Topiknyitó: Portfolio 2012. 03. 19. 08:34

Felfüggesztették a WorldSpreads kereskedését  

Ugrás a cikkhez
Pénteken a WorldSpreads Group PLC kérésére felfüggesztették a WorldSpreads Group PLC részvények kereskedését a London Stock Exchange AIM szekciójában. A felfüggesztés oka a WorldSpreads Group PLC közleménye alapján az, hogy a társaságnál lehetséges...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=164394
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 15:44
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
"A biztosok döntése értelmében minden ügyfélpozíciót lezár a Worldspreads a 2012 március 16-i állapot szerint, új pozíció pedig nem nyitható."

Ebből is lesz még kavar, gondolom akinek a bukóját zárták nem feltétlenül örül neki.

Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 15:32
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Én is ezt a tájékoztatást kaptam, 10 hét a vizsgálat. Bízzunk benne, hogy az Egyesült Királyságban fontos a bizalom helyreállítása, és mindent megtesznek az ügyfelek aktuális követeléseinek kielégítéséért. Hiszen ha nem, akkor alapjaiban rendül majd meg a bizalom az iparág szereplőiben. Senki sem tudhatja, hogy a sok-sok hasonló online cég közül melyik produkálja ugyanezt bármikor. Elvileg azért zároltak, hogy megvédjék az ügyfelek pénzét (amit persze elkülönített számlán ígértek tartani szerződés szerint) a további fogyástól. Tehát a zárolt vagyon a követelések több mint felét fedezi elvileg, a többire meg ott van az 50.000.- GBP-s garancia. A baj az egészben, hogy addig is bizonytalanság van, meg nem rendelkezhetünk azzal, ami a tulajdonunk. Meg ugye, nem dolgozik a pénz. Tényleg gyorsan eltűntek a cég hirdetései, pedig rendesen agyonreklámozták. Inkább küldtek volna szerdán egy email-t a portfoliósok a magyar ügyfeleknek, hogy lelépett a vezérigazgató meg a pénzügyi helyettes. Én meg erre visszautaltattam volna a tőkém.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 14:23
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
10 hétről tudok.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 13:03
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Van valakinek ötlete, hogy hozzávetőlegesen mennyi idő egy ilyen procedúra?
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 12:45
Előzmény: #15  szarvasvadasz
#16
13 millió font hiányzik az ügyfelek pénzéből. link

Vagy amatőr brókerek, mert nem kezelték kellően a kockázatot, vagy profi szélhámosok, és akkor sz@rtak a kockázatra.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 03. 20. 08:20
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Gyakorlatilag bármelyik brokicéggel előfordulhat hasonló eset a befektetők bizalmát erősítő "A WorldSpreads Ltd működését a világ pénz- és tőkepiacainak egyik legnagyobb tiszteletben álló szervezete, a londoni Financial Services Authority (FSA) felügyeli." mondtatok ellenére. Ahogy láthattátok a múlt évbenm nagyokkal is meg kisebbekkel is.

Könnyen "elszállhatnak" a tőkeáttétes állomány miatt, tömeges esetek azért nincsenek jelenleg, mert viszonylagos "nyugalom" van a piacokon. De számolni kell vele (avagy lehetőleg diverzifikálni).
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 16:15
#14
Én is sajnálnám, ha eltűnne a süllyesztőben, mert jól megszoktam a már a grafikonrajzolóját, kár lenne érte.
De pénzt ide már nem teszek. Örüljünk, ha visszakapunk valamennyit...
Ezek után kibe bízzon az ember, senkibe, ezzel kell együtt élni. Max. marad a normál tőzsde, az jobban van szabályozva.
Egyébként szerintem is lehetne ügyfél barátabb a portfolió, ha már volt magyar ügyfélszolgálat, akkor ne csak a központi üzenet jelenjen meg a worldspreads.hu-n. Számomra ez érthetetlen...
Denever 2012. 03. 19. 15:58
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
A képlet nem bonyolult. Valamelyik brókerük (+ vmi fejes) a saját szakállára dolgozott. Gondolom nagy shortot indított, valamelyik indexre, és ellene ment a piac. Ő meg csak hígítgatta ezerrel, + kreatívan könyvelt . Mikor kiderült már ültek a giga bukóban.
Mellesleg ez banknál is előfordulhat, de ők eltusolják ha tudják, és fizetnek 1000-el.
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 15:37
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Igen, ezt olvastam én is. Meg azt is, hogy minél gyorsabban próbálják majd megoldani a dolgot. Mert hogy a rendszerbe vetett bizalom, blab, blab, bla. Végül is, nem olyan hatalmas összegről van szó, egy ágazathoz képest. Ezért az FSA igyekszik. Elsősorban viszont a cég megmentése a cél.
De azért az tetszik, hogy Március 14.-án leszámolt a nagyfőnök. :)
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 15:22
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Egyenlőre én annyit tudok, hogy az ügyfelek számláján összesen 29 millio Font van, de fizikailag csak 16, azaz 13 millio Fontot valaki kreatívan könyvelt, vagy nem voltak lefedezve az ügyletek, nem tudom.

Továbbá a honlap elérhetetlen és a Portfolioról is rekord sebességgel eltűnt minden hirdetés és hogy valaha is közük volt hozzá, pedig ők (voltak) a mo-i "közvetítők".

Ettől függetlenül korrektül tájékoztatnak e-mailben.

Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 15:18
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Szerinted, ha a cég nem ismeri a vagyoni helyzetét és a piac felé még kamuzni sem tud, akkor mi lehet a vége?

"a WorldSpreads Group PLC jelenleg nem képes saját pénzügyi helyzetének felmérésére, és a piac megfelelő informálására"
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 15:09
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Nem tudom ki mit olvasott, de csődről egyenlőre nincs szó. Vagy tévedek? Valami pénzügyi szabálytalanságok miatt állt le. Én mint mondtam, én már nem fogok trédelni semmiféle cégnél. Csak és kizárólag banknál. Ezt is meg kell tanulni egy jó trédernek. egyébként jelenleg a részvényeseknek a rosszabb. Ő nekik aztán fájhat a fejük. Ők az utolsók, akik pénzt látna belőle.
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 14:52
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Közben találtam itt a Portfolion egy potenciális utódot.

link

FXCM Mo-i leánya, 1999 óta működik, szóval talán pár hónapig még nem csődöl be. Letölthető kereskedési rendszer, gyors, Worldspreads minőségű grafikonrajzoló. Daxban 1 pontos spread, 90$ letét, s&p-ben 120$. Van magyar support is.

Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 11:50
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Én is így olvastam, de biztos, hogy nem holnap utalják vissza. Elméletileg akár indulhat újra a rendszer is. Az volna a legjobb, mert az már egy jó pont volna a bizalom terén. Sajnos sokan, köztük én is, elfelejtettem az arany igazságot. A bróker, meg a LTP, KFT, Grup, meg a mit tudom én mik, nem azonosak a BANK-al. Ha újra indul a rendszer, maradok, ha nem, akkor többet semmiféle cégnél nem tartom a pénzem. Csak ott tréderek ahol BANK van a dolog mögött. Sajnos az egyszerűség és az olcsóság ott nem jellemző, de valamit valamiért. Jó volt a korlátlan SHORT, és egyéb dolgok. Ezt normál tőzsdei kereskedésnél nem csinálhatod. Ezért csábult el mindenki.
Egyébként a pénznek külön kellene lenni a cégtől. Mert ahogy néztem, a befizetést, egy itthoni számlára fizettem. Aztán onnan lehet, hogy elment a pénz máshová. :) Nekem 4000 eurom ragadt ben.
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 10:50
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Elvileg és gyakorlatilag is 50.000 Fontig biztosítva van minden számla, persze az más kérdés, h mikor látjuk a pénzünket.

Annál inkább zavar, hogy hol találok még 1 céget, ahol ilyen egyszerű, jól átlátható, gyors felület van és lehetőleg van magyar support. Nem beszélve a nagyon alacsony letétszükségletről (Dax 40$) :/.

Nem tudom ilyen esetben ha mondjuk csődöt jelentenek, akkor van e valamilyen lehetőség az újraindulásra...
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 10:17
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Csak 2 hete kezdtem kereskedni a WorldSpreads-en. Ez az én formám.
A befektetésunket már fújhatjuk. Ez nem
felfüggesztés, hanem a vég.
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 10:09
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Nem-nem! Ez para.
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 10:09
Előzmény: #1  portfolio
#3
Mindegyik halomra csal es hazudik, egyik sem kivetel, egyetlen cel a penzcsinalas, az eszkoz nem szamit, hisz mar regen a sajat embereik vannak az ellenorzok es torvenyhozok kozott is.

link
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 09:59
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ez fasza...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek