Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 14. 09:37

Végtörlesztés: 70 milliárdos veszteségnél járhatnak a bankok  

Ugrás a cikkhez
A Magyar Nemzeti Bank az október 3-án elindított, heti gyakoriságú, végtörlesztési programhoz kapcsolódó euróeladási tenderein összesen 890 millió eurónyi (262 milliárd forint) ajánlatot fogadott el, és ebből a hónap végéig, a végtörlesztések...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=158288
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2011. 11. 17. 12:46
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#160
"a vilag legstabilabb valutajanak arfolyaman adtak forintkolcsont a magyar lakossagnak"

Ha nem csak az elmúlt pár évet nézed, akkor láthatod, hogy volt már komoly svájci frank erősödés a múltban is (pár évtizede).

"A vilag legjobb banki uzlete ez - es pont az osztrak bankok veszitettek volna rajta - es csak ok, senki mas?"

CHF alapú köcsönöket főleg az osztrák bankok adtak itthon. Ebből kifolyólag, a többi banknak miért lenne rajta vesztesége?

"Es azzal sem kell engem etetni, hogy a 2008-ban megugrott jovedelmeik a apro, evi alig egy-ket szazalekos illetekeknek koszonhetoek."

Mivel, a bankok kezelési és egyéb költségei CHF-ben voltak meghatározva, így az automatikusan nőtt az árfolyamemelkedéssel, ha forintban nézed.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 12:45
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#159
Te egyre röhejesebbeket írsz:

"Arra kell a diplomad hogy jogot alkoss magadnak barmilyen hazugsag igazolasara?"

Nem. Azért tanultam, hogy:
1. Ne legyek olyan ostoba, mint pl. te.
2. Hogy többet keressek.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 12:43
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#158
Ismételten felteszem a kérdést:

1. Ha a CHF hitelek mögött semmilyen CHF termék nincs, akkor hogyan tud a bank nyereségesen kihelyezni hitelt 6-8%-on, miközben a forrásaiért 8-11%-ot fizet?
2. Mi a swap, tudod?
p-b 2011. 11. 17. 12:42
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#157
ritka hülye egy ember vagy :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 12:42
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#156
"Ne rohogtesd mar magad"

Te nevetteted itt ki magad. Nem is kicsit.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 12:41
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
"Az en velemenyem: ebben az esetben egyszeruen kivartak, hogy telitodjon a piac es mivel a frank erosodott nem kellett semmi sem tenniuk"

Értem. Tehát szerinted a bank 8-11%-on beszerzett Ft forrásokat. Kihelyezte kamu CHF alapon 6-8%-on. Bukott rajta 2-3%-ot, meg a költségeket, stb. És várta, hogy erősödjön a CHF, és csak ezen keresett. Azaz spekulált, hitelből.

Erre csak azt tudom mondani, hogy te ezt komolyan gondolod, akkor feladtam a veled való foglalkozást.

És 2002-2007 között ezek szerint 5 évig BUKTAK a bankok a CHF hiteleken ugye?
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 12:34
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#154
Kerdezd meg a bankot! Ez a te erved hasonlo kerdesekre, nem?

Az en velemenyem: ebben az esetben egyszeruen kivartak, hogy telitodjon a piac es mivel a frank erosodott nem kellett semmi sem tenniuk, ha nem erosodott volna akkor noveltek volna a kamatokat.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 12:32
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#153
Ne rohogtesd mar magad:

a vilag legstabilabb valutajanak arfolyaman adtak forintkolcsont a magyar lakossagnak, a regio egyik leginstabilabb gazdasagaban.

A vilag legjobb banki uzlete ez - es pont az osztrak bankok veszitettek volna rajta - es csak ok, senki mas? A magyar GPD nagy resze a CHF reszletekre megy es ok csodosek?

Ne etess mar azzal, hogy a bankok a legkevesbe jovedelmezo valtozatot valasztottak hiteleik finanszirozasara.

Es azzal sem kell engem etetni, hogy a 2008-ban megugrott jovedelmeik a apro, evi alig egy-ket szazalekos illetekeknek koszonhetoek.

Arra kell a diplomad hogy jogot alkoss magadnak barmilyen hazugsag igazolasara?
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 12:31
Törölt hozzászólás
#152
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 12:21
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#151
"Forintot kell adj a kliensnek, de magyar bankkent (forintban vannak a betetek, az ugyviteled stb) kockazatos (rafizetos) CHF kolcsont veszel fel, hogy majd atvaltsd forintba (egy masik swappal) hogy odaadd a kliensnek."

Elárulod, hogy különben 8-11%-os Ft betéti kamatok mellett hogyan tud 7-8%-os hitelt adni a bank úgy, hogy nyer is rajta és úgy, hogy csak Ft-ot használ, semmilyen CHF nincs a termék mögött? Nos?
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 12:12
Előzmény: #147  bigyula
#150
Bigyula: szerintem sajnos nem. Persze ettől még a tényen nem változtat, sakk-matt. De még csak észre sem vette.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 12:11
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#149
Ahaha, nem tehetek róla, hogy se nem értesz hozzá, se nem vagy képes gondolkodni.

Alacsonyabb kamatot a bankok a CHF forrás miatt tudtak biztosítani. Pont.

Tudod, mi az a swap és hogy működik?
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 12:09
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#148
Ezt mondod:
Pontosan akkora összértékű swap pozijaij vannak, mint amennyi a devizahitel állomány, hiszen teljesen le kell fedniük azokat. 50.000 CHF hitel mögött tehát pontosan 50.000 CHF forrás áll (ami elenyésző részben CHF betét, kisebb részben CHF hitelt, nagyobb részben különböző derivatív, elsősorban swap CHF termék).

> Ez a legnagyobb baromsag amit valaha hallottam.
Forintot kell adj a kliensnek, de magyar bankkent (forintban vannak a betetek, az ugyviteled stb) kockazatos (rafizetos) CHF kolcsont veszel fel, hogy majd atvaltsd forintba (egy masik swappal) hogy odaadd a kliensnek.
bigyula 2011. 11. 17. 12:05
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#147
Szerintem már nála is leesett, hogy sakk-matt...
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 11:50
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#146
Ahaha: erre (katt előzmény) pedig nem reagáltál, ahogy a lenti hozzászólásomra sem.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 11:47
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#145
Ismét butaságot írtál:

"A frankhiteleknek mindenkepp csunya vege lett volna - a kliens szamara - ha erosodik a frank, ha nem."

ha a CHF szinten marad, akkor a kamatelőny miatt kurva jól jártak volna a CHF hitelesek. Nem értem, mit nem értesz ezen.

És hogy ez mennyire nem fikció: én vettem fel 2002-ben is CHF hitelt, ami 2006-ben LE IS JÁRT. És a teljes futamidőben (3-4 hónapot leszámítva) az alacsonyabb kamat mellett árfolyam NYERESÉGEM is volt.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 11:11
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
A svajci kolcsonok egy uj termek, az osztrak bankokra jellemzo - ok vezettek be - ezzel akartak meghoditani a kozep-kelet europai piacot. Ezt a modellt vettek at mas bankok, hogy versenykepesek maradjanak.

Nem egy hagyomanyos deviza-kolcson, a magas kockazatai miatt. Ezert csupan a piacra valo betoresre volt jo es nem alkalmazhatod ra egy "klasszikus" deviza hitel szabalyait. Mindenki rohog a magyarokon hogy svajci frankban vettek fel hiteleket - senki sem ennyire hulye a nyugati vilagban.

A frankhiteleknek mindenkepp csunya vege lett volna - a kliens szamara - ha erosodik a frank, ha nem.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 10:57
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#143
Zabalint:

"irreális az egész az az, hogy akkor a bankbetét alatti kamatok miatt sok évig veszteségesnek kellett volna lennie a bankoknak."

Pontosan ezzel igazolod azt, hogy az ahaha félék mekkora hülyeséget állítanak azzal, hogy szerintük sima Ft hitelt adtak a bankok és csak papíron mondják CHF-esnek.

Ha ugyanis így lenne, akkor pontosan az lenne az ellentmondás, amit fent idéztem tőled. De nem így volt. Alacsonyabb kamatot azért tudtak adni, mert a CHF-nek alacsonyabb volt a kamata, mint a Ft-nak. Ehhez viszont CHF-re volt szükségük (e tekintetben mindegy, hogy az CHF hitel, vagy derivatív termék, ahol a kamatkülönbözetek érvényesülnek).
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 10:47
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#142
Ahaha:

1. "Miert volt erre szukseguk ha a kliensnek forintot adtak?"

Mert különben nem tudtak volna alacsony kamatot adni, ha szimpla Ft-ot adnak. Másrészt meg swap nélkül devizakitettségük lenne, ami egy kereskedelmi banknak NINCS, mert nem spekulál.

2. "Milyen lejaratu CHF kolcsonoket, swap poziciokat vettek?

Mekkora CHF kolcsont kellett felvegyen egy mondjuk 50.000 CHF erteku lakossagi kolcsonhoz ha annak ellenerteket forintban adta oda a kliensnek? Megmondom en: semmennyire. :)"

- Pontosan akkora összértékű swap pozijaij vannak, mint amennyi a devizahitel állomány, hiszen teljesen le kell fedniük azokat. 50.000 CHF hitel mögött tehát pontosan 50.000 CHF forrás áll (ami elenyésző részben CHF betét, kisebb részben CHF hitelt, nagyobb részben különböző derivatív, elsősorban swap CHF termék).
- És milyen lejáratúak: a források egy bank esetében általában rövidebbek.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 10:41
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#141
off: nem kérkedésnek írtam...!!! próbáltam nyitni, kicsit bemutatkozni, hátteremet, vélt igazamat valahogy alátámasztani.

Volt suttyó paraszt évfolyamtársam, akinél bármely segédmunkás ezerszer értelmesebb, normálisabb, stb. tudom, hogy nem a papírtól függ, hogy valaki milyen ember.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek