Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 22:45
Előzmény: #619  Törölt felhasználó
#620
Viszont ha az egész összeg nem áll a rendelkezésére az egyénnek akkor jobban jár a forintra váltással .
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 22:30
Előzmény: #618  Törölt felhasználó
#619
eur hiteleseknek nem biztos, hogy érdemes váltani huf-ra, sőt talán a chf-et is érdemesebb lenne talán eur hitelre váltani, mint huf-ra. Az eur kamata rosszabb, ugyan, mint a chf-é, de jóval kedvezőbb, mint a huf-é. Valami oknál fogva ha elszállna (gyengülne) a huf az eur-hoz képest, akkor az mnb kamatemeléssel közbelépne, azt követően pedig evidens, hogy a huf hitelkamata is növekedő pályára kerülne. A másik ok, hogy az eu-val vagyunk partneri kapcsolatba, exportunk tőlük függ leginkább, és nem utolsósorban eur övezet felé tartunk, ha minden igaz...
Talán egy inflációs felpörgésének is nálunk nagyobb az esélye, mint az euró zónában, melynek következménye szintén kamatemelést eredményezhet.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 22:18
Előzmény: #587  Vittorio77
#618
Azért remélem hamarossan bövebben és pontossan megtudjuk hogyis fog ez a végtörlesztés és vagy forinthitel átváltás lezajlani!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 09. 12. 21:39
Előzmény: #605  stock33
#617
"ki az az agyament, aki ez után ide tőkét hoz?"

nem agyament az, csak tudja, hogy kiket kell megkenni...
a franciáknál is vannak durva dolgok, pl. amikor a CEO-t túszul ejtették szakszervezetisek, no meg azzal is zsaroltak, hogy felrobbantják a gáztartályokat. ezt is az állam "engedi" meg nekik, hiszen ha 2-5 év börtön járna érte, akkor biztos nem tennék meg
egész sok komcsi állam van az EU-ban (francik, olaszok, stb.) de pl. a németeknél is durva a munkanélküli juttatás mértéke (Sarrazinnak nagyon igaza van egy sereg dologban)
tokos. 2011. 09. 12. 21:32
Előzmény: #615  stock33
#616
Szerintem maximált lesz az ár, olcsóbb lehet.

Persze, ha már lesz egy hatósági ér, miért ne kérhetne annyit a vízért bárki :-).
stock33
stock33 2011. 09. 12. 21:09
Előzmény: #614  tokos.
#615
apám kertjében fúrt kút van, amiből ivóvíz minőségű víz jön. persze mérőórával, azért is fizetnie kell.
nem tudom milyen mélyre fúrtak, de nem hiszem, hogy pár 10m-rél többre volt szükség.

ilyen vízből vízszolgáltatást csinálni lényegesen olcsóbb, mint ahol víztisztító üzemet kell felállítani, km-ekre a településtől, mert csak ott van megfelelő vízbázis.

egyszerűen nem tudom, hogy hogyan lesz ebből hatósági ár. bár azt se tudom, hogy a lázárista 180Ft-osból hogyan lesz jogilag megtámadhatatlan törvény. kilépünk az unióból? visszamenőlegesen?
tokos. 2011. 09. 12. 21:02
Előzmény: #610  stock33
#614
Meglátjuk, hogy mi lesz belőle, nyilván lehetnek problémák, mint ahogy az is probléma, hogy nincs verseny...

Én néha ledöbbenek, hogy mi pénzt elkérnek a vízért, más városokban ennek töredéke, pl. ahol apám lakik, pedig az kisebb város, kisebb piac, nem jobb a víz, és nem egyszerűbb a csatornázás sem...
tokos. 2011. 09. 12. 20:58
Előzmény: #611  Törölt felhasználó
#613
pénznyelő,

"2. Maximált rezsi kérdése. Azt javaslom, hogy a központi ármegállapítást vezessük be a szemétszállítás, csatorna és vízellátást esetében is - mondta."

Lehet, hogy én voltam figyelmetlen, de úgy értettem, hogy itt az idézetről volt szó.

Háromszor olvastam el, de banknak nem leltem benne nyomát.

Ha tévedtem, akkor elnézést.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 09. 12. 20:58
Előzmény: #610  stock33
#612
királyunk mindent tud, szeme mindent lát, füle mindent hall, nyelve mindent... izé, na azt azért mégsem :)
vitya polihisztor, nem tudtad? na, usgyi a szent orbán könyvtárba, vedd ki a bölcs vezérünk életéről szóló sok mű egyikét, és pótold a lemaradást, mert így bizony el kell, hogy vigyen az ávo :)
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 20:51
Előzmény: #609  tokos.
#611
"Ebben alapvetően nincs igazad. Ha jól nézem, olyan esetekben akarnak hatósági árat, ahol nincs verseny, területi monopóliumok vannak."

A 180-as CHF előírása a bankoknak és a piaci és a 180 közötti különbözet bukójának lenyeletése DE FACTO hatósági ár.

És a bankrendszerre egyik fenti se igaz. Nos?
stock33
stock33 2011. 09. 12. 20:51
Előzmény: #609  tokos.
#610
na de egységes szemetes ár? annak is annyi, aki 15km-re viszi a szemeted, annak is, aki 30cm mély sárrétegben kell elevickéljen a falusi földutakon, és annak is, aki rendezett körülmények között 80 lakásos társasházak között gyűjt szemetet (egy utca, egy fuvar)?

van, ahol a vizet fúrt kútból, olcsón szerzik, máshol agyon kell tisztítani.

viktor fogja személyesen megállapítani a díjakat. legalább is mintha valahol ezt láttam volna. szóval izgalmas lesz. kérdés, hogy mit kezd az a vízszolgáltató, akinél a tisztítás díját se fedezné a hatósági ár? irány a szocializmus, és töménytelen veszteséges üzemet fogunk újra fenntartani?
tokos. 2011. 09. 12. 20:43
Előzmény: #608  stock33
#609
Ebben alapvetően nincs igazad. Ha jól nézem, olyan esetekben akarnak hatósági árat, ahol nincs verseny, területi monopóliumok vannak.

1 db. kukás cég van nálunk, 1 db vízszolgáltató, annyira vastagon fog a ceruzájuk, amennyire vastag bőr van a pofájukon, nálunk egy rinocérosz harmatosbőrű hableány mondjuk a vízszolgáltatóhoz képest.
stock33
stock33 2011. 09. 12. 20:27
Előzmény: #607  Peti84
#608
nincs jogbiztonság, utólag bármi felrúgható

most épp a devizahitel szerződések. következő hónapban mi kerül sorra? drága a kenyér? baxa meg, akkor legyen az is hatósági áras. a kedves vezető által megálmodott árazás a kommunizmus alatt se vált be.

lehet lesz itt még jegyrendszer (gyk: a kenyér fejadag kiosztása végett), nem is olyan sokára.
Peti84
Peti84 2011. 09. 12. 20:14
Előzmény: #605  stock33
#607
Részemről tökéletes egyet értek veled. Az a baj, hogy itt már most is minden áll és gyakorlatilag nincsenek is új beruházások. Ezek után nem is lesznek. Vityesz megint meg akarja mondani a tutit de sajnos csúnya pofára esés lesz. Addig is a tőke jobb egy normális devizában és a határunkon túl.
stock33
stock33 2011. 09. 12. 20:09
Előzmény: #605  stock33
#606
na meg azt se értem, hogy matolcsy ezek után miért számol még mindig GDP növekedéssel?
stock33
stock33 2011. 09. 12. 20:06
Előzmény: #601  exmnbs1
#605
össze fog itt dőlni minden, csak ki kell várni

ki az az agyament, aki ez után ide tőkét hoz? miből fognak itt hitelezni? orbán nyit egy új bankot az állami tartalékokból? és mikor fogják letámadni az országot a spekik? ha már nem lesz pénz a megvédésére?

én is csak a legszükségesebb esetben fogok hazautalni pénzt, és csak annyit, ami feltétlen kell, az utolsó pillanatig minden marad a német céges számlámon. valahogy éreztem, hogy nem lesz ez így 100, a magyar számlán már alig van pénzem.
stock33
stock33 2011. 09. 12. 20:02
Előzmény: #599  tokos.
#604
a lényeg, hogy éveken keresztül folyamatosan nőtt a kereslet a forintra. mindeközben 6-7e milliárd Ft-os devizahitel pozíció épült ki. ez egyértelműen forinterősítő tétel. persze, voltak más forintot erősítő tételek is (állampapírpiac, stb.), ahogy gyengítők is (negatív külkermérleg, stb.), de a hitelfelvételből származó erősítő pozíciónak semmi ellenpólusa nem volt, totálisan egy irányba mutatott.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 09. 12. 19:54
Előzmény: #596  Törölt felhasználó
#603
"valójában érdeketekben áll az edukáció"

ezt írtam én is. racionális érvekkel is alá tudnám támasztani a zombizáson túl :) (stabilizálja a gazdaságot, növeli a fogyasztóvédelem erejét stb.), de nem erőlködök, úgyis mindenki, aki tudja, hogy mekkora lemaradásban van az ország, ismeri ezeket az érveket...
az egyetlen igazi ellenérv is csak az lehet, hogy ez egy szélmalomharc, mert a zombie-k "osztódással szaporodnak"
viszont bizonyos küzdelmeket nem azért vív meg a férfiember (na jó, és a hölgyek sem, hogy ne legyek szexista), mert tudja, hogy nyer, hanem azért, mert jó móka a "túlerővel szemben" is küzdeni :)
(főleg, ha a túlerő ostoba, mint pl. a kurmány vagy a Szíriusz Kibernetikai Társaság Marketing Divíziója) :)
exmnbs1 2011. 09. 12. 19:54
Előzmény: #601  exmnbs1
#602
minden esik mint a kő, kivétel a Biomedical

lassan 1.5 otp-t adnának érte

már ha lenne a bennfentes mutyisokon kívül másoknak is

meddig megy még a piramisépítő szemfényvesztéses parasztvakítás?
exmnbs1 2011. 09. 12. 19:51
Előzmény: #598  stock33
#601
bezzeg a tolvajrv-ek élnek és virulnak

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek