Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:26
Előzmény: #753  Törölt felhasználó
#760
______________________________ .
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:26
Előzmény: #755  Törölt felhasználó
#759
Egyrészt nem vagyok "kurva fasza gyerek", mert nő vagyok.

--- Én is nő vagyok. A "kurva fasza gyerek" pedig egy szleng, nem függ nemtől.

Másrészt: amíg én kulturáltan kommunikálok mindenkivel, és nem ezzel a proletár-igénytelenséggel, mint Te,
addig szeretnélek megkérni, hogy a személyeskedő, sértegető megjegyzéseidet a szeretteid körében szórd.

--- amíg én proletár-igénytelenséggel kommunikálok mindenkivel, és nem ilyen a kulturáltan, mint Te,
addig szeretnélek megkérni, hogy a személyeskedő, sértegető megjegyzéseidet a szeretteid körében szórd.

Egyébként pedig miből gondolod, hogy a Te véleményedet nem szarjuk le ?

--- "Leszarhatod" te kultúr-náci, engem nem zavar. Én csak szélesítem az itt fellelhető vélemény-spektrumot, semmi több...

--- Ha megnéz
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:25
Előzmény: #751  Törölt felhasználó
#758
Ki siratja a bankokat? Én nem az tuti....elfogulatlan vagyok, mivel se hitelem, se bank részvényem nincsen.

Megfordítanám a dolgokat. Ha nincs uzsorás, akkor lehet, hogy a Kalányos Józsefné sem költi el a pénzét érdemtelen dolgokra, mert nem lesz forrása, ahonnan pótolja.
Az uzsorás tevékenység pedig egy (legtöbbször erőszakos) köztörvényes bűncselekmény.

Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:23
Előzmény: #754  Törölt felhasználó
#757
És azokról az emberek életmódjáról is, akik sírnak emiatt. Csak h még többet tanulj.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:22
Előzmény: #754  Törölt felhasználó
#756
Onnan származom viperakapitány. Tudnék miket mesélni. Csak hogy tanulj...
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:16
Előzmény: #747  Törölt felhasználó
#755
Kedves ellen-vélemény !

Egyrészt nem vagyok "kurva fasza gyerek", mert nő vagyok.

Másrészt: amíg én kulturáltan kommunikálok mindenkivel, és nem ezzel a proletár-igénytelenséggel, mint Te, addig szeretnélek megkérni, hogy a személyeskedő, sértegető megjegyzéseidet a szeretteid körében szórd.

Egyébként pedig miből gondolod, hogy a Te véleményedet nem szarjuk le ?
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:15
Előzmény: #751  Törölt felhasználó
#754
a boltocskázás olyan,a világtól elzárt helyen működik, ahol egyetlen bolt van. amit az uzsorás működtet. kívánom, hogy ismerd meg ezt az életformát, csak hogy tanulj.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:10
Előzmény: #750  szivacs
#753
"Javíts ki ha tévednék!"
Remélem nem borzolja fel túlzottan érzékeny lelkületedet, ha azt írom: tévedsz!

--- Hallgatlak. Mióta nem a hitelek/kölcsönök a mozgatórugói a kapitalizmusnak???

A helytelen hangnemed megválasztását illetően mindenképp!
Magára valamit is adó úriember hölgyekkel ilyen hangnemben nem beszél, ám ha tudatlanságból mégis megtette, akkor legalább bocsánatot kér tőlük!

--- Nem adok magamra, ez gondolom már számodra/számotokra is nyilvánvaló. De a fene nagy liberalizmusban nem pont el kellene fogadni mindenkit olyannak amilyen, pl. engem is?

Egyébként, bár Lázár valóban csak a Fidesz frakciót meg Hómezővásárhely önkormányzatát vezeti, viszont a kormány nem kizárólag a hitelfelvevők és hitelnyújtók kormánya, hanem minden magyar állampolgáré, ahogyan ezt ők maguk is deklarálták. Vagyis a mindenki ezesetben is minden állampolgárra kell vonatkozzon!

--- Lehet csűrni-csavarni a szavakat, de ha és amennyiben a deviza-hiteleseket megsegítő intézkedésről van szó, akkor a mindenki alatt elsődlegesen a deviza-hiteleseket kell(ene) érteni.

Mindegy, várom a cáfolatod a mozgatórugó ügyben.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:05
Előzmény: #749  Törölt felhasználó
#752
Van kérdésed, érdemi hozzáfűzni valód, tetszőleges megosztásra váró tényed a kommentemmel kapcsolatban VAGY csak a személyem érdekel?

De had válaszoljak: ilyen primitív a természetem. Gondod van ezzel?

(

Egyébként lerövidítem, mert láthatóan nem értetted, amit írtam:

1. Amikor valaki arról beszél, hogy a devizások megsegítésével mindenki jól jár: értsd MINDEN DEVIZAHITELES jól jár.

2. A hitelek a mozgatórugói a kapitalizmusnak

3. Aki részvénybe teszi a pénzét, az kockáztat. Ebbe minden benne van, pl. az árfolyamesések is, amiket most éppen ERRE az intézkedésre kennek, holott 1 hónapja szakad minden...

)

Más egyébben tudok segíteni?

Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 11:03
Előzmény: #749  Törölt felhasználó
#751
Ha ennyire siratjuk a bankokat, akkor mi a baj az uzsorával?

Senki nem kötelezi Kalányos Józsefnét, h felvegye a 100%-os kamatos pénzt vagy az áruhitelt (boltocskázás). Az, h nincs mit enni, hát istenem, nem a játékgépben kellett volna landolnia a segélynek. A kamatok meg módosulhatnak, mivel az uzsorás sem mindig ugyanolyan kondíciókkal szerzi a pénzt.

Vagyis sem a kamatos pénznél sem a boltocskánál nem álltak ott és tartottak pisztolyt az ember fejéhez, hogy felvegye. Az uzsorás is ebből él, kihelyez havi 500e hitelt, aminek a kamat ugyanennyi, valamiből neki is élnie kell.
szivacs
szivacs 2011. 09. 14. 11:02
Előzmény: #747  Törölt felhasználó
#750
"Javíts ki ha tévednék!"
Remélem nem borzolja fel túlzottan érzékeny lelkületedet, ha azt írom: tévedsz!
A helytelen hangnemed megválasztását illetően mindenképp!
Magára valamit is adó úriember hölgyekkel ilyen hangnemben nem beszél, ám ha tudatlanságból mégis megtette, akkor legalább bocsánatot kér tőlük!

Egyébként, bár Lázár valóban csak a Fidesz frakciót meg Hómezővásárhely önkormányzatát vezeti, viszont a kormány nem kizárólag a hitelfelvevők és hitelnyújtók kormánya, hanem minden magyar állampolgáré, ahogyan ezt ők maguk is deklarálták. Vagyis a mindenki ezesetben is minden állampolgárra kell vonatkozzon!
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 10:55
Előzmény: #747  Törölt felhasználó
#749
elfelejtetted bevenni a gyógyszered, vagy alapból ilyen primitív a természeted?

Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 10:49
Előzmény: #745  Törölt felhasználó
#748
Akár mnb kamatemelése is jöhet, ha így vágtázik tovább a huf, amit ismét mindannyian fizethetünk.Ez is súlyos plusz milliárdokat jelent majd a kiadási oldalon....
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 10:48
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#747
Ha érdeklődhetem:

Ki nem szarja le, hogy neked mint NEM HITELESNEK nem jó a kormány jelenlegi HITELESEKET segítő intézkedése?

Amikor valaki (akárki) a hiteleseket megsegítő intézkedésről beszél, akkor természetesen a "mindenki" alatt az összes HITELEST szokták érteni, nem pedig a Sam bácsit az usából vagy Xian-Li kínai állampolgárt kínából stb.

Kurva fasza gyerek vagy, hogy te addig nyújtózkodtál amíg a takaród ér, de konkrétan a jelenlegi VILÁGGAZDASÁG (kapitalizmus) összeomlana, ha mindenki csak addig nyújtózkodna és a hitelek mint olyanok megszűnnének létezni... Javíts ki ha tévednék!

Gondolom azért jól esett kicsit fényezni magad. A részvényeid meg az egyik "legkockásabb" eszközök, amibe a lédet tehetted, megérdemled ha esik és azt is ha nő az értéke.
exley 2011. 09. 14. 10:45
Előzmény: #735  Törölt felhasználó
#746
Porhíntés a választók szemébe, a tömeg ezután is törlesztenifog, A kegyeltek viszont az adó fizetők a minimál béresek közmunkások bérének terhére lesznek kompenzálva. A külföldi bankokat ez az intézkedés egyáltalán nem rengeti meg. Orbán ügyesen Újra a köznépnek akar egy gesztust tenni közben stívat, ügyes, nagyo ügyes.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 10:38
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#745
Egyetértek a gondolataiddal.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 10:30
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#744
Amúgy ha szépen kiszámolnánk visszamenőleg a kamatemelésekből, átváltásokból adódó szopatásokat, szerintem nem lennénk messze a mostani a fix árfolyamos végtörlesztéstől.

Pl 10 milliós hitelnél ha 6% helyett 8 % a kamat, az év +200e plusz, ami 17e a havi törlesztőben. Ez olyan mintha a CHF/HUF változott volna 32%-ot. És erre jön még a törlesztéskor alkalmazott árfolyam.
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 10:08
Előzmény: #742  Törölt felhasználó
#743
Ja, és a topik címrére válaszolva: nem.
Nem mindenkinek lesz ez jó.

Például nekem sem.
Aki azért nem vett fel hitelt, mert azt vallja, hogy addig nyújtózkodj... és a lehetőségeket össze kell hangolni az igényekkel.
Aki most pisloghat kifele a fejéből a dráguló üzemanyagot, árcédulákat, eurot nézve.
Na.... kedves nem-hitelesek, nekünk ezért nem lesz jó.
Arról már nem is beszélve, hogy néhányan rendelkezünk részvény-alapú befektetés(ek)kel is. Ami hipp-hopp lényegesen kevesebbet ér, mint 1 éve. :-(
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 10:03
Előzmény: #741  Törölt felhasználó
#742
Tisztában vagyok vele, hogy Ti is tudtok olvasni, de aki mégsem talált még rá erre a cikkre:

link

Az első sokk után kezdjük kapisgálni, hogy miről is van itten szó. :-)
Vagy inkább: :-(
Törölt felhasználó 2011. 09. 14. 09:57
Előzmény: #737  Törölt felhasználó
#741
Ha már kitalálták a pszáfot. Akkor talán nem a kormács mutatványaihoz kellene tapsikolni, hanem ezeket a törvénytelenségeket, az egyoldalú szerződésmódosításokat, a jogtalan haszonszerzést, stb kellene ellenőrízniük és retorikálniuk. Persze egy 200 millás szász lex úgy bólogat, ahogy azt a gazda elvárja.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek