Topiknyitó: buyandhold 2012. 01. 30. 01:33

havi_10_ezer_forintos_utdij_budapesten  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2012. 01. 31. 11:04
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#160
visszatérve az eredeti agyament témához,
egy minapi beszélgetés konstruktív ötletét tolmácsolom ;)

Az autós ne fizessen havi 10ezret, hanem csak bérlettel lehessen autózni Budapesten! (Ez kb ugyanannyiba kerül) :)). Lehessen bérlet vásárlása helyett felvenni a legközelebbi megállóban egy bérletest is. Így a dohány egyből a BKV-hoz folyna be és a BKV ócska buszaira se lenne szükség ha mindenkit elszállítanak az autósok. Tiszta nyereség :)))
/Persze így az autós is könnyebben váltana tömegközlekedésre is. /
watson
watson 2012. 01. 31. 10:46
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#159
amsterdam, szerintem sok dolgot hasonlóan látunk, de a "Győzike, Csábi Bettina, Pa-Dö-dő..." esetek azért nem olyan egyszerűek ahogy látod.

Eu-ban vagyunk, vagy sem? van vám vagy nincs?
Akkor meg mi a q..va annyját képzel egy politikus, hogy vámot helyettesít regadóval? Mit képzelnek hogy milliós tétellel illetnek egy sima ügyintézést?
Mit képzel egy agyatlan paraszt rendőr hogy egy külföldi rendszámos autót és vezetőjét zaklat közlekedési ok nélkül??? Győzike nem bérelhet szlovák autót? A Svájcban dolgozó magyar nő nem adhatja kölcsön az autóját a férjének, és egy rendőr elveheti tőle egy Tesco parkolójában? Hol élünk? Hát ez Európától q..va messze van.
(Mondom ezt hogy magyar autóm van befizetett regadó mellett, és leszarom az itt felsorolt személyeket is.)

Pa-dö-dő, devizahitel...: Miért nincs magáncsőd? egész életében kergethet a bank miután rosszul mért fel egy fedezetet, és miután háromszor visszafizettél egy kölcsön tőkéjét, hogy a kamatok kamatainak, ügyintézési költségét és a NAV bírságok, sokszorosára emelkedő késedelmi kamatot még a gyerekei elől a jövőbeni jövedelmét is elvonják? Persze lehet ennek jogos mértéke is, de szerintem ma ez nem így van.

NAV... fontosabb hogy minden fillér adót minél gyorsabban kipréseljenek, vagy lehet hogy hasznosabb léehet nem tönkre tenni vállalkozókat, működő cégeket...? Ha jól emlékszem a szutyok Humetet is majdnem a NAV döntötte be ;) Vajon jogos volt akkor az izmozás mértéke?

Szóval amit írsz az a jéghegy csúcsa és mindig kilukadunk az állami szabályozás és politika hiányosságaihoz, ami szerintem jelentősebb probléma, mint ezeknek az embereknek az esetleges gyarlósága.
watson
watson 2012. 01. 31. 10:22
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#158
"Épp ezért marhaság az alkalmazottakat progresszív adótáblával zaklatni, miközben az igazán nagy pénzeket keresők még 16%-ot sem adóznak/adóztak..."

elméletben igazad is lehetne, de ahogy penznyelo írta az időzítés és a 4-500mrd-os luk befoltozásának hiányában iszonyat nagy bűn volt bevezetni. Lásd államadósság csúcs a 3000 mrd manyup pénz mellett is.

Az igazán nagy probléma inkább az alábbi jelenség:
COCA TOLVAJ COLA COMPANY és társai...

2010-es árbevétele pár közel 100mrd Ft, társasági adója 0,1mrdFt. Ez vajon hány százalék??? és az önfoglalkoztató Kft, Bt-nek hány százalék???

2009-ben vajon mekkora osztalékot tolt ki az országból? 5mrdFt-ot. Ehhez képest mennyit adózott 75mrd árbevétel és 5mrd osztalék mellett? 0,568mrd-ot. Gratulálok.

Ha jól emléxem volt idő amikor Orbánnak sem tetszett a dolog...

Itt megnézhető link Cg. 13-09-067506

Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 09:53
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#157
Megjegyzem: ha szerinted nagyobb itthon a különbség, a lineáris adó tovább rontott ezen...
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 09:53
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#156
"Nyugat europaban sokkal kisebb a fizeteskulonbseg a szellemi es fizikai munka kozott"

Erre tudnál valamilyen statisztikát adni? Csak mert ez szerintem nincs így. Mindösszesen arról van szó, hogy nálunk mindkettőnek kisebb a fizetése és a létminimum miatt tűnik úgy, hogy nagyobb a különbség.
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 09:48
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#155
Irtam, hogy ugyanugy szukseg van a szellemi dolgozokra is, viszont ma magyarorszag azert versenykeptelen, mert a fizikai munka egyaltalan nincs megfizetve, ezert aztan az eredmeny olyan is, megepul valami de azt 1 honap mulva mar javitani kell. Nyugat europaban sokkal kisebb a fizeteskulonbseg a szellemi es fizikai munka kozott, mert ott mar rajottek, hogy a minoseg nem csak az iroasztal mogott jon letre. Szomszedom hentes ausztriaban hetfotol pentekig ott van hetvegere jon haza. Megkapja az osztrak atlagfizetest. Itthon meg kapna nagy budos semmit
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 09:02
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
Egyetértek.
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 09:01
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#153
szia

látom, jacsu-puritan-pampa-szivacs "párbeszédek" hatással vannak rád :-) szerintem amsterdam-mal van értelme a beszélgetésnek... :-)
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 08:46
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#152
A díja pontosan napi 16,4 Ft. Szánalmas szerintem (Már meghalni sem éri meg.
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 07:30
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#151
Nézd, persze, hogy igaz, amit írsz (mondjuk az arányokat eltúloztad), csak hagyjuk már ezt a munkás demagógiát arról, hogy csak a fizika munka a munka.
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 00:39
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#150
Ezek puszta tenyek, fogalmam sincs hogy mit dolgozol, de a gazdasaghoz szerintem nem sokat adsz hozza, mint ahogy en sem, viszont latom hogy a munka hallatan elojon a komcsifobiad
p-b 2012. 01. 31. 00:38
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#149
Neked is Jó éjt.
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 00:35
Előzmény: #143  p-b
#148
En csak tenyt kozoltem, ezen kivul termeszetesen szukseg van mernokokre, pedagogusokra stb, hogy minden mukodjon, de a fizikai javakat az emberek nagyon kis %a allitja elo. Ha a 10% 20% lenne, mindenbol lenne boven :D
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 00:31
Előzmény: #146  p-b
#147
Köszönöm. :-)
Jó éjt.
p-b 2012. 01. 31. 00:19
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#146
Nem állt szándékomban megbántani, elnézésed, ha érzékeny pontodat éríntettem. Amúgy kedvelem a hozzászólásaidat, de persze időnként eltér a véleményem. Néha kicsit erősebben fogalmazok, de ez a formám.

"Aki mindenki szeretetére elfogadására vágyik, annak sokat kell hazudnia"
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 00:09
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#145
DTL:

"minden 10 emberre csak 1 jut, aki ténylegesen elöállít valamit, vagy elszállít, vagy felépít és bizony közülük a 95% minimálbért kap"

Hát ez elég komcsi-munkás demagóg szövegre sikeredett...

Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 00:06
Előzmény: #141  p-b
#144
p-b... nekem ez azért érzékeny pont, mert mindig nagyon ügyeltem rá, hogy senkit ne bántsak meg a hozzászólásaimban.
Lehet, hogy ezt tudat alatt másoktól is elvárom.
De nincs gond, a stílusod letisztult és őszinte, érzem, hogy igazából nem akartál piszkálni.
p-b 2012. 01. 31. 00:04
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#143
Szimbiózis lévén, ha nem lenne a 90%, akkor a 10% munkája nem sokat érne, mert képtelen lenne önmagától előteremteni ami körülöttünk van sztem.
p-b 2012. 01. 31. 00:02
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#142
Nem az 500k-n volt a hangsúly.
p-b 2012. 01. 31. 00:01
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#141
Egy véleményt formáltam és ahogy látom, Te is. Nincs ebben semmi probléma.
A kritikákból is lehet, illik néha tapasztalatot levonni...

Topik gazda

buyandhold
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek