Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 20. 18:52

Jön a 92 ezer forintos minimálbér és az átlagbér feletti adó  

Ugrás a cikkhez
A kormány 92 ezer forintos minimálbérre valamint 108 000 forintos garantált minimálbérre tesz majd ajánlást, a versenyszférában 5 százalékos béremelést ajánl, továbbá a szociális partnerekkel közösen elfogadott béremelési ajánlás feletti béremelés...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155657
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 20:17
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#40
"X5-ös gazdák"

adóellenőrzést nekik, miből vetted, miből fizeted, elkobozni, a 100. eset után már menne a para. keményebb adóellenőrzés kellene, de ugye, ki is ellenőriz kit? ( arra utalnék, kik itt a legnagyobb haramiák... )
meg ugye, egy olyan országban, ahol az egyszeri melós a xaros béréből lassan felfordul, nehéz azonosulni dolgokkal.
stock33
stock33 2011. 09. 20. 20:17
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#39
szerintem 3 kulcsos, lesz aki 16%-ot fizet, lesz aki kevesebbet a kompenzáció miatt, és lesz aki többet.
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 20:17
Előzmény: #27  tokos.
#38
van ám asztalterítő méretű söralátét is..

még szerencse hogy a kis huncutok nem adtak meg dimenziót a söralátétnek, így ők most sem hazudtak
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 20:16
Előzmény: #35  stock33
#37
kamu!
a magyar az egyik legtöbbet dolgozó nép ojrópában! le kéne csökkenteni a munkahetet olyan 35-36 órára.
arról nem is beszélve, hogy volt, amikor az eurózónánál klasszisokkal jobban növekedtünk a bérek mégis épphogy emelkedtek, mert a munkáltatók mindig alibiznek valamit, ami miatt nem akar emelni rendesen. fizessék meg a munkát, itt kezdődik minden.
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 20:15
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#36
előbb-utóbb viktor mindent megcsinál, amit kell: vagyonadó, tandíj, fordított ÁFA, gázárkompenzáció eltörlsée, adókedvezmények eltörlése.

stock33
stock33 2011. 09. 20. 20:15
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#35
dolgozz többet, termelj magasabb GDP-t, és akkor lehet magasabb a bér is.
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 20:14
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#34
Pont ez jutott eszembe.... én fizetek, a terepjáros izomagyú meg visszaigényli a minimálbére után az én pénzemből a kompenzációt.

Hát ez egyszerűen röhejes.
És az ÁFA ????
Nem egy olyan vállalkozót ismerek, aki még a WC papírról, mosószerről is számlát kér, a plazmaTV-ről is, ami feltétlenül kell neki az irodába stb.stb. és nem csak elköltségeli, hanem visszaigényli az ÁFÁ-t.
Tehát megint ki nem fogja fizetni a többletet ?
stock33
stock33 2011. 09. 20. 20:14
Előzmény: #1  Portfolio
#33
szóval a csóró ír a NAV-nak, az ellenőrzi, hogy szerepel-e a Kubatov listán, ha nem, akkor vagyonosodási vizsgálat, ha igen, akkor utalják a pénzt :)
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 20:13
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#32
meg a segélyesektől...
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 20:13
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#31
A MaSZoP sem volt semmi, de bazz ezek nagyságrendekkel hülyébbek. :) Szánalmas.
Most majd a bruttó 202 felett kereső "gazdagok" jól hozzájárulnak :D. Majd mondják, hogy az attól még egykulcsos ám. Én már csak kapkodom a fejem, minden héten Karácsony.
laikus59 2011. 09. 20. 20:13
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#30
Pontosan... Kezdő vállalkozó vagyok (4 hónapos), jelenleg a 78 ezer ft-os minimálbért is alig tudom megkeresni, pedig 3 helyre is dolgozom, az utána fizetendő járulék, adó és a könyvelő 50 ezer ft. ( Csak zárójelben jegyzem meg, hogy emellé még a rezsim 45 ezer ft, amit nem is mindig tudok teljesen fizetni)

Igaz, hogy most a szuperbruttó után fizetem az adót, de jövőre állítólag a minimálbér másfélszerese után kell egészségügyi járulékot fizetni, + még az ÁFA is növekszik - ergo minden drágébb lesz :-((((
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 20:13
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#29
Egéybként az is beszédes, ami a hír kapcsán történik. Éppen láttam az imént amint szijjártó Kálmán Olgánál hazudozott összevissza, és közölte, hogy majd csak szerdán beszél a kompenzációról. Pár per múlva K.O. beolvasta a népszabi hírét. :)
Ez a szocializmusban edződött reflexek szerint már szinte szabotázs. Nincs tekintélye a kormánynak a szakértői gárdánál sem. Teljes kapkodás és koncepciótlanság.
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 20:12
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
ja. nekem is az az érzésem, hogy minden kormány direkt tokost szopatja. komolyan sajnálom.

magam részéről támogatnám az osztalékadó emelését, hogy ne egyedül maradjak nyertese matolcsyék ámokfutásának.
tokos. 2011. 09. 20. 20:09
Előzmény: #1  Portfolio
#27
Ami még tetszik a dologban, ez az "ideiglenes" bevezetés.

Olyasmi lesz ez is, mint a szovjet csapatok itt állomásozása, vagy megússzuk 2-3 évvel, mint legutóbb az ugyancsak ideiglenesen bevezetett szolidaritási adóval? Azt mondjuk kizárólag a választásokra tekintettel nyírták ki a szocik, és persze helyette magasabb kulcsot hoztak be.

Ami abban a szép volt, hogy az egy elkülönült adófajta volt külön számlára kellett fizetgetni, ami aztán alaposan eccerűsítette az amúgy is "túlzottan" egyszerű adórendszert.

Meggyőződésem, hogy ez is olyasmi lesz, mint az, ha már bevezetik, a nyakunkon marad a következő választásokig, remélhetőleg legalább nem külön adófajta lesz, hogy ezzel is bonyolítsák a rendszert.

Hát arról volt szó, hogy söralátét, távolodunk tőle rendesen.
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 20:08
Előzmény: #13  tokos.
#26
lássuk be, ez az 1 kulcsos világbajnok adórendszer a söralátéttel valójában minimum 2 kulcsos. az az érzésem, hogy hazudik az, aki az ellenkezőjét mondja. és igazából nagyon hülyének nézi a zembereket
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 20:07
Előzmény: #21  tokos.
#25
Tokos, Te semmiből nem tanulsz. Ahelyett, hogy évek óta matekozol, hogy milyen szarul jársz, már régen egy EVA-s céget kellett volna alapítanod. Érthetetlen, hogy miben reménykedsz. Ezzel a fidesz is beismeri, hogy döglött a koncepciójuk.
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 20:03
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Fszom. Megint a kopasz köcsög minimálbéres X5-ös gazdák röhögnek. Miért nem szeditek be az a kva 2000 milliárdot a fekete szektorból? Mert ott vannak a cimbik. (Mindkét brigádra érvényes).
Uff
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 20:03
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#23
Egyetlen jelző jutott eszembe nagy hirtelen erről a bagázsról, amelyik állítólag az országot vezeti: idióták.

Létezik itt adómentes juttatás adója, szuperbruttó félszuperbruttója, és egykulcsos adórendszer több kulccsal.

Kalandvágyból csakazértis maradok. :-)
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 19:58
Előzmény: #6  qqtyin
#22
elvtárs, nem a 92000 bruttó ( kb. nettó 69000 ft. ) minimálbérrel van a gond, az egy sapka k@ki, éhendöglesz belőle. a baj a jövedelemre rekodó sáp.

világpiaci árak mellé ez kérlek, éhbér, még mindig.
tokos. 2011. 09. 20. 19:53
Előzmény: #19  tokos.
#21
Elnéztem, ez mégse megy, mert itt ugye az igazoltan alacsony jövedelműekről van szó, nekem ilyen igazolásom nincs.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek