Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 22. 09:23

Medián: nagyot esett Orbán és Matolcsy népszerűsége  

Ugrás a cikkhez
Július óta kisebb-nagyobb mértékben minden vezető kormánypárti politikus veszített a támogatottságából, a legnagyobb (7 százalékpontos) zuhanás Matolcsy György nevéhez fűződik, Orbán Viktor népszerűsége pedig "történelmi mélypontra" esett, 1999...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155731
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 22. 11:43
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#20
En magas jovedemmel vagyok bejelentve evek ota, igy azok koze tartozom, akik adoznak tisztessegesen, es nem azok koze akik lopjak a penzt. Ennek ellenere, es annak ellenere, hogy jobban jartam, amikor jott az egy kulcsos ado mar akkor is azt mondtam: Oke, koszi, de csak akkor ha ez fenntathato.

Termeszetesen akiknek ezt elmondtam azt mondtak hulye vagyok, orulnom kellene, milyen fasza gyerekek ulnek a mi igazi Fovarosi Allatkertunkben. Na tessek osztogattak egy evig...szoval abban egyetertek veled, hogy igy nem kell, inkabb epitsek fel az orszag gazdasagat tisztessegesen.

Sajnos azonban erre ez a dilletans fasz brigad keptelen, es igenis ugy gondolom, hogy ez az orszag nem az a hely ahol elni szeretnek. Sok helyre jarok kulfoldre es, tudom, hogy ott sincs kolbaszbol a kerites, de megis a kollegaim, akiknek a poziccioja ua, mint az enyem csaladostul nyaralnak 2 hetet (ja es nem olcso Bulgariaban) illetve sielnek legalabb 1 hetet pl. Franciaorszagban. Ott sem szent a politikus, de azert tudnak egy hatart huzni a kizsakmanyolasban, magyarul mondva nincs olyan vastag bor a pofajukon. No meg azert, mert ott az adocsalokat meghurcolja, lenezi a tarsadalom, itt meg az a "tokos, fasza gyerek", aki minnel tobbet tud ellopni. Itt a gondolkodasmod sajnos meg evtizedek mulva sem fog megvaltozni, hiaba altatjuk magunkat. Amig a majomhazban lakok is csak arra torekednek, hogy szetlopjak az agyukat, addig itt nem lesz rend csak folyamatos mellebeszeles, es elszegenyedes.
ujonc 2011. 09. 22. 11:41
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#19
Igen, Te fizess!
Hiszen Te gondolod úgy, ha több adó folyna be, jobb lenne a helyzet!
Én megértem, hogy nem fenntartható. A dolgozni nem hajlandó embereket, stb miből akarom péntelni?
Semmiből!
Az egyre több nyugdíjast az előzőek munkábaállításából.
Meg ezért kéne segíteni a vállalkozásokat ill. a sok lopkodás, felesleges kiadás helyett at állam jólétének a megteremtésére fordítani. És ezen nem egy jólhangzó, de fabatkát sem érő választási szlogen megvalósítását értem. Hogy az adózó szívesen fizessen adót, mert látja hogy az álltala megtermelt forintokat hasznos dolgokra költik, amiből a gyerekei is "profitálhatnak".
Törölt felhasználó 2011. 09. 22. 11:40
Előzmény: #10  opposition2002
#18
Ezzel csak egy a gond,pont azok fognak elmenni akik úgy érzik hogy tisztességes munkáért itthon nem becsülik meg őket, mindig a f.sz rossz végén állnak és ott is fognak amíg ugyanaz a húsz éve fosztogató szemét banda irányítja az országot. Maradnak a cigók meg az ingyenélők akikhez sok sikert kívánunk.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 09. 22. 11:40
Előzmény: #10  opposition2002
#17
ez esetben sok szerencsét a cigók istápolásához :) meg a droidok programozásához :) "jó" kis ország lenne ez ilyen attribútumokkal: sok marketinges + politikus + néhány multi, akik behódoltak a nagyvezírnek + a sok cigó a favellákban a vasvillával...

úgy hirdetnénk magunkat, hogy: Braz(z)il in Europe :)
talán még szafarit is hirdetnének, csak nem gnúra lehetne vadászni...

bigyula 2011. 09. 22. 11:38
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Akkor kezjük veled: Te fizeted a járulékokat, eltartod a mostani nyugdíjasokat, de holnap közlik veled, hogy Te már ne számítsál egyáltalán nyugdíjra. Mit szólsz hozzá?
Törölt felhasználó 2011. 09. 22. 11:31
Előzmény: #12  ujonc
#15
Én fizessek? :D
Te nem érted meg, hogy a jelenlegi osztogató állam nem fenntartható! Miből akarod pénzelni a dolgozni nem hajlandó, gyerekgyártásból élő, egyre növekvő kisebbséget? Az egyre több nyugdíjast? Miből? A jelenlegi színvonalon???
Semmiből. lóf*szból.

"A jelenlegi adómorál kialakulásában nagy szerepe van az államnak, az adó mértékének ill. "felhasználásának" révén"

persze. ezért kéne leépíteni a túlzott szoc rendszert, közszférát.
ujonc 2011. 09. 22. 11:29
Előzmény: #10  opposition2002
#14
És akkor, most menjenek el az elégedetlenek vagy az előző (következő) ciklus alatt legyen ez az elköltözés? Azért, mert pár tucat önjelölt bohóc rossz irányba viszi az ország szekerét? Menjenek el azok, akik megosszák a társadalmat és ebből szépen megélnek!
Törölt felhasználó 2011. 09. 22. 11:27
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
Ha lehetne shortolni Orbán és a Fidesz népszerűségét a tavalyi választások óta, már szép kis summa lenne a nyereség. 100%-os törvényszerűség, hogy egy 2/3-os népszerűség csak egy irányba változhat: lefelé. Minimális kockázat - maximális hozam. De sajnos a pártszimpátia nem pénzügyi termék.
ujonc 2011. 09. 22. 11:25
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#12
Ilyenért!
Az állam ne szolgáltasson, képviselje az ÁLLAMplgárok érdekét, segítsen a boldogulásukban, hogy mind a két fél felvirágozhasson.
A jelenlegi adómorál kialakulásában nagy szerepe van az államnak, az adó mértékének ill. "felhasználásának" révén. Jelenleg tekinthetjük az államkasszát egy feneketlen kútnak, ami mindent elnyel.
Ha ezzel nem értesz egyet, ott van az adóságcsökkentő alap... hajrá, fizess amennyit gondolsz!
Törölt felhasználó 2011. 09. 22. 11:21
Előzmény: #4  Commodore64
#11
Ez így van, de nézd meg az alsó grafikont is melyen > 2/3 szerint "rossz irányban mennek a dolgok"
A trend adott.

opposition2002 2011. 09. 22. 11:20
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#10
Én mindig azt szoktam mondani,hogy akik szarkupacoznak, azok el is mehetnek (vö. egy klasszikus mondással 2006 júniusából: "El lehet menni! Tessék! Itt lehet hagyni bennünket!"

Nekem olybá tűnik, hogy egyesek nem bírják elviselni, hogy a világ nem úgy forog, ahogy ők szeretnék. Tudom ajánlani az amerikai baloldal példáját: Amikor 2004-ben Busht újraválasztották, többszázezer balos fogta magát, és elköltözött az USA-ból.

Remélem, hogy a Kertészek, Konrádok, Hellerek, Kis Jánosok, stb. is így tesznek előbb vagy utóbb...
Törölt felhasználó 2011. 09. 22. 11:11
Előzmény: #7  ujonc
#9
ilyenért? legyen! csak akkor adózzon is az ember! ne sírjon, hogy drága a benzin stb. ne sírjon, hogy nincs adójóváírás, ne sírjon, hogy 27% az ÁFA. ne sírjon a továbbhárított különadók miatt stb.
Az állam szolgáltasson. Támogassa a tényleges elesetteket. ennyi. a többire nincs pénz. A jelenlegi adómorál, bérszintek, társadalmi viszonyok mellett...
Törölt felhasználó 2011. 09. 22. 11:09
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#8
persze, hogy nincs remény ilyen gondolkodásmóddal. A c-k száma nő, a társadalom öregszik. Az állami kiadások növekedni fognak, ha nem változtatunk a szerkezeten. A szerkezeten meg nem lehet változtatni, mert azonnal jön valami tüntetés, hőbörgés, elégedetlenkedés.
Akkor miből adjon az állam??? semmiből. majd, ha összedől a szemétdomb akkor rájön mindenki, hogy nem kellett volna osztogatni...
ujonc 2011. 09. 22. 11:08
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#7
Mert az állam valami ilyesmiért jött létre!
Vagy szerinted csak az a dolga, hogy adóztassa az embereket?
martin36
martin36 2011. 09. 22. 11:04
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Tökéletesen egyet értek veled.
Én is a perspektíva teljes hiánya miatt adtam el mindenemet,és hamarosan a hátam mögött hagyom ezt a szarkupacot.
Bőségesen elég lesz látogatóba hazajönni,másért felesleges.
Törölt felhasználó 2011. 09. 22. 10:57
Előzmény: #4  Commodore64
#5
Persze mert,
1. van, aki nem lat az orranal tovabb es akkor is Viktor lesz az Isten szamara, ha egy szarkupacon fog elni...mert ennek igy kell lennie...Viktor ezt mondta, es hogy majd jobb lesz
2. nincs alternativa...MSZP? LMP? esetleg meg csokevenyesebb, idiota Jobbik?

Nincs ebben az orszagban semmi remeny arra, hogy ez meg fog valtozni evek mulva...nincs ertelmes alternativa...

En azt mondom mindenki, aki tud, huzzon innen a francba...mar lassan Romaniaban is jobb lesz elni.
Commodore64
Commodore64 2011. 09. 22. 10:45
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Még mindig toronymagasan vezetnek. Ami azt jelenti, hogy az emberek többsége egyetért a meghozott intézkedésekkel. Amíg ez így lesz, addig marad az ámokfutás is.
Törölt felhasználó 2011. 09. 22. 10:44
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
2,7 millióan... :D

családirtó? miért az államtól kell várni az előrejutást???
Törölt felhasználó 2011. 09. 22. 10:37
Előzmény: #1  portfolio
#2
Mikor volt népszerű mert amit csinálnak az népromboló családirtó program ők meg élnek a többmilliós fizetésből erre szavaztak ? kik ?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek