Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 12:02
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#780
Megint felcserélted a dolgokat.
Először jogosultság kell a tevékenységéhez, hogy tudjon adózni.
De hagyjuk ezt a témát, mert kezd parttalanná válni és még a végén azt gongolnám,hogy uzsorás tevékenységet folytatsz:-)
szivacs
szivacs 2011. 09. 14. 11:53
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#779
Te drazsé vagy?
Mármint a fogszabályozóhiányos draskovics, vagy csak egy tanítványa?

Vele volt egyszer egy vitám, épp' ugyanebben a barom virtuális álvilágban élt, amelyben semmi más nem létezett csak színes papírdarabkák.
Persze amikor rácsapott a kaviáros szendvicsre meg a vörösborra és megkérdeztem tőle, hogy akkor miért azt és nem a színes papírdarabkáit tolja befelé a nagy arcába, ha csak az létezik számára, akkor megakadt a nemlétező kaviár a torkán.

Proletár primitívséggel megfogalmazva: csak azt tudod felzabálni amit a lesajnált büdös parasztok megtermeltek, a millpengőddel meg kitörölheted a segged, feltéve, hogy ettél tegnap és így van mit...
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:52
Előzmény: #776  Törölt felhasználó
#778
És ha befizetné, akkor onnantól akár legális is lehetne?
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:51
Előzmény: #774  Törölt felhasználó
#777
Akkor viperakapitány az előző linkemre hivatkozva miért nem megy be a boltba megvenni a kenyeret? Az is az uzsorásé?
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:50
Előzmény: #771  Törölt felhasználó
#776
Jaja, az az uzsorás arról híres, hogy befizeti a kamatadót :-)
Lehet, hogy az uzsorás a forrását sem tudná igazolni, ha rákérdeznének.
Aki hitelképtelen egy hitelintézetnél, azt miből gondolod, hogy hitelképesebb lesz egy jóval magasabb hitel visszafizetésére kényszerítő uzsorásnál.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:50
Előzmény: #774  Törölt felhasználó
#775
Bocs , van.Tévedtem, beismerem.

link

Van ott bolt elég, nem kéne az uzsoráshoz menni. Összekevertem egy másik településsel.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:47
Előzmény: #770  Törölt felhasználó
#774
tehát rögzítettük, hogy nincs harmadik opció. tehát: vevő vagy eladó voltál a boltocskában? mindegy is. így is, úgy is tudod, hogy a kenyér árát az uzsorás határozza meg. felírja, aztán hónap végén fizeted.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:43
Előzmény: #767  Törölt felhasználó
#773
Bocsi, én nem hivatkoztam női mivoltomra, csak közöltem, mint tényt.

A "k...va fasza gyerek" szleng ügyében köszi a felhomályosítást, őszintén szólva az "úri-náci" köreimben hölgyekre nem használják ezt a szlenget. De most már legalább ezt is tudom. :-)

A liberalizmusra fecsérelnék még egy szót: nem értek egyet. Nem kell mindenkit elfogadni olyannak, amilyen.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:41
Előzmény: #770  Törölt felhasználó
#772
"...De azt már észrevettem, h olyan emberek magyaráznak akik a 2.kerületből járnak az 5- be dolgozni."

--- Pontosan. Feleslegesen magyarázol nekik, első kézből nincs tapasztalat, az átévén meg a retekklubbon meg nem azt mutatják amit te (mi) magyarázunk...
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:40
Előzmény: #769  Törölt felhasználó
#771
A hitelfolyósítás igen, de a kölcsön az nem.
Itt is kell adózni, ki kell kötni a szerződésben a kamatot és azután. Ha nincs, akkor a mindenkori jegybanki alapkamat után adózik az, aki felvette, mert itt neki származik nyeresége ebből.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:38
Előzmény: #766  Törölt felhasználó
#770
Tiszabőn azért nincs harmadik opció, mert nem lehetett fenntartani annyi lopás volt.
Sajnos sokan csak a tv-ben látják, amikor kint állnak a ház előtt 10 gyerekkel, h milyen szar nekik. Aztán 2 nap múlva a kerted végében látod, amint szedi fel a termést, miután elgépezte, meg elitta a családit.
De azt már észrevettem, h olyan emberek magyaráznak akik a 2.kerületből járnak az 5- be dolgozni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:37
Előzmény: #761  Törölt felhasználó
#769
Persze, hogy az uzsorástól sem kötelező hitelt felvenni. nem állította senki, hogy kötelező, sőt....
A hitelfolyósítás egy engedélyhez kötött tevékenység, mely adóhatály alá tartozik.
Majd, ha az uzsorás ezeknek a feltételeknek megfelel, akkor végezheti a tevékenységét, hitelezhet, adózhat, stb. A vállalkozása az UZSORÁS cégnevet megtarthatja, de nem javasolt :)
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:36
Előzmény: #765  szivacs
#768
Ha nem vetted volna észre a jelen "kapitalizmusa" nem egyezik meg a múltéval.

--- Nem vettem észre. Mintha az alapelvek közül semmi sem változott volna, mindegy majd te kiokosítasz (vagy nem). Egyébként ki beszélt jelen/múlt/jövő kapitalizmusról, RAJTAD KÍVÜL? Mert én nem...

Vannak lényegbeli eltérések a "létező globális kapitalizmus" és a korábbi kapitalista gazdaság működésére kidolgozott közgazdasági elméletek között, melyek már akkor sem 100%-os pontossággal modellezték le az akkor létező rendszereket.

--- Maradjunk csak a gyakorlatnál. Én azt állítom, hogy a jelen globális gazdaság (kapitalizmus pongyolán, összemosva) alapjai a hitelek/kölcsönök. Várom a cáfolatot, ha már egyszer - szerinted - tévedek...

Olyan új modellek pedig még nincsenek, amelyek a jelenlegi globális gazdaságot, annak folyamatait akár csak megközelítő pontossággal képesek volnának modellezni. Ha lenne ilyen, akkor több Nobel-díjat is adtak volna érte! Ha pedig mégis van ilyen, de a világ nem tud róla, mert valaki megtartotta magának, akkor a világ szupergazdagjai között kell keresni az illetőt...:-)

--- Maradjunk csak a gyakorlatnál. Én azt állítom, hogy a jelen globális gazdaság (kapitalizmus pongyolán, összemosva) alapjai a hitelek/kölcsönök. Várom a cáfolatot, ha már egyszer - szerinted - tévedek...
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:34
Előzmény: #763  Törölt felhasználó
#767
Te nő vagy ? :-)

Csak azt hiszed magadról.

További szép napot.

--- Nem, csak azt írtam. Befolyásol valamit? Gondoltam ha te tudsz erre hivatkozni, akkor én is...
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:31
Előzmény: #756  Törölt felhasználó
#766
volt ilyen boltocskád? vagy a vevője voltál? Tiszabőn harmadik opció nincs
szivacs
szivacs 2011. 09. 14. 11:31
Előzmény: #753  Törölt felhasználó
#765
Ha nem vetted volna észre a jelen "kapitalizmusa" nem egyezik meg a múltéval. Vannak lényegbeli eltérések a "létező globális kapitalizmus" és a korábbi kapitalista gazdaság működésére kidolgozott közgazdasági elméletek között, melyek már akkor sem 100%-os pontossággal modellezték le az akkor létező rendszereket.
Olyan új modellek pedig még nincsenek, amelyek a jelenlegi globális gazdaságot, annak folyamatait akár csak megközelítő pontossággal képesek volnának modellezni. Ha lenne ilyen, akkor több Nobel-díjat is adtak volna érte! Ha pedig mégis van ilyen, de a világ nem tud róla, mert valaki megtartotta magának, akkor a világ szupergazdagjai között kell keresni az illetőt...:-)
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:29
Előzmény: #762  Törölt felhasználó
#764
Természetesen úgy értem, hogy egyiket sem kellene, ha igazságosak akarunk maradni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:28
Előzmény: #759  Törölt felhasználó
#763
Te nő vagy ? :-)

Csak azt hiszed magadról.

További szép napot.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:28
Előzmény: #752  Törölt felhasználó
#762
Aki devizahitelt vesz fel, az ugyanúgy kockáztat, mint aki részvénybe fektet. Ugyanolyan jogon követelhetnék a kártalanítást, akiknek a megtakarításai a válság előtt részvényekben voltak, mint akik a devizahitellel buktak.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:27
Előzmény: #758  Törölt felhasználó
#761
2009-ig nem volt az.
Addig a szerződésmódosítás terén mi különböztette meg a bankoktól?
Az uzsorástól kötelező volt pénzt felvenni?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek