Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 16:41

Legényadó?!  

Na most egy teljese szubjektív véleményt írok mivel 2 gyermekem is van. Anno régebben (pontosan nem tudom mikor ) de volt olyan ,hogy legényadó.Ez egy olyan valami,hogy azon nők és férfiak akiknek nem volt még gyermekük adót fizettek egy bizonyos kor után .Szerintem ez lehetne most nőknél olyan 25 éves kor férfiaknál meg olyan 28 ..kb de fizethetnének a fizetésük olyan 10%-át be adóba és ezt kéne tovább adni azoknak akikinek van gyerekük és ez még nem is sok mert akinek van gyerek az tudj a,hogy sokba kerül . persze az aki ezt olvasa azt mondhatja ..persze minek csináltál gyereket ,vagy ha csináltál akkor tarttsd is el ..persze igaz ez így van de azért nekik ne legyennel illuziojuk a nyugdijat (ha kapnak azt nem azt kapják amit ők befizettek mert azt most a szüleik nagyszüleik kapják hanem a jövő nemzedéke fogja ha fogja kitermelni és ők abból kapnak pénzt amit az én és mások gyermekei megtermelnek ..szerintem .Maradok tisztelettel egy apuka
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Becenick 2012. 01. 23. 08:59
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#100
Vajon mélyen "tisztelt" vezetőink is így hozzák a döntéseiket ?! hm
A családi pótlék / gyermekek után járó adókedvezmény után még a másik pénze is kellene...
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 08:51
Előzmény: #96  mondoka
#99
jobb ha rákészülsz hogy már budapesten is van mecset és iszlám közösség....
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 08:49
Előzmény: #96  mondoka
#98
Mondoka, azééé ne felejtsük el, hogy ebben a tendenciában az "őslakosok" legalább annyira felelősek.
Az alja-munkát a "civilizált" európai nem akarta elvégezni, beengedték őket.
Most pedig lehet sopánkodni.
mondoka 2012. 01. 23. 08:45
Előzmény: #96  mondoka
#97
Pedig alapjában véve semmi bajom bármelyik kultúrával -amígy nem akarja az életünk szinterét is magábaszippantani, és a maga arcára formálni.
Ide márha liberalizmus, akkor is annak nemzeti szinű változata szükséges.
A vegytiszta maiszellemű liberalizmus, vagy az internacionalizmus olyan kútfők forrása amelyek a világot ezzel csak ki akarják szolgáltatni saját maguk rejtett ámde féktelen vad törzsi szintű nacionalizmusának .

mondoka 2012. 01. 23. 08:38
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
Pedig alapjában véve semmi bajom bármelyik kultúrával -amígy nem akarja az életünk szintéret is magábaszippantani, és a maga arcára formálni.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 08:13
Előzmény: #94  mondoka
#95
Épp a minap kaptam egy olyan kör-email féleséget... tudjátok... ezen azonban igen-igen elgondolkodtam.
Nagyvonalakban az volt a témája, hogy Franciaország - ha így megy tovább - 20-25 év múlva muzulmán ország lesz.
Még szerencse, hogy én már láttam az Eiffel-tornyot, mert lehet, hogy a lányom csak egy mecsetet talál majd a helyén.. :-)
mondoka 2012. 01. 23. 08:04
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Persze ez olyan mókás, hogy ahh... minek az a sok gyerek , túlnépesedés van.
És a sok jóléthez szokott kitenyésztett, búraalattélő, XX.század végi gyökeű liberális eszmeiiségű kibic meg akkor döbben majd meg ha a saját kis meseország világát összedönti majd (egész európában a legnagyobb veszély) egy újonnan alakuló iszlám köztársaságocska, vagy középeurópa pedig egyesül Dunamenti Köztársasággá -szekérkerékkel a zászlajában! Na akkor majd észbekapnak egyesek. Esetleg. De akkor már minden későlesz.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 07:44
Előzmény: #90  upgrayeddAKS
#93
mondjátok már mi a francnak ennyi gyerek a világon úgyis túlnépesedés fenyeget....ez a jövő legnagyobb problémája a környezetszennyezés mellett
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 07:43
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#92
alkotmány és emberi jog ellenes ez mivel negatív diszkriminááció...modern korokban azért nics már sehol....nem beszélve hogy mi van azokkal akiknek önhibájukon kívül nincs gyerekük (pl. meddő nők, beteg férfiak..stb)...az meg dupla negatív diszkrimináció...marhaság az egész
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 01. 22. 16:01
Előzmény: #89  stock33
#91
nem voltál vonulni hétvégén, tehát gyerekeket ástál el a kertben :)
Q.E.D. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 01. 22. 16:00
Előzmény: #78  unforgiven
#90
"Ha az eddigi ""kedvezmények"" nem hozták meg a kedvet az országban a gyerekvállaláshoz (a demográfiai adatok ezt bizonyítják), akkor nyilvánvalóan még inkább erősíteni kell a dolgon, akár negatív diszkriminációval is. A cél,hogy a népesség legalább szinten maradjon."

látom, hogy magas a Bayes-tétel neked...
pedig oly szépen levezettem a mat. intauglich emberek kedvéért...
stock33
stock33 2012. 01. 22. 15:42
Előzmény: #88  upgrayeddAKS
#89
gyerekgyilkos? :) mindössze egy beteg ember adóügyi ötletének részletezését taglaljuk :)

ott még nem is tartunk, hogy a beteg emberünk szóvá tette: mi a szüleink nyugdíját fizetjük. szóval ha elpatkolnak a szülei, akkor nem kell tovább nyugdíjjárulékot fizetnie? na, az ilyen ingyenpénzen élésre vágyóknál ilyenkor beindulnak a fogaskerekek, mi lenne ha... :) tudod, a legyet is röptében, ha abból előnye származik.

várd csak ki, amíg felvetem neki a témát :) de még az előzőre se bírt egy érdemleges választ összeeszkábálni.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 01. 22. 15:33
#88
nemzetellenes (és szabadidőtökben gyerekgyilkos) csürhe vagytok, tudjátok meg :)
nem tudtok azonosulni hóbagoly gondolatával, amit a delikvens fejébe táplált mém-transzplantáció útján...
különben meg biztosan meg lehetne oldani valahogy, és bár nehezebb kivitelezni, mint a másik előjelű diszkriminációt, de mit nekünk rögös út!
hát nem egyszerűbb a bonyolultabbat megvalósítani? :)
stock33
stock33 2012. 01. 22. 13:04
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#87
ejnye-bejnye, csak be kell még egyszer másolnom:

nem nagyon találom a válaszod. felvetsz egy témát, de a részleteit már nem vagy hajlandó kitárgyalni?

szóval hogyan adózol, ha meghalnak a gyerekeid? visszamenőlegesen? ez logikus lenne, hisz a nyugdíjra hegyezed ki a mesét, és hát ugye így te egy haszontalan tagja leszel a társadalomnak? vagy csak a haláluk napjától? hány napod lenne beadni az adóállapotod megváltozásáról szóló bevallásodat az adóhivatalnak?
buyandhold 2012. 01. 22. 12:57
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
A helyesirasi hibara ebben az orszagban mar nem szabad hivatkozni, smitt PLAGIUM pal ota. Mar az iskolaban sem adhatnak rossz jegyet a helyesirasra es a masolasra sem.
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 12:36
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#85
Ismételten bocs, de ilyen helyesírással tényleg senki sem fogja komolyan venni a véleményed...

válal helyesen vállal
job helyesen jobb
nagy szüleink pedig helyesen nagyszüleink...

Ha egyszer-egyszer - nyilvánvaló elütés miatt - kihagysz egy betűt vagy fölcserélsz kettőt, azért hidd el, senki sem fog szólni, de ezek a rendszeresen előforduló szarvashibák nem erősítik a véleményedet...

Ráadásul senki sem írt olyat, hogy jobb lenne, ha ezentúl senki sem vállalna gyereket... a "nehogymár ne fizesse ki a nyugdíját" részből pedig hiányzik az alany, nem is érthető, mit akarsz ezzel mondani...

Így a véleményed tartalma sem alkalmas érett vitára, nem csupán a helyesírásod csapnivaló...
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 10:48
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
Viktor, szerintem ezt az eszmefuttatást ne fokozd, mert egyre meredekebb ! :-)))
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 10:26
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#83
Nos erre csak annyi a válaszom ,hogy most azt mondod,hogy 5-6 év mire megteremtel mindent ( mis is az a minden?) utána eltelik 5-6 év és azt gondolod ..á kéne még ez-az pl nagyobb lakás job kocsi várjon még a gyerek és így tovább és így tovább mire feleszmélsz ott vagy 60 évesen és megvan az égvilágon mindened ..csak gyerek nincsen ..ÍNekem az első gyerekem mikor születet 26 éves voltam és szüleimnél laktam ..nem gondoltam arra,hogy ez is kéne meg az is ..csak azt, hogy mivel így normélis kellne egy gyerek most már van 2 is és lám mégis van saját lakásom (na jó ez inkább banké) Meg egy 18 éves suzukim ....Félre ne értsetek nem nekem kéne az a pénz Én jól megvagyok De viszont annak aki csak azért nem mer gyereket válalni ,pedig szeretne mert mondjuk havi 10-20 ezer hiányzik neki annak lehetne adni azoktól akik keresnek havi 300 000-ft-ot és se kutyája se macskája
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 10:19
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#82
Azért abba gondolj bele ,ha veszünk egy olyan szélsőséget,hogy mától senki nem válal gyereket mert mennyivel job is így? Na mi az akkor ha nem összeomlás?? Persze nem menjünk át szélsőségbe nem a stílusom ..Olvastam valahol lentebb valakit,hogy ő mondjuk 40 éven át fizeti az adóját meg minden többi járulékot nehogymár ne fizesse ki a nyugdíját .nos hát Szerintem azt mindenki tudja ,hogy amit most beszednek tőlünk azt a szüleink netán nagy szüleink kapják...
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 10:19
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#81
Ugyan már. Valószínűleg északnyugat-dunántúli.

Topik gazda

viktorianusz
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek