Topiknyitó: Portfolio 2012. 03. 19. 08:34

Felfüggesztették a WorldSpreads kereskedését  

Ugrás a cikkhez
Pénteken a WorldSpreads Group PLC kérésére felfüggesztették a WorldSpreads Group PLC részvények kereskedését a London Stock Exchange AIM szekciójában. A felfüggesztés oka a WorldSpreads Group PLC közleménye alapján az, hogy a társaságnál lehetséges...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=164394
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Denever 2012. 03. 21. 08:50
Előzmény: #29  Cimballi
#40
Teljesen mindegy, hogy forex-en vagy normál tőzsdén kereskedsz, a határidős ügyletek egy kezdő számra biztos (95%) bukó. Minden nagyobb trader bevallottan kemény összegeket bukott az elején, de csak akkor tudod megtanulni, ha csinálod.
Rengeteg a visszaélés az ügyfél pénzével, legyen az normál bróker,vagy forex cég.
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 08:25
#39
engem a Quantum XXL-be próbáltak berántani, az mekkora MLM-es kamu lehúzóscég.
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 06:26
Előzmény: #37  Cimballi
#38
Köszi aválaszt!
Cimballi
Cimballi 2012. 03. 20. 23:52
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
Magam csak jutalékos brókerekkel dolgozom, akiknek a segítségével közvetlenül a tőzsdére megy be az ajánlatom. És a tőzsde szavatol mindent. Egy USA Dow E-mini index kontraktus, fő időben folyamatosan likvid a vételi és az eladási oldal között egy pont a különbség.

A bróker és a tőzsde együttes díja egy kontraktus után 2.05-2.50 között van irányonként. Az oda vissza 4.10-5 dollár.

Egy Dow pont változás 5 dollár, vagyis 1 tick elmozdulás már kitermelte a költséget.

Magam választásáról tudok beszélni. Én Interactive Brokers és Zaner tréder vagyok. Ezt a két brókert használom. Az IB-hez érdemes valami elemzőszoftvert tartani, amibe töltöd az adatait. Ninja, vagy Amibroker. A Zaner kompletten elemzőfelületet is ad az adat mellé.
Cimballi
Cimballi 2012. 03. 20. 23:44
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
ez így precíz kiegészítés

nekem a tőzsdei bucket shop-ok jutnak eszembe Jesse Livermore életéről szóló Egy spekuláns feljegyzései c. könyvből

szóval nem új a találmány
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 22:24
Előzmény: #29  Cimballi
#35
Szia! Én is WS ügyfél voltam (vagyok) egy kérdésem lenne "Általában 0,8-1 pip/tick közötti jutalékot kérnek az igazi direkt hozzáférést biztosító brókerek." ezzel kapcsolatban. Kik ők? Mondanál néhány példát ahol kb 5000EUR-val lehet már hasonlóan kedvező díjakkal kereskedni mint a WS-el.

Köszi
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 21:53
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
"Az igaz, hogy fogadásnak hívják, de akkor is a valós termék ára van mögötte"

Ez igaz, csak egyrészt a szabályok nagyon másak, egy brókercég esetében sokkal szigorúbbak, ráadásul, ha baj van, előbb kiderül, mert a brokicégnek naponta el kell számoljon a pozijaival, egy önmagában zárt rendszerként működő fogadóirodának nem. A találmány maga okos és ügyes, mégcsak azt se mondom, hogy eleve ügyféllehúzásra született, de jóval kockázatosabb egy valós kereskedő cégnél (és ugye azok között is van kockázat szerint különbség a mögöttük álló háttér függvényében).
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 21:33
Előzmény: #29  Cimballi
#33
Mindenben igazad van.
Az igaz, hogy fogadásnak hívják, de akkor is a valós termék ára van mögötte, a technikai elemzés szabályai is megállják a helyüket. Így szerintem magával a konstrukcióval nincs gond, főleg ha korrekt céggel állunk szemben. A worldspreads ilyen téren szerintem nem volt rossz.
because 2012. 03. 20. 21:27
Előzmény: #29  Cimballi
#32
az FxPro is ilyen?
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 21:25
Előzmény: #29  Cimballi
#31
Ezt kiválóan leírtad:

"Ez nem brókercég volt, hanem egy szabályozatlan piacon működő CFD dealer. Azt értsétek meg, hogy aki egy ilyen céggel trédel, az valójában sohasem köt a valós piacon, hanem egy mesterséges árjegyzést kap, arra fogad."

A WorldSpread gyakorlatilag egy fogadóiroda, ahol tőzsdei instrumentumokra lehetett fogadni.
Cimballi
Cimballi 2012. 03. 20. 21:12
Előzmény: #29  Cimballi
#30
Együttérzésem mindenkinek, akit érint az ügy. Kérem, hogy ennek apropóján gondoljátok át, amit itt lejjebb írtam.
Cimballi
Cimballi 2012. 03. 20. 21:09
#29
Ez nem brókercég volt, hanem egy szabályozatlan piacon működő CFD dealer. Azt értsétek meg, hogy aki egy ilyen céggel trédel, az valójában sohasem köt a valós piacon, hanem egy mesterséges árjegyzést kap, arra fogad.

Ráadásul az átlag ügyfélnek veszítenie kell ahhoz, hogy ők nyerjenek. Ezért ügyeskedni fognak. Szemlátomást vágják a sarkokat, ahol lehet.

Ismérvük, hogy spread-ben határozzák meg a költséget és zéró jutalékkal villognak, pedig a jutalékos cégek valójában olcsóbbak.

Általában 0,8-1 pip/tick közötti jutalékot kérnek az igazi direkt hozzáférést biztosító brókerek.

Ráadásul a partnered az üzletben, hiszen azonos oldalon álltok. Az érdeke, hogy nyereségesen sokáig nála trédelj. A dealer-nek ezzel szemben pedig az, hogy elveszítsd a pénzed, mert nem kapcsol össze a valós piaccal, hanem ő áll a kötéseid mindkét oldalán. Csak akkor keres, ha te veszítesz.

A másik ismérvük innen jön, kevés letétet és alacsony számlanyitási minimumot határoznak meg. Miért? Mert az alultőkésített kezdő és tapasztalatlan palánták kizsebelése a legjobb üzlet. Sokszor még azt is felajánlják, hogy adnak pl. +30% -ot a tőkéd mellé. Nos, ekkora az előnyük és egy kezdő ennyire esélytelen náluk. Ha jól csinálják, akkor az ügyfélkörül 92-98%-a veszít.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 20:46
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Kérdés: szerinted, akinek 8000-ről van OTP-je, az:
A.) nem bukott, mert még nem adta le.
B.) lefelezte a pénzét.

Nos?

Szerintem B.). Ez a pénzügyileg helyes eljárás és e szerint hozom meg másnap a döntést: tartani vagy eladni. Nem aszerint, hogy hol vettem, az ugyanis a piacot nem érdekli, ahogy emlékező részvények sincsenek, akiknek muszáj oda visszamenni, ahol én beszálltam...
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 20:43
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
"Neked az összes pozíciót a nyitástól kezdve pluszban van? :)"

Nem. De amikor bukóban vagyok vele, akkor azt úgy élem meg és a döntéseinet (tartani/lezárni) úgy hozom meg, ami az aktuális piaci ár: csak azért nem tartok valamit, mert bukóban vagyok vele. Így aztán olyan sincs nálam, hogy "beragadtam", mert lezárom a bukót és kész. A nem realizált bukó is bukó abban a pillanatban.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 18:28
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Neked az összes pozíciót a nyitástól kezdve pluszban van? :)
Valamekkora bukó (SL) mindig be kell legyen tervezve. Csak azért nem zár be az ember egy pozíciót mert bukó, főleg ha még a tervezett SL-tól messze van, kivéve ha a tervezett időtávot már túllépte a trade.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 17:59
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
"A második állításoddal vitatkoznék, rolling spot devizapárt pl. addig tarthatsz, ameddig akarsz/bírsz"

Világos, hogy ezt megteheted. Megteheted bármilyen derivatívával a kifutása előttig (kivéve a knock out opciók). A szövegem arra vonatkozott, hogy attól, mert nem realizálod, attól azt még bukónak kell kezeld. Ez szemlélet kérdése, de minden más szemlélet szvsz önbecsapás. És részvényekre is igaz ez.

Akinek 2000 Ft-ról van Nutex-e, nem mondhatja, hogy amíg nem adom el, nem buktam, mert attól még csak 150 a piacon, a pénze bő 90%-át bizony elbukta.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 17:36
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
A második állításoddal vitatkoznék, rolling spot devizapárt pl. addig tarthatsz, ameddig akarsz/bírsz, nem számít ha mínusz 1000 euró nap végén a pozid, másnap lehet helyette ugyanennyi a profitod a pozin, ha nem zártad idegből bukóban, ehhez pozi mérettől függően pár forint változás kell a Neked kedvező irányba. Tehát csak a realizált bukó a bukó.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 16:05
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#23
Szerintem se így kellett volna tálalni a dolgot.

Nem ide tartozik, de az is érdekes volt magyar részről, hogy megszüntették a pénz visszafizetési garanciát, meg ajánlást, miközben külföldön mindenhol élt ezekkel az akciókkal a worldspreads.

Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 15:57
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Nem mindenki napizásra használta, át lehet(ett) náluk vinni pozíciót másnapra, persze némi finanszírozási díj ellenében.

Az persze már más kérdés, hogy bukót átvinni csakugyan nem sok értelme van :)
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 15:48
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
1. Ilyen "rendszerben" sohasem alaptermékekkel, hanem derivatívokkal kereskedsz. Ezek napi elszámolásúak. Így a bukó/nyerő minden nap realizálódik mindenképpen.
2. Ha nem így lenne, akkor bizony ilyen szemléletben kell tőzsdézni: a nem realizált bukó is bukó. Minden más hozzáállás önbecsapás.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek