Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stock33
stock33 2011. 09. 12. 09:41
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#500
de hagylak is benneteket. részemről is egyre valószínűbbnek tartom, hogy az egész lázári lázálomban lesz egy svédcsavar, mert jelen formájában összeomlást fog hozni. már a benyögésére is összeomlás határára került minden, mi lesz itt, ha hirtelen elkezdik kivonni a tőkét Magyarországról.... kedvezményes forint hitel 20%-os kamatra?
stock33
stock33 2011. 09. 12. 09:38
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#499
ez esetben a bank spekulál, és éveken keresztül veszített volna az üzleten, mivel erősödött a forint. nem így volt.
stock33
stock33 2011. 09. 12. 09:37
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#498
:)

ja, persze. aztán arra is van valami magyarázatod, hogy a ft erősödés során miért nem buktak a bankok a chf hiteleken? erősödő árfolyam, alacsony kamat, és mégis nyereség volt rajta.
ez csak akkor lehetséges, ha a chf hitelek mögött chf pozíciók vannak.
stock33
stock33 2011. 09. 12. 09:33
Előzmény: #493  Törölt felhasználó
#497
nem, az LCD tv vásárlásakor se emelik ki, hogy ha forró teával leöntöm, akkor nem érvényes a garancia. mégse vagyok hülye, tudom, hogy ez van. de ez nem áll mindenkire, van, aki hiszi, hogy ilyenkor is él a garancia.
ahogy a chf alapú hitelnél is felhívták a figyelmet az árfolyamkockázatra, csak hát egyeseknek ez már bonyolult volt, ránéztek a táblázatra, azt látták, hogy ft alapú hitelnél 89e a törlesztő, chf-nél 51e, akkor legyen chf.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 09:32
Előzmény: #494  stock33
#496
Én értem!!
S hallom én is, hogy ezt mondják, csupán az a gond, hogy ez nem igaz. Ez egy megfontolt kommunikáció, ami része az alkunak, ami a háttérben folyik.

Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 09:28
Előzmény: #491  stock33
#495
Szerintem nem feltétlenül kell a teljes CHF hitelállományra felvennie a CHF hitelt.

A tőkemegfelelelési mutató (Capital adequacy ratio) A tőkemegfelelési mutató egy olyan mérőszám, amely a hitelintézetek tőkéjét vetíti az általa vállalt és tartalékokkal nem fedezett kockázatok súlyozott értékére. Ez 8%.

Céltartalékot bankszámvitelben csak problémás hitelekre számolnak (kétes, rossz).
stock33
stock33 2011. 09. 12. 09:27
Előzmény: #492  Törölt felhasználó
#494
nem betervezett nyereséget siratják, hanem a meglévő tőkét, ami elpárolog

érted??? ilyenkor nem a jövőbeli, még meg sem született nyereség tűnik el (az is, de az huszadrangú kérdés), hanem a bankok meglévő tőkéje
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 09:19
Előzmény: #487  stock33
#493
Stock33 téged érdekel hogy az LCD tévédet a mexikói határ mellet rakják össze pár dollárért?Képzeld el hogy erre hivatkozva nem tudnád érvényesíteni a garanciát.Bár ha jól tudom 5 évnél tovább nem húzza."Magyarázhatták volna" ezek szerint nem magyarázták és jogot sértettek.De igen ha elmondták volna most nem lenne ebben az országban "devizahiteles".Mi lenne ha az autókat is úgy árulnák hogy elmagyaráznák milyen meghibásodások fordulnak elő és nem adnának garanciát elvárnák hogy érts az autószereléshez.Ehelyett azt mondják hogy öregem adunk 5-7 év garanciát/amit beépítenek az árba/ és nem várják el hogy autó szerelő legyél.Na ezt a a magatartást hiányolom a bankoktól a felelősség vállalást, Angliában a hitel mellé biztosítást is kell kötni ha netalántán bukna az állásod.Nálunk ez kimaradt.Sajnos amíg nem tudjuk hogy ténylegesen volt-e deviza mozgás a hitelek mögött addig minden feltevés csak fikció, ha ez bebizonyosodik abban az estben azt mondom OK igazatok van deaddig maradnak a kételyek.Viszont a problémát kezelni kell mert rámegy a te gatyád is.Mint már említettem a módszerrel nem értek egyet,már-már óvodás szintű.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 09:14
Előzmény: #491  stock33
#492
Hmmmm...

No, akkor vajon miért van így???

Ha nem lennél ilyen agresszív, akkor talán lenne energiád a dolgok mögé látni.

Az elemzők, meg a "siránkozók" a már betervezett nyereséget siratják... ehhez képest persze, hogy veszteség ha 180Ft-on kell lenyelni a békát. Viszont abszolut értelemben még í]y is nyereséges a hitel.
stock33
stock33 2011. 09. 12. 09:06
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#491
ez nem tény, hanem hülyeség. ha nem chf lenne a hitelek mögött, akkor miért számolna minden elemző (tudod, azok, akik veszik a fáradságot, és utána is néznek a tényeknek, nem csak úgy benyögik a máshol hallott hülyeséget) 1000 Mrd-os nagyságrendű banki veszteséggel?

gondolkodj, gazdasági fórumon koptatod a billentyűzetet, nem a nagyanyádnak magyarázod a máshol hallott hülyeséget. ha 160-on helyezte ki a bank az ál-chf hitelt, akkor a 180-as előtörlesztéssel ál-fankonként 20 ft nyerőt realizálna. érted??? nem 1000 Mrd-os veszteséggel néznének szembe, hanem átlagosan még így is simán nyerőben ülnének.

áááá, baker, ilyen alapokat kell itt magyarázni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 08:58
Előzmény: #488  stock33
#490
Butaság, nem butaság, viszont tény!!!
stock33
stock33 2011. 09. 12. 08:57
Előzmény: #486  Törölt felhasználó
#489
és akkor nem kellett volna önjelölt pénzügyi szakemberektől hiteltörlesztés várnia, kockáztatva a kihelyezett pénzeket... fáj gondolkodni? vagy az ma már luxus?
stock33
stock33 2011. 09. 12. 08:56
Előzmény: #486  Törölt felhasználó
#488
ez így kb. 99% hülyeség

miért érte volna meg a banknak Ft-ot chf-es feltételekkel kihelyeznie, amikor a magyar államkötvény többet hozott volna neki???
stock33
stock33 2011. 09. 12. 08:54
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#487
ezt te kérted a banktól a chf hitelszerződésed aláírásakor. az aláíráskor miért nem érdekelt, hogy mi van pontosan a chf hiteled mögött? bár magyarázhatták volna, lévén még most se érted.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 08:52
Előzmény: #480  Törölt felhasználó
#486
Mindez csak akkor lenne igaz, ha a bankok a hitel nyújtásakor a teljes Chf hitel mogé odatolták volna a CHF-et.

Ez azonban nem így van. A legtöbb bank csak a kamatkülönbözetet + egy kis árfolyamkockázatot fedezett le CHF-el.... a többi csupán virtuális játék a pénzzel. Hisz nem CHF-et kapott senki a kezébe, HAnem Ft-ot. Vagyis a bank, a havi törlesztésekkor csak a teljes törlesztőrészlet töredékével kénytelen szembeállítani CHF-et.

Vagyis, a hitel felvétele óta kialakult árfolyamkülönbözet a bank bruttó nyeresége...s ebből a nyereségből egy keveset bukik, amikor a kamatkülönbözet mögé betolt CHF hitelt fizeti.

Tehát a 180Ft-os törlesztés nem okozhat veszteséget, (hiszen az átlag kb 20ft-os árfolyamnyereség még így is fedezi a kamatkülönbözet CHF törlesztését),csupán ez extranyereségét csökkenti a bankoknak.

Ez persze csak azoknál a bankoknál van így, akik nem toltak CHF-et a hitel mögé. Ilyen viszont, úgy tudom, kevés van.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 08:45
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#485
"carry trade-be bonyolódni hiszen az alkalmatlan hosszú lejáratú kölcsön finanszírozására."
Persze ez így nem igaz,hiszen ha van aki ennek állja a költségeit(hitelesek) akkor az évezred üzlete.
pampa 2011. 09. 12. 08:41
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#484
"A Reuters által megkérdezett szakérők szerint a befektetőkre hatással lehet az ázsiai börzék jelentős gyengülés, és az a felerősödött aggodalom, hogy Görögország csődöt jelenthet, miközben Franciaország és Németország azon igyekszik, hogy egységet mutasson fel az euróövezet iránti bizalom helyreállítása érdekében. Elemzők szerint a londoni FTSE 100 1,4 százalék csökkenéssel, a frankfurti DAX ugyancsak 1,4 százalék gyengüléssel, a párizsi CAC 1,3 százalék eséssel kezdhet hétfőn.

Pénteken London 2,35 százalék eséssel, Frankfurt 4,04 százalék zuhanással, Párizs 3,60 százalék csökkenéssel zárt.

(MTI)

Esett itt mindenki nem csak mi.És valószínűleg ma is fogunk.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 08:38
Előzmény: #478  Törölt felhasználó
#483
Egy dolgot elfelejtesz "ténylegesen" vagy virtuálisan már átváltották forintra a CHF-et jó pénzért kérésem ellenére.Azt hogy a bank utána CHF-et akar vásárolni ahhoz nekem már semmi közöm,bár én már felajánlottam nekik hogy fizetek frankban így megkímélvén őket a beszerzés fáradalmaitól.Nem kellet volna carry trade-be bonyolódni hiszen az alkalmatlan hosszú lejáratú kölcsön finanszírozására.
exmnbs1 2011. 09. 12. 08:30
Előzmény: #481  Törölt felhasználó
#482
hitel- és tőkepiac összefüggésének nézz utána
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 08:25
#481
Mivel te nem munkából élsz hanem tőzsdézésből, spekulációból, ezért ugyan azt a nótát fújod.Ezt a kérdésedet bebuktad.Tudom milyen amikor a tőzsdén van az ember pénze,sajnos te már ebből a spekulatív gondolkodásból a nagy nyomás miatt nem tudsz kilépni.Egyszerűen nem tudsz különbséget tenni egy hitel felvétel és egy
tőzsdei kereskedés között. Folyamatosan megpróbálod össze mosni a kettőt.Mások véleményét meg nem bírod vagy nem akarod (szerintem az utóbbi)értelmezni és elfogadni.Most sem veszed figyelembe azt a véleményt hogy valószínüleg semmilyen nyereség nem képződne 100FT/CHF esetében sem.Szeretném ha kifejtenéd hogyan reagálnának a bankok egy tényleges 100ft/CHF esetén számokkal alá támasztva.De tovább megyek, ha CHF-ben számolunk akkor bizony a nyereség 0 hiszen ugyan annyi a törlesztési összeg svájci frankban a bank is így számol... A biztonságra törekvést össze kevered a "jól akartál járni"kategóriával.Én elfogadom hogy a te szemszögedből spekuláltam te meg fogadd el hogy teljesen más szemszögből látjuk és értelmezzük a jelen állapotot, ne viselkedj úgy mintha a bankok fizetett prókátora lennél.Te vagy az egyetlen aki kompromisszum képtelen a fórumozás közben,soha senkinek nem adsz igazat aki nem a te oldaladon áll.Na megyek dolgozni,de azért néha majd ránézek a fórumra.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek