Topiknyitó: pitbull 2011. 09. 23. 12:01

hazugságok  

Ilyen normális honlapra miért kell ilyen hazugságáradatot, propagandaszöveget belinkelni?

link



Senkit nem érdekel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 25. 11:32
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#29
"Szivacs, megint szervhiányról árulkodik a hozzászólásod:"
Ugyan nem nekem címezted, de
talán nem kellene állandóan másokat minősítgetned, mert azzal elsősorban magadat minősíted.
Törölt felhasználó 2011. 09. 25. 11:27
Előzmény: #4  szivacs
#28
Melyik a hibás termék, chf , vagy a huf ?
Most 100 Ft lenne egy chf és a kezdeti részletfizetésed 2/3-át kellene csak fizetni, akkor is hibás termék lenne. Itt a játékban a hibás termék max. a hitelfelvevő lehet, aki nem mérlegelt és a vak szerencséjében bízott, amikor chf alapú devizában spekulált, az alacsonyabb kamatterhek miatt. Azt már ugye nem akarta senki sem meghallani/tudomásulvenni, hogy létezik árfolyamkockázat is, ami nagyon veszélyes is lehet (ami nem azonos a hibás termékkel) hosszútávon eladósodni külföldi devizában, mert a chf és a huf árfolyamollója nem 1-2 éve kezdett el szétnyílni, hanem sok évtizede. A bank csak szolgáltatott, az ügyfelek meg rohantak a hitelekért. Erre volt igény, senki sem akart lemaradni. Ha abban az időben tiltották volna és most szuperul teljesítene a magyar gazdaság a svájcival szemben, abban az esetben az akkori törvényhozók lettek volna szarjankók, hogy nem engedték, pedig mekkorát lehetett volna rajta szakítani.
Igenám, csak ezt az akkori felelősöknek (pm, mnb, pszáf) tudni kellett volna, hogy meddig is szabadna idegen devizában nyújtózkodni………Aki az elműlt közel egy évtized alatt ehhez statisztált, azok mind kivétel nélkül felelősek. Természetesen ez nem mentesítheti, kicsinyíti a hítelfelvevők felelősségét.
Aki ma-holnap törleszti 180-on, az rövidtávon nyer vele, de egy huf hitelre átkonvertálva senki sem tudja, hogy 5-10-15-20 év múlva jobban is jár-e vele. A jövő adja meg erre a választ.

A Raiffenes reklámban sztem semmi kivetnivaló nincs, hiszen minek is kellene a banknak jövedelemigazolás, stb, ha egyszer leraktad az ingatlanodat a hitel fedezetére a saját felelős/felelőtlen döntésed alapján. Miért gondolkodjon a bank helyetted, hogy hogyan/miből élsz, vagy törleszted a vállalt tartozásod. Az már más lapra tartozik, hogy a bankok is jól benézték ezt a dolgot, mert ők sem számítottak ilyen gyors és nagy árfolyamváltozásokra.
Törölt felhasználó 2011. 09. 25. 02:15
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Kérdésem egyszerű, szivacs: az idézett szöveged alapján felelősnek tartod-e Járait a kialakult helyzetért?

"Aki ilyen minőségben legyártotta, aki a forgalombahozatalát enged(élyez)te, aki ezt a piacot nem megfelelően és nem időben szabályozta, ellenőrizte, aki a már makrószinten is gondot okozó mértékig elterjesztette, engedte"
Törölt felhasználó 2011. 09. 25. 02:13
Előzmény: #12  szivacs
#26
Szivacs, megint szervhiányról árulkodik a hozzászólásod:

"Kb. 2003 óta futtatták fel az osztrák mintájú CHF-alapú hiteltermékeket. Aki ilyen minőségben legyártotta, aki a forgalombahozatalát enged(élyez)te, aki ezt a piacot nem megfelelően és nem időben szabályozta, ellenőrizte, aki a már makrószinten is gondot okozó mértékig elterjesztette, engedte, aki az árfolyamkockázatra nem készítette fel a résztvevőket és az országot sem, aki szakértett hozzá, de nem szólt, hogy ácsi! ebből baj lehet, az mind felelős a jelen helyzetért - mindegy melyik kormány alatt tette ezt."

1. Devizahitelek kb. 2001 óta voltak elérhetőek.
2. Az MNB elnöke 2007-ig Járai Zsigmond vt.
3. Devizahitelt azért vettek fel az emberek, mert a kínált devizakamatok sokkal alacsonyabbak voltak a Ft kamatoknál.
rockmaster 2011. 09. 24. 21:00
Előzmény: #12  szivacs
#25
Azért azt összeszámolta valaki h mennyi minden valósult meg az elmúlt években devizahitelből az országban? Mennyivel sikerült növelni az emberek fogyasztását ezáltal? Mennyi lett volna a fogyasztás és a produktum devizahitel nélkül?
rockmaster 2011. 09. 24. 20:59
Előzmény: #12  szivacs
#24
Azért azt összeszámolta valaki h mennyi minden valósult meg az elmúlt években devizahitelből az országban? Mennyivel sikerült növelni az emberek fogyasztását ezáltal? Mennyi lett volna a fogyasztás és a produktum devizahitel nélkül?
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 20:29
Előzmény: #3  pitbull
#23
Még alásem irta a közt elnők a tőrvényt ugy , hogy nincs is miről vitázni. Lehet hogy Rogán csak tépte a száját hiába.
Szundi 2011. 09. 24. 20:13
Előzmény: #21  Szundi
#22
Bocsi! Véletlen volt Hibával meg állt az oldal. S azért jelent meg többször! :)
Szundi 2011. 09. 24. 20:09
#21
Szundi 2011. 09. 24. 20:09
#20
Szundi 2011. 09. 24. 20:08
#19
Szundi 2011. 09. 24. 20:00
#18
pitbull 2011. 09. 23. 18:21
Előzmény: #15  pitbull
#17
Én a jelenlegi KORMÁNY dicső rogánjaira gondoltam.
pitbull 2011. 09. 23. 18:21
Előzmény: #15  pitbull
#16
Én a jelenlegi KORMÁNY dicső rogánjaira gondoltam.
pitbull 2011. 09. 23. 18:13
Előzmény: #12  szivacs
#15
"Rákerestem a "kormány" szóra ezen az oldalon. Csak a te hsz.-odban szerepel 3x, nálam nem, úgyhogy nemlétező állítás ellen harcolsz. "

A nemlétező állítás az nem a Te ujjaid által lettek a billentyűzetre pötyögve. Ki írta, hogy ez a Te állításod???
martin36
martin36 2011. 09. 23. 17:04
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Ez egy gyakorló elmebeteg,szerintem az orvosai sem figyelnek már oda rá.
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 16:39
Előzmény: #12  szivacs
#13
Azért van aki még hisz bennünk... :)

link
szivacs
szivacs 2011. 09. 23. 16:34
Előzmény: #10  pitbull
#12
Rákerestem a "kormány" szóra ezen az oldalon. Csak a te hsz.-odban szerepel 3x, nálam nem, úgyhogy nemlétező állítás ellen harcolsz.

Kb. 2003 óta futtatták fel az osztrák mintájú CHF-alapú hiteltermékeket. Aki ilyen minőségben legyártotta, aki a forgalombahozatalát enged(élyez)te, aki ezt a piacot nem megfelelően és nem időben szabályozta, ellenőrizte, aki a már makrószinten is gondot okozó mértékig elterjesztette, engedte, aki az árfolyamkockázatra nem készítette fel a résztvevőket és az országot sem, aki szakértett hozzá, de nem szólt, hogy ácsi! ebből baj lehet, az mind felelős a jelen helyzetért - mindegy melyik kormány alatt tette ezt.

Rávezették az embereket egy szépnek látszó ám ismeretlenbe vezető útra, nem felkészülve arra, hogy ha eső lesz, akkor beleragadhatnak a sárba. Hát eső lett, sőt felhőszakadás, sokan beleragadtak és innen már nem tudnak semerre sem kikecmeregni anélkül, hogy sarasak ne lennének. Bármit teszünk, olyan sokan fuldokolnak a sárban és olyan sokan lettek sárosak, hogy mi, akik kimaradtunk belőle sem úszhatjuk meg anélkül, hogy valamennyire össze ne kenődnénk! :-(
És erre nem az a megfelelő válasz, hogy aki saras, az megérdemli, csak ő tehet róla, mert az idegenvezető aláíratta vele, hogy saját felelősségére jön. Ha bevitte őket a tévútra, amiről kiderült, hogy mocsár, vezesse is ki! Persze mindenki másszon ahogy tud, teljes erőből, de gondoskodni arról, hogy ne fulladjon bele, kihúzni, a kivezető utat megtalálni és rávezetni őket arra, annak kell, akinek ez a szakmája, dolga és aki ezt az utat eladta nekik, a részvételi díjakat induláskor felvette tőlük! Nem állhat most csak úgy félre, hogy köszi a hasznot, a többi kizárólag a ti hibátok, problémátok!
pitbull 2011. 09. 23. 16:03
Előzmény: #10  pitbull
#11
Csak röhögök magamban egyébként, mert akik most átváltják forinthitelre koppanni fognak, mert mire lejár a hitelük, azt hogy forint már el is fogjuk felejteni. Elinflálják a forintot(ez a cél, hogy csökkenjen az államadósság, minden ország ezt csinálja), lesz 350 HUF egy EUR). Aztán majd pár év múlva átkonvertálják a forinthitelüket Euróra. Biztos jól járnak!!!
pitbull 2011. 09. 23. 15:44
Előzmény: #9  szivacs
#10
Ez is üres duma, hogy az előző kormány engedte. Én speciel 2002-ben (euroalapú, orbán kormány), 2005-ben (frankalapú, Gyurcsány kormány, Járai jegybank) is vettem fel devizahitelt és érdekes senki nem tiltotta. Amikor élveztük a kamat-előnyöket(10-20 ezer forint havonta) érdekes nem sipárogtak. Akik meg évtizedekre vesznek fel ilyet, azok meg is érdemlik.
szivacs
szivacs 2011. 09. 23. 15:03
Előzmény: #7  pitbull
#9
"akik a saját hibájukat másokra terelik, azok sokra nem viszik" - ez a tételed az ügyfelekre igaz.
"akik a saját hibájukat másokra tudják terelni, azok sokra viszik" - ez a tétel pedig a bankokra!

ARogán minden bizonnyal sokmindent, de ezt speciel nem ő. Ahony éppen kezd kiderülni, már évekkel ezelőtt sokan szóltak IMF, SNB, Massenbauer, stb.), hogy nem lesz ez így jó, nem kéne önteni aCHF alapú hiteleket, de nem neki, hanem az akkori illetékes elvtársaknak. Csakhogy ők úgy látszik erősen el voltak foglalva!
pitbull 2011. 09. 23. 14:44
Előzmény: #6  martin36
#8
Erről beszélek. Ebből a süket dumából valaki még elhisz valamit? Én már meg sem hallgatom, és itt a portfólión sem kellene terhelni vele az emberek amúgy sem derűs állapotát. Ezeket akkor lehet a legjobban eltűntetni, ha az értelmes emberek rájuk sem hederítenek. Én a választási papírokon 1998 óta észre sem veszem a nevüket.
pitbull 2011. 09. 23. 14:34
Előzmény: #4  szivacs
#7
Általában akik a saját hibájukat másokra terelik, azok sokra nem viszik az életben. Meg kell tanulni mindenkinek a saját hibáját megfelelően értékelni. Ha például én veszek OTP részvényt és azon bukok, mondjuk 10%-ot, akkor sosem a spekulánsokat hibáztatom, hanem magamat, mert olyan hülye voltam, hogy nem figyeltem. Legközelebb ügyesebb leszek. Aki másra tereli a hibát, majd elvárja, hogy az ő hibáját más oldja meg, nem fog előrelépni soha. Rogán is a bankoktól várja el, hogy kifizessék helyette, amit ő elbaszott. De előbb-utóbb úgysem a bankok fogják megfizetni, hanem az egyszerű, hitelt felvenni akaró emberek.
martin36
martin36 2011. 09. 23. 14:32
Előzmény: #3  pitbull
#6
"Sikerült az adóemelést majdnem adóemelésként eladnunk a lakosságnak.Szerencsére az utolsó pillanatban találtunk egy pár hülyét,akinek igenis hogy el lehet magyarázni,hogy a több elvonásból adódó csökkenő bére az tulajdonképpen több,mint ami eddig volt."
martin36
martin36 2011. 09. 23. 14:31
Előzmény: #3  pitbull
#5
"Sikerült az adóemelést majdnem adóemelésként eladnunk a lakosságnak.Szerencsére az utolsó pillanatban találtunk egy pár hülyét,akinek igenis hogy el lehet magyarázni,hogy a több elvonásból adódó csökkenő bére az tulajdonképpen több,mint ami eddig volt."
szivacs
szivacs 2011. 09. 23. 14:23
Előzmény: #3  pitbull
#4
Ezt aszerződéselovasós dumát sokan nyomatják, de nem igazán gondolják végig.
Például termékfelelősségről hallottál?

"A termékfelelősség a gyártó/forgalmazó felelősségét jelenti az általa gyártott termék által okozott esetleges anyagi károkért vagy balesetekért. A termékfelelősségi törvény a fogyasztók védelmét szolgálja és a piacgazdaságban kialakult gyártói illetve forgalmazói erőfölényt hivatott ellensúlyozni. Napjaink tömeges szerződés kötései miatt (formális adásvételi, szállítási és egyéb szerződések), valamint a termékek nagy tömegben történő előállítása következtében (a költségek csökkentése miatt gyakran rosszabb minőség, nem megfelelő tájékoztatás, stb.) szükségessé vált a fogyasztók védelme. A törvény feladata a nagyobb biztonsággal bíró és korszerű termékek előnybe részesítése."

Ez persze a banki termékekre nem vonatkozik. Azoknál nincs ilyen szintű fogyasztóvédelem. Ott nem az előállítóé a felelősség, az kizárólag a fogyasztót terheli! Vajon miért?!?!

Nyilván a jogalkotók úgy gondolják, hogy az árfolyam, kamat és forrásköltség kockázatok fedezési módját, az FX-swap ügyletek helyes használatát, valamint az országkockázati CDS felárak hiteltörlesztőkre való hatásmechanizmusát minden lakásra vágyó fiatal házas sokkal jobban ismeri, mint a 10 dekás kalapács használatának kockázatait! :-)
pitbull 2011. 09. 23. 14:01
Előzmény: #2  szivacs
#3
Értem én, dehát a szerződést el kellene olvasni mindenkinek. Aki nem olvassa el az ne a bankot hibáztassa, ha később gondja lesz. Mi az, hogy nem tájékoztatja? A kisgyereknek kell mindent a szájába rágni, nem pedig értelmes felnőttnek. Rogánéknak meg nem a saját maguk érdekében kellene törvénykezni, hanem az ország érdekében. Mindenki tudja, hogy neki is van devizahitele, így számomra hiteltelen. Aki ezzel jól jár, annak örülök, de a többség ugyanúgy szívni fog. Így sok jövőjük nem lesz.
szivacs
szivacs 2011. 09. 23. 13:39
Előzmény: #1  pitbull
#2
Nem csípem az igyekvő Tónit, de ebben azért van valami: "a bankok is tisztában legyenek azzal: a kockázatos termékeket érdemes megfelelő módon letartalékolni, a jó ügyfeleket pedig úgy lehet megtartani, ha megszabadítják őket a kockázatoktól."

Tegyük hozzá, amelyik bank bármilyen áron adósokra pályázik, nem csak hogy nem tájékoztatja az ügyfeleit a kínált termék kockázatairól, hanem kifejezetten nem vizsgálja, nem érdekli, hogy a hiteleket képesek lesznek-e visszafizetni neki és erre kihegyezett tv-reklámot nyomat, annak bizony helyt kell állnia ezért.
link

Topik gazda

pitbull
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek