Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 24. 23:44

Nem kegyelmezett a Moody's: bóvliba vágta Magyarországot  

Ugrás a cikkhez
Egy fokozattal, a korábbi Baa3-ról Ba1-re rontotta Magyarország adósságának besorolását csütörtök éjszakai döntésével a Moody's Investors Service. Az új besoroláshoz továbbra is negatív kilátást tart érvényben a hitelminősítő. További részletek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=158962
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 13:07
Előzmény: #624  szivacs
#640
"A minősít(het)etlen minősítők de facto túlhatalomra tettek szert. Nem mérik, jelzik a folyamatokat, hanem befolyásolják, hovatovább irányítják - mindezt a befolyásolt rendszerek jelentőségéhez mérten messze alulszabályozottan, felhatalmazatlanul és kontrollálhatatlanul. Egyre inkább hasonlóvá válva ezzel egy diktatúrához, ahol a hatalomhoz jutás, annak fenntartása és használata ugyanilyen módon történik. Ennélfogva a demokratikus berendezkedés került veszélybe, annak felszámolása van folyamatban. "

Van igazság abban amit írsz, de ha jobban belegondolsz, akkor ez így természetes.
Ha tőled kölcsönkér egy haverod egy ötezrest a hónap végén, akkor adsz neki anélkül, hogy különösképpen elemeznéd a jövedelemi viszonyait, meg garanciákat kérnél arra, hogy a pénzedet vissza is kapd.
Azért azt könnyen beláthatod, hogy mondjuk 10 mrd USD esetén ez már nem így működik. Ha vki ennyi pénzt kölcsönad egy országnak, akkor szeretne garanciákat arra, hogy ezt a pénzt vissza is kapja. A garancia neki az, hogy az adott ország felelős(vagy ha úgy tetszik ortodox) gazdaságpolitikát folytasson. Ennyi. A hitelezőt más nem érdekli, emiatt a hitelminősítő is ezt nézi, és ez alapján minősít.
Aki felelőtlen gazdaságpolitikát folytat, az nyilván amiatt úgy érzi, hogy külső erők rá akarják kényszeríteni egy általuk kijelölt útra. Ezt az utat természetesen nem kötelező elfogadni, csak akkor nem kell hitelt felvenni sem, ill. nem kell csodálkozni, ha csak drágán adnak.
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 13:06
Előzmény: #634  Knight Tyris
#639
Világos, hogy a gyengülés mindenképpen lett volna. Sose írtam, hogy a Ft CSAK ÉS KIZÁRÓLAG hazai okok miatt esik. Sőt, a sok szemellenzőssel ellentétben és tényeket, chartokat is beírtam ide. És a Ft-nak csak a régiós devizákhoz képesti többlet gyengüléséről beszéltem, amikor az elhibázott gazdaságpolitika hatásáról beszéltem.

Olvass te is figyelmesebben.
Knight Tyris 2011. 11. 30. 13:05
Előzmény: #630  Törölt felhasználó
#638
az 595-ösben

"De már mondtam, volt egy határ ami még belefért, ezt a határt a végtörlesztéssel léptük át, azt más formában és később kellett volna megtenni, most nem lett volna szabad."
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 13:01
Előzmény: #635  Knight Tyris
#637
Ok, nem türelmetlenkedem.
Knight Tyris 2011. 11. 30. 13:01
Előzmény: #632  Törölt felhasználó
#636
Te nem, de jópáran eléggé "nehezményezték" gondoltam már megelőzöm a kérdést, de látom kár volt beírmon. :o)
Knight Tyris 2011. 11. 30. 12:59
Előzmény: #633  Törölt felhasználó
#635
közben csinálok ám mást is...
Knight Tyris 2011. 11. 30. 12:58
Előzmény: #597  Törölt felhasználó
#634
Szerintem tök érthetően írtam, meg is lepődök, itt mi a zavaros számodra.

A kérdésednek akkor lenne értelme ha nem lenne ott , hogy alulmúltuk a régiót.

alulmúltuk = a forint többet gyengült

gyengülés mindenképp lett volna = ha csak a régiós trendet követjuk, az is növelte volna a dev hiteleken ker. az áll. adósságot.
De mivel a forint többet gyengült így az is jobban nőtt.

.
ha lehet ezt hanyagoljuk, mert szerintem érthető voltam elsőre is, egy kicsit olvass lsz figyelmesebben.
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 12:55
Előzmény: #629  Knight Tyris
#633
A többire pedig nem válaszoltál.
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 12:54
Előzmény: #629  Knight Tyris
#632
"Ezt pedig úgy értettem, hogy nem vetem azok szemére hogy mért törlesztenek, nem ítélem el emiatt őket, akik élnek a kapott lehetőséggel."

Én írtam olyat, hogy elítélem őket, mert éltek vele? Nem. Sőt, azt is leírtam szeptemberben (nem most), hogy a Ft gyengítő hatás miatt a racionális lépés az, hogy ÉLJEN VELE aki tud. Éppen ezért veszélyes a lépés, mert öngerjesztő folyamat. Ezt is leírtam.

Egyébként én magam is élek vele.
watson
watson 2011. 11. 30. 12:54
Előzmény: #624  szivacs
#631
hehe, van igazság a dologban de nekem ez úgy hangzott mintha falun azt mondanád hogy a kecske a hibás mindenért, miközben mindenki a kecske farkát nézi, mert ha az vizes akkor eső van, és hát most vizes volt ;)

Nem lehet hogy az a hibás aki túl nagy jelentőséget ad kevésbé jelentékeny dolgoknak?

Egyébként meg nem az igazolja hogy Viktor hazudik, lop, csal, vagy hogy Matolcsy kontár, hogy a MÚDÍZ aztatat mondja ;) hanem a tetteik igazolják, amit persze lát a Moodys, a Fitch és az S&P is.
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 12:52
Előzmény: #629  Knight Tyris
#630
"- másképp kellett volna és
- nem most."

Én ezt nem láttam a hozzászólásodban. De ez esetben egyetértünk, csak akkor nem értem, mivel vitázol. Ha a végtörlesztősdit nem most és nem is így kellett volna szerinted sem, akkor pontosan azt mondod mint én.

Knight Tyris 2011. 11. 30. 12:50
Előzmény: #596  Törölt felhasználó
#629
Ezt a hsz megspórolhattad volna magadnak, teljesen mást láttál bele, mint amire gondoltam.
Mert már a legeleső hsz-ban is leírtam, hogy:

- másképp kellett volna és
- nem most.

Csak gondoltam miután már ezt leírtam, csak arra a konkét kérdésedre válaszolok, hogy törlesztek e.
Erre írtam, hogy nem, de de nem bánom, hogy mások megtehetik.

Ezt pedig úgy értettem, hogy nem vetem azok szemére hogy mért törlesztenek, nem ítélem el emiatt őket, akik élnek a kapott lehetőséggel.
csendben 2011. 11. 30. 12:27
Előzmény: #626  p-b
#628
Az se árt,ha nem tükörszoft a gumi....

Meg ha már volt rá pénz,hogy blokkolásgátló,meg légzsáközön legyen,akkor azt se árt elfelejteni,hogy ezek csak segítik a vezetést,de nem helyettesítik a vezető tudását....

Ahogy Dr.Hause mondta: az emberek sokkal óvatosabban vezetnének,ha a kormányba nem légzsákot,hanem kaszákat szerelnének!

csendben 2011. 11. 30. 12:24
Előzmény: #623  Törölt felhasználó
#627
A "békés" -ebben az esetben- a társadalmora vonatkozik!

A bankok szabályzása egy más kérdés:nem mondom,hogy így jó,ahogy van.De azt igen,hogy nem volt kötelező dev.hitelt felvenni (senkinek!). Azt is mondom,hogy képmutatás sajnáltatni magukat:akkor,amikor felvették pontosan tudták,hogy azért dev.-ben adósodnak el,mert sokkal kisebb volt a kamat,mint a forint hiteleknél!

Aki mást állít,az egyszerűen hazudik!

Hogy mit kellett volna máshogy,vagy a jövőben hogyan kell szabályozni a bankok működését,azt meg kell vizsgálni,ha szükséges,akkor módosítani kell szabályozáson!

Csak nem kell meglepődni,ha a bankok egy része kivonul a hitelezési piacról....
p-b 2011. 11. 30. 12:20
Előzmény: #622  csendben
#626
Hehe.....Nem csak száraz úton kell megtanulni vezetni, hanem a jegesen is. Aki erre képtelen, az ne vezessen, mert mások életét veszélyezteti.
csendben 2011. 11. 30. 12:15
Előzmény: #624  szivacs
#625
"Jajjjj ecsém facsiga!
Mondd, hogy nem vagy ennyire setét, csak tetteted magad!"

szivacs
szivacs 2011. 11. 30. 12:11
Előzmény: #604  Törölt felhasználó
#624
A minősít(het)etlen minősítők de facto túlhatalomra tettek szert. Nem mérik, jelzik a folyamatokat, hanem befolyásolják, hovatovább irányítják - mindezt a befolyásolt rendszerek jelentőségéhez mérten messze alulszabályozottan, felhatalmazatlanul és kontrollálhatatlanul. Egyre inkább hasonlóvá válva ezzel egy diktatúrához, ahol a hatalomhoz jutás, annak fenntartása és használata ugyanilyen módon történik. Ennélfogva a demokratikus berendezkedés került veszélybe, annak felszámolása van folyamatban.
Erről már nyílt kijelentések is elhangzanak: "Goldman Sachs Rule The World Not Governments" BBC (Sept 26 2011) link
Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 12:10
Előzmény: #622  csendben
#623
"A kormányok -szerintem!- akkor tudnának megfelelni a választók elvárásának,ha egy békés,stabil,kiszámítható gazdaságot,nyugodt politikai légkört (előbbiből autómatikusan következik!) tudnának biztosítani.
Az ilyen országok tunak fejlődni.... "

Mit jelent nálad a békés ebben az esetben?
Egy túlszabályozástól, különadóktól mentes környezetet? Ahol pl a bankok eljátszhatták a frankhitelezéses történetet?

Hova tud ez esetben fejlődni? Jönnek majd be a jóféle összeszerelő üzemek, ahol lehet dolgozni nettó 70-ért?
Mert jelenleg nem tudom mi magyarázza ezeket a jövedelmi szintkülönbségeket egyes multicégeknél, de h nem a termelékenység az biztos. Vagy a győri audi és a komáromi nokia telefont nem lehet annyiért eladni.

Elismerem, h lesznek munkahelyek és kenyér meg víz is az asztalon, ha ezen az úton megyünk tovább, de a magyar embernek már kalács kéne.
csendben 2011. 11. 30. 12:01
Előzmény: #615  Törölt felhasználó
#622
"a kormányok a választóiknak kéne megfeleljen, nem a piacoknak"
A valasztason partoknak a valasztoiknak kell megfeleljenek.
Hitelfelvetelkor a kormanynak a hitelezoiknek kell megfeleljenek. Ha nem akarnak a hitelezoiknek megfelelni, akkor a hitelezok - elegge el nem itelendo modon - nem fognak hitelt adni. Mint pl az utobbi nehany aukcion.

Járjuk kicsit körbe a saját kijelentésedet! :-)

A kormányok -szerintem!- akkor tudnának megfelelni a választók elvárásának,ha egy békés,stabil,kiszámítható gazdaságot,nyugodt politikai légkört (előbbiből autómatikusan következik!) tudnának biztosítani.
Az ilyen országok tunak fejlődni....

Namost: ha egy ország gazdasága jól teljesít,akkor erős a valutája,kicsi a kockázata,a neki folyósított hiteleknek....

És már is teljesült a választóknak és a piacnak megfelelés kritériuma!!!

Ellenben:ahol ezek a feltételek nincsenek meg,ott bizony kockázatos a befektetés (még ha az állampapír is!)...

Tehát,ha 200-220Ft lenne az euró, a kutya se foglalkozna a lemínősítésünkkel!

Törölt felhasználó 2011. 11. 30. 12:00
Előzmény: #618  Törölt felhasználó
#621
Akkor sokat nem vizsgálódhattak.
Ha 0%-os önrészes, jövedelem igazolás nélküli hiteleken alapuló papírokra mondták, h AAA.
Remélem ezt te sem hiszed el.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek