Topiknyitó: Portfolio 2011. 12. 15. 12:20

Itt a devizahiteles csomag: 900 milliárdos teherkönnyítés jön  

Ugrás a cikkhez
30-35%-kal kisebb havi terhet tesz lehetővé a devizahitelesek számára a kormány és a Bankszövetség megállapodása, a rögzített árfolyam feletti rész kétharmadát Matolcsy szerint a bankok, harmadát az állam viseli. A teljes csomag előbbinek 600,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=160032
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 04:02
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
Nem igazán értetted meg a lényeget...
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 00:12
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#139
"Ha bevezetik falun a parkolási díjat akkor még mindig be tudok állni az udvarba.A városban ilyen alapvető jogaid nincsenek hogy megállj parkolni a lakhelyed előtt!Ha falun laksz akkor természetesen rád se vonatkoznak a fenti dolgok"

Érdekes. Lent azt írtad, a városba kényszerítenek és vidéken nem hagynak boldogulni. Most meg az ellenkezőjét bizonygatod. Mindenhol szar, igaz? Szerintem meg saját maga teszi tönkre a saját életét, aki ilyen negatív.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 23:55
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#138
Van garázsom.

Ja és nem a "városban" lakom, sose laktam ott, nem is laknék. Világéletemben zöldövezetben laktam.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 23:40
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#137
Mindenért fizetni kell!Ha jól tudom akkor
a levegő az állam tulajdona.Nem az állampolgároké,az államé!
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 23:34
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#136
Mondok neked valamit,vegyél egy tanyát bontsd el a régi épületet és kérj rá építési engedélyt.Na akkor majd megtudod hogy ki nem enged boldogulni.
evazeller 2011. 12. 15. 23:33
Törölt hozzászólás
#135
szivacs
szivacs 2011. 12. 15. 23:33
Előzmény: #131  ujonc
#134
Grat, nagyon olvasmányos és tartalmas lett a téma, még ha nem is mindenki tudta felvenni a fonalat.

Valahogy egyre többen érzik meg a világban, hogy nincsenek rendjén a dolgaik és ki kellene szédülniük a természetellenesből a szerves fejlődés felé.

Kevés ember szemében láttam olyan csillogást, mint azokéban, akiknek sikerült legalább az életük egy részében meg is tapasztalni ezt a fajta életmódot!
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 23:31
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#133
Szerintem meg az a beteges ha ezt te nem látod?Én még ingyen parkolok a házam előtt,és te?
Ha bevezetik falun a parkolási díjat akkor még mindig be tudok állni az udvarba.A városban ilyen alapvető jogaid nincsenek hogy megállj parkolni a lakhelyed előtt!Ha falun laksz akkor természetesen rád se vonatkoznak a fenti dolgok.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 23:25
Előzmény: #130  ujonc
#132
Jaj, miket írsz. Ember, nőjj már fel!

"Ki ösztönöz arra, ki ad segítséget, hogy tanyán boldogulj?"

KIi ösztönöz arra, hogy városban élj, hogy házban, hogy lakásban, hogy egyáltalán bárhol boldogulj?

Basszus, fogd már fel, hogy MAGADNAK BOLDOGULSZ! Nincs jóságos állambácsi, aki segít, terelget, meg megondja, mit kéne, meg megoldja a problémáidat.

Hihetetlen, hogy itt tartunk 2011-ben, egy gazdasági / tőzsdei fórumon, ahol elvileg rég nem kéne, hogy ilyen mentalitás legyen.

Na, hát pont az a baja Magyarországnak, hogy ez van még mindig a fejeben. Hogy a fenti kérdést teszik fel emberek széttárt kezekkel. TE MAGAD KELL ÖSZTÖNÖZD MAGAD, basszus.

Ez a baj, hogy itt tartunk. Pont ez minden bajok forrása. Ezt se most mondom először, évek óta írom. Azt is leírtam, hogy ez a legnagyobb kára (minden anyagi kárnál több) a komcsi rendszernek. A fejekben okozott kár. Ezt már vagy 10-15 éve is tudom, hogy ezt több generáció. És még most is úgy néz ki, hogy min. 1-2, mire eltűnik. Ha eltűnik valaha...
ujonc 2011. 12. 15. 22:34
Előzmény: #130  ujonc
#131
Amikor vidéken bezárnak egy iskolát, lehet , hogy a környék egyetlen iskoláját zárják be. Amikor a városban bezárnak három iskolát, lehet, hogy még marad öt.
Amikor a városi polgármesterek lakásokat vásárolnak a "kezelhetetlen" családoknak vidéken a város "élhetőbb" lesz. A vidék viszont megsínyli.
És akkor itt nem mondott senki semmit!
ujonc 2011. 12. 15. 22:31
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#130
Ki ösztönöz arra, ki ad segítséget, hogy tanyán boldogulj? (és ki ösztönzi a multikat betelepülni az országba?)
Ki mondja, hogy élj tanyán?
ujonc 2011. 12. 15. 22:29
Előzmény: #127  ujonc
#129
A tanyákat kiegészítve: kell egy minimum földterület, ami eltartja a családot. Na ezt adták el a tanyáktól függetlenül a privatizáció idején.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 22:28
Előzmény: #127  ujonc
#128
"A hatalom felől élhetsz vidéken is, a lényeg, hogy ne boldogulj egyedül. Nézd meg a sok elhagyott tanyát."

Ki tiltja meg, hogy egyedül boldogulj? Ki mondja, hogy ne élj tanyán?
ujonc 2011. 12. 15. 22:25
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
Nem azt mondtam, hogy hülye vagy!
A hatalom felől élhetsz vidéken is, a lényeg, hogy ne boldogulj egyedül. Nézd meg a sok elhagyott tanyát. Nem csak azért elhagyottak, met a mostani fiatalokat nem érdekli ez a fajta élet, meg lusták. Persze ilyen is van tudom. Azonban, ha megnézed a környezetüket szépen szántott nagy táblák veszik körül (vagy nem, de a földhivatalban kiderül, hogy nem az ingatlanhoz tartozik, más a tulajdonosa).
Mire menne a sok pökhendi alak, ha az emberek le sem tojnák őket, mert mindenki otthon szépen megtermelné amire szüksége van? Miből emelnének maguknak illetményt? Mert becsületes ember ezeket látva, kiröhögné őket, ha megszorításokról kezdenének beszélni!
Hova is lenne a világ?
Aztán még a végén szégyenszemre el kéne menniük dolgozni az uraknak!
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 22:16
Előzmény: #124  ujonc
#126
"Jót mond, csak nem biztos, hogy a Te gondolkodásodnak (értékrendennek) megfelelőt, értelmezhetőt."

Mégegyszer: nem vagyok hülye. Értem,a mit mond. Baromság. És nem azért, mert mást mond, amit én. Zoli (most randomsee) is mást mond, de abban sok igazság van.

Az, hogy a hatalom bekényszerít a városba, meg ilyenek. Már ne is haragudj, de az rettentő butaság.
enigma 2011. 12. 15. 22:11
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
Te mondod, hogy ez már nagyon beteges, meg hogy barlangban élek?

Hát nem még mindig nem tűnik fel, hogy a mai világ mostanában csak arról szól, hogy hozzák a hülyébbnél hülyébb, idióta szabályozókat, amiket jól fizetett állami alkalmazottak ellenőriznek? Ja, azt sem igazán, mert hivatalban ügyet intézni lehetetlen, vagy csak pár nap szabi után lehet.

De ne gondoljuk komolyan. Nem ismerek Rád.
ujonc 2011. 12. 15. 22:07
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
Értsd úgy, egy függőségi viszonyban élsz. Ha nem lógsz ki a sorból boldogulsz, ha nem követed a játékszabályokat lemaradsz. És itt jön a képbe, hogy mi kell egy modern családnak. Mitől leszel sikeres ember. Jót mond, csak nem biztos, hogy a Te gondolkodásodnak (értékrendennek) megfelelőt, értelmezhetőt.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 21:58
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#123
Mettor, ez már nagyon beteges.

"hogy beköltözzön a városba.Mert ott aztán totális a kontroll."

"Ha szabadulni akarsz a hatalomtól akkor az résen van,és nem engedi"

Szerintem ez már durva, ha komolyan gondolod...
ujonc 2011. 12. 15. 21:57
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#122
És annyi felesleget meg elő tudsz állítani, hogy elcseréld vagy azt a pénzt bevond az életedbe, ami feltétlenül szükséges. pl. hogy ne magad csináld a ruhádat.
Nagy pácban lenne a kormány, ha működne a tanyavilág! Százezrek élnének viszonylagos jólétben anélkül, hogy az állam belenyúlhatna a zsebükbe. Na jó ilyenek most is vannak, csak azok nem becsületes munkából élnek!
ujonc 2011. 12. 15. 21:53
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
Persze ez világos valahol szabályt kell szegned!
De aki nem akar szabadulni az is megteszi.
A fúrt kutaknak szerintem, csak a töredéke engedélyes. A villany nem kötelező, (de megoldható). Ha a természet része vagy úgy is alkonyatkor fekszel. Vagy csinálsz gyertyát. Hűtőnek meg ott a verem.
És az ingatlan tulajdon által (mint vagyonelem) tényleg meg tudnak fogni. De ez még messzebb lesz! Amikor már kevesek kiváltsága lesz az ingatlan tulajdon és a köz is felháborítónak fogja tartani, hogy magánembernek még ilyen jellegű tulajdona van.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek