Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 24. 23:44

Nem kegyelmezett a Moody's: bóvliba vágta Magyarországot  

Ugrás a cikkhez
Egy fokozattal, a korábbi Baa3-ról Ba1-re rontotta Magyarország adósságának besorolását csütörtök éjszakai döntésével a Moody's Investors Service. Az új besoroláshoz továbbra is negatív kilátást tart érvényben a hitelminősítő. További részletek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=158962
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:31
#200
Teljesen mindegy mit lép egy ország a deficitcsökkentése érdekében abban a tekintetben hogy az IMF érdeke az hogy minél tovább hitelese maradjon az. Lehetőleg örökre, de még jobb ha fizetésképtelenné válik, hiszen akkor hamar meg lehet venni).
Portugália szépen "összekapta" magát mindent teljesített amit az IMF kért, ezért le kellett minősíteni. Logikus. Úgy látszik képes lenne kimászni a szarból, ezért lökni kellett rajta is hogy tejeljen tovább.
bigyula 2011. 11. 25. 12:28
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#199
"Jó lenne, ha nem hagynád figyelmen kívűl azt a tényt, hogy számos olyan lépést tett a kormány, mely a költségvetés stabilizálására, a költségvetési hiány csökkentésére irányult"

például:

egykulcsos adó: kb. -550 milliárd Ft hiány (évente!)

MOL megvétele: kb. -540 milliárd Ft (1.7-1.8 milliárd euro) a lehívott, de fel nem használt IMF hitelkeretből
csendben 2011. 11. 25. 12:27
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#198
Tegnapi infók alapján,ha kivesszük az egyszeri bevételeket és kiadásokat,sacc 6-7%-os az aktuális hiány....

McLain 2011. 11. 25. 12:27
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#197
az a baj, hogy a végzettségekkel kapcsolatban nagyon igazad van.

arról nem is beszélve, hogy még az iskolázottak legtöbbje is jogász, így aztán a való élethez vajmi keveset értenek, de nüanszokon elvitatkoznak elég sokáig (lásd esztergom: a pgmester és a testület viszonya, valamint a kifizetetlen számlák. folyomány: se kaja, se közvilágítás)
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:24
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#196
"Jó lenne, ha nem hagynád figyelmen kívűl azt a tényt, hogy számos olyan lépést tett a kormány, mely a költségvetés stabilizálására, a költségvetési hiány csökkentésére irányult"

Ez így igaz. Nem is hagyom figyelmen kívül. De te nem érted: a strukturális hiány NŐNE! Csak az MNYP miatt javul. Azaz a kormány intézkedései HIÁNYNÖVELŐ irányban hatottak összességében. Minden hiánycsökkentő lépés ELLENÉRE.
csendben 2011. 11. 25. 12:23
Előzmény: #185  Törölt felhasználó
#195
"Orbán a HírExtra információi szerint komoly ajánlattal érkezett Pekingbe. Amennyiben igazak az információink, akkor Magyarország - a várakozások szerint - leendő miniszterelnöke a Nemzetközi Valutalaptól kapott 25 milliárd dolláros hitelt eladná Kínának, cserébe százezer kínait fogadna be az ország. Azaz százezer kínai kapna nálunk letelepedési engedélyt."

2010.január.7 .....

luki72 2011. 11. 25. 12:23
Előzmény: #1  Portfolio
#194
A Moody's csúnyán asszisztált a "Hogyan mutassuk be minden országnak, hogy letérni a kijelölt útról mint Magyarország óriási problémákat fog eredményezni" NyEurópai össznépi játékhoz... Ezzel lehet, hogy elindítottak egy másik össznépi ( népcsoport ne ugyanaz :)) játékot, miszerint hogy hozzuk be a Kínaikat Európába a rommá alázott KEurópai országokon keresztül... Ha ez igazzá válik akkor szerintem óriási bakit követtek el..., de nekünk jó lehet :)))
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:23
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#193
Értem. Az egyikbe beleszámolták a teljes MNYP pénzt.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:23
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#192
Kiegészítés:

Úgy tudtam, hogy kereskedelmi többletünk van,
de a költségvetés ennek ellenére defficites.
Ami a nagyobb baj.
p-b 2011. 11. 25. 12:22
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#191
"számos olyan lépést tett a kormány, mely a költségvetés stabilizálására, a költségvetési hiány csökkentésére irányult"

És természetesen mégtöbbet ellene, azért tartunk, ahol tartunk.

A piacot nem lehet átb@szni a hívőkkel ellentétben :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:19
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#190
Mit is jelent ez?

Azt hittem, nagyvonalakban értem a makrogazdaság összefüggései, legalábbis,
amennyire egy átlag polgárnak kell(ene).
De a legújabb kormányzati magyarázkodást nem tudom összerakni:

„2011-ben többlettel zár majd a magyar költségvetés, a folyó fizetési mérleg szuficites, 2011-ben, 7 éves Európai Uniós tagságunk óta először sikerül 3 százalék alá szorítani a hiányt”

Ha szufficites a költségvetés, miért kell hangsúlyozni, hogy 3% alatt van a hiány? Most hiány van, vagy többlet?
Ezt fontos kérdésnek érzem!

Ti értitek?
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:18
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#189
Jó lenne, ha nem hagynád figyelmen kívűl azt a tényt, hogy számos olyan lépést tett a kormány, mely a költségvetés stabilizálására, a költségvetési hiány csökkentésére irányult, na most hogy ez ne következhessen be, kénytelen voltak a szakadék szélére kényszeríteni a kormányt a te híres befektetőid.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:11
Törölt hozzászólás
#188
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:11
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#187
"Értem tehát minden ország birka módjára tűrje ezt az ámokfutást, amit művelnek?"

Ki ámokfut?

Van egy ország, ami TÖBBET költ, mint a bevétele. Ezért FORRÁSRA VAN FOLYAMATOSAN szüksége. A forrást a piac adja. Akiket folyamatosan szidunk és akikra köpünk. Aztán megint mindenki más hibás lesz, csak mi nem, ha drágábban adnak kölcsön...

"Ezek nem mások, mint szerencsétlen uzsorások, akik az egész világot tönkreverik!"

Te kiről beszélsz? Tudod, ki birtokolnak magyar állampapírokat?

Őrület, hogy micsoda ostoba hozzszólások vannak egy gazdasági fórumon.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:10
Előzmény: #175  BudFox
#186
Politikailag nagyon jó húzás volt az IMF-fel való szembefordulás, az igazi fidesz/jobbik szavazó nagyon fogékony az efféle szövegre, hát még ha megtűzdelik karvalytőkével, egy kis mocskos bankok szöveggel, no meg némi kis zsidózással.
De ha nem lesz kenyér az asztalon, akkor ezek az emberkék hirtelen mást fognak gondolni. Nagyon rezeg a léc...
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:10
Előzmény: #172  csendben
#185
"Ha csak azt mondtuk volna,hogy:"köszönjük az eddígi segítséget,de megpróbálunk talpra állni!",senki nem szólhatott volna egy rossz szót sem....."

Mer szerinted nem ezt mondták első körben ?

Aztán beszóltak a haver SésP-től hogy akkor szétb.sszuk a kötvénypiacotokat azt sok sikert nektek.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:09
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#184
Az IMF bejelentés ugrása után nyitottam a BUX shortokat, az ugyanis a kapkodás jele volt meg azé, hogy talán már tudták, hogy az egyiknél be is következik a leminősítés.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:09
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#183
De, pontosan értem, hogy miről beszélsz.
Értem tehát minden ország birka módjára tűrje ezt az ámokfutást, amit művelnek?

Befektetők?? Na ne röhögtess!
Tudod ki az én szememben az igazi befektető? Egy Warren Buffet, ő az! Ezek nem mások, mint szerencsétlen uzsorások, akik az egész világot tönkreverik! Jó, minket ki fognak ütni, de a többi mennyire lehet biztos a dolgában? A németek ülhetnek ölbe tett kézzel? Ők fognak legutoljára maradni, miután mindenkit kiütöttek a nyeregből mellőlük. Itt az EU országoknak most azonnal kellene összefogni, és azt mondani, hogy állj, eddig és ne tovább!
Remélem, hogy Orbánék, felteszik most is az i-re a pontot.
mereszZenesz 2011. 11. 25. 12:08
Előzmény: #176  RoyStampler
#182
De azért jó érzés elhinni azt hogy van választásunk nem?
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:08
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#181
Mondja a 78%.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek