Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 03. 07:40

Államcsőd és a betét biztosítás.  

A magyar állam fizetésképtelensége esetén a hazánkban aktív osztrák bankok befagyása esetén Ausztria kormánya helyt áll e?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2012. 01. 04. 15:09
Előzmény: #37  szivacs
#40
...úgy tűnik egyre több országban van "f.sz kormány" - hol maradnak már végre a szakértők, akik simán megoldanak még egy sohanemvolt válságot is?
Törölt felhasználó 2012. 01. 04. 14:43
Előzmény: #37  szivacs
#39
volt valami tanulmány, hogy hol mennyire birkák az emberek, mit viselnek el. mi a sor végén kullogtunk valahol, a hátunkon fát lehet vágni azt is elviseljük.

nincs most semmim, dax long van néha napon belül, bár most sajnálom, hogy keddre nem hoztam át. de ma már megint mi van? csorogna a nyereség szépen vissza. kiszámíthatatlan az egész...

Törölt felhasználó 2012. 01. 04. 14:36
Előzmény: #37  szivacs
#38
A kapitalizmus nem habos torta. Igazságtalan, drága, embertelen.
szivacs
szivacs 2012. 01. 04. 14:33
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#37
Ezen túl azért egy picit még az is "idegesít", hogy ugyanilyen beírásokat írnak a zemberek a görög, olasz, ír, spanyol, portugál, izlandi fórumokra is....
Törölt felhasználó 2012. 01. 04. 14:21
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Nagyon veszélyes vizekre evez a fidesz, ha a "kubatov lista" alapján akar az emberek megtakarításaira rontani.
Törölt felhasználó 2012. 01. 04. 14:11
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Attól még vígan élhetsz itt, ha előtte bölcsen intézkedsz a megtakarításaidról...
Törölt felhasználó 2012. 01. 04. 14:08
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#34
az idegesít, hogy az ember (a többség)próbál normálisan élni, dolgozik, neveli a gyerekeit, unokáit... jut valamire, fejlődik, örül az élet apró örömeinek. legalábbis a mi családunk

de ez a f.sz kormány, az előzőekkel egyetemben, a sok léhűtő elcseszi azt, amit az ember évek alatt elér, felépít, eltervez és bízik benne!!!!!!!

ha nem lenne családom és egyéb kötődések, húznék innen el a fenébe, a világ másik felére. :/
Törölt felhasználó 2012. 01. 04. 13:39
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#33
Az állam hűségszerződést íratna alá szeptembertől a hallgatókkal
Négymillió forintos képzés negyven hónap kötelező magyarországi munkavállalást jelentene
A magyar állam a lapunk birtokában lévő előterjesztés szerint már ez év szeptemberétől bevezetné az úgynevezett hallgatói szerződést, amely több szempontból is újdonság. Az eddigi hallgatói jogviszony ugyanis a tanuló és az intézmény között jött létre, e mellé társul az új szerződés, amely a hallgató és az állam viszonyát szabályozza a képzési költségek viselésére vonatkozóan.
Törölt felhasználó 2012. 01. 04. 12:28
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
Nehéz visszaszerezni a pénzünket egy pánikban.
Törölt felhasználó 2012. 01. 04. 12:26
Előzmény: #27  evakata
#31
dehogynem. annyi peso-t kaptál, amennyit csak akartál.
Törölt felhasználó 2012. 01. 04. 12:21
#30
Sajnos egyre nagyobb az esélye egy Argentin-tipusú államcsődnek.
Ez gyakorlatilag mind az állami - vállalati -lakossági szektor teljes fizetésképtelenségét jelentené.
Argentinában 2001-ben a külföldi érdekeltségű bankok hiteleiket hátrahagyva, megmaradt tőkeállományukat menekítve elhagyták az országot (a legenda szerint a cash-t kamionokon menekítették), a lakosságnak csak a bankfiókok féltéglával dobálása maradt.
A peso dollárral szembeni árfolyama 1:1 körüli értékről pár hónap alatt 1:4.2 értékre esett, ez esetünkben kb. annyit jelentene hogy 1€ 1200Ft-ba kerülne, a 1$ kb 1000Ft ba.Masszív hiperinfláció következne 1kg kenyér 1000Ft, 1 l benzin 1600 Ft körül alakulna.
Csakhogy - amikor mindez Argentínával megtörtént a globális gazdaság felfelé ívelő szakaszában volt, most ez nem igazán mondható el!
Törölt felhasználó 2012. 01. 04. 12:20
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Maga nagyon tolja Beatrixot...
:))
Törölt felhasználó 2012. 01. 04. 12:13
Előzmény: #24  Cyberslider
#28
Vigye ki a pénzét biztos helyre.
evakata 2012. 01. 04. 12:05
Előzmény: #26  wgaspar
#27
Ha jól emlékszem, mikor Argentínában államcsőd volt a bankok bezártak és semmit nem fizettek ki.
wgaspar 2012. 01. 04. 11:59
#26
Kérdés

A forint folyószámláknak mi lenne a sorsa?
evakata 2012. 01. 04. 11:56
#25
Az unit linked élet biztosításokat hogy érinti egy esetleges államcsőd ? Ugyan ugy kell fizetni tovább mint addig vagy ha éppen abban az időszakban jár le akkor azt is zárolják ? vagy kifizetik ? bár lehet akkor nem sokat érünk vele.
Légyszíves valaki válaszoljon.
Cyberslider
Cyberslider 2012. 01. 04. 11:52
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Borzasztó, hogy most jövök rá lassacskán milyen nehéz helyzetük volt akkoriban 56-ban, a 2. világháborúban (nagyszüleim, nagymama itthon, nagypapa a szovjetúnióban hadifogságban..) ebben a fene nagy jólétben én és a hasonlóan "fiatalok" el sem tudjuk ezt képzelni. Nagyon borúsan látom a helyzetet és csak reménykedni tudok.. Közben töröm az agyam mi a legjobb megoldás. Azt hiszem a tőzsdét most hanyagolom, hálég a javával ami fontos, kiszálltam 1 hete.
Törölt felhasználó 2012. 01. 04. 11:39
Előzmény: #21  Cyberslider
#23
na most egy kicsit parás a helyzet, azt gondolom sokan a csődre készülünk (gondolom ez a te attitűdöd is)...ilyen helyzetben pedig a mozdíthatóság, cserélhetetlenség, egybe nagy érték, stb nem jó tulajdonságok.
Ami a családnak kell az oké - javaslom a kertes házat, cigánymentes környéken, nagy területtel - benne van a pakliban, h. akár a kaja előteremtése lesz a legfőbb foglalatosságunk a következő években.
Most gondold el kinek fogod kiadni, bérbeadni bármiylen ingatlanodat, ki fog tudni fizetni és milyen inflációs rátánál fizet.

Akinek még élnek a szülei, nagyszülei, dédszülei az beszélgessen velük sokat a régi időkről...ők is örülnek neki és náluk hasznosabb tanácsokat nem fogsz kapni senkitől, h. mit kell tenni akkor, amikor igazán kurva nagy baj van!
Cyberslider
Cyberslider 2012. 01. 04. 11:33
Előzmény: #21  Cyberslider
#22
Bár ha visszatekintek, az ingatlan most nem épp inflációkövető volt hisz kevesebbet ér.. Hát akkor már tényleg nem tudom. Kéne egy üveggömb.
Cyberslider
Cyberslider 2012. 01. 04. 11:32
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Nem termőföldre gondoltam. Egyszerüen csak azért, mert most az árak alacsonyak (tudom, lehetnek még alacsonyabbak ez nem érv) de elvileg mégiscsak inflációkövető befektetés - az infláció elszabadulásától való félelem miatt - valamint hasznosítható (kiadás pl). Így talán jobb lehet, mint az egyszerű bank, ahol biztonságban sem érzem a pénzem.

Aranyra én is gondoltam, csak elbizonytalanított a most látható realizálás. Egyébként jónak tartom, nem tudom... talán jó beszálló? Nem fog elinflálódni az biztos.

Topik gazda

Messi-Tomi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek