Topiknyitó: Portfolio 2012. 04. 02. 13:15

Lemondott Schmitt Pál  

Ugrás a cikkhez
Kötelességemnek érzem, hogy szolgálatomat befejezzem. Az elnöki posztról lemondok - jelentette be parlamenti beszédének legvégén Schmitt Pál köztársasági elnök. További részletek hamarosan...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=165154
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 04. 04. 14:38
Előzmény: #195  commander8
#200
Attól kedves kolléga, hogy Schmitt úr bejelentette a jogorvoslatot! Ez szintén alkotmányos alapjog egy demokráciában.

Attól él anyagi jólétben, hogy 40-50 éven át keményen dolgozott és még 70 évesen is aktívan ezt teszi. Nekem a megnyilatkozásaiból nem úgy tűnik mint akinek ne lenne egyértelmű véleménye.

Én úriemberként próbálok kulturáltan fogalmazni. Orbán úr lehet szimpatikus, vagy nem szimpatikus, de nagy többséggel megválasztották. Nagyon nem tűnik úgy, hogy a következő választásokon bármelyik párt komoly alternatívaként jelenhetne meg a választók előtt. Tehát könnyen lehet, hogy ismételten megválasztják...

Egyfolytában az értékekről írok ezekben a topicokban (de a Schmitt ügyről nem kívánok tovább prédikálni), és hüledezem, hogy egyesek milyen elvakultan képmutatók...
Törölt felhasználó 2012. 04. 04. 13:58
Előzmény: #194  Törölt felhasználó
#199
ezt a hozzáállást én is támogatom, ez rendben is van. ettől még nem mindegy, hogy ki és mi van a kirakatban. ráadásul a fidesz most nagy ívben sz.rik már a látszatra is.
commander8 2012. 04. 04. 13:50
Előzmény: #195  commander8
#198
Ez egy vicc, most kaptam. Biztos vagyok abban, hogy négy évvel ezelőtt is elsütötték ellenkező előjellel, de azért jó.

Egy férfi bemegy egy bárba, ahol a kiszolgáló egy robot.
A robot megkérdezi tőle:
- Mit kér, Uram?
- Egy Martinit.
- És mennyi az IQ-ja, Uram?
- 168.
Ezután a robot elbeszélget vele a fizikáról, az orvostudományról és az űrhajózásról.
A férfit nem hagyja nyugodni a kíváncsiság, ezért később visszamegy a bárba.
Újra Martinit kér, és amikor a robot az IQ-ját kérdezi, azt válaszolja, hogy 90.
Ezután jól elbeszélgetnek a fociról és az időjárásról.
A férfit még mindig nem hagyja nyugodni valami, ezért harmadszor is visszamegy:
- Mit kér, Uram?
- Egy Martinit.
- És mennyi az IQ-ja, Uram?
- 15.
A robot közelebb hajol:
- 2014-ben is a Fidesz-re szavazunk, ugye ...!?

szivacs
szivacs 2012. 04. 04. 13:43
Előzmény: #183  watson
#197
Akkor vitában vagy dr. Tulassay Tivadarral és a Semmelweis Egyetem Szenátusának határozatával, mely szerint kizárólag a bíróság jogosult dönteni.

"A Semmelweis Egyetem Szenátusának
41/2012. (III. 29.) határozata
a dr. Schmitt Pál egyetemi tudományos fokozatának (dr. univ. címének) visszavonásáról

...
A Szenátus jóváhagyólag tudomásul vette azt a tájékoztatást, hogy a törvényi rendelkezések értelmében az oklevelet érvényteleníteni (a MAB indítványára) a nemzeti erőforrás miniszter kezdeményezésére kizárólag a bíróság jogosult.
...
A Semmelweis Egyetem Szenátusa a fentiekre figyelemmel dr. Schmitt Pál egyetemi tudományos fokozatát (dr. univ. címét) visszavonja.

Budapest, 2012. március 29.

dr. Tulassay Tivadar
egyetemi tanár, rektor"

Az pedig külön unikum, hogy miután megállapítják, hogy "a törvényi rendelkezések értelmében az oklevelet érvényteleníteni kizárólag a bíróság jogosult", mégis -ezek szerint jogosulatlanul- döntenek!

Nem volt ott egy jogi doktor, aki ezt a jogi nonszenszt szóvá merte volna tenni, hogy egyazon határozatban megállapítják a döntési kompetencia hiányát, majd mégis döntenek? :-)
Törölt felhasználó 2012. 04. 04. 11:20
Előzmény: #195  commander8
#196
Egyébként elhangzott az is, hogy többek között azért is tiszteletreméltó, megy egyebek, mert reprodukálódott.

Van itt Magyarországon egy olyan társadalmi réteg, melyet nem tisztelnek, de kiderült, hogy a legmélyebb tisztelet illeti meg őket.

Tehát tiszteljük azokat, akik a lehető leggyorsabban potyogtatják a gyerekeket és ne merjük azt mondani, hogy felelőtlenek, no és legfőképpen ne indítsunk ellenük eljárást mert adott esetben lopnak.
Egyel több erkölcsi okuk van a lopásra, ők ebből etetik a "tiszteletet".
commander8 2012. 04. 04. 11:02
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#195
Mitől lenne ez az ügy folyamatban? Egy erkölcsileg és morálisan leépült ember, végre valahára felfogta, hogy tarthatatlan a pozícióban maradása. Lemondott, mert a vezéretek elengedte a kezét, mivel többet ártott, mit használt. Ez a napnál is világosabb. Az, hogy ő anyagi jólétben él, engem hidegen hagy, bár ezek után azt is érdemes lenne megnézni, hogy miből is lett ez a fene nagy jóléte? Talán az adófizetők pénzéből? Örülök neki, hogy jó egészségi állapotban van (tényleg, és nem úgy mint ahogyan a Wittner félék) de ettől még most is azt mondom, hogy szerencsétlen, mert meg van fosztva az önálló véleményalkotás lehetőségétől.
Orbán neked úr, nekem pedig egy politikus bűnöző, amit alá is tudok bármikor támasztani. Nem hiszem, hogy ezeknek a személyével kapcsolatban bármit is illetne tiszteletben tartanom. Neked pedig javaslom, hogy ha már megnyilatkozol, akkor nem ártana tisztában lenni néhány alapvetéssel, és értékkel, nem pedig szemellenzős módon ismételgetni a vezéretek hülyeségeit.
Törölt felhasználó 2012. 04. 04. 10:57
Előzmény: #193  watson
#194
Az, hogy a szarban pancsikolunk, az nem az államfő hibája és ezzel nem őt akarom védeni. A következő is csak azt fogja elolvasni, hogy hol kell aláírni. Az országnak nem normális államfőre, hanem összefogásra és tenni akarásra lenne szüksége. Sajnos ehhez nincsenek meg a megfelelő embereink. Valami mással kellene már felhívni magunkra a figyelmet, nem egymás lejáratásával. Nekem ez a bajom. Teszek rá, hogy ki az államfő.
watson
watson 2012. 04. 04. 10:34
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#193
szotyi, Spali egy intézményt járatott le azzal hogy minden szart másnapra olvasatlanul aláírt. A plágiuma és a hazudozása és a buta tárgyi tévedései csak a jelleméről kialakult képet teljesítették ki.
A törvények jó részéről kiderült hogy alkotmányellenes, uniós jogot sért, inkonzisztens... stb., azaz az aláírói munkáját is rosszul végezte.

Ha csak egy olvasni esetleg írni tudó államfő lesz helyette, már jobban jártunk ;)

Pali része volt a szarbányának ami itt működik. Ha szar jön megint, akkor megint el lesz zavarva. Ez nem ok arra hogy ne kívánjon normálisabb államfőt az ország.
Törölt felhasználó 2012. 04. 04. 10:20
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#192
Ahogy mondod! Ezerszer fontosabb dolgok vannak a szőnyeg alatt. Egymás baszogatásával nem jutunk előre.
signal2
signal2 2012. 04. 04. 10:20
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#191
A gazdasággal foglalkozzon a kormány... végre
bigyula 2012. 04. 04. 10:13
#190
Újabb "bulvárkacsa"?

"Schmitt exe kipakol: az Elnök zsarolta Orbánt"

link

Törölt felhasználó 2012. 04. 04. 10:13
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#189
Neked mivel? Jön egy másik és kész! Az se fogja elkészíteni a reggelidet.
Törölt felhasználó 2012. 04. 04. 10:12
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#188
En ezt irtam mar tegnap is, hogy barhova nezek mindenki errol beszel, az hogy az orszag ugyanakkora szarban van meg h naponta vagy 5 milliard forinttal no az allamadossag az kit erdekel. Elhiszem en, hogy jo dolog, hogy a jeghegy csucsat leutottek, de ez csak farikcsalas es a jegyhegy ugyanugy sodrodik tovabb es pusztit mindent. Ideje lenne mar gazdasagi dolgokkal foglalkozni, a smittpali temat meg majd kivesezi a blikk
Törölt felhasználó 2012. 04. 04. 10:08
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
mindenkinek jobb lett, hogy lemondott!
Törölt felhasználó 2012. 04. 04. 10:07
Előzmény: #183  watson
#186
Csupa becsületes emberrel vagyunk körülvéve! Itt is, a parlamentben is, sőt egész Magyarországon csak becsületes ember él! Mondjátok már meg, hogy kinek lett jobb, hogy ezt az embert lemondatták? Magyarországnak semmiképp. Pedig ezt kellene szem előtt tartani! Kibaszott egy álszent ország ez...
Törölt felhasználó 2012. 04. 04. 09:50
#185
Valaki tudja mikor tüntetik ki Palit?
Törölt felhasználó 2012. 04. 04. 09:47
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#184
ENNYIT SEHOGYAN SEM LEHET átvenni...! SP egyszerűen ollózta. Vagy nagyon hülye, és ennyire nincs képben a minimális elvárásokkal sem, vagy képben van ugyan, hogy kurvára elcseszte és lebukott, de bízik abban, hogy sok olyan sötét elvakult hívő van mint te, akik beveszik ezt a maszlagot.
watson
watson 2012. 04. 04. 09:44
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#183
Bíróságnak nincs itt semmiféle kompetenciája.

Az egyetem adta, az egyetem visszavette a hazug tolvajtól.
signal2
signal2 2012. 04. 04. 09:43
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#182
Az ártaltlanség véDelme senkit nem illet meg, csak a véLeleme. Schmitt a véDelmet követeli, bizonytva mérhetetlen butaságát.
watson
watson 2012. 04. 04. 09:38
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#181
Smitittál?

Járt neki csak hamar lejárt. Bebizonyosodott hogy nem ártatlan bíróság nélkül is.

Hazudott hogy nem másolta, meglett a forrása minden oldalának.
Hazudott hogy nem perel, majd perel.

Ezek tények, tehát szó nincs ártatlanságról. Nincs mit vélelmezni. ;)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek