Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 13:58

ARANY az értékálló befektetés  

Üdvözlök Mindenkit, akit érdekel a téma és szivesen megosztom veletek a tapasztalataimat
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 15:42
Előzmény: #19  akrobata
#20
A végső menedék nem az arany, hanem a termőföld. De szerencsére ott még nem tartunk.
akrobata 2011. 08. 19. 15:38
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
TELJES mértékben egzet értek, a tejet kenyeret nem aranzért adják ráadásul az arany is euroban vagy usdben szémolódik el , akkor hol a menedék? Ez az egész hisztéria keltés csak arra jó hogy az aranytermelők előre eladják a szarjukat.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 15:37
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
Lehet, hogy az aranyhoz képest inflálódik a pénzt, de szerencsére én eddig nem tapasztaltam más téren különösebb áremelkedést. Sőt! A kereslet visszaesése miatt sok helyen deflációs nyomás érződik.

Az USA-ról és a dollárról pedig az a véleményem, hogy hiába próbálják kiásni a saját sírjukat, nem fognak megbukni, vagy maximum hihetetlenül lassan (több tíz évre gondolok). Ráadásul ehhez még Kína is asszisztál (hiszen ők meg dugig ki vannak tömve dollárral, és amerikai kötvényekkel, amit nem hagyhatnak bebukni).
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 15:33
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
A véleményem, hogy az arany semmire se jó, az árfolyamtól függetlenül érvényes. Aki aranyba fektet az a nagy semmibe fektet be, gyakorlatilag mintha berakná a széfbe a pénzét és várná, hogy úgy fialjon, miközben semmi érték nem képződik amit tovább lehetne adni...Ellentétben akkor, ha az ember mondjuk elindít egy vállalkozást, létrehoz valami újat és abból profitál.
Páran biztosan hallottatok már róla, hogy a pirit a bolondok aranya. Hát én ezt annyival módosítanám, hogy maga az arany a bolondoké! :-)
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 15:32
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
A válság még tart, és amig azt nem tudják hatékonyan kezelni addig a befektetők az aranyba vagy a chf-be menekülnek. Ők verik fel az frank árfolyamát is amit nem győz a kormányuk gyengíteni, de meddig. Az usa nem fog tönkre menni hiszen dollárban vannak eladósodva, és annyit nyomtatnak amennyit akarnak, az eu-ban is veszik a spanyol olasz államkötv.-eket, hogy kimentsék öket, Szóval csak nyomtatják a pénzt ami egyre inkább inflálódik, hiszen nincs mögötte semmi.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 15:26
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#15
Szerintem lesz olyan aki megveszi.
Ráadásul hosszútávra gondoltam a befektetést.
Majd jövőév elején kiváncsi leszek, hogy akkor is az lesz a véleményed.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 15:25
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Na, mielőtt az aranypártiak nekem akarnának esni: Nem akarok senkit lebeszélni az aranyról, se rábeszélni. Erre is kiépült a piramisjáték, pont úgy működik mint a részvényeknél. DE: Egyszer ennek is vége lesz, nem emelkedik az örökkévalóságig, ez nem tuti-biztonságos befektetés!!!AKKOR SEM, HA ÍGY PRÓBÁLJÁK ELADNI!!! Időben ki kell ebből is szállni, mielőtt összeomlik.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 15:21
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#13
Szia!!
Én is abba fektettem még tavaly októberben, 1340 körül,és nyugodt vagyok. Megy ez még feljebb is.Az idei évre már 2200 körülre igérték.
Hiába vanna egyes részvények mögött jó cégek, sajnos a hírek mozgatják.
Szerintem az otp is már alul árazott, de hírre az is nagyon betud esni mint a többi.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 15:21
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
Ott áll elzárva a külvilágtól, egy széfben...nem termel értéket.
Egy befektetés értékét a jövőbeli cashflow határozza meg, ami az arany esetében 0 (NULLA!), vagyis egy dologban reménykedhet aki aranyba fektet, hogy lesz olyan balek akinek drágábban továbbadhatja.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 15:20
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#11
figyeljétek meg
short certije 2050nél lenne kiütve
és szerintem kiütik. mert mindent kiütnek :))) amit én nézek legalábbis, tegnap a dax longot is, oti longot is. pedig ma az öntés után milyen jól jött volna az oti certi :(

szóval 2050
már csak azért is meglesz, mert nekem nincs longom. tuti :)
(akkor nem fogok nevetni)
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 15:19
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
Hallgassatok a Nyilasira! Ő nem lacafacázik. Lényegében ezt mondja: Az arany az semmi más csak egy böszmenagy lufi. Egy gigászi piramisjáték. Spekuláció, nem befektetés. Az arany nem ér semmit, mivel semmire se jó.
xmann 2011. 08. 19. 15:18
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
az arany tényleg értékálló befektetés - kivéve amikor nem. Olyan mint a részvény, van amikor jó, van amikor nem. Pl 1933 és 1971 között 0 (nulla) százalék volt az áremelkedés, miközben a Dow ötszörösére nőtt. 1980-ig volt benne egy bull (800 dollárra), utána 20 év alatt nominálisan leharmadolódott, miközben a Dow megtízszereződött. Most 1800 dollár. Az elmúlt 100 évben dollárban mérve az ára 80szorosára ment, miközben a Dow kb 200szorosára, úgy hogy ez utóbbiban még osztalék is volt, ami pluszjövedelem, az arany örzéséért megfizetni kellett ami mínusz. Hosszútávn mind az ingatlan mind a részvények jobb befektetésnek bizonyultak mint az arany. Most éppen jó az arany de nem lesz mindig így
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 15:13
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Persze, de ha így halad, biztosan túl lesz értékelve, vagy már most túl van.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 15:00
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#7
pl. mit?

várjuk a tapasztalataid, utána kérdezünk.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 14:48
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
1000 dolcsinál is azt mondták, hogy túl van értékelve...
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 14:46
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Váház körút 9.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 14:45
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Vámház körút 9.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 14:45
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
Érdemes még mindig aranyba fektetni(nincs túlértékelve?)?

Fizikai aranyba miért fektetsz? Azért, mert azt gondolod, esetleg a legnagyobb válság mélyén a tőzsdék is bezárnak, meg a teljes pénzügyi rendszer összeomlik, így tényleg csak a fizikai arany jelenthet értéket? Komolyan kérdezem, mert nyilván papíron is lehet aranyba fektetni, csak tényleg durva helyzetben azzal kitörölhetem(még azt sem, mert elektronikus).
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 14:02
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Tudnál nekem segíteni, hogy hogyan kezdejem?
Előre is köszi.

Topik gazda

BingoRF
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek