Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 17:30

Nyilasi alap  

Rákerestem, ilyen topik még nincs.



Egy tőzsdén is kereskedhető, zárt végű befektetési alapról van szó. Az alapot Nyilasi Attila kezeli, aki blogjáról híresült el, amely címe:

link



Egy spekulatív alapról van szó, amelyet Attila kimondottan kockázatosnak tart, és nem ígér semmi biztosat, csak hogy jó esetben sokszorozódhat a befektetett tőkéje annak, aki benne marad. Lényegében egy hedge fundról van szó, ahol a fix költségen túl az alapkezelő sikerdíjat kap, így érdekelt a magas hozam elérésében.



Ami az érdekesség, hogy az első évben már volt -30% alatt is az alap. Attila már jó régen arról beszélt, hogy a "válság utáni"(idézőjel, mert szerinte nem lett vége a válságnak) kilábalás a tőzsdéken csak lufi, és nagyon sok shortba belement, amik aztán eleinte nem jöttek be. Már sokan leírták az alapot(köztük én is egy blogban, egyébként a bukó miatt hallottam róla először), amikor augusztusban megindult a tőzsdék lejtmenete, és ezzel meglódult az alap is, méghozzá felfelé. Most éppen +20%-ban van az induláshoz képest.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 21:24
Előzmény: #237  kardkovacsi
#240
mondjuk ki, egy stroman csak. évekik blogoltatták, sztárolták, hogy pénzt bízzanak rá a szerencsétlenek.
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 21:22
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#239
És szerinted ha Nyilasi 3 évig képes volt szembemenni az egész világgal, akkor majd az esésben jó döntéseket fog hozni?
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 21:21
Előzmény: #235  jumbo2
#238
Ez tökéletesen igaz. Megjegyzem (nem akarok politizálni, de) ezt tartom Orbánék legnagyobb hibájának és károkozásának, azt, amit a fejekben műveltek, művelnek. Ez a neokádári kommunikáció és politikai (ne az emberekkel fizettessék meg, szemét multi, szemét bank, az állam majd segít, profit, piac, tőzsde ellenesség stb. stb. stb.) iszonyat visszalépés az egyébként nagyon szar helyzetből. Szerintem korábban is le voltunk maradva gondolkodásban még a régióban is. Most meg már...

És igen, leginkább azért vagyunk ott ahol. Erre nem lehet fejlett piacgazdaságot alapozni. (de ez Orbánéknak egyáltalán nem is érdekük).
kardkovacsi 2015. 03. 03. 21:20
Előzmény: #231  Törölt felhasználó
#237
Nekem mindig egy 2006-os bejegyzése jut eszembe amikor szidta a google-t, hogy megvette x pénzért a youtube-ot, mert értéktelen szemét és csak a sok per lesz a vége.
Most pedig az egyik legértékesebb oldala a google-nek és több tévécsatorna is lehúzta a rolót miatt köztük az MTV. A végtelen reklámbevételről nem is beszélve amit a napi több milliárd videó nézés generál.

Már akkor is azt gondoltam és ma sincs más véleményem, Nyilasinak nincs meg az alázata a piaccal szemben.
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 21:17
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#236
Egy rendkivül sunyi alokációs tehnikával okoztak nagy szomorúságot a befektetőknek. Mindenki keresett csak a vásárlók nem.
jumbo2 2015. 03. 03. 20:13
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#235
Elképesztően kevés értelmes gazdasággal, tőzsdével kapcsolatos hozzászólás van a fórumon.

A tőzsdei kultúrában is pontosan úgy le vagyunk maradva, mint a gazdasági életben általában.
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 20:12
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#234
ez az alap nullázni nem fog. a tőzsdék túlhúzottak. a dax még menni fog fel 12000ig. ha eléri akkor már érdems venni nyilasit. 30ezer alá nem várom, szóval egy mostani belépő már nem olyan rossz vétel és egy nagyobb esés a shortalapot felfelé reptheti.
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 20:08
Előzmény: #230  Törölt felhasználó
#233
3 év tőzsde tapasztalat még nem sok, de arra már elég kell, hogy legyen, hogy tudd, hogy nem az a jó vétel, ami jaj de sokat esett már...
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 20:07
Előzmény: #230  Törölt felhasználó
#232
Főleg DAX shorton ül kb. 6000 pont óta. Te shortolnád most a DAX-ot?
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 20:06
Előzmény: #228  return.value
#231
"Nehéz kérdés ez. Megmondta előre, hogy mit fog csinálni. Megmondta előre, hogy benne van a teljes tőke elbukása is. Megmondta, hogy max 5% súllyal szabad bevenni egy porfolióba. Szerintem nem lehet hibáztatni"

Nem lehet hibáztatni? Több, mint 60%-os mínuszért egy ALAPKEZELŐT? Viccelsz ugye?

A szöveged második fele főleg az első fele után meg érthetetlen. Dolgozott vele, fizetés jár. Nem a fizetésével van a baj, hanem az eszetlen alapkezelésével.
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 19:27
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#230
most kelvenni. jobb mint az opimus :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 17:44
Előzmény: #228  return.value
#229
Már csak 36.800.forintot ér a 100.000.forinton kibocsájtott befjegy......
link
return.value
return.value 2015. 02. 24. 17:13
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#228
Nehéz kérdés ez. Megmondta előre, hogy mit fog csinálni. Megmondta előre, hogy benne van a teljes tőke elbukása is. Megmondta, hogy max 5% súllyal szabad bevenni egy porfolióba. Szerintem nem lehet hibáztatni, én legalábbis nem teszem, annak ellenére, hogy ez a veszteség már tényleg fáj...

Ami viszont kicsit idegesít, hogy abban az évben (talán a 2. évben?), amikor még jól álltak a dolgok, Nyilasi felvette az 50 guriga sikerdíjat és nekem nagyon úgy tűnik, hogy azóta egyetlen percet sem foglalkozott az alappal. Ez viszont szerintem kicsit gusztustalan. Legális, de gusztustalan. Lásd: link

Árfolyam: 38102,007517 2015.02.20.
Törölt felhasználó 2015. 02. 21. 03:31
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#227
Hát igen, én például az elmúlt órákban is éppen a betett és elveszített pénzem visszaszerzésért dolgoztam.

Az is hatalmas különbség, hogy egy alapkezelő más pénzéért felel, ezért ebben az esetben a kockázatkezelés elhagyása még súlyosabb cselekmény.

Bizony jól mondta pénznyelő, ahogyan a mátrix is utal rá: más ismerni az utat, és más járni azon.
Törölt felhasználó 2015. 02. 20. 23:22
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#226
"...Alapba ugye azért teszi a mezei ember a pénzét, hogy kvázi szakértőre bízza."

:)

Erre vonatkozó idézet Tom Williams nagyszerű könyvéből:

---------------------------------------------

"...It’s important to realise at this stage, that when we refer to the definition of a professional, we are not talking about the ‘professionals’ who run your investment fund or pension. At the time of writing this section (June 2003), the vast majority of investment funds have been making huge losses for the last 4 years! Furthermore, some of these investment fund companies (including insurance firms) have even closed down, owing to their inability to invest wisely in the markets. People nearing retirement are
extremely worried, as the value of their pension plummets further into the doldrums – some pension companies have even been reported to be teetering on the brink of financial crisis. In the UK, the vast
majority (if not all) of the endowment funds are in trouble, even failing to make meagre returns of 6%, which means that most homeowners are now at serious risk of not being able to raise funds to pay for their
homes.

The ‘professionals’ in the previous examples do not live by their trading talents, instead they receive a salary from the respective investment or pension fund company – which is just as well, since these people would otherwise be homeless! I make no apology for these scathing comments, since millions of people have been adversely affected on a global scale, and billions of dollars have been lost to the WITLESS IDIOTS who have been given the responsibility of investing your hard-earned money. The truth of the matter is that most fund managers find it difficult to make profits unless there is a raging bull market."

--------------------------------------------

Szegény Nyilasi... őrá még az utolsó lesajnáló mondat sem passzol...
Törölt felhasználó 2015. 02. 20. 21:16
Előzmény: #223  Törölt felhasználó
#225
Az oké, de a -60% is nagyon durva... Alapba ugye azért teszi a mezei ember a pénzét, hogy kvázi szakértőre bízza.
sly36
sly36 2015. 02. 20. 21:14
Előzmény: #223  Törölt felhasználó
#224
Ja értem, az csak az ügyfelek pénzét b@ssza el. :DD
Törölt felhasználó 2015. 02. 20. 21:06
Előzmény: #222  sly36
#223
Kincsem egy alapkezelő nem tud 100x as tőkit nyítni. Vannak sajnos fékek. :)
sly36
sly36 2015. 02. 20. 21:00
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#222
A chf miatt azért sok számla ment mínuszba és nem kevés helyen be is hajtják a kuncsafton.
Amúgy ez a Nyilasi még él? Jól el is tűnt az alapjával a süllyesztőben.
Lehet, páran már megverték. :DD
Törölt felhasználó 2015. 02. 20. 20:57
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#221
Nem mehet minuszba, a Concorde a vagyonával jót áll. Egy közelgő tőzsde boom sem tudná minuszba vinni. Boom az, ha az sp/500 megy egy délelött 4% ot temposan fel.

Topik gazda

Zabalint
4 2 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek