Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 14:58

Pontosan törlesztő FORINT hitelesek megsegítése!  

Azért szerintem az lenne az igazságos ha a Forintban törlesztőket is valahogy kedvezményhez juttatnák. Mondjuk egy összegű végtörlesztésnél elengedik a hátralévő tartozás x % százalékát. Mi is itt élünk itt adózunk, mi is "választópolgárok vagyunk" de az hogy majd kire szavazunk az úgy is kiderül pár év múlva.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2011. 09. 11. 21:39
Előzmény: #4  tokos.
#20
tokos,
link
))))))
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:09
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#19
Nálunk volt egy nagyobb családi névnapozás a hétvégén ahol ez volt a téma. Feljött a politika meg ez az aktuális törlesztéses kérdés. A levonható következtetés -15 szavazó a fidesz kárára. Plusz akik 1-2 év múlva lesznek nagykorúak. Gondolom máshol is vannak ilyen pálfordulások. A legtöbbjük szintén igazságtalannak tartja azt, hogy akkor nekik miért is nem adnak semmilyen kedvezményt.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 13:27
#18
Forinthiteles vagyok, de azt hiszem 1-től nem törlesztek. 3 hónapig úgysem lehet nagy baj. Addig forgatom inkább a pénzt. Utána úgy is megmentenek szerintem mint a többieket.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 18:44
Előzmény: #15  stock33
#17
"a piaci kamatoknak meg SEMMI köze sincs a referenciakamatokhoz."
- A banki kamatoknak meg még ennyi köze sincs a piaci kamatokhoz. (Ugyanis még a monotonitás sem stimmel.)
Arról nem is beszélve, hogy amikor a cds, meg mindenbor csökken, akkor is emeltek már kamatot, mert nekik úgy tetszett.
- Meg a árfolyamnapon feltornázott árfolyamnak sem a valódi árfolyamhoz, nem is beszélve arról, hogy erre még a bank annyit tesz, amennyit akar.
- Meg a titkárnő forint alapú fizetésének és egyéb költségének sincs semmi köze a frankhoz.
Ha maradhat, az, hogy ezeknek semmi köze egymáshoz, akkor elméletileg nyugodtan maradhat az is, amit itt javasoltak.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 17:18
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#16
Az összes hitelt el kell engedni, fel kell számolni a bankokat, be kell vezetni a jegyrendszert, államosítani kell mindent és be kell vezetni a demokratikus nagy össznépi szocializmust!

Éljen a szabadság .... !
stock33
stock33 2011. 09. 09. 17:17
Előzmény: #13  watson
#15
"mondjuk országkockázat növekedésre való hivatkozással ne lehessen kamatot emelni"

??? az országkockázat, vagy hívjuk fideszkockázatnak ára van, ami megjelenik, ha a bank refinanszírozza a hiteleit.
a piaci kamatoknak meg SEMMI köze sincs a referenciakamatokhoz.
stock33
stock33 2011. 09. 09. 17:14
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#14
én a bankbetétemre kérnék valami hasonló megoldást. ha nem veszem fel, akkor +20% tőkét kérnék hozzácsapni, évente. meg persze a kamatot, de ez evidens.
watson
watson 2011. 09. 09. 17:11
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
Szerintem is az lenne a tökös ha pl. BETILTANÁK AZ ELŐTÖRLESZTÉS KÖLTSÉGÉT (ha akarja futamidő végéig a bank is beteheti jegybankira...), ha BETILTANÁK A REFERENCIA KAMATOKTÓL VALÓ NAGYOBB ELTÉRÉST (mondjuk országkockázat növekedésre való hivatkozással ne lehessen kamatot emelni) nem pedig más f@xával vernék a csalánt...
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 16:58
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#12
Kíváncsiságképpen 1-től nem fogom csak minden harmadik hónapban befizetni a törlesztőket egyben. Addig is jobb helyen lesz a pénz nálam.Szerződök hitelkeretre egy másik banknál és a törlesztő részletből időre visszafizetek így hónapokig ingyen használom a pénzt. Vagy lekötöm valahol stb..
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 15:57
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Tökösség az lenne, ha szabályoznák a költségek elszámolását átterhelhetőségét, kamatpolitikát, az átváltást, megtiltanák a jelzálog, meg a hitel is megmarad témát, az irreális számlavezetési díjakat, egyéb irreális költségeket, egyoldalú szerződés-módosítást (ami meg még a jogállamiság létét is megkérdőjelezi) stb.
Ez tökös lenne... de ilyeneket sajnos nem láthatunk.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 15:49
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#10
Elég t@kösek a fideszesek.
Meglátjuk mi lesz ebből. Az mondjuk tény és való, vérlázító volt, amit itthon a bankok művelnek az ügyfelekkel. Egy kis mogyorózás nem árt nekik.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 15:47
#9
Na most ha ezt találták ki, akkor gondolom, hogy az ócsai beruházásra sem lesz szükség akkor. Mert jóval alacsonyabb törlesztővel már tudnak majd fizetni.

Vagy ezzel mi lesz most?
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 15:42
Előzmény: #6  warek
#8
Szerintem ezt felvetned is fölösleges volt.De azért milyen érzések kerülgetik azt aki mondjuk egy 10 milliós annuitásos hitel fizet már vagy 15-20 éve már visszafizetett vagy 15 millió körül vagy inkább többet. Egy chf es 10 milliós pedig 2 éve felvette aláírt egy szart amit nem kényszerítettek és most..... de a folytatást szerintem mindenki tudja aki pénzügyekkel foglalkozik. Aki pedig Tőzsdézik az szerintem pláne. Úgyhogy ez szerintem társadalmi igazságtalanság a forinthitelesekkel szemben.Aki pedig jó adós azzal meg pláne. De ez csak a magánvéleményem de lehet rosszul látom.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 15:36
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#7
Az égvilágon semmi probléma nem lenne a hitelek nagy részénél a törlesztéssel, ha a bankok nem számolhatnának el gyakorlatilag akkora hasznot, amekkorát akarnak.
A deviza hitel is csak annyiban rosszabb, hogy van még egy paraméter - az árfolyam - amit szintén úgy számolnak, ahogy akarnak.

Viszont a semmire sem jó - ill. a banknak még nagyobb hasznot hozó - kormányzati segély egy valamire jó: hogy a hitelesek (meg nem hitelesek) egymás ellen harcoljanak és ne a bankok ellen.
warek 2011. 09. 09. 15:29
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#6
Akinek nincs semmilyen hitele az meg kapna x millió kp-t
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 15:28
Előzmény: #4  tokos.
#5
A mostani palettán nem lenne kire. De addig még sok idő van. Vagy jön valami új párt nekünk akiknek jelenleg nincs pártunk, vagy arra aki jobbá teszi az életünket. Bár reményeim szerint akkor már nem itthon fogok élni.
tokos. 2011. 09. 09. 15:22
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
És kire fogsz szavazni?
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 15:20
Előzmény: #2  upgrayeddAKS
#3
Azért egy pár millióan nem voltak szavazni. Többek között Én sem. De az tuti,hogy a következőn biztosan ott leszek.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 09. 09. 15:10
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
szavazás lesz még 2014-ben? :)
vagy csak savazás? :)

Topik gazda

watter
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek