Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 29. 06:17

Budapesti lakásárak: nem a Rózsadomb a legdrágább  

Ugrás a cikkhez
Nagy kérdés, hogy mennyire is állja meg a helyét az a berögzült kép, miszerint a Rózsadomb Budapest luxuskerülete, ahol a leggazdagabb elit lakik. Az eddig is ismert volt, hogy az egyes kerületek között jelentős áreltérések mutatkoznak a fővárosi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=156049
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 29. 10:57
Előzmény: #1  Portfolio
#3
Na, így kell sok számmal hozzá nem értő cikket írni.
A Rózsadomb mióta kerület? Én úgy tudtam, egy kerület része (azaz városrész) mindössze. A nagyobb kerületek lényegesen heterogénebbek, mint a kisebbek. Az V. kerület viszonylag kicsi (inkább egyetlen városrésznek kellene tekinteni, mint kerületnek..), és relatíve magasabb értékű ingatlanokkal bír.
Pl. a III. kerület hegyvidéki árai nyilvánvalóan magasabbak, mint a belvárosi árak. Ja, csak persze a statisztikai elfedi, mivel ugyebár a panelek árai felhígitják a kerületi átlagárat...
A Rózsadomb egyébként évek (tán évtizedek) óta nem a legdrágább lakóterület Budapesten sem négyzetméter, sem abszolút érték alapon. (Mert pl hiába hozod ki, hogy 400e/nm az átlagos ár, ha bizonyos -családi házas- városrészben mondjuk 200-300nm alatt nem nagyon van kínálat).
tothi 2011. 09. 29. 08:58
Előzmény: #1  portfolio
#2
Sziasztok, szerintem a táblázattal valami nem stimmel. Ugyanis ha pl. a II. kerületben 51%-kal magasabbak az átlagárak, mint a VIII-ban, akkor ez azt jelenti, hogy a VIII-ban az árak 34%-kal alacsonyabbak, mint a II-ban, mert 100/151=0,66. Tehát a táblázat nem lehetne ilyen szimmetrikus. Üdv

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek