Topiknyitó: zotyó 2011. 11. 08. 09:33

HUN Mining az aranybánya?  

A tegnapi közlemény az Igazgatótanácstól azt jelzi,hogy megszületett a megegyezés a főbb tulajdonosok között.Ez talán lendületet adhat a cégnek,s az árfolyam megkezdheti az emelkedést az 50 Ft körüli szintekről:

"RENDKÍVÜLI TÁJÉKOZTATÓ

A HUN Mining Igazgatótanácsa tájékoztatja részvényeseit, hogy a mai napon egy Davies Corporation nevű céggel a leányvállalatok többségének értékesítésére vonatkozó főbb szerződéses tárgykörökre vonatkozó jegyzék (Term Sheet) aláírására került sor. Részben a világszerte tapasztalható nehéz pénzpiaci körülmények következtében, részben a társaság külső partnereinek fizetőképessége miatt az elmúlt évben nem sikerült a bányászati leányvállalatok finanszírozását megoldani. A szerződéstervezet egy belső átszervezési folyamatot követően kerül véglegesítésre, melynek célja, hogy a szellemi termékek, földterületek, a Baritmix I.II. és III. sugárvédő nehézbeton alapanyag termékcsalád és a kutatási jog az értékesítendő leányvállalatok vagyonának részét képezze, míg a Baritmix I.II. és III. sugárvédő nehézbeton alapanyag termékcsalád (ásványi eredetű termék) többsége a holding vállalatban, a HUN Mining Nyrt.–ben marad. A tranzakció letéti megállapodásokon keresztül bonyolódik, ezzel teljes biztonságot nyújtva a szerződő feleknek. Felek megállapodtak abban is, hogy közös erőfeszítéseket tesznek az anyaghányó harmadik fél felé a lehető legjobb piaci áron történő értékesítésére és a jelenlegi értékelési áron felüli nyereség megosztásában.

Davies Corporation első lépésben a HUN Mining Nyrt 29% - os részvénycsomagjának megszerzését tervezi és ennek megfelelően szerződött a a HUN Mining Nyrt. legnagyobb jelenlegi tulajdonosával, a Servertech Inc. –el a tulajdonában lévő 15,475,931 darab HUN Mining részvényének megvásárlására.

A fenti lépések összhangban állnak a 6GMobile holland telekommunikációs céggel korábban nyilvánosságra hozott tárgyalásokkal, mely szerint a 6GMobile részvényesei a HUN Mining részvények megvásárlására és a 6GMobile anyavállalatának HUN Mining Nyrt. részére történő értékesítésére törekszenek. Amennyiben ez megvalósul, új menedzsment felállítása válik szükségessé. A 6GMobile társaságot mozgató legfőbb erő Harry van Streun, aki a tervezett új Igazgatótanács elnöki pozícióját töltené be és a 6GMobile fő részvényese. A fentiekben jelzett tranzakciók elegendő forrást biztosítanak az új telekommunikációs stratégia megvalósítására.

Az előszerződésben rögzített előlegek kifizetését és a kivásárlásra vonatkozó szerződések véglegesítését követően az Igazgatótanács közgyűlést fog összehívni a tranzakció részvényesek általi jóváhagyásának megszerzésére.

Budapest, 2011. november 7.

HUN Mining Nyrt. Igazgatótanácsa"

Üdv:
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hali
hali 2013. 06. 13. 11:22
Előzmény: #357  exmnbs1
#360
Szia!

Feltételezés az volt,hogy nem kamu és lesz pénz.
Te ,erre írtad,hogy kevés.
Én meg arra válaszoltam,hogy ,ha lesz pénz ,akkor aki erre 70 millió eurót betenne,azért ennyire nem hülye..

Majd meglátjuk.

Üdv:hali
drLaco 2013. 06. 13. 11:20
Előzmény: #357  exmnbs1
#359
Az is milyen "furcsa", hogy még egy nyomorult honlapjuk sincs! :-) Lehet, hogy arra sincs már pénzük...
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:19
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#358
és már akkor sem jött egy vas sem, amint felette sem........

szerinted 500 körül, vagy 30-nál valószínűbb egy kp-s emelő???

azelőtt vagy azután, hogy Ügyészségi pszáf vizsgák vannak, minden lánycég végrehajtás illetve f.a. alatt és a bennfentesek feljelentgetik egymást pl váltócsalásért???
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:17
Előzmény: #354  hali
#357
az egész kamu
ilyen befektető max a mesékben létezik
amint a GEM, a kanadai, az arab, az izraeli, a német, Geraets, és a Cogenco is
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:15
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#356
értsd meg, a kgy sem jelent semmit
volt olyan sok a genyánál, pl a GEM-es "tőkeemeléskor" is

Törölt felhasználó 2013. 06. 13. 11:11
Előzmény: #352  exmnbs1
#355

ex.,

akkor az árfolyam 400 - 500 !!!!!!!!!! forint volt.

Most meg annak a 15-öd része.

Én belevettem. Vállalom.
hali
hali 2013. 06. 13. 11:11
Előzmény: #350  exmnbs1
#354
Szia!

Mondok valamit!

..ha tényleg igaz lesz és beleteszik a 70 milliót,akkor szerinted olyan hülyék ,hogy ezt ők nem tudják?

Tehát tegyük fel beleteszik.
1..akkor mivel egy fillérrel nincsen több pénzük,szép lassan felélik és eltűnik a pénz..
2..vagy tudják ,hogy van még nekik pénzük betenni és elindul a kitermelés..

Nekem a második logikusabbnak
tűnik!(persze feltételezve,hogy a tőkeemelés valós lesz)

Üdv:hali
Törölt felhasználó 2013. 06. 13. 11:10
Előzmény: #351  exmnbs1
#353

Én belevettem. Szerintem a napokban bejelentik a rendkívüli közgyülit és lesznek részletek.

500-as árfban nem hiszek, de biztos lesz nagy felhúzás.
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:10
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#352
egyébként sok ilyen döntés volt már kp-s emelésről csak épp egy vas sem jött
pl 2010-ben is a kamuapport beérkeztekor
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:07
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#351
hol a rendkívüli kgy kitűzése??? mi az akadálya???
mi lenne ha végre a 2 éves elmaradt konszolidált mérlegekről döntenének?????
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:05
Előzmény: #347  hali
#350
9m-ról a rv szám

avval a pénzzel ugyanúgy nem lehet kitermelni, mert kb négyszer annyi kéne hozzá
már ha lenne mit egyáltalán így bányászati jog nélkül
Törölt felhasználó 2013. 06. 13. 11:04
Előzmény: #347  hali
#349


link

"A HUN MINING Nyrt operatív menedzsmentje a fenti LOI szándéknyilatkozat alapján a
-
rendkívüli IT ülés döntése után
-
rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezi a tőke
emelés és új részvények kib
ocsátásának a részvényesek általi megszavazására."

500 Ft alatt nem lehet kibocsátás.
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:03
Előzmény: #344  Goldsegel
#348
39-31, jó nagy kassza
hali
hali 2013. 06. 13. 11:01
Előzmény: #343  exmnbs1
#347
Szia!

Mi az a 10-szeres hígítás?
(mert,ha az,hogy jönnek az eddig be nem vezetett részvények(43millió részvény)-aminek az értéke legyen nulla-,de elvileg csak akkor,ha megtörtént a tőkeemelés 500ft/db áron 70 millió euróért kp-ben ,ami újabb 40 millió részvény,akkor a 92 millió részvény értéke lenne 200ft/ részvény..

Akkor jöhet a hígítás felőlem:)

Üdv:hali
drLaco 2013. 06. 13. 10:59
Előzmény: #343  exmnbs1
#346
Szerintem már a hígításig nem jut el ez a cég, mert előbb fogják felszámolni, csakúgy mint a leányát.
exmnbs1 2013. 06. 13. 10:59
Előzmény: #342  peter_s
#345
szia, minden jót
kutyából nem lesz szalonna.
sokkal jobb lenne a bétnek, ha az efajta "cégeket" amelynek nincs mérlege, alkalmazottja, árbevétele, és még a pszáf büntit sem képes kifizetni, kipaterolnák innen

Goldsegel 2013. 06. 13. 10:55
Előzmény: #338  Törölt felhasználó
#344
Van aki szőröz és van aki többszőröz. üdvözlettel. Csúcs vagy Uram Hannibál
exmnbs1 2013. 06. 13. 10:53
Előzmény: #339  drLaco
#343
egyébként a tízszeres hígításban mi lenne az üzlet????
peter_s 2013. 06. 13. 10:53
Előzmény: #326  exmnbs1
#342
Ez rendben van, a gyakorlat valóban ezt mutatja de biztosat senki nem tud. Én azt is el tudom fogadni ha valaki azt mondja, hogy szerinte esni fog az árfolyam, hiszen mindenkinek vannak várakozásai de biztosra állítani és folyamatosan súlykolni nem helyénvaló, úgy gondolom. Nekem is vannak fenntartásaim de ettől még nem zárom ki a pozitív kimenetelű eseményeket. Mivel nem vagyok a cég menedzsmentjében ezért nem tudok 100%-ban meggyőződni a hírek valóságalapjáról és ha erre törekednék akkor nem profitálnék egyetlen tőzsdei ügyletből sem, mert mire tudomást szerzek a részletekről a hírt már beárazta a piac.

Mindenkinek további jó forumozást, majd az idő eldönti, hogy mi lesz a céggel!
drLaco 2013. 06. 13. 10:52
Előzmény: #338  Törölt felhasználó
#341
Szőrőzzél nyugodtan.

Topik gazda

zotyó
3 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek