Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 22:07
Előzmény: #698  Törölt felhasználó
#700
"Most meg csodálkoznak hogy elő jönnek a nem ortodox megoldások.Nem volt egy hülye bankár sem aki számolt volna azzal hogy ez egy lehetetlen küldetés..."

Tényleg nem volt az emeberek között, aki azt mondta volna, hogy ne vegyél 10% önerővel házat, autót, stb.? Hogy ne vegyél fel 20 milliót, ha az évi összes kereseted mondjuk 2? Hogy nem fogsz tudni havi 100e-t évtizedeken keresztül fizetni, ha 150-200 a fizud? Stb.
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 22:05
Előzmény: #698  Törölt felhasználó
#699
".Pont az ilyen "devizás" és egyéb trükkös megoldások miatt került a világ oda ahol jelenleg van"

Tévedés. A válságot nem a devizahitelek, hanem a hitellufi okozta.

A hitel lufit meg a fogyasztási láz. Persze lehet azt mondani, hogy szemét bankok, kínálgatták a hiteleiket. Na, de a fogyasztó vette azokat fel, mert még egy autót akar, még egy házat, vagy nagyobbat, bla-bla-bla...

Szóval lehet azt mondani, hogy fúj bankok. De a hitellufihoz fogyasztók is kellenek, akik felveszik a hiteleket.

A mostani adósságválságot is ugyanez okozza: a túlköltekező államok.

Szóval nem árt ám néha megnézni az érem másik oldalát is.

"Tényleg azt gondolták hogy folyamatosan 15-20 éven keresztül emelkedő törlesztőket ki lehet fizetni?"

Bocsánat, nem volt kötelező devizahitelt felvenned. Volt Ft-os is... Szóval mindent azért ne fogj a bankra. Ha tudtad, hogy emelkedni fognak a törlesztők, miért vetted fel?

"Tényleg azt hitték hogy a fák az égig érnek?"

Ezt a kérdést feltehetnéd az embereknek is. Miután vett lakáshitellel nagyobb házat, autóhitellel nagyobb kocsit, majd lapos TV-t áruhitellel, stb. stb. Tényleg azt hitté, hogy a fák az égig érnek?
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 22:00
#698
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
Egyet ne felejtsünk el,az egész válságot az amerikai /és európai partnerei/pénzügyi világ okozta "törvényes" keretek között.Az hogy a szart mindenféle kötvényekbe,alapokba csomagolták ütötték a nullákat a bankszámláikra és a végén kiborult a bili mindent betakarva fekáliával el kellene hogy gondolkoztasson mindenkit aki a szerződések megváltoztathatatlanságát és törvényességét emlegeti.Pont az ilyen "devizás" és egyéb trükkös megoldások miatt került a világ oda ahol jelenleg van.Nem is értem a bankokat hogy mi volt az elgondolásuk a deviza alapú hitelekkel.Tényleg azt gondolták hogy folyamatosan 15-20 éven keresztül emelkedő törlesztőket ki lehet fizetni?
Most meg csodálkoznak hogy elő jönnek a nem ortodox megoldások.Nem volt egy hülye bankár sem aki számolt volna azzal hogy ez egy lehetetlen küldetés(mármint a folyamatosan emelkedő törlesztők kifizetése).Az nem tetszik nekik hogy bedőlnek a hitelek mert az veszteség,de akkor adták volna meg a receptet hogyan kell egy folyamatosan emelkedő részletet kifizetni.Tényleg azt hitték hogy a fák az égig érnek?
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 21:36
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#697
Pontos.
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 21:34
Előzmény: #693  Törölt felhasználó
#696
viktornak ez a hozzáállása az "oszt jó napot"-ot idézi.

amúgy ezért pl. állhat majd bíróság elé a saját maga által hozott tv-t figyelembe véve. ráadásul az előre megfontolt károkozás nem kétséges, hiszen a bűncselekmény elkövetésekor is tisztában van azzal, hogy a bíróság ellene, helyesebben az adófizetől ellen ítél majd. ezért tényleg börtön jár majd
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 21:34
Előzmény: #686  stock33
#695
Nézőpont kérdése.
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 21:32
Előzmény: #687  Törölt felhasználó
#694
Az a probléma hogy a hitelszerződések is jogsértőek.
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 21:26
Előzmény: #689  Törölt felhasználó
#693
Ez egy teljesen üres és tartalmatlan okfejtés volt, de hát azért fórum.

"Arra a kérdésre, ha néhány év múlva az európai bíróságok kimondják, hogy ez jogtalan lépés volt, mi lesz azokkal, akik éltek a lehetőséggel, Orbán azt mondta: "ha ilyen történne, akkor sem hárul rájuk semmi, mert az eljárásokat a magyar állammal szemben indítják majd meg"."

Ezt kell elolvasni,végiggondolni , és nem állandóan demagógnak lenni. Ez gátlástalanságban és felelőtlenségben a totális csúcs !
Vidám barakk, hol vannak a régi szép idők... A maihoz képest!!!
Knight Tyris 2011. 09. 13. 21:15
Előzmény: #689  Törölt felhasználó
#692
Ettől függetlenül hála Istennek, hogy mi lehettünk a legvidámabb barakk! Az se volt jó, de jobb bele sem gondolni, hogy mi lett volna, ha másként alakul.
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 21:09
Előzmény: #690  Törölt felhasználó
#691
ja, szeptember első napján az MNB-nek kézhez kellett volna kapnia a 2012-es költségvetést (számokkal, gondolom). kíváncsi vagyok habonyi hogy áll vele.
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 21:06
Előzmény: #689  Törölt felhasználó
#690
a focista bizonyos időközönként ráront a cds-re, a forintra és a devizahitelesekre. már csak akkor vagyok nyugodt, ha olyan focimeccsre megy éppen, ahová a lakájmédia nem követi (ezért nem tud ártani).

összegezve: az elmúlt év nem konvencionális lépéseivel kb. újabb két generáció esélyét játszotta el orbán a semmiért (a semmi alatt azt értem, hogy csak a sufniban talált pénz egy részével csökkentett államadósságot, a többit elbohóckodta és a rengeteg eszével nem jön rá, hogy a bizalom hiánya megbénította az országot).

Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 20:48
Előzmény: #685  Törölt felhasználó
#689
Amsterdam, abszolút egyetértek.

A legnagyobb magyar baj pontosan ez a mentalitás. Ettől tartunk ott ahol.

És amit szintén sokszor dumáltam itt: ez pontosan annak köszönhető és annak az átka, hogy puha kommunizmus volt nálunk, vagy a divatosabb dumával a legvidámabb barakk.
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 20:43
Előzmény: #687  Törölt felhasználó
#688
ezt nemigazán ebbe a totyikba szántam :)
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 20:40
Előzmény: #661  Törölt felhasználó
#687
Itt már tényleg nagy baj van,ha pénzügyi felügyelet első embere (korábbi/jelenlegi elnöke) is lájkol a jogsértő/törvénytelen kormány produkcióhoz :(
stock33
stock33 2011. 09. 13. 20:21
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#686
azért nem kellene összemosni a magyarországi bankokat azokkal a befektetési bankokkal, akik a pénzügyi válságot okozták

a mai magyarországi pénzügyi problémákat a felelőtlen hitelfelvevők okozták, és most elvárnák, hogy mások fizessék a számlájukat. ha nem a bankok, akkor majd a magyar nép. vastag ám a bőr, rendesen.
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 17:56
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#685
Jose, az a gondom, hogy egy-egy ilyen hozzászólás terjedelme korlátozott.

Szerintem hajnalig csápolnék, ha az összes aggályomat, gondolatomat, naiv-butuska és cseppet sem érzelem-mentes véleményemet ide leírnám. A bankokról, a bankárokról, a politikusokról, és azokról az emberekről, akik úgy gondolták: "élj a mának - akár hitelből".

Szerintem mi lenne most a megoldás ?
Azt sajnos nem tudom megmondani. Ugyanis ez nem az én dolgom. Mondhatnám azt is, hogy az én fizetésemben ez nincs benne. :-)
Azonban: amikor az emberek elmennek szavazni, akkor úgymond megbíznak másokat, hogy vezessék, irányítsák az országot. Másokat, akik feltehetően értenek ehhez.
Szóval Jose: a politikus azért kapja a fizuját, hogy ő kitalálja a tutit helyettem.

Elmondhatnám azt is hosszú, cirkalmas körmondatokban, hogy mennyire ocsmánynak tartom a bankok probléma-meg-nem-oldó hozzáállását, önzését, és helyzeti fölényükkel való visszaélését.
Akkor még mindig itt van az a gondolat kis fejecskémben, hogy ez egy dolog. Viszont valaki megengedte nekik a vég nélküli hitelezést ilyen módon és formában.
Last but not least: igenis... hibásnak tartom a magyar társadalom azon rétegét, akik tudva vagy nem tudva, hogy milyen kockázatokkal jár, 20-30 évre eladósították magukat azért, mert nem 80 nm-es lakásban, hanem 300 nm2-es házban akartak lakni. Mert beszálltak a fogyasztói hajszába, ugyanis most ez a trendi.

És még valami: kicsit kezd tele lenni a szervezetem azzal, hogy itt lassan tényleg csak az boldogul, aki nem fizet.
Nem fizeti a rezsit (mert az állam egy idő után úgyis elengedi 80-90 %-át a fennálló tartozásnak), nem fizeti a törlesztést (mert az állam majd úgyis megoldja az árfolyam-gáttal), nem fizeti a reg.adót, a súlyadót (majdnem meg is dicsérik, ha átvált magyar rendszámra) stb.stb.
Ebből az össznépi felfogásból kezd elegem lenni, hogy MAJD AZ ÁLLAM kihúz a szamócából.

Ezt már úgy orvosolni, hogy valakik ne sérüljenek, nem lehet.
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 17:39
Előzmény: #682  Törölt felhasználó
#684
De még azt a gondolatot is megkockáztatom, hogy lehet olyan bank is melynek eur sőt huf is lehet a chf alapú hitelek fedezete.
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 17:33
#683
ÉBRESZTŐ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

link
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 17:31
Előzmény: #680  szivacs
#682
Sztem igen, max csak annak fedezetével elég ha rendelkezik. Miért is lenne neki szüksége a kihelyezett chf teljes összegére, mit csinálna/kezdene vele ? A chf fedezetek egy kisebb hányada lehet akár betétekből is.
csibe74
csibe74 2011. 09. 13. 17:31
Előzmény: #677  Törölt felhasználó
#681
Döbbenet ami most történik az országunkban.
A huf gyengül. A törlesztők megemelkednek stb. Ez nem lesz a jó a dev. hiteleseknek. A Zemberek szívni fognak. Néhányan tudják kicsengetik a cash-t szvsz. Csak le ne minősítsenek emiatt minket. De a kancsalszeműt ez sem érdekli. Össze-vissza rángatóznak mint parasztgyerek a diszkóban.
Magyarország én így szeretlek!!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók