Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 11. 17:18

Lépett a Fitch! Hajszálra a bóvlitól Magyarország (4.)  

Ugrás a cikkhez
A lehető legközelebb került Magyarország ahhoz, hogy a befektetésre ajánlott kategóriából a bóvliba kerüljön. A Fitch negatív kilátással látta el a magyar országkockázati besorolást, ezzel már mindhárom hitelminősítőnél negatív kilátással tartják...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=158239
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Aboriginal 2011. 11. 14. 10:33
#240
Kedves szoda4
" a gond a feltételekkel , és nem a hitelekkel van ."-idézet tőled.
Tudsz 1 olyan országot mondani, amelyik végrehajtotta az IMF javaslatait és komoly gazdasági növekedés lett a vége?
Sztem nincs ilyen ország!
Az IMF célja nem az ország talpra állítása.
Ők is megbízójuknak dolgoznak.
A Hitelminősítők és az IMF is a spekulánsok terelő kutyái.
Minket is be akarnak terelni a karámba, hogy jól megnyírjanak. Mi nem megyünk önként, mint a gyurcsányi időkben. Sőt nem engedelmeskedünk és ez a baj. Gondolom arra számítunk,hogy majd csak "leszállnak" rólunk és békén hagynak bennünket. Így talán marad esélyünk, azonban ha önként megnyírjuk magunkat, akkor nincs esélyünk arra, hogy a bundánk a mienk maradjon. Így van 1 pici esélyünk.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:20
Előzmény: #237  Aboriginal
#239
"Szemben veletek, akiknek megbízás a hozzászólás elküldése."

Így van. Engem 13 éve fizetnek azért, hogy írogatok. Micsoda állás. Szólj majd azért, ha tényleg tudsz ilyet, mert komolyan érdekelne:)
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:19
Előzmény: #233  csendben
#238
"Olyan szintű a tájékozatlansága -maradjunk a számára kedvezőbb esetnél!-,hogy azzal felesleges vitatkozni! :-)"

Ez igaz. Örülök, hogy ilyen sokan látják, így abbahagyom a vele való vitát. Amúgy teljesen egyértelmű, hogy ő BigBroki, aki pár nickkel azóta visszajött már és ugyanilyen politikai kampányt nyomatott. Vagy pártaktivista, vagy sérült (azt nem hiszem, hogy fizetik érte, én legalábbis egy fillért nem adnék ilyennek).
Aboriginal 2011. 11. 14. 10:19
#237
pénznyelo!
Erre mondod, hogy a fideszt támogatom?
Éppen lemondásra szólítottam fel a fideszes főpolgármestert!
Ez azért nem 1 fidesz pártaktivistára vallana,hogy lemondásra szólítja fel a fideszes főpolgármestert valaki.
Ebből is látszik, hogy én valóban a saját véleményemet írom és a magyar adófizető állampolgárok érdekében írok!
Szemben veletek, akiknek megbízás a hozzászólás elküldése.
p-b 2011. 11. 14. 10:16
Előzmény: #220  Aboriginal
#236
Ritka ostoba ember vagy, s ráadásul még reklámozod is :DDDD
csendben 2011. 11. 14. 10:16
Előzmény: #234  Aboriginal
#235
NEKED MINDENBEN IGAZAD VAN!!!

:-)))
Aboriginal 2011. 11. 14. 10:14
#234
Kedves csendben!
Amennyiben a tarlós "Fehér Könyvbe" irogatja a demszkyék általi lopásokat, sikkasztásokat, bűnpártolóvá válik, mert nem történik + a tolvajok és sikkasztók felelősségre vonása.
A tarlós akkor sem lépett, amikor az Állami Számvevőszék a jelentésében feljelentéseket javasolt.
Ezzel a magatartással tarlós azt üzeni, hogy én hagytalak lopni benneteket, ti is hagyjatok lopni engem!
Az előbbiek miatt tarlós alkalmatlan a főpolgármesteri posztra és le kellene mondania!
csendben 2011. 11. 14. 10:13
Előzmény: #231  Törölt felhasználó
#233
Olyan szintű a tájékozatlansága -maradjunk a számára kedvezőbb esetnél!-,hogy azzal felesleges vitatkozni! :-)

Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:11
Előzmény: #228  Aboriginal
#232
Aboriginal, hazudsz, válaszoltam a kérdésedre:

"Senki. A véleményemet írom le."

Te vagy az, aki kikerüli a kérdéseket és csak tömi tele a topicokat sületlenségekkel.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:09
Előzmény: #225  csendben
#231
Csendben:)

Amúgy nem unatkozom, csak elegem van abból, hogy pártaktivisták teleszemetelnek egy gazdasági fórumot olyan buta hozzászólásokkal, amikről süt, hogy fingjuk sincs a gazdasághoz. Egyébként a stílusból egyértelmű, hogy Aboriginal = BigBroki, és még volt pár nicke azóta is. És a gagyipapír tukmálás mellett a politikai kampány lett az, amit mostanában űz ugyanolyan vehemenciával, mint a Genesist annó. Hiába na, mindkettőhöz amway-ügynök alkat kell, ő meg pontosan megfelel ennek az archetípusnak.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:09
Előzmény: #218  Aboriginal
#230
a mnyp pénzek állami visszaépítése ügyében mindkét"félnek" igaza van , ezért nehéz kikászálódni belőle ..

ha hamisságokkal is körítek egy igaznak tűnő dolgot , abból az már sohasem lesz tiszta ügy ..

és az állam hatalom részéről 1,5 éve majdnem minden ezen a sikamlós pályán történik és folyamatosan történik most is ..

gyurcsányban az volt a baj , hogy úgy akarta vezetni az országot mint egy saját tuladonu kft-t, most meg az a baj, hogy orbán is...

tudnak - más más fokon és félén is, ...de nem eleget

különbség az, hogy orbán gazdaságilag rászorul x-ekre , viszont politikailag egy kaméleon ,de nyakatekertebb és meg is találta a "fizimiskát" erre a "nép"re

de ez sem elég.. sőt!

ami az "erénye" az lehet hogy az egész országra a végén gátló tényezővé válik .. /de ezt még most sem tudjuk
Trantor 2011. 11. 14. 10:08
Előzmény: #223  Törölt felhasználó
#229
Az állam a hirtelen szerzett pénzből MOL részvényeket vett az oroszoktól, ennek az üzletnek a vesztesége 260 milliárd forint (eddig).
Aboriginal 2011. 11. 14. 10:08
#228
Kedves penznyelo!
Nem válaszoltál a kérdésemre!

"Lenne 1 kérdésem hozzád: TÉGED KI FIZET, HOGY ITT TÖLTÖD EZEN A FÓRUMON A SZOMBAT ESTÉT ÉS A VASÁRNAPOT és a PÉNTEKET is?"

Én a hétvégékat a családommal töltöm. Én úgy látom, hogy ez a fórumozás számodra munka, amelyet valaki megbízásából végzel. Mivel a bankok és a multikat érintő megszorításokra vagy érzékeny a megbízásod is innen eredhet.
A magyar adófizető állampolgárok problémáira ugyanis nem vagy érzékeny.
csendben 2011. 11. 14. 10:06
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#227
Megvan az a pénz,amiért korpás lesz az ember haja! :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:05
Előzmény: #220  Aboriginal
#226
"Amennyiben az euro esik"

EURHUF augusztusban 270 volt, most 313. A Ft ESIK az euróhoz képest...

Te nagyon-nagyon tájékozatlan vagy.
csendben 2011. 11. 14. 10:05
Előzmény: #223  Törölt felhasználó
#225
Ilyen tájékozottságú zemberrel állsz le érvekkel vitatkozni?

Unatkozol? :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:04
#224
Ja és Aboriginal, egyik topicbeli tényadatomra, ill. kérdésemre sem válaszoltál. Válaszolj.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:03
Előzmény: #218  Aboriginal
#223
"A Magánnyugdípénztári pénzeket nem elégette valaki, ahogyan te írod, hanem az államadósság törlesztésére ment!"

3000 mrd-ból pontosan 1340 mrd ment adósságtörlesztésre. Az idei költségvetés felél belőle 530 mrd-ot, ezzel sikerül 3% alá menni, különben 5% közeli lenne...
Aboriginal 2011. 11. 14. 10:02
#222
Kedves lazarus!
"a bankokért amugy nem ká, de öket szabályozni kellene, nem lenullázni. etc etc etc."-idézet vége. A bankok olyannyira nincsenek lenullázva, hogy éppen a napokban olvastam a francia Agricola bank megduplázta a nyereségét. Az OTP-nél is több volt a nyereség, mint tavaly.
Inkább magad miatt aggódj, mint a bankok miatt. Jobban jársz.
csendben 2011. 11. 14. 10:01
Előzmény: #217  Aboriginal
#221
"el kellene számoltatni a jelenlegi kormánynak a maszop-libi társaságot"

Ne röhögtesd ki magad!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek