Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 17:30

Nyilasi alap  

Rákerestem, ilyen topik még nincs.



Egy tőzsdén is kereskedhető, zárt végű befektetési alapról van szó. Az alapot Nyilasi Attila kezeli, aki blogjáról híresült el, amely címe:

link



Egy spekulatív alapról van szó, amelyet Attila kimondottan kockázatosnak tart, és nem ígér semmi biztosat, csak hogy jó esetben sokszorozódhat a befektetett tőkéje annak, aki benne marad. Lényegében egy hedge fundról van szó, ahol a fix költségen túl az alapkezelő sikerdíjat kap, így érdekelt a magas hozam elérésében.



Ami az érdekesség, hogy az első évben már volt -30% alatt is az alap. Attila már jó régen arról beszélt, hogy a "válság utáni"(idézőjel, mert szerinte nem lett vége a válságnak) kilábalás a tőzsdéken csak lufi, és nagyon sok shortba belement, amik aztán eleinte nem jöttek be. Már sokan leírták az alapot(köztük én is egy blogban, egyébként a bukó miatt hallottam róla először), amikor augusztusban megindult a tőzsdék lejtmenete, és ezzel meglódult az alap is, méghozzá felfelé. Most éppen +20%-ban van az induláshoz képest.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 07:18
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
Mond ezt annak aki jegyzett ebből 100.000.Ft/db áron.
Most történelmi minimumon 56.316.Ft/db az értéke.
És mi lesz akkor ha likvidálják a pozijait?
link
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 03:47
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
Szerintem is nagyon jo meglatasai vannak, nem mondanam pokhendinek, inkabb elvakultnak. A Zsiday-val azert nem emlitheto egy lapon, mert o hajlando felulirni a korabbi elmeletet es ez kiemeli az ossze kozul. Vakmajom 90%-ban kotvenyekben fektet, azaz az okos meglatasai mellett sok kockazatot nem hajlando vallalni, marpedig mindig az a leghitelesebb, aki pozibol beszel.
Törölt felhasználó 2013. 10. 18. 21:38
Előzmény: #97  kardkovacsi
#98
Tökéletesen leírtad, pont így van szerintem is. A 2-est annyiban finomítanám, hogy annyira egyébként nem is pökhendi (ha személyesen találkozol vele, pláne nem gondolod ezt). De az tény, hogy egy elképzelésének helyességét soha nem ellenőrzi, bírálja felül, még ha a piacon a fordítottját látja, akkor se. A stop hiánya valóban pontosan ebből következik.

És ez óriás hiba. Akkor is, ha a saját pénzedet kezeled. De ha másét, akkor mégnagyobb.
kardkovacsi 2013. 10. 18. 21:19
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#97
Én régebben sokat olvastam Nyilasi cikkeit és két dolog jött le nekem:
1. tényleg nagyon hozzáértő, nagyon jó meglátásai vannak.
2. iszonyatosan pökhendi és semmi alázat nincsen benne a piaccal szemben.
+1 Nem használ stopot(ez szerintem a 2. következménye), pedig tőkeáttétes pozit kockázatkezelés nélkül nem lehet sokáig vinni. Pont ezért nem vettem anno az alapjából míg mondjuk Plotinusom van már vagy két éve.
gazmber 2013. 10. 18. 18:23
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#96
egy mezei állampapír alappal is ~5év alatt lehetnénk ~130%-on a jelenlegi ~55%helyett
és még hol a vége? - tiszta harakiri
Törölt felhasználó 2013. 10. 17. 23:35
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
Elég hitelesek annak a tippjei, aki 900 óta felfelé várja a Nutexet...
Törölt felhasználó 2013. 10. 17. 22:43
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
a jövö:
dax célérték 10000
Attilla 2 éven belül öngyilkos lesz
Törölt felhasználó 2013. 10. 17. 22:31
Előzmény: #91  return.value
#93
Ez lett volna a 3. tippem. Ráadásul koncepciózusan a legrosszabb pozi, hogy a DAX-ot shortolja... Az meg tőzsdésként a lehető legnagyobb hiba, ha valaki ilyen szinten makacsul ragaszkodik az elképzeléséhez és korlátok (stop) nélkül szembemegy a piacokkal.
takika200 2013. 10. 17. 13:26
Előzmény: #88  gaab
#92
Zsebre tette,hová tette volna :):):) Minden papirt aláirtak az alapot megvásárlók ,hogy lényegében ők vállalnak mindenféle kockázatot ha bukta van.
return.value
return.value 2013. 10. 17. 13:05
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
DAX shortban ül 6400 óta. Most 8800. :P
Ez látszik az árfolyamon. A jelentések alapján alig van más nyitott poziciója.
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 00:18
Előzmény: #88  gaab
#90
Konkrétan pedig: szerintem újabb részvénypiaci összeomlást várhat hónapok óta (kb. Ciprus óta) és valószínűleg a bankszektort és/vagy az S&P-t shortolja folyamatosan. Ez persze csak tipp.
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 00:09
Előzmény: #88  gaab
#89
Rosszindulatú megközelítésben: Attila eddigi netes hozamai, pozija (amíg nem jött a tőzsdére) papertrade-ek voltak. Én ezt nem gondolom.

Jó indulatúan: Attilát egy rettenetesen tapasztalt, hozzáértő szakembernek tartom, volt szerencsém vele személyesen is beszélgetni. De. Van egy nagy hibája (ez fórumos vitákban is előjött annó): túlzottan befolyásolja poziba lépését és a pozija tartását saját, sokszor nem is teljesen racionális, hanem érzelmi alapú véleménye. Ha szerinte az olaj drága, akkor simán végigshortolja 2 éven keresztül 60-tól 150-ig felfelé. De egy dolog a gondolat és képzelés. És egy másik a piac mozgása, amit viszont tőzsdésként le kell kereskedned. Ez van, amikor egybe esik, van amikor nem. Egy profi trader pedig pont attól profi, hogy azt is tudja kezelni, ha nem. Szerintem most is ez lehet az oka a tartós gyenge teljesítménynek: valamiben megint szembemegy a piacokkal.
gaab 2013. 10. 15. 21:34
Előzmény: #87  gazmber
#88
azon gondolkodom, mibe tehette Attila a lóvét, hogy folyamatosan esik
gazmber 2013. 10. 03. 09:28
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
40db 52200
vki benyelt ~2milla bukót...a széllel szembe pisilés következményeként...(?)
Törölt felhasználó 2013. 09. 19. 22:01
Előzmény: #85  upgrayeddAKS
#86
60K alatt történelmi minimumon.
link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 14. 13:05
Előzmény: #80  totoro
#85
sztem is az van, hogy az évente adott néhány "action"-t kell kifogni, ami még akkor sem nagy meló, ha az ember nem DT-zik, és csak nap közben párszor tud ránézni (persze amikor poziban van, akkor ezt jobb gyakrabban tenni)

viszont a köztes időszakban egy likvid alap (olyan, mint egy pénzpiaci, de jobb hozamkilátásokkal) nagyon jól jön, mert nem mindig jönnek sűrűn egymás után a fenti "akciók", amikor túlárazott/"túldiszkontált" valami

én pont azt szeretem a spekizésben, hogy türelmesen kivárom azt az időpontot, amikor "lecsaphatok" a félreárazásokra, aztán vagy sikerül pár 10%-ot keresni rajta, vagy igyekszem minél hamarabb lezárni minél kisebb bukóval

egy profi alapnak ezt "alapból" :) hoznia kellene, pláne egy kis volumenűnek... egy nagy alap persze beleül a pozikba, de egy kicsitől elvárnám, hogy gyakrabban ki-be ugráljon, és ne tartsa a shortot ill. longot akkor is, amikor a piac már rég nem igazolja vissza az alapkezelő elképzeléseit...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 14. 12:54
Előzmény: #83  gazmber
#84
igaza van szvsz Vakmajomnak... én az USA-t pont azért nem "temetném", mert egy elképesztően innovatív és adaptív gazdaság, ahol a legtöbb gazdasági szereplőt a mindenek felett való verseny(szellem)re nevelik, amit olykor még túlzásba is visznek, de ez akkor is letöri az árakat, javítja az innovációt, stb.

büdzsé terén meg továbbra is ezt gondolom: "a problémák igazi mélységét pedig a legjobban a bennfentesek látják át, tehát hiába gondoljuk azt mi most, hogy elképesztő nagy problémák vannak, ha holnap pl. bejelentenék, hogy az üzemanyagokat (no meg az egyházakat) érdemben megadóztatják (USA), akkor az szvsz nagyon keményen emelne az amcsi piacokon, hiszen a büdzsét akár rendbe is lehetne tenni vele, külkermérleget dettó... "
gazmber 2013. 09. 14. 12:39
Előzmény: #81  return.value
#83
"az amcsi költségvetési hiány drámai ütemű zsugorodásáról, pedig hogy paráztatták miatta a népeket még egy éve is, aztán tessék, a növekedés, a piac eltünteti a hiányt.
link "
írja vakmajom...
tehát nem akar és vszeg nem is fog összejönni a nyilasi által vizionált összeomlás..legfeljebb az alapja fog összeomlani, nem kicsit-nagyon...(?) szvsz
herlas 2013. 09. 13. 14:24
Előzmény: #81  return.value
#82
Teljesen korrekt az lenne, ha a teljes futamidő alatti nyereség után járna csak sikerdíj. Ha esetleg így marad a végéig mínuszban, Attila akkor is megtarthatja az egy szem nyereséges naptári év után felvett sikerdíjat.
return.value
return.value 2013. 09. 13. 13:27
Előzmény: #78  gazmber
#81
Azt azért hozzá kell tenni, hogy csak akkor van sikerdíj, ha van nyereség is. Ebből a szempontból korrekt.
Én annó 50% Nyilasit vettem és 50% Vakmajom alapot, így most majdnem 0-án vagyok 3 év után... :P

Topik gazda

Zabalint
4 2 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek