favor of the idea that the dollar run underway since May or July depending on the market tracked is in its final stages. It's premature to call the top in place but we're watching the charts for evidence a turn has occurred. -- Jim

Earlier: Good morning. Data is due at the bottom of the hour. Jobless Claims, Productivity, and Payroll numbers are due.

Looking at the charts the dollar setback is in three waves, making it a possible correction. USDCHF shows is clearly and suggests 0.9603 is an important level going into the news. A bullish view is best served if USDCHF remains intact. A break would favor additional downside travel through 0.9580.

emerald 2014. 11. 06. 16:02
Előzmény: #4019  pomperj
#4025
Köszi ezt a halk figyelmeztetést:)

Az a helyzet hogy bár eur/usd leesett, meg arany se fényeskedik, de mégiscsak egy pici GDX longot elindítottam.
Az összes bányász lagyon belendült.
2,5-14,5% plusszban amiket én látok. De rakok rá egy követő stoppot arra az esetre ha gyorsan vissza is adnák ezt az emelkedést.

Sokat én se várok, de ha GDX akár 20-ig visszakorrekciózna , az is egy szép tréd lenne.
emerald 2014. 11. 06. 15:56
Előzmény: #4023  sellMcsitri
#4024
Köszi :)
sellMcsitri 2014. 11. 06. 15:42
#4023
emerald, annyi történt, hogy 1 fibboval lejjebb jött.
15,165
de már tovább lefele egészen durva lenne, mert már a 14,31 következne :)
szerintem
Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 09:44
Előzmény: #4019  pomperj
#4022
Gázban 12-14óra között, ha nem szakad be, akkor van esély , de szerintem sajna be fogják adni
forest_30 2014. 11. 06. 09:42
Előzmény: #4020  szarvasvadasz
#4021
link

céláram 1050 kb

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek