Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 09. 29. 17:46

Mi lesz a végtörleszteni nem tudó, megmaradó hitelesekkel?  

Szerintem burkoltan be fogják építeni a megmaradó hitelesek költségébe, vagy a teljes nem hitellel rendelkező ügyfelek számára is burkolt költség emelkedések lesznek tapasztalhatók!

DE A BANKOK, TUTIRA NEM FOGJÁK LENYELNI!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 10. 05. 10:54
Előzmény: #409  Törölt felhasználó
#412
Ez is igaz. A döntés minősítése majd évek múlva jön el, amit nehéz előre látni. Nem zárható ki, hogy a svájci frank visszamegy 180 Ft közelébe és úgy már esetleg nem akkora buli a magasabb kamatú forinthitel.
Rettegni sem lehet örökké, egyszer ezen a parán is túl leszünk és szerencsére annak sem 0 az esélye, hogy az ország pár év múlva jobb piaci helyzetben lesz, mint most.
Törölt felhasználó 2011. 10. 05. 10:52
Előzmény: #409  Törölt felhasználó
#411
aban az inflációs környezetben, amire számítok és amin viktor dolgozik, nem is lesz rossz egy fix 10 %-os forintkamat.
Törölt felhasználó 2011. 10. 05. 10:46
Előzmény: #409  Törölt felhasználó
#410
Csak Orbán kádárista Viktor hiszi azt, hogy a 2/3 a piacokra is hat és azt is ki tudja kapcsolni. Nem tudja.
Törölt felhasználó 2011. 10. 05. 10:45
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#409
"Szóval a keresletnövekedés sem egyértelmű, ha a kamatok túl magasak, de a bankok úgy lesznek vele, hogy ha valamelyiküktől vesznek fel hitelt, akkor azok lehetőleg ők legyenek és nem más.
Ebből is lehet egy verseny a bankok részéről is, függetlenül attól, hogy az ügyfelek jól mérik-e fel a helyzetüket, vagy tévedésből rohannak a magasabb kamatú forinthitelekért."

EZ mind igaz. De mégegyszer: jelen helyzetben az ügyfelek azok, akik Ft hitelt szeretnének, ráadásul jó kevés idejük van erre. Azaz hirtelen, nagy mennyiségben Ft hitelt akarnak felvenni. A kereslet ugrásszerűen nő. A bank meg nem hülye, ezt kihasználja. Akinek hirtelen 25%-al csökken a Ft-osított tőketartozása a 180 Ft-os árfolyam miatt, az gyorsan ki akar menekülni és él a lehetőséggel, azt levésbé fogja érdekelni 1-2%pontos kamat emelés a Ft hitelek tekintetében.

Ez van.
Törölt felhasználó 2011. 10. 05. 10:25
Előzmény: #405  Törölt felhasználó
#408
A forinthitel ebben az esetben ugyanolyan kockázatos döntés, mint a svájci frank alapú hitelfelvétel volt. Egyetlen előnye a kiszámíthatóbbság, ha lehet ilyet mondani.
Valószínűleg a bankok felkészültebbek abból a szempontból, hogy mérlegeljék, hogyan jöhetnek a legkevésbé rosszul ki ebből a helyzetből, de hogy az ügyfeleknek pénzben mérve jobb lesz-e és ők ezt hasonlóképpen tudják-e mérlegelni...
Szóval a keresletnövekedés sem egyértelmű, ha a kamatok túl magasak, de a bankok úgy lesznek vele, hogy ha valamelyiküktől vesznek fel hitelt, akkor azok lehetőleg ők legyenek és nem más.
Ebből is lehet egy verseny a bankok részéről is, függetlenül attól, hogy az ügyfelek jól mérik-e fel a helyzetüket, vagy tévedésből rohannak a magasabb kamatú forinthitelekért.
Törölt felhasználó 2011. 10. 05. 09:54
Előzmény: #406  Törölt felhasználó
#407
hát igen.
Törölt felhasználó 2011. 10. 05. 09:53
Előzmény: #405  Törölt felhasználó
#406
Miért is versenyeznének akkor a bankok, amikor az ügyfelek rohamozzák meg a bankokat Ft hitelért... Ez az ügyfelek versenye, nem a bankoké.

Közgazdaságtan alapja: ha valami iránt megnő a kereslet, akkor az áremelkedést okoz. Most egyszerre sokan akarnak Ft hitelt...

Ez ilyen egyszerű. A kormányt, meg néhány elvakult párthívőt leszámítva ezt mindenki tudja.
Törölt felhasználó 2011. 10. 05. 09:49
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#405
nem zárom ki a kartellezést, csak adtam egy szimpla magyarázatot. nem vagyok abban biztos, hogy orbán helyesen mérte fel a bankok helyzetét. arra gondolok, hogy orbán azt várta, hogy eszetlen hitelezési versenybe kergetik egymást a bankok a jó adósokért, és így kannibalizálják a saját piacukat. csak azt nem érti a kis buta, hogy Magyrország jelenleg nem feltétlen az a hely, ahol tőkét szeretne bárki is befektetni. Továbbá: betét-hitel arányt nem engedheti elszállni egyik bank sem, mivel azt rögzíthetjük, hogy anyabanki forrást senki nem kap. A betétoldal pedig a végtörlesztés miatt nagyon bizonytalan.

Érdekes helyzet ez: a középosztály vagyonhelyzete javul, de likviditása relomlik. Most pedig a likviditás nagy kincs. Nem vagyok abban biztos, hogy a már eddig felsorolt kockázatoktól eltekintve is jó üzlet nemzetgazdaságilag a megtakaítások mesterséges és drasztikus csökkentése.
Törölt felhasználó 2011. 10. 05. 09:36
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#404
Egy beszélgetés sem haszontalan.
Ami a felvetésed illeti, nyilván próbálnak lavírozni a bankok, minél kisebb veszteséggel megúszni a dolgot, de ez egy pengeélen való táncolás. Nagyon gyorsan kell tudni reagálni a másikra, mint a tőzsdén, ha DT-zel és igen nehéz lehet bizonyítani, ha összebeszéltek előtte. Nálunk azért elég gyakori, hogy lebeszélik előre az árat nagyobb cégek, nem meglepő, hogy a bankoknál is felmerült ez a lehetőség. GVH már büntetett emiatt, és hány eset nem derül ki vajon?
Törölt felhasználó 2011. 10. 05. 09:27
Előzmény: #402  Törölt felhasználó
#403
nem árt néha mélyebbre ásni, nem haszontalan egy ilyen beszélgetés szerintem.

közben olvastam, hogy kartellezéssel vádolják a bankokat. azért elképzelhető erre btk-n kívüli magyarázat is. a bank helyében igencsak óvatosan ajánlanék hitelt, mert fogalmam sem lenne, hogy a nálam lévő forint betétek mekkora részét viszik el végtörleszteni máshova. Nem mondom, hogy ezzel most tökéletes magyarázatot adtam, de szerintem szellemesebb/racionálisabb, mint az, hogy a nagyeszű rogán kartellt kiált
Törölt felhasználó 2011. 10. 05. 09:01
Előzmény: #401  tokos.
#402
Azt nem értem, hogyan jutottatok ide az eredeti témától és ez miért olyan fontos, hogy oldalakon keresztül erről folyik vita.
tokos. 2011. 10. 04. 22:50
Előzmény: #400  tokos.
#401
"Láttam, de akkor is elég jelentős volt a katolikusok aránya, 38 ill 46%, ez közel fele. "

Vagy inkább 39-44, de mindegy, ez lényegtelen.
tokos. 2011. 10. 04. 22:49
Előzmény: #398  Törölt felhasználó
#400
"A linkedben ott szerepel az 1947-es adat. Hát így protestáns hagyományú."

Láttam, de akkor is elég jelentős volt a katolikusok aránya, 38 ill 46%, ez közel fele.

Néztem Svájcot, ott 42% római katolikus, 33% protestáns.

Akkor annak milyen hagyományai vannak?

Továbbra is úgy látom, hogy ha arra egyszerűsítjük le a kérdést, hogy irigylésre méltóak, követendőek-e a protestáns hagyományú országok, akkor igaz, bár nem a protestáns vallás(ok) miatt, hanem többségében a korai iparosodás, polgárosodás miatt. Kivéve persze a skandinávokat.

Na mindegy, szerintem megyek én is alunni.
McLain 2011. 10. 04. 22:42
Előzmény: #396  Törölt felhasználó
#399
akkor indul6sz is gyufáért! :-)
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 22:35
Előzmény: #394  tokos.
#398
A linkedben ott szerepel az 1947-es adat. Hát így protestáns hagyományú.

(A hagyományú nálam azt jelenti, hogy a jelenben nem feltétlenül az többségileg, de a múltban meghatározóan az volt. Hollandia épp ilyen.)

Az valóban érdekes lehet, hogy ki mit ért protestáns értékek alatt.

Ebbe egyrészt nem mennék bele, mert messzire vezet, másrészt a kezdeti állításom, illetve felsorolásom azért szép, mert önmagáért beszél. Okok elemzése, és értékek értelmezése nélkül, csak felsoroltam a protestáns országokat. Mindenki úgy értelmezheti ahogy. Van aki a vallás mentén, van aki értékek mentén, és akadhat, aki népek mentén. Pl. miért "protestánsabbak" a germánok, mint mások?

Szóval érdekes, de inkább megyek aludni :)
tokos. 2011. 10. 04. 22:28
Előzmény: #396  Törölt felhasználó
#397
"Egyébként én is csak 14 voltam akkor. "

Én meg csak 21. Ez ilyen :-).
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 22:18
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#396
Az oké, hogy '89-ben 9 voltál, de ez azt jelenti, hogy most 31 vagy. Nem '89-ben beszélgetünk, hanem most. 31 évesen illene tudni, mi történt '89-ben...

Egyébként én is csak 14 voltam akkor.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 22:13
Előzmény: #394  tokos.
#395
bocs a hülye kérdésért,
89-ben én még csak 9 éves voltam, nem vágtam a kérdést!
1000 bocs érte!
tokos. 2011. 10. 04. 22:01
Előzmény: #389  Törölt felhasználó
#394
Ezen most egy kicsit elakadtam, ahol vallásosok fele katolikus, ott mennyire lehet protestáns hagyományú egy nemzet?

Az is érdekes lehet, hogy mit értesz protestáns hagyományok alatt, amit fretek írt, annak a vallási hovatartozáshoz nem sok közét látom.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 21:59
Előzmény: #391  Törölt felhasználó
#393
"Azon nem bukott a pénzintézet?
Na és akkor mi késztette arra a bankot, pénzintézetet, hogy ilyen jótékony gesztust tegyen?"

MÉGEGYSZER: akkor ÁLLAMI volt a BANK. Tehát az állam saját maga döntött arról, hogy bukik a saját egyik cégének kihelyezett hitelein. Mindezt egy átalakuló gazdaságban.

Most egy piacgazdaságban, jogállamban döntött az állam úgy, hogy a magánszektorban valaki BUKJANAK.

Megáll az ész, hogy ezt itt kell magyarázni. Súlyos a sötétség a fejekben.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 21:57
Előzmény: #386  Törölt felhasználó
#392
Ja, a '89-es, vagy '90-es sztoriról beszélsz? Ember, akkor a bankok ÁLLAMIAK voltak, másrészt még nem volt piacgazdaság, csak épült ki éppen.

Nagyon buta dolog ahhoz hasonlítgatni.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 21:57
Előzmény: #390  tokos.
#391
akkor vajon mennyi embernek lehetett hitele és mennyien élhettek a diszkontos végtörlesztéssel?

Azon nem bukott a pénzintézet?
Na és akkor mi késztette arra a bankot, pénzintézetet, hogy ilyen jótékony gesztust tegyen?
tokos. 2011. 10. 04. 21:51
Előzmény: #386  Törölt felhasználó
#390
Felét elengedték, ha kiperkáltad a tartozásod.

Ha nem, fizethetted a sokkal magsabb kamatot, vagy 6-8-szoros volt, de lehet, hogy több.

Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 21:48
Előzmény: #385  tokos.
#389
Ezért írtam mindig protestáns hagyományú országokról, és nem protestáns országokról. A 2. vh. nagyjából jó választóvonal szerintem is.

Egyébként a protestáns norma visszaszorulása is (ahol ez bekövetkezik) az állításommal összhangban, szintén erős jelzéssel bír, a jövőre nézve.

Személyes véleményem szerint ez a legerősebben az USA-ban zajlik, több tényező okán.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 21:39
Előzmény: #386  Törölt felhasználó
#388
Én ilyenre nem emlékszem, de ha lett volna valami is, ne keverd össze az állami erőszakot a piaci ártól való eltérésre, ami egy magánszerződés egyik oldalán jelentős hátrányt okoz, és egy magánintézmény saját akcióját.

Ha én egy cég vagyok és azt mondom, hogy holnaptól minden termékem 30%-al olcsóbb lesz, mert akciót hirdetek, akkor az az én saját döntésem. Ha az állam mondja azt, hogy holnaptól én KÉNYTELEN vagyok a termékemet 30%-al oclsóbban adni, akkor ez egy durva beavatkozás a piacgazdaságba.

Elképesztő, hogy egy gazdasági/tőzsdei fórumon mennyien nem értik ezeket. Ti vakon tőzsdéztek. Nézzetek rá a Ft-ra, a piacok értik...
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 21:36
Előzmény: #385  tokos.
#387
336-os hozzászólásomhoz valami reakció? Bár tudom, hogy az eredeti témához nem sok köze van.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 21:28
#386
Valakinek van arról infója, hogy akkor az miként működött?

De ott is volt valamilyen kedvezmény a végtörlesztéseknél! Na persze akinek akkor volt pénze az szintén jól járt!
tokos. 2011. 10. 04. 21:12
Előzmény: #383  Törölt felhasználó
#385
Érdekességként:

"The Netherlands is one of the most secular countries in Western Europe, with only 39% being religiously affiliated (31% for those aged under 35), and fewer than 20% visiting church regularly.[78] According to the most recent Eurobarometer poll 2005,[79] 34% of the Dutch citizens responded that "they believe there is a God", whereas 37% answered that "they believe there is some sort of spirit or life force", and 27% that "they do not believe there is any sort of spirit, god, or life force".

Currently, Roman Catholicism is the single largest religion of the Netherlands, forming the religious home of some 28% of the Dutch population in 2011.[80] The Protestant Church of the Netherlands follows with 16% of the population.[80] It was formed in 2004 as a merger of the two major strands of Calvinism: the Dutch Reformed Church (which represented roughly 8.5% of the population), the Reformed Churches in the Netherlands (3.7% of the population), and a smaller Lutheran Church. Other Protestant churches, mostly orthodox Calvinist splits, represent 6% of the population. In 1947, 44.3% belonged to Protestant denominations, 38.7% belonged to the Roman Catholic Church, and 17.1% were unaffiliated.[81]"
tokos. 2011. 10. 04. 20:55
Előzmény: #383  Törölt felhasználó
#384
Mondjuk az sem kevés, de mint írtam, nem biztos, hogy nagy jelentősége van a dolognak, ha a bankok nem a magyar utat járták.

Gyanús, hogy mivel valamivel jobban műkszik az osztrák gazdaság, mint amienk, a kamatok tekintetében nem voltak olyan pofátlanok a bankok, mint nálunk a kamatokkal.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 20:36
Előzmény: #382  tokos.
#383
Valóban, amit én másoltam, az az osztrák bankok teljes hitelállománya, melynek harmada hazai kihelyezésű...

Természetesen nem erre akartam én sem utalni. Sorry.

Kb. 15 ezer milliárd Ftnyi hitelük van, otthon.
tokos. 2011. 10. 04. 20:13
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#382
Jól gondoltam, nem stimmel a szám, kb a harmada a valóság:

"Az osztrák jegybank legfrissebb közlése szerint 2011 első felében 57,61 milliárd eurót tett ki az ausztriai nem pénzintézeteknek (magánszemélyeknek, vállalkozásoknak) folyósított frankhitelek összege. A jegybank honlapján található ábrák szerint a devizahitelek az összes hitelek közel 17 százalékát alkotják Ausztriában, míg „világátlagban” ez a hányad csak 5 százalék. A devizahiteleknek 88,8 százaléka frankhitelek, a dollár részesedése 6,1 százalékos, a jenhitelé 3,3 százalékra szorult vissza."
tokos. 2011. 10. 04. 20:10
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#381
Jól gondoltam, nem stimmel a szám:

"Az osztrák jegybank legfrissebb közlése szerint 2011 első felében 57,61 milliárd eurót tett ki az ausztriai nem pénzintézeteknek (magánszemélyeknek, vállalkozásoknak) folyósított frankhitelek összege. A jegybank honlapján található ábrák szerint a devizahitelek az összes hitelek közel 17 százalékát alkotják Ausztriában, míg „világátlagban” ez a hányad csak 5 százalék. A devizahiteleknek 88,8 százaléka frankhitelek, a dollár részesedése 6,1 százalékos, a jenhitelé 3,3 százalékra szorult vissza."

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek