Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 24. 23:44

Nem kegyelmezett a Moody's: bóvliba vágta Magyarországot  

Ugrás a cikkhez
Egy fokozattal, a korábbi Baa3-ról Ba1-re rontotta Magyarország adósságának besorolását csütörtök éjszakai döntésével a Moody's Investors Service. Az új besoroláshoz továbbra is negatív kilátást tart érvényben a hitelminősítő. További részletek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=158962
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 00:48
Előzmény: #718  Törölt felhasználó
#720
Tuksz, úgy érzem, korábbi (hónapokkal ezelőtti) vitáink óta vagy sokat fejlődtél, vagy én nem értettelek valamitől akkor. De most jókat írsz. Szerintem - és ezt tényleg bántás nélkül mondom - az előbbi biztos benne van a dologban, mert az első vitánk éppen valami hasonlóról szólt, mint ami kérdéskört most te feszegetsz (nevezetesen, hogy spekuláns-e a devizahiteles). És most nagyon jó kérdéseket tettél fel, mert pont ez a bajom nekem is, hogy persze ki lehet találni ellenségnek a "spekulációt", de valójában a globalizált piacokon megmondhatatlan, hogy ki az, ki nem az, vagy ahogy te kategorizáltad, ki a "jó" spekuláns, ki a "rossz". Szerintem mindennek jelentősége sincs. Pénzpiaci szereplők vannak és pont, mindegyik egyformán hasznos vagy káros résztvevője annak.
Ody_Mnadrell 2011. 12. 01. 00:01
Előzmény: #718  Törölt felhasználó
#719
Ezt kérdezném én is. Tőlük. :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 23:34
Előzmény: #717  Ody_Mnadrell
#718
És mi változott, hogy most nem támadnak?
Mert a forint javítás - önmagában, legalábbis - nem nevezhető rosszindulatú támadásnak.

Egyébként hol végződik a "jó" (spekuláns), meg hol kezdődik a "rosszat akaró, gonosz" SPEKULÁNS. Mert úgy mindenki keresni akar valamin, még az is, akit csak belerángattak valamibe. (Bár ez utóbbit nem spekulánsnak, hanem csordának szoktam nevezni, de jelentős tételről van szó, akár a kellemetlen irányba is.)

Szóval, akkor mi választja el a jót a rossztól? Melyik pénzkereset tekinthető nem támadásnak és melyik támadásnak?
Ody_Mnadrell 2011. 11. 30. 22:42
Előzmény: #710  Törölt felhasználó
#717
Erre majd jönnek a hülye szövegükkel, hogy "na ugye megmondtok, hogy csak a spekik támadtak?"
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 22:36
Előzmény: #710  Törölt felhasználó
#716
Lazarus, mit nem értesz ezen? Nézz körüly világban ma mi történt.
exley 2011. 11. 30. 18:35
Előzmény: #714  Törölt felhasználó
#715
Kontra szelekció, hi-hi a qhurbánnak dawn kóros szijjasra, mongolvid kvsára van szüksége szép kis magyrság fog ebből a veteményesből kihajtani..akkkor inkább a nemzeti nacionalizmus..heil..qhrbán.
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 18:32
Előzmény: #712  exley
#714
Nem kell, nem is fog megtörténni. Akit meg kellett "menteni" - a nem másodrendű polgárokat - azoknál megtörtént.
exley 2011. 11. 30. 18:27
Előzmény: #711  Törölt felhasználó
#713
Matolcskay akkora ordenáré b@rom hogy párját ritkíja, de én ezt már másfél évvel ezelött jeleztem.
exley 2011. 11. 30. 18:25
Előzmény: #709  exley
#712
Egyébként 2003-ban az elqúró és qhurbán egy hajóban eveztek midőn rárakták a nagyon ütődött magarokra a deviza kersztet, ilyet is csak egy s&ggnyaló néppel lehet művelni, ugyanis nagyon szvr hufjaja van és dög erős CHF-ben adósodik el. Akkor mondja már meg valmi nagyon okos írástudó, hogy mi a bánatos f@szért kell megmentini ennyi ordenáré barmot?
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 18:25
Előzmény: #710  Törölt felhasználó
#711
Örülnek, mert Matolcsy nem hivatalosan lemondott. :D
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 18:21
#710
313 ról EURHUF 303.63...

mitől lett ilyen "erős" ma mindenki forintot akar venni, v mi a szösz? nem értem meg soha.

pénznyelő?
exley 2011. 11. 30. 18:20
Előzmény: #707  Törölt felhasználó
#709
Rajtuk csak a KÖVÉR "kötél" segíthet, ha nem tudnak csengetni. vegyük már észre, hogy bele gyalogolt a magar nép rendesen a kapitalizmusba, akkor ne várjon egy kizsákmányoló uralkodó rétegtől megváltást, mert a Orbán úgy keresztre feszítetí a magarságot, ha sokáig pampog, mint Heródés Jézust a biboldókkal.. Természetesn a kádéenp feloldozza ezt a szemet ahogy íllik, hi-hi-hi megkatátok magarok sz@pját@k a fityma kékeres klérusos fasz@t. Mert megérdemlirtek, mert akkora köcs@gök a magarok hogy nics párjuk EUrópában.
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 18:09
Előzmény: #689  csendben
#708
A felügyelet egy kvázi független cég. Nincs részvénye a vállalkozásban és több érdekcsoport (és nemzet) a tagja.
A "főnök", ahogy te mondod, közvetlen részvényes és egy adott érdekcsoport és nemzet tagja.
Ezen kívül a felügyelet beszámolással tartozik egy legalább közvetve az emberek által választott törvényhozó testületnek, akik viszont a szakmai részbe nem szólhatnak bele, viszont adott esetben szintén független szervezeteknek adhatják át a vizsgálatot, mint pl. teszem azt alkotmánybíróság stb.
Ezzel szemben a főnök közvetlen befolyással van a szervezetre, ráadásul nem az emberek nagy csoportja választja, ezen kívül semmilyen független szerv nem vizsgálhatja a tevékenységét, mivel nincs semmilyen felhatalmazása, és ezáltal kötelezettsége, hisz magán cég, az ír, amit akar.

Tehát a felügyeleti rendszer egy olyan többszörösen függetlenített rendszer, melyben sokkal nehezebb összefonódást csinálni, mert mindenkinek benne kellene lennie. Tehát a függetlensége kvázi garantált.
Az ilyen "főnök" alapú, magyarázattal és beszámolással, valamint jogi felelősséggel senkinek nem tartozó cég közel sem ilyen. (Ez persze nem akadálya a függetlenségnek, de kvázi garancia sincs rá.)
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 18:08
Előzmény: #705  csendben
#707
"A devizásokon leginkább az segített volna,ha olyan gazdaságpolitikát folytatott volna a kormány,hogy ne rendüljön meg az a bizalom (külső és belső!),amit a megválasztásakor kapott."

Pontosan.

Csak Orbánék nem értenek a piacok, befektetők nyelvén, sőt nem csak nem értenek a nyelvükön, hanem ellenségnek tekintik őket és így is cselekdnek. És megpróbálják a piacon erőszakkal elérni azt, amit egyébként ügyes politikával önmagában beteljesült volna.

Tiszta kásárizmus: azt hiszik, hogy felülbírálhatják a piacokat. Csakhogy, ami nem ment '70-ben, az 2011-ben pont egy különösen érzékeny válságos időszakban még annyira se megy, mint akkor.
csendben 2011. 11. 30. 18:07
Előzmény: #703  McLain
#706
Holnap folytzathatjuk!

Üdv!
csendben 2011. 11. 30. 18:06
Előzmény: #701  McLain
#705
"azt gondolom, hogy átmenetileg nem jártunk jól."
Én -és még sokan mások is-azt gondolom,hogy nagyon rosszul jártunk!
A devizásokon leginkább az segített volna,ha olyan gazdaságpolitikát folytatott volna a kormány,hogy ne rendüljön meg az a bizalom (külső és belső!),amit a megválasztásakor kapott.
Ha nem az lett volna a legfontosabb,hogy minden hatalmi pozícióba saját embereit tegye.Ha az 1 kulcsossal vár még vagy 2 évig (így se az!).
Nem üzen mindenkinek hadat....
És ezt nem csak most mondom!

Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 18:03
Előzmény: #700  McLain
#704
Nem. De az én bankom nevezhető átlagos magyarországi régiós nagybanknak, emelkedett mind a kezelési ktg, mind a kamat és még így is, a törlesztőm bő 80%-ban az árfolyamváltozás miatt nőtt, a többit okozta csak a kamat- ill. díjemelés.
McLain 2011. 11. 30. 18:03
Előzmény: #702  McLain
#703
most el ekll roncsolnom gyógyszertárba, meg vacsizni.
este perse benézek.
addig sziasztok!
McLain 2011. 11. 30. 18:00
Előzmény: #696  csendben
#702
igen, 1et.
McLain 2011. 11. 30. 17:59
Előzmény: #694  Törölt felhasználó
#701
azt gondolom, hogy átmenetileg nem jártunk jól.
és itt jönnek majd a közép és hosszú távú hatások, amelyeket - természetüknél fogva - később látunk majd.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek