Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 00:12

Békemenet - LEGALÁBB FÉL MILLIÓ POLGÁR JELENLÉTÉVEL!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 01. 26. 09:42
Előzmény: #539  Törölt felhasználó
#540
Kedves pénznyelő kommenttárs.

Pillants rá ennek a topicnak a címére.
Törölt felhasználó 2012. 01. 26. 09:33
Előzmény: #538  Törölt felhasználó
#539
Ki a francot érdekel, hogy egy tüntetésen mennyien voltak? Könyörgöm, ez egy gazdasági fórum, nem a Blikk olvasói fóruma.
Törölt felhasználó 2012. 01. 26. 09:02
Előzmény: #537  stock33
#538
Sánta kutya

Álláspont


És most akkor nyomába eredünk annak a sánta kutyának.

A hétfői Népszabadságban Fekete Gy. Attila kolléga figyelemre méltó írásban számolta ki, hányan is voltunk szombaton a kormány melletti tüntetésen. (Tüntetésszámtan, Nsz., január 23.) Azt írja a kolléga, hogy a Hősök terétől a Kossuth térig 3,5 km a távolság, 30 méter széles az út, négyzetméterenként két fővel lehet számolni, ennek alapján 180 ezer ember fér el ott. Engem meggyőzött a kolléga akkurátus, pontos érvelése. Ha 180 ezer, legyen 180 ezer. Ehhez tegyük még hozzá azt a sokaságot, amely megérkezésünkkor már megtöltötte a Kossuth teret - s hogy ne beszéljünk a levegőbe, hívjuk segítségül a Hvg.hu-t. Ott január 4-én Tömegbecslés Google-térképpel: hányan lehettek az Operánál? címmel olvashatunk írást, amely szintén nagyon logikusan így érvel: a Kossuth téren 180 ezer ember fél el, de a szerző megjegyzi, hogy a tér alapterületébe beleszámolta a Parlamentet is, ahová nyilván nem állhat senki sem. Ezért én megfelezem ezt a számot, és hozzáadom a 180 ezerhez a 90 ezret, így kijön 270 ezer. Legyen akkor ez a kiindulópontunk - bár Fekete Gy. kolléga a Népszabadságban így summáz: „szerző becslése: százezer plusz-mínusz 20 ezer fő” (mármint a kormány mellett szombaton).

Nos, innen nézvést különösen érdekes, miképpen becsülték meg a résztvevők számát a baloldali lapok és hírportálok, amikor az Opera előtti ellenzéki tüntetésről tudósítottak. Lássuk hát:
Népszava online, január 2. „percről percre”: „A tömeg az Opera előtt felállított színpadtól már a Nagymező utcáig ért 18 óra után, aztán az egész Andrássy út megtelt az Oktogonig. (...)megvan az első hivatalos létszámhirdetés: majdnem 100 ezer fő sereglett össze!”

Nézzük a Nol.hu-t: „Százezren kint, ezren bent: jéghegynek ütközött az alkotmány ünnepe” címmel tudósít az eseményről Nyusztay Máté. Én nagyon szeretem Nyusztay Mátét, soha nem indulok hosszabb útra úgy, hogy ne csomagolnék el belőle néhány darabot. Ezért különös figyelmet szenteltem e mondatának is: „Százezren vagyunk - jelentik be közben az operaház előtt. (...) a Körút forgalmát is megakasztotta az Oktogonig érő tömeg”.

Nos tehát, két korrekt, pontos és független napilap tudósítója is megállapítja, hogy január 2-án az Operától az Oktogonig ér a tüntető tömeg, s megegyeznek abban, hogy ez százezer embert jelent. Másnap a Népszabadságban Hargitai Miklós pedig ráerősít: „Míg az Operaházban zajlott a zárt körű parti, kint a hidegben százezres tömeg búcsúzott az alkotmányos demokráciától”. (Össztánc, NSZ, január 3.) Ugyanő a mi tüntetésünkről írva nem fárasztja olvasóit számokkal, megelégszik annak közlésével, hogy a résztvevők öregek voltak, ostobák voltak, pénzért jöttek, a szervezők meg pláne. (Amúgy ez a pénzt kaptak a tüntetők vezérmotívum a balos sajtóban három napja. Ehhez képest a résztvevők 2500-3000 forintot fizettek fejenként a buszokért - 2500 pl. Szegeden. Szóval, hazudtok, kollégák, mert mást nem tudtok tenni.)

De vissza a számokhoz: tehát a baloldali sajtóban a január 2-i, Operától az Oktogonig érő ellenzéki tömeg százezer fő. A január 21-i, Hősök terétől a Bajcsy-Zsilinszky útig érő, valamint a Kossuth teret ezen felül színültig töltő tömeg szintúgy százezer fő. És Fekete Gy. Attila nem készített akkor tüntetésszámtant, most pedig azon vihognak, hogy a „hülye jobbosok négyszázezret hazudnak”. Nos, én nem számolok utána, csak rögzítem: az Operától az Oktogonig kb. háromszáz méter a távolság. A Hősök terétől a Bajcsyig meg kb. két és fél kilométer. És akkor ott van még a megtelt Kossuth tér. Hogy férhet el e két helyen ugyanannyi ember? Úgy, hogy hazudoztok, kedves kollégák, mert mást nem tehettek.

(Ui.: Hallgatom a Klubrádióban a nagyszerű Havas Henriket. Azon sopánkodik, hogy Schmitt Pál a Fidesz tagja volt, sőt alelnöke, így eleve nem lehetne köztársasági elnök. Nos, én aztán nem fogom megvédeni Schmitt Pált, főleg nem doktorátusügyben, de szelíden hadd jegyezzem meg: Göncz Árpád alapítója volt a Szabad Kezdeményezések Hálózatának, majd a Szabad Demokraták Szövetségének. 1988-tól az SZDSZ ügyvivője, 1989-től tagja a párt országos tanácsának is. Akkor ő miért volt alkalmas, Henrik? Csak nem azért vetted le a nyakadból a keresztet, mert földig húzott a súlya?)
link
stock33
stock33 2012. 01. 26. 08:31
Előzmény: #536  Törölt felhasználó
#537
látom vitatkozol a videófelvétellel és az általános iskolai fizikával :) a kérdés, hogy szerinted melyik manipulált, a felvétel, vagy a kisiskolás fizika. esetleg mindkettő?

légifelvétel? ember, a videón elvonulnak előtted a felvonulók. :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 25. 23:13
Előzmény: #531  szivacs
#536
Hagyd. Úgysem érti. Mert nem akarja elfogadni, hogy jóval több, mint százezer ember vett részt a meneten. Igazából egy légi felvétel eldöntené a vitát. Az meg van a rendőröknek, mert volt fent helikopter. Ők meg négyszázezret mondtak, ami közelebb van a valósághoz, mint a százezer.

Ez az általános iskolai fizika tanár secperc alatt megmagyarázza neked,hogy az operánál több ember volt a szoclibes elempés tüntetésen.

apocca
apocca 2012. 01. 25. 21:30
Előzmény: #534  stock33
#535
A második mondat nem jutott el, Te miért csúsztatól (a kisebb irányba), mint a szervezők (nagyobb létszám írányba). Semmivel sem vagy különb.
stock33
stock33 2012. 01. 25. 20:39
Előzmény: #533  apocca
#534
egy hazugságot lepleztem el, egyszerű eszközökkel. te ha észreveszel egy ilyen ordas hazugságot, akkor csak megvonod a vállad? persze tudom, embere válogatja, hogy ilyenkor ki mit lép. :)
apocca
apocca 2012. 01. 25. 20:32
Előzmény: #530  stock33
#533
Ha nem létkérdés, akkor miért a kényszer nálad, hogy a szervezők adatát helyre tedd.
Miért fontos számodra, hogy videon látott sétáló emberkék alapján, mint részhalmazát az egész cécóban résztvevőknek, számolgasd és az eredményt teljes résztvevőként állítsd be, lévén a szervezők csúsztatnak?:):):)
stock33
stock33 2012. 01. 25. 20:13
Előzmény: #531  szivacs
#532
a vonuló tömeg fele már a Kossuth tér kövét koptatta, amikor megkérték a téren lévőket a távozásra, mert a többiek nem férnek már be (biztos volt nagy juhé a hírre, gondolom ott voltál, emlékszel rá). ahogy írod, a Kossuth tér kb. 60000 főt fogad be.

az operabál nem nagyon érdekel. ha valaki nyom egy hasonló videót, mint a fidesz parádé, akkor szívesen megbecsülöm azt is. egyébként ott is volt ingyenbuszoztatás? hallom, hogy a Dózsa György totál bedugult, annyi busszal hozták fel a vidékieket.
szivacs
szivacs 2012. 01. 25. 19:59
Előzmény: #522  stock33
#531
A becsült adataidat azért jócskán lehet pontosítani is:
haladási átlagsebesség: 0,64m/s (mérés alapján, több a becslésednél),
távolságok:
Hősök tere - Kossuth tér: kb 4km
vonulási idő ezekből folyamatos haladással kb. 1,74 óra, megállásokkal kb. 2 óra (stimmel),
a területen hányan férnek el ?:
Kossuth tér centruma: 80x100m=8000m2 x4= 32.000fő
Kossuth tér oldalai: 2x40x50m=4000m2 x3= 12.000fő
Kossuth tér füves rész+Vértanúk tere: 60x50m=3000m2 x3= 9.000fő
Kossuth tér összesen kb. 53.000fő
Alkotmány utca: 30x520m=15.600m2 x3=46.800fő
Bajcsy: 40x840m=33.600m2 x3=100.800fő
Andrássy út Oktogonig: 25x840m=21.000m2 x3=63.000fő
Andrássy út Hősök teréig: 50x1620m=81.000m2 x3=243.000fő
A teljes terület befogadóképessége tehát 506.600 fő kb.
A csatlakozó mellékutcák nélkül.

Az, hogy ennek a területnek mikor melyik része és milyen sűrűséggel volt fedett, azon lehet vitatkozni.
Az hogy egy adott időpontban hányan voltak jelen a teljes területen vagy, hogy egy adott keresztmetszeten hányan haladtak át és az mekkora része az összes résztvevőnek valamint az, hogy ÖSSZESEN hányan mentek oda résztvevőként a TELJES időtartamban, ezek egymással nyilván meg nem egyező számokat eredményeznek.
Szvsz a legutolsó szám lenne a mérvadó, de ezt soha nem fogjuk tudni pontosan megmérni így a számháború eldönthetetlen marad.
Marad a becslés mindenkinek belátása szerint.

Aminek esetleg jelentősége lehet, az az arányok kérdése az operabálhoz képest.
Erre lehet számolgatni, azonos területek és sűrűségek esetén viszont szvsz nagyságrendileg nagyjából 1:10 arány adódik. Lehet, hogy pontoskodva 1:8 vagy 1:12 jönne ki, de azt hiszem ez nem sokat változtatna a megítélésen.
stock33
stock33 2012. 01. 25. 19:55
Előzmény: #529  apocca
#530
miért kellene, hogy fogyjon a 40k? nem akarom én letagadni, hogy mennyien voltak.

a létszám meg nem nekem létkérdés :) tudod, nem én szoroztam fel 10-zel.

szerinted a szervezők nincsenek tudatában annak, hogy valójában mennyien voltak ott? dehogynem. ennek ellenére benyomnak egy 10e-s szorzót. ők hamisítják az adatokat. na, nekik létkérdés, hogy "soha nem látott tömeget" csináljanak a parádéból.
apocca
apocca 2012. 01. 25. 19:48
Előzmény: #527  stock33
#529
Pedig segíteni akartam neked, hogy a gyökvonással gyorsabban fogy a 40k:):)
Ha már annyira lét kérdés ez neked.
p-b 2012. 01. 25. 19:39
Előzmény: #522  stock33
#528
1 m2-re 2, max. 3 fő számolható, 4 főnél már a buzikra is kell figyelni kell, 5-6 főnél már szardíniás doboz állapot, a 7 fő pedig már két nappal több, mint a szombat:)
stock33
stock33 2012. 01. 25. 19:35
Előzmény: #525  apocca
#527
nyugi, vitatkozz csak az általános iskolai fizikával :) téged minősít.
stock33
stock33 2012. 01. 25. 19:35
Előzmény: #521  szivacs
#526
nézd meg pl. 8:20-8:50 között a videót :) direkt hagytak szabadon 1,5 sávot a szélén (még hogy 4 fő/nm, erősen túloztam)? van aki megáll fényképezni :) de nem gond, a többiek is alig mozdulnak e közben, nem lett elmosódott a fényképe.
apocca
apocca 2012. 01. 25. 19:35
Előzmény: #518  stock33
#525
Az bonyi, hogy állsz a szembeszél miatti gyökvonással? Jahh az egyhelyben állás és tömegáram mérés az a hősök-tere egyik sarkában volt:)
stock33
stock33 2012. 01. 25. 19:29
Előzmény: #521  szivacs
#524
nézd meg jól ezt a videót :) link

tekerj bele, 10-15-30. perc. tökmindegy. 70-80 éves anyókák sétálgatnak. no, mégis milyen gyorsan? van aki megáll, és oldalra megy 5-6 métert, mert megteheti. olyan sűrű a tömeg. és nem kell vasvillával utat vágnia.

de tudod mit? lássuk, te hogyan számolsz a videó alapján :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 01. 25. 19:25
Előzmény: #519  szivacs
#523
tömören: NINCS

szóval úgy érzed, hogy abszolúte minden klappol. semmi baj nincs ezzel, csak ugyebár ezt bárki érezheti, és részben pont ezért annyira hiteles is... ugye ÉRZED :) már, hogy miért nem hisznek mások a hitgyülis dolgokban?
de ha már itt tartunk: egész pontosan mit érzel helyes útnak? hogy létezik a kereszténység istene, ami a bibliában küldte el tanításainak egy részét a földi halandókhoz? meg azt is, hogy az egyház korrupt, vagy azt azért nem?
stock33
stock33 2012. 01. 25. 19:25
Előzmény: #521  szivacs
#522
sajnálom, de nem tévesek az adatok :)

1nm-re nem fogsz 10-12-15-20 embert bezsúfolni, ha a fejed tetejére is állsz.
és mivel videófelvételek is vannak, ezért nem fogadom el azt a feltevést, hogy egymás vállán álltak volna.
szivacs
szivacs 2012. 01. 25. 19:23
Előzmény: #513  stock33
#521
Akkor vagy nem szántál rá 5 percet és emiatt tévesek az adataid vagy esetleg direkt?

Topik gazda

johnny1
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek