Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 14. 09:37

Végtörlesztés: 70 milliárdos veszteségnél járhatnak a bankok  

Ugrás a cikkhez
A Magyar Nemzeti Bank az október 3-án elindított, heti gyakoriságú, végtörlesztési programhoz kapcsolódó euróeladási tenderein összesen 890 millió eurónyi (262 milliárd forint) ajánlatot fogadott el, és ebből a hónap végéig, a végtörlesztések...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=158288
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sanka 2011. 11. 22. 19:15
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#180
DD
Törölt felhasználó 2011. 11. 22. 19:14
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#179
Ezek után az, hogy nem tudod, mi a swap, az természetes. Sőt ezek után már a céltartalék nem ismeretén sem lepődöm meg.

Megyünk lefelé. Lélegezni tudsz egyedül?
Törölt felhasználó 2011. 11. 22. 19:12
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#178
Jézus ahaha, te folyamatosan kinevetteted magad és egyre nagyobb ökörségeket írsz.

"Az osztrak bankok maguk allitjak hogy helyi lakosagi betetekbol finansziroztak a kolcsonoket"

Hát ez marha meglepő egy bank esetében, hogy betétekből nyújtanak hitelt. Beszarok rajtad. Ez a felismerés egyenértékű azzal, mintha ledöbbennél azon, hogy egy közért a beszerzett áruit árulná.

Őrület komolyan. Ez már nem gazdasági/pénzügyi hozzá nem értés kategória, hanem általános tájékozottság. És neked ezt sem sikerült megugrani.
Törölt felhasználó 2011. 11. 22. 18:42
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#177
Az osztrak bankok maguk allitjak hogy helyi lakosagi betetekbol finansziroztak a kolcsonoket kelet europaban, Magyarorszagon is. Tehat forintbetetekbol!

A bankok felrevezeto, lakossagot atverni akaro szandeka nyilvanvalo, ugyanis a devizahitelek alacsony kamatjabol lehetetlen fizetni a forintbetetek magas (tobbszoros - 3x, 4x es) kamatait. A megterulest csak kamatemelesbol vagy forintgyengulesre valo lobbizassal lehetett elerni, vesztesegesek volt a hitel/betet arany.

>>

A pénzintézetek képviselői a döntésre reagálva azt állították, hogy annak nem lesz jelentős hatása kelet-európai tevékenységükre, mivel már most is az ott gyűjtött betétekre alapozzák ottani hitelezésüket.

link
Törölt felhasználó 2011. 11. 19. 13:44
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#176
Olvass el néhány közgazdasági, pénzügyi könyvet és utána gyere vissza. Így csak magadat járatod le.
Törölt felhasználó 2011. 11. 19. 10:28
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#175
Szerintem meg a velemenyed mindent elmond arrol mit er a portfolio.hu es az altala kepviselt elfogult velemeny.
Törölt felhasználó 2011. 11. 18. 02:15
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#174
Ahaha, bántás nélkül: ilyen nem tudással ne égesd magad itt.
Törölt felhasználó 2011. 11. 18. 00:56
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#173
Arc, Téged meg honnan szalasztottak?
Az ilyen fogalmatlan sutyerákoknak poilitkai topikokban a helye.
Már bocs.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 11. 17. 23:17
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#172
"Szerintem 'hazai' eurobetetek voltak a magyarorszagon kibocsatott CHF hitelek mogott az elso evekben."

az a k..va nagy EUR-betét állomány mind CHF-hitelbe ment? áááá, abból még a világ bikapiacait is finanszírozták, mert az is kitellett belőle, hiszen olyan sok betétje volt a magyar lakosságnak... pont erre akart lecsapni a karvalytőke
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 11. 17. 23:07
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#171
ezeknek semmi se szent! évekig bevállalták a buktát, csak hogy a nyóckerben a paneleket megszerezhessék! gaz, alattomos karvalytőke! mindenkivel csak ki akarnak b...ni, ezeknek nem is kell a profit, csak az ingatlan meg a vérünk!
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 22:43
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#170
Eddig azt hittem en kell kerdezzek. Minden kerdesre tolem varod a valaszt? :) Neked marad csupan a 'hulyezes' es a tusko szoveg, nem jo ez igy...

Szerintem 'hazai' eurobetetek voltak a magyarorszagon kibocsatott CHF hitelek mogott az elso evekben. Forintbetetjuk nem sok volt a CHF hiteleket nyujto bankoknak. Az EURIBOR es a CHF LIBOR nagyjabol egyszerre mozgott akkoriban es most is, hasonlo erteken, ezert nem volt nehez jovedelmet felmutatni meg a kedvezmenyes, felrevezto kamatot nyujto elso evekben is.

Tul kapzsik voltak es most is azok szerintem, emiatt minden orszagban hatalmas gondban vannak most ezek a bankok ma (a klienseikkel egyutt), sorban dolnek be a bankjaik, allami segelyekre szorulnak ( es spekulalnak) meg ma is, mi tobb az anyaorszag gazdasagat is a melybe rantottak.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 15:23
Előzmény: #168  szivacs
#169
Nyilván szőrnyű tragédia egy ilyen eset. De azért lássuk be, hogy különösen jellemző ránk (magyarokra), hogy a problémák megoldása helyett felelősség elhárítunk, a problémákról nem akarunk tudomást venni, majd azok elől akár ilyen szélsőséges módon is szeretünk elmenekülni.

Elég csak megnézni itt a topicokat. Hányan keseregnek ÉVEK ÓTA valamelyik kispapír topicban, hogy milliókat buktak. És ülnek és ülnek és ülnek a bukó pozijaikon.

Nagyon sok idő és hosszú út vezet egy kilakoltatásig. Persze nem ismerem a részleteket, de az is biztos, hogy én anyagi problémák miatt (más miatt se) nem lennék öngyilkos. Hanem megoldanám azokat a problémákat.
szivacs
szivacs 2011. 11. 17. 15:17
#168
"Őt is "megmentette" a kormány: kilakoltatása közben lett öngyilkos egy 57 éves magyar

Öngyilkos lett kilakoltatása közben egy férfi a főváros III. kerületében - értesült a HavariaPress.

A III. kerületi, San Marco utcai lakásnál csütörtökön délelőtt jelentek meg a végrehajtók. A lakásban élő 57 éves férfi a végrehajtás során kivetette magát a harmadik emeletről. A lezuhant férfi szörnyethalt, a kiérkező mentők már nem segíthettek rajta.
A rendőrség közigazgatási eljárásban vizsgálja a haláleset körülményeit. Az már most borítékolható, hogy a férfit a halálba kergető hiénáknak egy hajuk szála sem görbül majd."
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 15:16
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#167
+kezelési költség (mancikák fizetése stb). Az úgy kb 3-4%, de max annyi. Ha nagyvonalúak vagyunk és azt mondjuk, hogy 4% minden költségük, még akkor is van egy kis difi 9,65%-ig... Szerintem ez már totál védhetetlen. Lenne, ha érdemben meg lehetne támadni :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 15:02
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#166
Annyi nincs. Az ő költségük kb a LIBOR és a bank CDS felára. Az most kb 2,5%. Ha bankcsoporton belül vette fel, akkor kevesebb.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 14:46
Előzmény: #164  szivacs
#165
Ez THM, nem kamat, nem írtam pontosan. De szinte mind1 is :)

Kíváncsi vagyok nekik mekkora költségük van a hitelen. Biztos van vagy 3-4%...
szivacs
szivacs 2011. 11. 17. 14:40
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#164
9,65% CHF hitelkamat!? + kezelési költség? Azannya! Marha jó poén!
Legalább annyira, mint az, hogy ugyanitt a másképpeseknél 5 éves betéti konstrukciót hírdetnek 7%-os EBKM-mel.
NEM CHF, HUF!
Akkor mostmár a CHF swapokat is el lehet felejteni nemdebár? Neszebár!
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 14:28
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#163
Csak úgy a "poén" kedvéért leírom, hogy tegnap megjött az új kamatról a papír a banktól: 9,65%. Nem, nem Ft hitel, CHF. Másképp, mint mások :)

Ezek után lehet érvelni a drága Ft kamatok ellen :) Főleg, hogy 9,9% lesz átváltás után a Ft hitel kamata (plusz majd a jegybanki emelések).

Emiatt van ekkora szarban az ország, ezt kellett volna szabályozni, nem nyakonverni a bankszektort a végtörlesztéssel.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 13:07
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#162
Lefordítom egy kisboltra, azt amit írtál: a kisbolt megveszi az ásványvizeket 100 Ft-on. És 80-on adja. És azon keres, hogy abban reménykedik, hogy a víz ára emelkedik folyamatosan, így amit 100-ért vett, azt majd drágábban tudja eladni mégha olcsóbban is adja, mint beszerezte.

Szerintem te ne nyiss kisboltot. Sőt semmilyen vállalkozást. De a tőzsdézés sem javasolt neked. Csodálom, hogy egyáltalán levegőt tudsz venni magadtól...
p-b 2011. 11. 17. 12:46
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#161
sztem gőze nincs, pedig ott kellene valahol elkezdenie, hogy mi is valójában az fx-swap..

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek