Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 02. 11:03

Szakadatlanul drágul tovább a svájci frank  

Ugrás a cikkhez
Egyértelmûen negatív hangulatban kezdõdött a mai nap a nemzetközi pénz- és tõkepiacokon, amely a globális gazdasági növekedési aggodalmakkal, az újabb görög bizonytalansággal, illetve a ma délutáni amerikai munkaerõpiaci...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=154739
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 14:14
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#60
A baj ott van, hogy már nem is értik egyesk, hogy mi mond az ember. Vagy olyan mértékben elfogúltak a bankokkal, hogy fel sem fogják, mi megy végbe körülöttük. Még egy lehet az ok, olyan messze élnek a problémától, jólétben, hogy fel sem fogják a valóságot.
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 14:13
Előzmény: #58  tokos.
#59
Nem az idézettel volt bajom. Hanem ebből te rossz következtetést vontál le. Az idézet nem állítja azt, amit te.
tokos. 2011. 09. 02. 14:12
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#58
akkor jó, mert ebből idéztem. De nyilván kiragadott, és a "jól működő piacok" résszel lehet a gond.
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 14:10
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
Na, egyre nagyobb marhaságok jelennek itt meg.

"Jelentkezzen aki még elhiszi ezt a globális növekedési gondok hablatyot"

Miért szerinted minden rendben van? Szerinted virul a hazai meg a világgazdaság is, növekedünk, csak eltitkolják?

Őrület, hogy micsoda ökörségeket lehet olvasni egy gazdasági fórumon...
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 14:08
Előzmény: #54  tokos.
#56
Ezt az írást nézegetheted nyugodtan, ez jó.
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 14:06
Előzmény: #1  portfolio
#55
Jelentkezzen aki még elhiszi ezt a globális növekedési gondok hablatyot. Valamim más oka lehet ennek. Mert nem hiszem, hogy, hogy bizonyos pénzügyi körök körök elkezdték volna vásárolni a frankot. Naív aki azt hiszi, hogy van összefüggés adott hónap 10-i franhitelek törlesztési időpontja és a frank árfolyama között, mert hogy így a bankok extraprofitra tehetnek szert. Én nem gondolom, hogy így lehet. Más hogyan látja?
tokos. 2011. 09. 02. 14:04
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#54
Ezt a swap-es linket nézegettem, azzal mi a baj?
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 14:01
Előzmény: #50  tokos.
#53
Persze, hogy ennél bonyolultabb. De ettől még sasa hülyeségeket írt. Több szempontból is, én csak erre reagáltam.
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 14:01
Előzmény: #45  sasa44
#52
Ezen semmit, bár azért megjegyzem jobb lett volna a banknak, ha a hitelfelvevő fizetni tudja, hiszen így kieső nyereség.

Azonban sokszor ennyi olyan példát lehetne hozni, ahol olyan arányok vannak, hogy 10 millás ház, 7 milla hitel, aztán most talán 6-5-ért el lehet árverezni a házat, a tartozás összege meg 10 millára emelkedett az árfolyam változás miatt. Ezen azért elég masszívan bukik a bank, mert a fizetés letiltás nem lesz elegendő.
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 14:00
Előzmény: #48  tokos.
#51
Tokos, vegyél elő néhány pénzügyi könyvet. Egyébként sokszor le lett már írva itt, keresgélj.
tokos. 2011. 09. 02. 13:59
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#50
Szerintem ez ennél bonyolultabb, van egy adott összeg, ami alatt a bank nem adhatja el a kecót, menekülési, vagy milyen összeg híjják. Biztosítósok tudják pontosan, mikor felvettem a jelzáloghatelemet, akkor ezt elmondták, a piaci ár kb. 70%-ának felel meg, ez alatt nem árverezheti el a bank szerintem.
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 13:58
Előzmény: #46  sasa44
#49
"És persze te azt el is hiszed, és körömszakadtáig állítod is hogy frankkal fedezik a hiteleket ?"

Nem fedezik. Hanem így tudtak egyáltalán neked CHF alapú hitelt adni.

Szerinted, amikor 170-ről 140-re gyengült a frank, akkor BUKTAK a CHF hiteleken? Én nem hallottam ilyenről.

"Édes naivitás..."

Nem én vagyok naiv, hanem te szörnyen tudatlan és tájékozatlan. Egy tőzsdei fórumon elég ciki. Pláne ha ilyen vehemenciával nyomod a baromságokat.
tokos. 2011. 09. 02. 13:57
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#48
Biztosan így van, végig kellene olvasnom ezt a swap-os anyagot, érdekes, de most nemigen van időm rá.

Kérdés, ha a bankok ilyen swap-eken keresztül dolgoznak, akkor a abban az esetben, mikor törlesztés van, és megemelkedik a kereslet, az elvileg nem is befolyásolja az árfolyamot, ha jól sejtem. vagy mégsem.

Másrészt ha az egész után köt swap-et, és a beidézett linkből ezt a részt hozzáteszem:

"Jól mûködõ piacok esetén a lejárati árfolyam három tényezõtõl
függ: az induló árfolyamtól, a futamidõtõl és a két deviza
közötti kamatkülönbözettõl.",

akkor az motoszkál bennem, hogy az elszálló CHF árfolyamom mégis csak nyer a bank, hiszen ebben az esetben a törlesztési árfolyamot a kiinduló árfolyam és a kamatkülönbözetek határozzák meg, a közben történt árfolyamváltozás nem.

Kérdezem, nem értek hozzá, csak beleolvastam az anyagba.

Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 13:56
Előzmény: #45  sasa44
#47
Sasa, a 3 millia hitel egy 15 milliós kecóra = 20% hitel, 80% önrész.

Ebben az esetben a bank természetesen nem ukik.

Csakhogy nem ez a tipikus. A jellemzőbb az, hogy 50-70%-os hitelaránnyal vettek fel CHF hitelt. Ebben az esetben pedig ha a felvételkori 150-160 Ft-ból indulunk ki, akkor bizony 230-240 felett már több a tőketartozás, mint az ingatlan értéke... Ezért nagyon veszélyes a jelenlegi CHF szint.

Egyébként meg a példád arra azért jó volt, hogy saját magad másik butaságára rávilágítsál. A 3 milliós árverezés esetében ugyanis nem a bank szerezte meg a házad "szaré-hugyé", ők csak a neked adott kölcsönt akarták és kapták vissza, "szaré-hugyé" az vette meg, aki az árverezésen elvitte.
sasa44 2011. 09. 02. 13:56
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#46
"Nem, vagy csak minimálisan (mivel minden időpillanatban %-osan nem lehet fedni mindent). "

És persze te azt el is hiszed, és körömszakadtáig állítod is hogy frankkal fedezik a hiteleket ?

Édes naivitás...

Azt ugyan miért tennék vajon?
sasa44 2011. 09. 02. 13:50
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#45
"Mert szerintem ezeken megvan az esélye a jókora banki bukónak, hiszen ezek a házak már rég nem érnek annyit, mint jelenleg a tőketartozás."

Jó, írjunk példát.

5 éve felvettem 3 millát 10 évre, jelzáloghitelre. Mondjuk ért akkor a ház 15 millát. Válság van, most ér 10-et. 5 év alatt kifizettem 3 milla kamatot, most jönne a tőke. Elvesztem a munkám , vagy duplájára emelkedik a törlesztő, nem tudom fizetni tovább. A bank elárverezi 3 milláért. Mit bukott a Bank??
Peter_21 2011. 09. 02. 13:50
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Korábbi bejegyzésembe erre voltam kíváncsi.
A swap ügyletet előre köti, viszont az ügyfél csak kevesebbet fizet.
Ezt hogyan kompenzálják ?
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 13:44
Előzmény: #42  tokos.
#43
Tokos, de ha nem csak a hiteled, hanem a teljes törlesztőd után köt swapot a bank, akkor nem nyer ezen se. A havi törlesztőd = tőketörlesztés + kamatfizetés + kezelési ktg., ez egyben x CHF. Ha ennek megfelelő poziméretű swapot köt a bank, akkor bizony nem nyer a kezelési költségen sem növekvő CHF árfolyamnál.
tokos. 2011. 09. 02. 13:42
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#42
Talán byonyolult ez neke,m, de ha fix havi részletet fizetek Ft hitelnél, akkor mennyivel változik a törlesztésem 1%-a Ft-ban számítva?

Ha viszont fix chf-et fizetek, akkor ennek 1%-a mennyivel változik 250-es illetve 180-as CHF árfolyamnál?
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 13:41
Előzmény: #39  sasa44
#41
"TEHÁT ha az én részletem mondjuk 40.000.Ft. volt, most meg 80.000. Ft. , akkor a bank BEVÉTELE semmit nem változik ezek szerint,tekintve, hogy a CHF pozijuk 0. ?"

Így igaz. Miért mit gondoltál?

Nem, vagy csak minimálisan (mivel minden időpillanatban %-osan nem lehet fedni mindent).

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek