Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 25. 11:46
Előzmény: #1978  goapsy1
#1980
egyetértek, ezért kell néha belevauzni a látszólagos idillbe, ahogy roccónak is beugattak annó.
emerald 2014. 07. 25. 11:43
Előzmény: #1976  goapsy1
#1979
Köszönöm szépen!
Leírtad amit én is gondolok.

goapsy1
goapsy1 2014. 07. 25. 11:41
Előzmény: #1977  Törölt felhasználó
#1978
roccot nem annyira figyelem, inkább csak akkor, ha belinkeli valamelyikőtök.

megrendeltem a questoros hírlevelet, abban megnézem a napos chartnak a főbb szintjeit, MA-it, nekem az elég.

szóval hogy honnan hova fejlődött, nem tudom :))

"kezdőket és tapasztalatlanokat nagyon félre tudnak vinni az ilyen önjelölt guruk"

Ez nem is baj, akkor legalább a kezdő és tapasztalatlan kolléga gyorsan megtanulja a tőzsde első két törvényét:
1, sose nyiss pozit azért, mert mások ajánlgatják
2, a tőzsdén a megnyitott, és adott esetben szar poziért neked kell vállalni a felelősséget, mert nem az ajánló haver/bróker/elemező számlája fog elfogyni, hanem a tiéd.

Ha a kis kezdő ezt a 2 szabályt a lehető leghamarabb megtanulja, csak jól járhat vele. ;)
Törölt felhasználó 2014. 07. 25. 11:29
Előzmény: #1976  goapsy1
#1977
kezdőket és tapasztalatlanokat nagyon félre tudnak vinni az ilyen önjelölt guruk, mert ők még bedőlnek a színes-szagos elliott-katyvasznak és a rendszeresen sulykolt egyéni várakozásnak.

te is szoktad figyelni a daxon a rocco gyereket, mert sokan hivatkoznak rá. Nos, az ő dolgai is azóta használhatók úgy-ahogy, amióta bődületesen pofára esett jó néhányszor a makacsságával, és ezt szóvá is tették neki a blogján, mivel nem jött be a várt irány, de ő csak nyomta a hülyeséget hetekig.

azóta visszavett, és egész jó kis elemző lett belőle. :)
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 25. 11:20
Előzmény: #1975  Törölt felhasználó
#1976
Nos, a chartokat mindenki személyes várakozásai alapján interpretálja. :))

Aki pedig csak és kizárólag xy fórumbeli beírásai alapján kereskedik, az meg is érdemli, ha veszít.
Ez kb olyan, mint ha a vegyesboltban azért vennél meg valamit, mert ki van rakva. :D

Nem tartom jó vonalnak az ilyen jellegű letorkolásokat, mert csak oda vezetnek, hogy senki nem írja majd be a gondolatait, mert mi van, ha nem jön be, aztán utólag ledorongolják érte.
Ezáltal elsikkadna egy csomó hasznos gondolat (pl pomperj kolléga blogján van egy rakás hasznos ábra.)
Törölt felhasználó 2014. 07. 25. 11:10
Előzmény: #1974  Törölt felhasználó
#1975
Aki a személyes várakozásai alapján interpretálja a chartokat, az kontár. Olyan meteorológushoz hasonlítható, aki csak és kizárólag a napsütéses vagy csak az esős időjárásról hajlandó jelenteni, mert ő azt szereti.

pomperj hosszú idő óta shortban "utazik" az SPX tekintetében, mert már nagyon szeretné, hogy beessen. Nincs ezzel baj, sok tízezernyien vannak így világszerte, de az indexet valamiért mégsem hatja meg az ilyesmi... ezt pedig illene észrevenni olykor.

Az nem tudás, hogy 15-ször lövök a céllövöldében ugyanarra a hurkapálcára, aztán 16-odjára nagy nehezen eltalálom. :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 25. 10:40
Előzmény: #1973  Törölt felhasználó
#1974
Igen nagy bátorság ( vagy badarság ) ez itt megjelent eszmecserék alapján kereskedni.Ha valaki veszteséget szenved el,csak saját magát okolhatja.Persze a plusszos tradekért nincs vállveregetés,csak anyázás a mínuszokért.Igazi Magyarként viselkedünk e tekintetben is....
Személy szerint 1 azaz egy darab pozíciót sem nyitottam az itt elhangzott "vélemények" alapján.Olvasom a fórumot,néha vannak hasznos dolgok,DT mellett van erre is kis idő,ennyi.De,hogy valaki ez alapján kereskedjen...
Ha Pomperj oldalát megnézed,látszik,hogy nem 5 perce foglalkozik a témával.
"Hivatásszerűen elkövetett kontárság, amit a chartokkal művelsz."
Ne bántsuk,segítsük egymást!
Legyen szép napod!
Törölt felhasználó 2014. 07. 25. 09:58
Előzmény: #1963  pomperj
#1973
"2)Naprol napra kozelebb a NAGY short."

Hónapok óta ezt szajkózod. Akik követtek, azokat vagy elvitte a margin call, vagy az utolsókat rúgják.

Hivatásszerűen elkövetett kontárság, amit a chartokkal művelsz.

Elnézést, ha túl kritikusra sikeredett.
Törölt felhasználó 2014. 07. 25. 09:52
Előzmény: #1971  pomperj
#1972
Szia!

Mi a véleményed a Daxról?
pomperj
pomperj 2014. 07. 25. 09:20
Előzmény: #1963  pomperj
#1971
1)Feltettem july.25 datummal egy kepet az SPY utolso 10 heterol.
link

Ez az utolso erdemi nagyobb hullam formajat mutatja. Nos, egyertelmuen uj jelleget vett a mozgas: szetnyilo haromszogben oscillal, egyre nagyobb amplitudoval.

Akik tudjak, hogy ez milyen kimentnek az eloszele, azoknak nincs mit magyarazni.
A chart magaert beszel.

2)Az Azsia piacok mind felfele fordultak par napja. A penz nagy momentummal megindult abba az iranyba.
Lasd errol az "Azsia" blogot itt.

3)Arany tegnap a legnagyobb lendulettel esett. Ha a legnagyobb lendulet az impulzus kozepen van, akkor nagyjabol arra lehet szamitani, hogy meg 40 pont van lefele, ugy 1260 tajaig, amikor megallhat a zuhanas.

Good luck.
Kraccer 2014. 07. 25. 08:12
Előzmény: #1963  pomperj
#1970
A hét eleji kép:

link

Alakul...
budoire 2014. 07. 24. 21:14
Előzmény: #1967  emerald
#1969
ja, és sajnos - természetesen - nem a sáv aljától a sáv tetejéig tudom lekereskedni, nem vagyok mágus, de lekopogom, hogy idáig az irányt majdnem! :-) mindig eltaláltam, szóval szép lassan alakulok :-)
budoire 2014. 07. 24. 21:07
Előzmény: #1967  emerald
#1968
attól az egytől tartok, hogy a vasbetonnak tűnő 18,5 dolláros padlózat egyszer beszakad, és annak nem lesz jó vége.

Ha hetesen nézzük, az látszik, hogy egyre laposabbakat pattan (ami nem jó jel).

Legelőször 18,5-öt elérvén 24-ig pattant, azután a 23-at érintette épphogy az ujjbegyével; aztán megint le 18,5-ig, onnan már csak 22-ig ment el. Eztán megint 18,5 fölöttről rugaszkodott el, de már csak 21,5-ig. És most onnan fordult le, ma 20,4 körül vagyunk egy óriási esés után. Kérdés, hogy lemegy-e megint 18,5 közelébe, és hogy mik a hétvégi lottószámok :-)
emerald 2014. 07. 24. 20:31
Előzmény: #1966  budoire
#1967
Gratulálok!
Jó az akármi is legyen ha működik....:))
budoire 2014. 07. 24. 19:38
Előzmény: #1965  emerald
#1966
sziasztok!

Előre is elnézést kérek, de az én stratégiám az alábbiaknál SOKKKAL primitívebb. És ennyi:
20 alatt megveszem, fölötte eladom.
És a viszontlátásra! :-)

Eddig bejött, és már nem is tudom, hányszor. (Ezt hívják ugye sávozásnak, azon belüli kereskedésnek. Vagy akárminek is, tökmindegy, ha pénzt hoz:-)) Attól az egytől tartok csak, hogy egyszer vége lesz, mert minden sávozásnak vége lesz egyszer, előbb-utóbb.

Borzasztó nagyot esett az ezüst most, 3%-ot, az tőkeáttéttel kúúúúúva sok. Lassan megint lehet keresni a sáv alját.
emerald 2014. 07. 24. 18:08
Előzmény: #1963  pomperj
#1965
"Az erdekes az lesz majd, amikor megfordul az irany aranynal is. "

Igen, azt az időszakot én is szeretném elkapni....:)
Tennék még egy kis pénzt a "tanuló számlámra" hogy kellő mennyiségű bányász longom legyen!
Ülök rajta egy kicsit, aztán hátha Profi számla lessz belőle mint Kisvuknak...;)

Írtad Indiát, meg a fizikai aranyat csökkenő keresletét a múltkoriban, nos kíváncsi leszek tud-e fordulni az ár szeptember előtt.
Mert szokás szerint a nyári mélypont után az ősz emelkedést kéne hozzon. Persze nem bizti h hoz.....
Törölt felhasználó 2014. 07. 24. 18:01
Előzmény: #1963  pomperj
#1964
túlságosan is shortos szemüvegen keresztűl látod.
ha ennyi geopolitikai feszültség ellenére naponta új ath-ra megy,azért az jelent valamit.
ettől még reális forgatókönyv,de egyáltalán nem ennyire egyértelmű,főleg,hogy a logikát nem a tőzsdén kell keresni
pomperj
pomperj 2014. 07. 24. 17:36
Előzmény: #1951  pomperj
#1963
1)Folytatodik az utolso par nap trendje:
SPY maszik fel tized szazalekot, es
Arany es banyaszok esnek 1-2%-ot.

Valojaban csak rossz hirek vannak: a QE kivezetes egyre kozelebb, a kamat-emeles egyre kozelebb, EU szankciok, orosz retorzio, USA lakaseladas visszaeses nyaron!, nem sorolom.

A piac ugy tesz, mintha eZ mind nem lenne. A "lelke melyen" gyujtogeti, meg akar lepni mindenkit, amikor kirobban belole.

Ez nem nagyon erdekes. Erre szamitunk.
Az erdekes az lesz majd, amikor megfordul az irany aranynal is.

2)Naprol napra kozelebb a NAGY short.
Egy pici poziciot mar tartok. Amikor eloszor bezuhan -2% korul SPY, nos, akkor kell rendesen adni hozza.

Az arany, egyelore, felejtos.
Vagy, short.

Good luck.

Mikieger85 2014. 07. 24. 16:39
Előzmény: #1961  Törölt felhasználó
#1962
Megjött a lavina. Most verem a fejem a falba, hogy tegnap nem vettem meg végül a kiszemelt ezüst shortot :(((
Törölt felhasználó 2014. 07. 24. 15:58
Előzmény: #1959  Törölt felhasználó
#1961
ez most bázist épít 1300 körül, vagy készül arra, hogy lezúduljon mint egy lavina?
én az utóbbitól tartok, és minden aranybányász részvényemet eladtam.

kíváncsian várom, hogy ásssz voltam-e vagy pusztán megszívattam magam...

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek