Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 10. 27. 13:22

Menekülnek a \"rabszolgamunka\" elől a gyöngyöspatai romák  

Menekülnek a roma családok Gyöngyöspatáról, mert megalázónak érzik a faluban bevezetett közmunkaprogramot, amely szakemberek szerint valójában "rabszolgamunka", és a helyi hatalmasságok összefogásával csak a romák ellehetetlenítéséhez vezet - mondták el társadalomkutatók a "Ma már még mélyebbre látunk" címmel tartott tájékoztatón.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2011. 10. 29. 18:45
#240
Roma refugee influx at Pearson

Showing 1-20 of 463 comments

bandika74 1 comment
“These people are scared and running for their lives,” Csanyi-Roban said on Tuesday. “Neo-Nazi groups and setting up training camps and committing violence against the Roma.”Are you kidding? Neo-Nazi trainig camps in Hungary? Very huge LOL These people just don't like work.
+ A Like

Comments for this page are closed.

463 comment után bezárták a fórumot ! :-)

link
watson
watson 2011. 10. 29. 17:05
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#239
"hogy mit tegyünk?"

Nem tudom, de ez megy a rádióban:
link
"One way ticket, one way ticket ..."
"Never comin' back"

;)))
Törölt felhasználó 2011. 10. 29. 16:28
Előzmény: #234  lesipuskas
#238
"Tehát az én gyerekem mellett még etesek 1 cigányt is, végül is minden maradna a régibe, most is ez van."

Nem, most nagyon sokan élnek csak abból hogy sok gyerekük van. Amit leírtam abban az esetben nem lehet megélni a gyerekekből, dolgozni kell. Viszont mégis kap segítséget aki gyereket nevel.
McLain 2011. 10. 29. 16:13
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#237
a gyermeknevelést a nők munkájaként ismerem el. van olyan fárasztó, mint bemenni bármelyik munkahelyre és ér is annyit, sőt többet, mint bármelyik termelő feladat. végül is a fogyasztót sem árt újratermelni...
McLain 2011. 10. 29. 16:11
Előzmény: #235  lesipuskas
#236
a tanulást alapvetően a gyerekek kötelességének tartom (mavel ma már nem a földeken dolgoznak, mint 100-150 évvel ezelőtt), csak korunk gyakorlata miatt fogalmaztam úgy, hogy nem tanulni is van joga.
lesipuskas 2011. 10. 29. 16:06
Előzmény: #224  McLain
#235
A tankötelesség nem arra van, hogy "joga van tanulni, vagy nem tanulni" gyereknek csak tanulni van joga!
lesipuskas 2011. 10. 29. 15:59
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#234
Persze, persze. Ha iskolába jár, kapjon ingyen ebédet, ha leérettségizett kapjon 1 verdát, ha lediplomázott kapjon 1 házat, az én kibaszott adóforintjaimból. Tehát az én gyerekem mellett még etesek 1 cigányt is, végül is minden maradna a régibe, most is ez van.
Törölt felhasználó 2011. 10. 29. 15:18
Előzmény: #231  McLain
#233
"és monnyuk az sem volna baj, ha mindenkinek annyi utóda lenne, amennyit tisztességesen fel tud nevelni."

És nem is lenne nehéz megoldani. El kellene venni minden gyerekkedvezményt, és helyette a gyereknevelést kellene olcsóbba
tenni. Pl. Ha iskolába jár kapjon ingyen étkezést, stb.
Törölt felhasználó 2011. 10. 29. 15:09
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#232
Én nem a kisebbségi problémák megoldásaként írtam a mezőgazdaság beindítását. Azt természetesen nem oldja meg.

"Hidd el, hogy több magyar akar dolgozni közmunkában mint cigány"

Elhiszem, sőt én is biztos vagyok benne. Én azt szerettem volna írni hogy ez a közmunka program nem old meg semmit.
Nekem is van ismerősöm, tanárként dolgozott. Most közmunkában takarít. Már kiszámolta mennyi ideig elég a megtakarítása. Nem tud megélni. Hollandiába megy öregotthonba dolgozni.
Ugye nem az a jó megoldás hogy elmennek Magyarországról ?
McLain 2011. 10. 29. 15:06
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#231
és monnyuk az sem volna baj, ha mindenkinek annyi utóda lenne, amennyit tisztességesen fel tud nevelni.
McLain 2011. 10. 29. 15:05
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#230
ezen is lehet ám törvényekkel segíteni: olyan helyzetet kell teremteni, hogy dolgozni érje meg. és akkor nem fog 200.000et érni 1etlen testrésze sem senkinek. ennyi.
Törölt felhasználó 2011. 10. 29. 14:59
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#229
Sajnos nagyon is érintett vagyok ebben a témában. Van egy mezőgazdasági boltom. 10 emberből, de lehet inkább 15, aki bejön, mind azzal kezdi, hogy pecsételjek már bele a könyvébe. Meg sem kérdezi, hogy van e esetleg munka. Persze kapásból elhajtom, pecsételés nélkül mindet. Teszem hozzá, hogy a 2/3 kisebbség.
A közmunka program résztvevői mind befutnak hozzánk, ugyanis az eszközöket nálunk szerzik be az önkormányzatok.
Hidd el, hogy több magyar akar dolgozni közmunkában mint cigány. A cigány nem megy el dolgozni, az nem a közmunkából fog megélni. Inkább választja a családit, és beint az önkormányzatnak, hogy ennyiért ő nem megy el dolgozni.
Ahogy ők szokták mondani :
Az én Far..m 200.000et ér, és ez a szomorú igazság.
Törölt felhasználó 2011. 10. 29. 14:49
Előzmény: #225  pampa
#228
Szerintem a közmunka program úgy ahogy van hibás. A munkanélküliséget csak "valódi" munkahelyekkel lehet megoldani. Be lehetett volna például indítani a mezőgazdaságot.

"A közmunkával az a gond mint ahogyan a topik címe is utal rá, a kisebbség "rabszolga" munkának tartja. "

Véleményem szerint nem csak a kisebbség látja rabszolgamunkának. Ha jól tudom ugyanannyi nem "kisebbségnek" is fel lett ajánlva. Velük mi történt ?
McLain 2011. 10. 29. 14:25
Előzmény: #225  pampa
#227
mi az, hogy rabszolgamunka?

én is felásom a kertem. sőt, söpörni is szoktam.
1ébként lehet, hogy el kell magyarázni, hogy (mondjuk pl.) a krumpli az nem csak úgy nő, hanem először el kell vetni, aztán gondozni kell, majd fel kell szedni. nos, ezen műveletek legtöbbjéhez le kell hajolni, meg néhány kézi szerszámot használni kell.
asszem, senkit bányákba küldtek a közmunkások közül. az elsorolt feladatok pedig nem rabszolgamunkák.
és van egy mondás: aki nem dolgozik, ne is egyék. asszem, általános iskola első vagy második osztályában a "Nagyapó" című (ha jól mléxem, Móra Ferenc mű) olvasmányban lehetett az én generációmnak megtanulni.
Törölt felhasználó 2011. 10. 29. 14:16
Előzmény: #220  pampa
#226
Kínai modell átalakítása, lenne szerintem egy jó döntés.
Nem kell dolgoznod, de akkor gyereket se vállalj, max 1et, ez persze csak a tartós munkanélküliekre értendő. Így többet kapsz.
Viszont ha több gyereket szeretnél munkanélküliként, akkor menj el dolgozni, vagy nem kapsz semmit.
pampa 2011. 10. 29. 14:13
Előzmény: #224  McLain
#225
A közmunkával az a gond mint ahogyan a topik címe is utal rá, a kisebbség "rabszolga" munkának tartja.
Igazad van az oktatással kapcsolatban. Kellene egy 0. évfolyamot indítani és aki ott nem fele meg azt "kisegítő" oktatásba irányítani. Amennyiben ott teljesít akkor a következő évet már a normál intézményben kezdheti.

szvsz
McLain 2011. 10. 29. 14:07
Előzmény: #220  pampa
#224
azért a közmunka egy lépés a megoldás irányába. a köv. nemzedékek már azt látják, hogy a szülők dolgozni mennek. arról nem beszélve, hogy addig sincs idejük egyeseknek kárt csinálni. és akinek nem inge, az ne is vegye magára.

és még egy fontos dolog: a szabadság és a szabadosság nem tévesztendő össze. Mire is gondolok (egy példa, de ez is feszíti a társadalmat): minden gyereknek joga van tanulni is és nem tanulni is. DE: aki nem akar tanulni, az ne tegye tönkre azt a tanórát a viselkedésével, ahol olyan gyerekek is ülnek, akik tanulni akarnak. ez természetesen minden gyerekre vonatkozik, akár többségi, akár kisebbségi. és passz.
McLain 2011. 10. 29. 14:00
Előzmény: #219  apocca
#223
apó, ezen meg sem lepődök.

off:
rég láttalak a fórumon.
on.
Törölt felhasználó 2011. 10. 29. 13:01
Előzmény: #217  tokos.
#222
"Likvidálás "

Pozíció megszüntetése. A nyitott pozícióból fakadó kötelezettségek megszüntetése vagy a lejáratkori elszámolással, vagy előbb, egy azonos instrumentumra és mennyiségre szóló, de ellentétes irányú üzlettel.
Törölt felhasználó 2011. 10. 29. 13:00
Előzmény: #217  tokos.
#221
Likvidálás
Pozíció megszüntetése. A nyitott pozícióból fakadó kötelezettségek megszüntetése vagy a lejáratkori elszámolással, vagy előbb, egy azonos instrumentumra és mennyiségre szóló, de ellentétes irányú üzlettel.

Topik gazda

josefernando
4 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek