Topiknyitó: watson 2011. 09. 19. 00:24

Kitalált Középkor - Hazánk ellen  

Ismeritek Herbert Illig német művészettörténész által leírt elméletet?



Papp Gábor miskolci egyetemi tanár előadásában a magyar vonatkozásokról beszélt.

link



Mit gondoltok róla?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2011. 09. 20. 13:50
Előzmény: #19  foldvarig
#24
köszi, ez jó gyűjtemény, ettől függetlenül is.

akkor nyitva marad a kérdés a Karoling hamisítások 300 év utáni felhasználását tekintve.
szivacs
szivacs 2011. 09. 20. 13:46
Előzmény: #22  mondoka
#23
De szép tőkés réce!
mondoka 2011. 09. 20. 13:39
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
link

Netán? Nemmondja?
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 13:33
Előzmény: #1  watson
#21
Humbug.
szivacs
szivacs 2011. 09. 20. 12:43
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#20
és a románok éjjel ellopták a lovaikat :-)
foldvarig 2011. 09. 20. 11:47
#19
link
keres rá bármelyikre rengeteg leletet találsz
foldvarig 2011. 09. 20. 11:41
#18
Egyértelmüen hazudik ebben milliószámra találhatók szorvány és kincsleletek ebböl a korszakból.
watson
watson 2011. 09. 20. 09:38
Előzmény: #13  foldvarig
#17
Említi őket, és az érdekeiket is. Ha jól emlékszem ott is hiányolta ebből az időszakból a tárgyi emlékeket.
A lehetséges emlékek az időszak határain vannak, amiknek az időbeli behatárolása pedig hordoz valamekkora toleranciát.
Ettől persze lehet hogy az érmék vonalát vizsgálni döntő pont lehet.

A hamisítás kiterjedségét viszont nem gondolom annyira jelentősnek, hiszen mennyi kódexírót alkalmazott a 3 hatalmi központban (Bizánc-Róma-Köln)? Szerintem kontrollálható számút. :)

A theória akár igaz akár nem, azért logikusnak hangzik.

Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 09:37
#16
a Székely magyar ajkú nép ők már a 6. században biztosan ott éltek Erdély keleti részén
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 09:34
Előzmény: #14  watson
#15
A Los Alamos Nemzeti Laboratórium egy vulkanológusa valószínûnek tartják, hogy a sötét középkor, a szellemi sötétség korszaka valódi sötétséggel kezdõdött.

A hatodik században hanyatlásnak indult a Nyugat-Római Birodalom, ázsiai nomádok özönlötték el Európát és a Közel-Keletet, összeomlott a perzsa, az indonéz és a dél-amerikai magas kultúra. Közismert, hogy mindez összefüggésben volt a katasztrofálisan rossz terméssel, éhínséggel, robbanásszerûen terjedõ járványok sorával. Történelmi feljegyzések és régészeti leletek tanúsága szerint 535 körül az idõjárás hirtelen lényegesen hidegebb és szárazabb lett, nyári hóesésekrõl szólnak a feljegyzések, lecsökkent a napfény, és máskor száraz vidékeken áradások pusztítottak.

Az okokat kutatva az elmúlt években nagy sorozatban vizsgálták ebbõl a korszakból fák évgyûrûit, valamint Grönland és az Antarktisz jegébe mélyített fúrások fúrómagjait. Ezek a vizsgálatok arra utalnak, hogy katasztrofális vulkánkitörés történt ebben az idõszakban, amely 150 m vastag felhõréteggel borította be a Földet, kiszûrve a napfény 50%-át.

A vulkáni hamu és törmelék keresésébõl, majd tengeri mélységmérésekbõl kirajzolódott az is, hogy melyik vulkán gyanúsítható a globális katasztrófát okozó kitöréssel, a történelmi kor legnagyobb vulkánkitörésével, a Tambora 1815-ös felrobbanásánál négyszerte-ötszörte nagyobb robbanással. Jáva és Szumátra között, nem messze a Krakatoától, találtak a tenger mélyén egy 50 km átmérõjû kalderát, amelynek a keletkezésekor 200 köbkilométernyi anyag is kilökõdhetett a vulkánból és a tengervízbõl, és ennek akár a harmada-fele is feljuthatott a szratoszférába, ahol hónapokig, sõt, évekig lebeghetett, szétterjedve az egész glóbuszon. Az így instabillá vált klímának aztán nagyon hosszú idõre volt szüksége, hogy a korábbi egyensúlya helyreálljon. A kaldera körül lerakódott hamu és törmelék kora megfelel a kérdéses idõszaknak.

A felrobbant vulkán, amelynek most a Proto-Krakatoa nevet adták, valaha összeköthette egymással a két nagy szigetet. Felrobbanásakor a kalderán kívül néhány „kisebb” vulkán gyûrûjét hagyta maga után. Ezeknek a „kisebb” vulkánoknak az egyike a Krakatoa, amely 1883-ban maga is az egész földkerekség klímáját két évre befolyásoló kitörést produkált.

2001. január 4.

Los Alamos National Laboratory News Release, Dec. 17, 2000,
link
watson
watson 2011. 09. 20. 09:20
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Az állítás arról szólt hogy kb 200-ból 199x-ig több mint 100 bizonyosan hamis, azt pedig nem állították hogy egy is eredeti lenne.
Az egész theória is éppen ebből indult ki hogy ezeket a hamisítványokat vizsgálták, és arra jutottak, hogy éppen 300 évre rá használták fel. Nos akkor tervezetten hamisítottak, vagy valami más történt?
Nem tudom, de érdekesnek találtam. ;)
foldvarig 2011. 09. 20. 09:12
#13
kedves Watson
Az a baj ezzel az elmeletttel, hogy csak a karolingokkal foglalkozik. Nem emliti a bizanci csaszarokat akik regeszeti leletekkel vegig nyomonkovethetok ( penzveres ). Az meg szerintem elkepzelhetetlen hogy a Nagy osszeeskuvesben ilyen szintu és kiterjedesu hamisitast veghezvigyen. ( bizanci ermekbol millios nagysagrendu a leletek szama )
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 08:25
Előzmény: #5  watson
#12
az összes karoling korból származó tárgynak hamisítványnak kell lennie,és nemcsak jó részének. ha egy is eredetinek bizonyul,akkor az már nem bizonyíték.
ujonc 2011. 09. 19. 22:47
Előzmény: #10  watson
#11
Kezd az elejétől!
A fórum kezdésének a dátuma sem elhanyagolandó. A srácok olyan szinteken mélyültek a dologba, hogy csak lestem. És a cáfolatot is csillagászati alapon tették. A Halley üstökössel, időszakonkénti visszatérésével és a korabeli leírásaival magyarázták.
watson
watson 2011. 09. 19. 22:39
Előzmény: #8  ujonc
#10
olvasgatom, de még nem találtam rá érvelést, nade majd megnézegetem még
watson
watson 2011. 09. 19. 22:29
Előzmény: #6  yossarian78
#9
Az érdekessége a dolognak, hogy a levezetés szerint sem korábban, sem később nem lehetett csúszás, amit ha jól értettem akkor csillagászati eseményekkel láttak igazoltnak.

Sigorszky, itt éppen arról van szó hogy tényeket vizsgálnak és lényegtelen hogy melyik irányba hányan mennek, az a lényeg hogy a felfestett irányba mennek vagy sem, ezért a poén nem fedi az esetet. A tények pedig úgy tűnik, hogy igazolják Illiget.

Nem gondolom hogy az abszolút idő számításának mindig ekkora jelentősége lett volna, mint ahogy pl. egy útlevélnek sem volt mindig ilyen jelentősége mint az elmúlt évtizedekben.
ujonc 2011. 09. 19. 22:21
Előzmény: #1  watson
#8
Először engem is megragadott, de itt elég értelmes emberek cáfolták az állításokat:

link
Sigorszky 2011. 09. 19. 22:13
Előzmény: #3  xmann
#7
"Az autópályán egy őrült a többi autóval szemben halad. - mondja az ÚTINFORM ügyeletese a rádióban.
Egy? Mindegyik baromállat! - kommentálja az autós."
yossarian78
yossarian78 2011. 09. 19. 21:56
Előzmény: #5  watson
#6
Érdekes kérdést feszeget Illig.
Tényleg baromi kevés a forrás ebből az időszakból.
A világot különböző érdekek harca mozgatja, valószínűtlen, hogy sikerült volna ezt a 300 évet belehazudni a történelembe. Ekkora összeesküvés egyszerűen nem létezhet, mindig van ellenérdekelt fél.
A magyar vonatkozása a dolognak, hogy az avarok eszerint magyarok lennének. A honfoglalás ezek szerint 567-568-ban lehetett.
Ugyanakkor régészetileg egyértelmű a helyzet. Az avarok és a magyarok leletanyaga erősen különbözik egymástól.
Valahol azt olvastam, hogy a naptácsúszás probléma már felmerült a Niceai zsinaton (325)is. Elképzelhető, hogy már ekkor csúsztattak 3 napot, bár erről adat nem maradt fennt.
watson
watson 2011. 09. 19. 09:17
Előzmény: #4  mondoka
#5
Azért ahogy én láttam olyan tényeket sorakoztat fel amiket elég nehéz megcáfolni.

Pl. Gergely pápa 10 napot iktatott be a naptárba és nem 13-at amennyi a +300 évvel együtt lett volna

A Karolingok tárgyi emlékeinek jó részéről kiderült hogy hamisítványok és a hamisítás idejét az 500-as évek végére (600-ra) teszik, míg a felhasználásukat 300 évvel későbbre.
Az érdekessége is az hogy egy német faszi mondta ezt, nem csupán nemzeti túlfűtöttségből ered a dolog. Egyébként meg mindegy is lenne, mert a tény az hogy hamisak és mind-mind pont 300 évvel később használták fel.

Bizánc-Róma-Köln érdekrendszere is egyértelmű.

Az viszont szomorú hogy ennyire megalapozatlan történelmet taníthatnak erről az időről. Szóval lehet hogy ezt a hazugságtengert kéne megszüntetni, nem pedig a tényeket elmaszatolni.
mondoka 2011. 09. 19. 09:01
Előzmény: #3  xmann
#4
Lehet hogy téved. -De a "mindenki más hazudik"-nak sincs bebetonozott alapja. Senki nem él aki ott lett volna akkor , és most beszámolhatna.
xmann 2011. 09. 19. 08:52
Előzmény: #2  mondoka
#3
nyilván. és mindenki más hazudik, miközben ő egyedül rájött hogy mi a tuti. aha
mondoka 2011. 09. 19. 08:35
Előzmény: #1  watson
#2
Akár így is lehetett.
Vannak jelek amik erre utalnak, hisz vannak események amelyek így ezt a 300éves ugrást beiktatva nyernek értelmet.

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek