Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 16:41

Legényadó?!  

Na most egy teljese szubjektív véleményt írok mivel 2 gyermekem is van. Anno régebben (pontosan nem tudom mikor ) de volt olyan ,hogy legényadó.Ez egy olyan valami,hogy azon nők és férfiak akiknek nem volt még gyermekük adót fizettek egy bizonyos kor után .Szerintem ez lehetne most nőknél olyan 25 éves kor férfiaknál meg olyan 28 ..kb de fizethetnének a fizetésük olyan 10%-át be adóba és ezt kéne tovább adni azoknak akikinek van gyerekük és ez még nem is sok mert akinek van gyerek az tudj a,hogy sokba kerül . persze az aki ezt olvasa azt mondhatja ..persze minek csináltál gyereket ,vagy ha csináltál akkor tarttsd is el ..persze igaz ez így van de azért nekik ne legyennel illuziojuk a nyugdijat (ha kapnak azt nem azt kapják amit ők befizettek mert azt most a szüleik nagyszüleik kapják hanem a jövő nemzedéke fogja ha fogja kitermelni és ők abból kapnak pénzt amit az én és mások gyermekei megtermelnek ..szerintem .Maradok tisztelettel egy apuka
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 17:54
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#40
Köszi a gratulációt :)

És abban sajnos tévedsz, hogy a következő generáció ki fogja termelni a nyugdíjunkat. Az lesz a nyugdíjad, amit addig összehordasz. Pl ha elég tökös voltál, és nem engedted kizsarolni a kezedből a manyup zsédet, akkor az lesz egy alap. Meg lehet valami apró is fog jönni az államtól, de hogy abból nem hogy jól nem fogsz élni, de sehogy sem, arra mérget vehetsz.

És mivel van 2 gyereked, számíthatsz majd a támogatásukra. Akinek nincs gyereke, az nem...
stock33
stock33 2012. 01. 20. 17:47
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#39
te vagy beteg, ha a javaslatod ilyen esetekre nincs felkészítve... tudod, ez is előfordulhat.

szóval kérdeznék:
- ha halva születik egy gyerek, akkor a majdnem anyának hány napot adsz az adópapírok beadására?
- ha kiderül, hogy a gyerek nem is a tied (apropó, DNS teszt volt már, vagy csak bemondásra vagy az apjuk?), csak nevelgetted 10-12 évig, akkor a visszamenőleges adóztatást milyen formában oldanád meg?
- ha kiderül, hogy a postásotoknak van két gyereke, de nem is tudott róla, sőt tudtával nem is volt, akkor hogyan, milyen formában tudja visszakérni a befizetett adót?

és hasonló kérdésből még 1000 fel lehet tenni. tudod a részletekben rejlik a lényeg. ötletedből semmi részlet nem derült ki... szóval, kezdjük az elsőnél: hány napja van a halvaszülés után a nőnek, hogy beadja az adópapírjait?
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 17:45
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#38
Illetve annyiban igazad van, hogy a nettó fizetés valóban 151e. De jön még rá a családi pótlék. Ez így szerintem nem olyan rossz támogatás ekkora fizetésre. Vagy mit szeretnél? :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 17:44
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
Gratula agyerekhez de azért azt had én tudjam jobban ,hogy mennyit kapok a gyerekek után
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 17:42
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#36
Igazad lehet. ahogy az elején is írtam ez teljsen szubjektív dolog amit írtam de én látok embereket akik qrva jól élnek gyerek nélkül de persze mikor nyúgdíjba mennek elvárják azt ,hogy nyúgdíjuk is szép nagy legyen és azt ugye nem kell mondani ,hogy ezt a jővő generációja fogja kitermelni
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 17:41
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#35
link

Használd egészséggel! (1 gyerek után kapsz belőle 153e nettót, 2 után 177e-t)

Egyébként épp úton van az első gyerekünk, köszi...
ujonc7 2012. 01. 20. 17:40
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#34
van még pár 5letem :D
Élenjáróknak: hangadó
Szépkorúaknak: lankadó
Narkolepsziásoknak: szunnyadó
Alváshiányban szenvedőknek: fáradó
Zenészeknek, énektanároknak: Cé a dó
Karmestereknek, karnagyoknak: hang-adó
Túlsúlyosoknak: puffadó, dagadó, has-adó
Rohanó életmódot folytatóknak: szaladó
Könyvelőknek, matematikusoknak: számadó
Kissé sem konzervatívoknak: haladó
Extrém stílust követőknek: sikkadó
Divatdiktátoroknak: mérvadó
Mosodai alkalmazottaknak: száradó
Szakmunkásoknak: szakadó
Örömlányoknak: lyukadó
Szégyenlősöknek: sápadó
Fagyizóknak: olvadó
Szomjasoknak: tikkadó
Horgászoknak: hal-adó
Szülő nőknek: életadó
Atomfizikusoknak: hasadó
Visszafogottaknak: mértékadó
Karosszérialakatosoknak: horpadó
Vendéglátósoknak: fogadó, vigadó
Rádiós, tévés szerkesztőknek: híradó
Fogorvosoknak, szájbetegeknek: fog-adó
Agyzsugorban szenvedőknek: sorvadó
Gyomorbántalmazottaknak: pukkadó
Reumás betegeknek: zsibbadó
Pattanásos bőrűeknek: fakadó
Orvosoknak: hála-adó
Hívőknek: hálaadó
Ingatlanközvetítőknek: eladó-kiadó
Sportrendezvényen szurkolóknak: rangadó
Magas katonai beosztásúaknak: rang-adó
Munkahelyteremtőknek, foglalkoztatóknak: munkaadó
Tépőzár-készítőknek: tapadó
Rágógumizóknak: ragadó
Félősöknek: borzadó
Okosoknak: ötletadó
Tipp-mixelőknek: tippadó
Virágárusoknak: hervadó
Felelőknek: válaszadó
Ünnepélyes megnyitóknak: átadó
Tartozóknak: megadó
Kölcsönzőknek: visszaadó
Színházi öltöztetőknek: ráadó
Szerelmeseknek: odaadó
Nemmel válaszolóknak: tagadó
Közösséghez tartozóknak: tag-adó
Későn távozó vendégeknek: maradó
Nagytestű kutyatulajdonosoknak: mar-adó
Udvarias tömegközlekedőknek: helyadó
Napfelkeltét bámulóknak: pirkadó
Kamaszoknak: lázadó
Betegeknek: láz-adó
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 17:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#33
Ez teljesen így van .sőt a cigányokat is ezért támogatják mert ők még jobb szavazó bázis ..
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 17:39
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#32
Így van, nincs gyermekem, de van a családban olyan ( testvér ) akinek van így tisztában vagyok vele mivel jár erkölcsi, anyagi stb..téren. Nincs gyermekem, mert ha beledöglök is akkor sem tudom hozzá megteremteni a feltételeket. Ennyi legyen elég röviden, aki nyitott szemmel jár látja milyen lehetőségei vannak a fiataloknak. Ha tehetném ( mint sokan ) biztosan vállalnék több gyermeket is ( mint sokan), amolyan "megerősített" közép-nagypolgári módra,de semmiképpen sem terhelném rá a felnevelésükkel járó terheket a már amúgy is többszörösen lehúzott emberekre. Én nem engedhetem meg magamnak, hogy gyereket neveljek, pedig dolgozom becsületesen. Balek vagyok,és fizetek adót becsülettel, meg mindenféle járulékot, KIVESZEM A RÉSZEM A TÁRSADALOM utódnevelésére szükséges források és a nyugdíjasok megélhetéséhez szükséges javak előteremtéséből. Az, hogy ez a rendszer nem jól működik az nem az én hibám, aki tehetne ellene nem tesz semmit sajnos.
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 17:38
Előzmény: #26  stock33
#31
No comment ..te beteg vagy
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 17:37
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#30
Sajna rosszul tudod brúttó 200 esetén ha kapnál 131-et ha van 2 gyerek akkor 151-et --látom neked sincsen gyerek bocsi...
tom6210 2012. 01. 20. 17:37
Törölt hozzászólás
#29
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 17:35
Előzmény: #27  nobudy
#28
Mondjuk azért azt is megnézném, hogy hány nyugdíjas él jobban, mint egy tisztességes munkából élő ember. És hogy előtte mit dolgozott, amiért tegyük fel jónak számító nyugdíjat kap...
nobudy 2012. 01. 20. 17:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#27
hagyjuk a nyugdijjasokat,az utszélén lévő csajok kinek adóznak!??az alvilágnak,ahelyett már egy párszor irtam lehetne legalizálni szigorú feltételekkel!lenne lové is!a nyugdijjasokra visszatérve igen jobban élnek mint egy átlag dolgozó,de nem a nyugdijjas hibája ez!
stock33
stock33 2012. 01. 20. 17:30
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#26
sőt, ha meghalnak a gyerekeid, akkor visszamenőlegesen fizesd be az adót.
nobudy 2012. 01. 20. 17:29
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#25
ott a babakötvény!nem?
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 17:29
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
Erre nem a társadalom épül, hanem az élet. Egyébként a gyerekeseket támogatja is az állam: Ha van 200e bruttód és nincs gyereked, kapsz 131e-t, ha van 2 gyereked, 177e-t. Ez 35% nettó jövedelem támogatás...
nobudy 2012. 01. 20. 17:25
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#23
vannak a fekete jövedelmek arra nincs adó,aki meg marhára jol keres az közel van a kondérhoz,PM-be nem szavaznak maguk ellen DDDD
tom6210 2012. 01. 20. 17:25
Törölt hozzászólás
#22
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 17:23
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
Korunk társadalma és a régi is arra épül,hogy vannak gyerekeink és ha minden jól megy unokák is ..másképpen régen kihaltunk volna ..és az aki ezt válalja azt ugyebár kéne segiteni is nem?

Topik gazda

viktorianusz
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek